Şimdi Ara

Başka ilden araç alımı ve bunun devri,plaka değişimi nasıl olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
29.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazı forum üyelerinin de katkısıyla İstanbul'dan 1999 model bir Passat 1.8 T Higline alacağım...umarım.

Ankara'da olduğumdan, plakanın da 06 şeklinde değişmesi gerektiğinden nasıl bir prosedür izlendiğini bilmiyorum.

Notere gidilip satış yapılacak; ancak ondan sonra trafik tescildeki işlemler nasıl olacak? Plaka bildirim gibi birşeyler ifade ediliyor.

Takipçi olmadan İstanbul'daki tüm işlemleri 1 günde bitirebilir miyim?

Detaylıca açıklanabilirse memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodii123 -- 16 Şubat 2007; 21:34:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

quote:

Orijinalden alıntı: Mis Kokulu Yalanlar

Bu plaka değişimi zorunlu mu ? Bende İstanbuldayım, Bursadan araç alacağım fakat plakayı değiştirmek istemiyorum gerek var mı böyle bir şeye ?

İldışından alıp plaka değişmtirmeyecekseniz noterden çıkar çıkmaz zorunlu trafik sigortasını yaptırıyorsunuz (zaten yola çıkacağınız için anında yaptırmanız şart), sonra da aracın bağlı bulunduğu emniyete gidip ruhsatınızı isteyin, yoğunluk var ise şehirdışına gideceğinizi belirtin, anında yazıcıdan çıkartıyorlar, imzalatıyorsunuz ve tüm işlemler tamamlanıyor. Yok ben emniyete gitmeyeyim derseniz de noterin verdiği belge ile aracı kullanıyorsunuz, ruhsatı ptt ile yolluyorlar.

2014 yılında Zonguldak'tan araç aldım, plaka değiştirmedim. Öğleden sonra orada oldum, akşamüstü araba, sigorta, ruhsat vs. tüm işlemler tamamlanmış biçimde yola çıktım. Tanıdığınız sigortacı varsa telefon ile de hallediyor sigortayı.

Satış sonrası hemen trafik sigortası yapılması zorunlu değildir. " Tanıdığınız " sigortacınızla ilişkilerinizi gözden geçirmenizde fayda var :)

https://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/arac-sahibi-degisiminde-trafik-sigortasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: vortex35

quote:

Orijinalden alıntı: syerturan

quote:

Orijinalden alıntı: Mis Kokulu Yalanlar

Bu plaka değişimi zorunlu mu ? Bende İstanbuldayım, Bursadan araç alacağım fakat plakayı değiştirmek istemiyorum gerek var mı böyle bir şeye ?

İldışından alıp plaka değişmtirmeyecekseniz noterden çıkar çıkmaz zorunlu trafik sigortasını yaptırıyorsunuz (zaten yola çıkacağınız için anında yaptırmanız şart), sonra da aracın bağlı bulunduğu emniyete gidip ruhsatınızı isteyin, yoğunluk var ise şehirdışına gideceğinizi belirtin, anında yazıcıdan çıkartıyorlar, imzalatıyorsunuz ve tüm işlemler tamamlanıyor. Yok ben emniyete gitmeyeyim derseniz de noterin verdiği belge ile aracı kullanıyorsunuz, ruhsatı ptt ile yolluyorlar.

2014 yılında Zonguldak'tan araç aldım, plaka değiştirmedim. Öğleden sonra orada oldum, akşamüstü araba, sigorta, ruhsat vs. tüm işlemler tamamlanmış biçimde yola çıktım. Tanıdığınız sigortacı varsa telefon ile de hallediyor sigortayı.

Satış sonrası hemen trafik sigortası yapılması zorunlu değildir. " Tanıdığınız " sigortacınızla ilişkilerinizi gözden geçirmenizde fayda var :)

https://www.sigortam.net/trafik-sigortasi/arac-sahibi-degisiminde-trafik-sigortasi

Plaka değişikliği olmaması ve ruhsatı hemen almak istenmesi durumunda zorunlu dedim. Sigorta olmadan ruhsat basılmıyor.

Yola çıkacağı için hemen yapılması konusunda kast ettiğim zorunluluk yasal zorunluluk değil, uzun yola çıkılacağından olmalı anlamında söyledim, eskisi geçerli olsa da bir hayli uğraştırır sanıyorum.

Bir tek başka ilden ruhsat bastıramama konusunda emin değilim, bana zonguldaktan alacaksın, almazsan postalanır demişlerdi. Postada aksaklık vs olur diye hemen almıştım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.