Şimdi Ara

Pioneer’dan Lightning üzerinden şarj imkanı sunan dünyanın ilk kulaklığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pioneer’dan Lightning üzerinden şarj imkanı sunan dünyanın ilk kulaklığı

Ses sistemleri konusunda dünya lideri firmalardan birisi olan Pioneer, iPhone kullanıcılarına yönelik olarak dünyanın ilk şarj edebilen kulaklık setini duyurdu. Yeni Rayz serisi kulaklıklar kullanıcıyı şarjsız bırakmıyor.

Aynı anda şarj

Firmanın ön plana çıkardığı yeni özellik, kullanıcının müzik dinlerken aynı anda telefonunu şarj etmesine imkan tanıyor. Lightning giriş jakının hemen gerisinde yer alan küçük bir modüle Lightning yuvası entegre edilmiş. Jakı telefona taktıktan sonra kullanıcı Lightning şarj kablosunu bu yuvaya sokarak telefonunu şarj edebiliyor.

Bunun haricinde üründe önemli özellikler mevcut. Kullanım durumuna göre mümkün olan en düşük enerjiyi kullanan LightX teknolojisi, en iyi gürültü engellemeyi yapan 6 mikrofonlu yapı, belirli bir seviyede arka plan gürültüsünü içeri vererek kullanıcısını bilgilendirmeye yarayan HearThruä, kulağa takılı olup olmadığını algılayarak otomatik olarak düşük güç moduna geçen sensör, uygulama ile programlanabilir tuşlar şeklinde özellikler sunuyor.

Ayrıca Bkz.Qualcomm’dan orta seviyeye yeni 600 serisi yonga setleri

Rayz kulak içi kulaklık 100$ fiyat etiketine sahip. Lightning modu barındıran Rayz Plus ise 150$ fiyat etiketi ile satılacak. Satışlara önümüzdeki haftalarda başlanması bekleniyor.

• Çok Kaliteli Bir Kulaklığa Benziyor ...Test etmek isterdim...

• quote:

"Pioneer’dan Lightning üzerinden şarj imkanı sunan dünyanın ilk kulaklığı"

Başlıkta anlatım bozukluğu olmuş. Şöyle olsa kuralına daha uygun bir kullanım olur:

"Pioneer’dan dünyanın ilk Lightning üzerinden şarj imkanı sunan kulaklığı"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 16 Şubat 2017; 17:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

Başlıkta anlatım bozukluğu olmuş. Şöyle olsa kuralına daha uygun bir kullanım olur:

Burası DH, yıllardır böyle gidiyor.

• aradığım şey..
  • Bu kulaklıklar benim kulağımda durmuyor, yağlanıyor mudur nedir kayıp çıkıveriyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Bu kulaklıklar benim kulağımda durmuyor, yağlanıyor mudur nedir kayıp çıkıveriyor..

Comply foam, Monster Super, Shure Olive, Sony Hybrid uçlarını deneyebilirsin. Hepsi de başarılı kulaklık uçlarıdır. Özellikle Comply kulak içine oturmada, izolasyonda ve konforda oldukça başarılı. Denemediysen bunlara göz at derim; fikrini değiştirebilirler.
  • Türkiye fiyatı tamamen ülkemize özel sadece 1099 TL cik olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 16 Şubat 2017; 20:16:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

Burası DH, yıllardır böyle gidiyor.

Hayır hocam yeni değilim, 2006'dan beri üyeyim yanlış hatırlamıyorsam

Kimse kusursuz değil tabi, ben de yanlış yazabilirim ki çok da yazdım zamanında ama ana sayfa haberi yapan bir editör de olmadım hiç :) Bir editörün ünvanı gereği Türkçe'yi doğru kullanması beklenir. Editörde aranan en temel kriterlerden biri de bu değil midir? Yoksa teknolojiden biraz anlayan herkes haber yapabilir, hele ki İngilizcesi okuduğunu anlamaya yetecek kadar varsa.

Peki neden bu kadar sert eleştiriyorum? Dediğim gibi uzun süredir üyeyim, haberleri takip ederim, okumayı severim de. Ama artık bu tip konularda kontrolün artması gerektiğini düşünüyorum, zira hata kabul etmeyecek kadar ciddi bir iş yapıyorsunuz. Türkiye'deki en büyük teknoloji haber kaynaklarından biri olarak büyük bir kitleye hitap ediyorsunuz. Forumda yorup yapan üyeler değil, profesyonel olarak bu işi yapan ve para kazanan kişilersiniz. Dolayısıyla bunun sorumluluğunu da taşımalısınız. Tam olarak bu yüzden eleştiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 16 Şubat 2017; 20:51:32 >

• Lightning Pioneer’dan imkanı dünyanın üzerinden ilk şarj sunan kulaklığı...

• "belirli bir seviyede arka plan gürültüsünü içeri vererek kullanıcısını bilgilendirmeye yarayan HearThruä"

Shure kulaklıkların bazılarında (SE530HE gibi) PushToHear yani bizim dilimizle BasDaDuy diye bir şey vardı. Kulaklıklar takılıyken duymak zor olduğu için bir düğmeye basarak kulaklığın üzerindeki mikrofondan gelen sesleri kulağa iletiyordu. Bu da onun Pioneer versiyonu olsa gerek.

Şu alet:https://www.amazon.com/Shure-SE530PTH-Isolating-Discontinued-Manufacturer/dp/B000P6M6HY

• İyiymiş ya merak ettim...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.