Şimdi Ara

RX 480 FPS sorunu. Darboğaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler. 2 gün önce sapphire nitro+ 8GB OC modelini aldım ve oldukça eski olan sistemime taktım.
    Eski sistemim
    Athlon II x4 620
    ga-ma785gt-ud3h anakart
    4 GB 1066 ddr3 ram
    600W güç kaynağı
    Shadow of Mordor, League of Legends ve Diablo III'te testler yaptım.
    Shadow of Mordor'da GPU kullanımı çok değişken ama genellikle %0 gösteriyor. CPU kullanımı iste ortalama %85, sahneye göre 95 ile 75 arasında değişiyor. Anladığım kadarıyla bir işlemci darboğazı söz konusu ama aklıma takılan bir nokta var. Bundan önce HD6850 kullanıyordum. O kartla aynı oyun aynı ayarlarda 50 FPS civarı alırken RX 480'i taktığımda 30FPS civarı alıyorum. Çok bilgim olmadığı için şöyle düşündüm, o kartta bu kadar FPS almamı sağlayan işlemci bu kartta neden sağlayamıyor? Sorun işlemcim mi yoksa başka bir sorun mu var?
    RX 480'i tutup çok pahalı olmayacak şekilde anakart + işlemci mi almalıyım, iade edip yerine 1050Ti veya RX460 alsam aynı sıkıntıyı yaşar mıyım?

Ayrıca, Diablo III'ü daha önce daha akıcı bir şekilde oynayabiliyordum ama RX 480'le ayar fark etmeksizin 20 FPS civarı alıyorum. League of Legends'ta da durum aynı.

• https://www.youtube.com/watch?v=3u5RxGsFLls Bu testi göz önüne alarak kartı tutmaya karar verdim. Ayrıca technopat'ta 1060'lı sistem videosunu izledim, i5 6400 kullanıyorlar ve yetiyor. Hemen hemen aynı kartlar olduğu için 7400'ün 480'e yetebileceğini düşündüm, tabii ki tam hakkını veremese de.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.