Şimdi Ara

Mass Effect: Andromeda Bir Açık Dünya Oyunu Değil

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
       Geçtiğimiz yıl Mass Effect: Andromeda'nın açık dünya oyunu olabileceğine dair bir takım haberler vardı. Mass Effect serisinin yapımcısı Michael Gamble, Resmi Xbox Dergisi ile yaptığı röportajında oyunun açık dünya olmayacağını ancak tamamen de çizgisel bir oynanış sunmayacağını doğruladı. 

"Kesinlikle, Andromeda'ya bir açık dünya oyunu diyemem. 'Araştırmaya dayalı oyun' terimini kullanmaktan hoşlanıyoruz. Hâlâ sağlam bir hikaye konseptine ve Mass Effect'ten beklediğiniz tüm harika şeylere sahipsiniz."

Michael Gamble ek olarak araştırmanın oyunda önemli bir konumda olacağını, her zaman olmasa da zaman zaman Nomad ile gezegenlerin birçoğunda dolaşabileceğimizi ancak geleneksel bir sandbox oyunu türündeki gibi de olmayacağını ekledi. 

Nomad, Andromeda'da kullanacağımız araç olacak. Orijinal üçlemedeki Mako'nun yerini alacak. 

Uzayın keşfedilmemiş ve affetmeyen bölgesinde insanlığa yeni bir yuva arayışında liderlik edecek bir yol göstericinin rolüne gireceğimiz Mass Effect: Andromeda 21 Mart tarihinde Kuzey Amerika, 23 Mart tarihinde ise Avrupa bölgesi için çıkış yapacak. Oyunun çıkış yapacağı platformlar PlayStation 4, Xbox One ve PC.

• güzel açık dünya oyunu yapmak oldukça zor bu işe bulaşmamaları iyi olmuş

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Açık dünya oyunlarınlarında gördüğüm en iyi hikayeler skyrim ve w3 idi. Orta çağ temalı oyunlarda sanırım bunu başarmaları daha kolay görünüyor. Mass effect bu işi bu oyunla yapmaması daha mantıklı. Sağlam bir hikaye bekliyoruz.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dinazorkulagi

Açık dünya oyunlarınlarında gördüğüm en iyi hikayeler skyrim ve w3 idi. Orta çağ temalı oyunlarda sanırım bunu başarmaları daha kolay görünüyor. Mass effect bu işi bu oyunla yapmaması daha mantıklı. Sağlam bir hikaye bekliyoruz.

Kesinlikle haklısın. Bir Dragonborn olmak ya da witcher'ın o muhteşem atmosferinde yaratık avlamak... bunlar yapılması kolay olmayan işler. Eski çağ oyunları her zaman daha çekiçi oluyor. Keşke TES serisinin 6. oyunu bir an önce gelse. :D

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Dragon age inqusition: space effect
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanvai

quote:

Orjinalden alıntı: dinazorkulagi

Açık dünya oyunlarınlarında gördüğüm en iyi hikayeler skyrim ve w3 idi. Orta çağ temalı oyunlarda sanırım bunu başarmaları daha kolay görünüyor. Mass effect bu işi bu oyunla yapmaması daha mantıklı. Sağlam bir hikaye bekliyoruz.

Kesinlikle haklısın. Bir Dragonborn olmak ya da witcher'ın o muhteşem atmosferinde yaratık avlamak... bunlar yapılması kolay olmayan işler. Eski çağ oyunları her zaman daha çekiçi oluyor. Keşke TES serisinin 6. oyunu bir an önce gelse. :D

Dostum ben özellikle f2p rpg bekledim bir silkroad gibi mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açık dünya olmaması iyi olmuş. Açık dünya hikayeyi baltaliyor o çok ovdukleri witcher 3 te de gördüm senaryodan alakasiz yan görevlerle hatta ana görev diye yaptığım onlarca yan görev...
  • Tüm açık dünya oyunlar artık loop'a bağladı, hep aynı şeyler, hep aynı terane. Eskiden çok severdim açık dünya oyunları ama sağdan soldan kıl, tüy toplama ile senaryoya odaklanma arasındaki dengeyi sağlayan oyun sayısı az. Ki bunu sağlayan oyunlarda oradan, buradan size bir dünya gereksiz şey toplattırıyor. Uzun bir süre de bunun aşılacağına inanmıyorum.

Bu açıdan bakınca, ME oyununun en güçlü yanı olan senaryonun, açık dünyaya kurban edilmesi korkutucu bir seçenek olarak orada duruyordu. Umarım senaryo ağırlıklı, diyalogları zengin, tercih hakkı yaratacak zor durumlarla bizi karşı karşıya bırakacak olaylarla karşı karşıya kalırız da, bu oyun serinin hakkını verebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 15 Şubat 2017; 21:3:47 >
  • Açık dünya ve hikayeyi mükemmel dengeleyen hatırladığım 2 başarılı örnek var: Witcher 3 ve GTA: San Andreas. Aklıma başkada gelmiyor. Kaç oyunu telef ettiler açık dünya uyarlaması yapalım diye..
  • Zaten hiç uğraşmasınlar açık dünya ile güzelim oyunu yakmasınlar boşa risk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.