Şimdi Ara

☆☆☆ SAMSUNG GALAXY A3 2017 (SM-A320F) [ANA KONU] ☆☆☆

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
460
Cevap
13
Favori
50.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam benim gibi özellikle küçük ekran arayanları lütfen es geçmeyin
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Bence yanlış düşünüyorsunuz. Parmak izi çok güzel çalışıyor. Ben sıkıntı yaşamıyorum. Tanımlamayı yaparken parmağınızın her yerini okutursanız düzgün çalıştığını göreceksiniz. Güncelleme bugün gelmese de olur. Yeter ki stabil gelsin.
  • Trevor148 kullanıcısına yanıt
    NOUGAT ilk deneyimler..

1- always on screen çok güzel olmuş, kişiselleştirilmesi gayet başarılı..
    2- samsunglarda en semediğim şey olan parmak izinin arada takılıp pin istemesi sorunu çözülmüş, her seferinde desen/pin istemeden çok hızlı ekranı uyandırıyor
    3- ios taki gibi uygulama çekmecesi kaldırılabilir olmuş, ben beğendim,
    4- bildirim çubugunu ekranın herhangi bir yerinden aşağı çekip açabiliyoruz, beğendim
    5- ekranı yukarı kaydırdığımızda açılan finder fena değil, benim pek kullanacağım bir şey değil :)
    6- toucwiz arayüz gayet güzel akıcı, sanırım senelerdir kullandığım nova launcherdan vazgeçeceğim. :)
    şimdilik ilk izlenimlerim bunlar, cihaza hard reset atmadım henüz, bir iki gün kullanıp batarya performansına göre hard reset atıp atmayacağıma karar vereceğim..
  • ☆☆ SAMSUNG GALAXY A3 2017 ANA KONUSUNA HOŞ GELDİNİZ!☆☆

EKRAN

Tip: Süper AMOLED kapasitif dokunmatik ekran, 16M renk
    Boyut: 4,7 inç (~% 67,9 ekran-vücut oranı)
    Çözünürlük: 720 x 1280 piksel (~ 312 ppi piksel yoğunluğu)
    Çoklu dokunuş: Evet
    Koruma: Corning Gorilla Glass 4

DONANIM

İşletim Sistemi: Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)
    Yonga Seti: Exynos 7870 Octa
    İşlemci: Octa-core 1,6 GHz Cortex-A53
    GPU: Mali-T830
    Pil: Çıkarılabilir Olmayan Li-Ion 2350 mAh pil

KAMERA

Birincil: 13 MP, f / 1.9, otofokus, LED flaş, kalite kontrol
    Özellikler Coğrafi etiketleme, dokunarak odaklama, yüz tanıma, panorama
    Video: 1080p @ 30fps, çekim kalitesi
    İkinci: 8 MP, f / 1.9

BAĞLANTI

WLAN: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, çift bantlı, WiFi Doğrudan, hotspot
    Bluetooth: V4.2, A2DP, LE
    Küresel Konumlama Sistemi: Evet, A-GPS, GLONASS / BDS (piyasaya bağlı)
    NFC: Evet
    Radyo: FM radyo
    USB: Tip C 1.0 ters çevrilebilir konektör

Teknoloji: GSM / HSPA / LTE
    2G Bantları: GSM 850/900/1800/1900 - SIM 1 ve SIM 2 (yalnızca çift SIM modeli)
    3G Bantları: HSDPA 850/900/1900/2100 - A320F / FL
    HSDPA 850/900/1700 (AWS) / 1900/2100 - A320Y
    4G Bantları: LTE bandı 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 20 (800), 40 (2300) - A320F / FL
    LTE Bandı 1 (2100), 2 (1900), 3 (1800), 4 (1700/2100), 5 (850), 7 (2600), 8 (900), 17 (700), 20 (700), 38 (2600), 40 (2300), 41 (2500) - A320Y
    Hız: HSPA 42.2 / 5.76 Mbps, LTE-A (2CA) Cat6 300/50 Mbps
    GPRS: Evet
    EDGE: Evet

DİĞER ÖZELLİKLER

Sensörler: Parmak izi (öne monte edilmiş), ivmeölçer, cayro, yakınlık, pusula, barometre
    Mesajlaşma: SMS (dişli görünüm), MMS, E-posta, Push Mail, IM
    Dayanıklılık: IP68 sertifikalı - toz geçirmez ve 1.5 metre ve 30 dakika boyunca suya dayanıklı
    Tarayıcı: HTML5
    Java: Yok hayır

- ANT + desteği
    - MP4 / WMV / H.265 oynatıcı
    - MP3 / WAV / WMA / eAAC + / FLAC oynatıcı
    - Fotoğraf / video editörü
    - Doküman görüntüleyici

TASARIM

Boyutlar: 135.4 x 66.2 x 7.9 mm (5.33 x 2.61 x 0.31 inç)
    Ağırlık: 135 g (4.76 oz)
    SIM: Tekli SIM (Nano-SIM)

ÖN İNCELEME

GÖRSELLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 7 Şubat 2017; 0:1:14 >

• simsek59 kullanıcısına yanıt
    O bir defa yaşadığınız donma da telefonun nazar boncuğu olsun hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosica

quote:

Orijinalden alıntı: Androit kullanici

2017 modeli ve halen 4.7 inc ekran nedir tarihi gecti artık 4.7 inc 2015 teydi samsung

ekran büyüklüğünün 2017 ile ne alakası var? bu telefon ufak ekran isteyenler için! ben de aldım ve ikinci telefon olarak kullanıyorum. Büyük ekran olarak da Note-5 kullanıyorum. A3'ün az daha kısa olmasını isterdim şahsen. şu haliyle tek elle ucu ucuna kullanabiliyorum. tasarımı hoşuma gidiyor. bataryası da iyi. yeni ekran teknolojileri sayesinde 4.7 inçlik A3 ekranı umarım daha kısa bir kasaya sığdırılır. işte o zaman harika olur. 4.7 inç o kadar da ufak değil. bir zamanların galaxy S3'ü ile aynı ekran!

Arkadaş troll ciddiye almayın..

• Şu nougat bir türlü gelemedi türkiye ye 😏
    Bide android 8 alacaz, 2 seneye de o gelir anca. Çok yavaşsın samsung...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuTo_49 -- 21 Ağustos 2017; 15:51:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Telefondan çok memnunum ama şu 7.0 güncellemesi hala gelmedi.

Yakında gelir mi acaba bilen var mı ???

Android 7 güncellemesi başladı.

Aşağıdaki adresten 7 alan ülkeleri izleyebilirsin;
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a3/SM-A320F/

Sadece Türkiye için 7 gelip gelmediğine bakmak içinde aşağıdaki adresten takip edebilirsin;
    https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a3/SM-A320F/TUR/

• bu telefonda şarjz %80 kadar çok hızlı doluyor sonra çok yavaşlıyor %97 saatlerce beklediği halde milim oynamıyor adaptörü çıkarıp tekrar takınca hemen şarjz oluyor bu sorunu yaşayan başka arkadaş varmı sizce telefonun adaptöründemi pilindemi yazılımındamı bir proplem var daha 2 günlük telefon bu arada dokunmatiğide çok hassas değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

arkadaşlar telefonun herhangi bir kronik sorunu var mı? dezavantaj olarak neler söyleyebilirsiniz?

Ekran çözünürlüğü iyi değil. Ben kardeşime aldım J5 2016 ile yanyana koyunca ekran kalitesi bariz belli oluyor A3 geride kalıyor.

J5 2016 5.2 inç - 1280x720 282ppi Super AMOLED
    A3 2017 4.7 inç - 1280x720 312ppi Super AMOLED
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    bi yanlışınız var, göz yanılması olabilir.. ekran çözünürlüğü J serisinden bariz daha iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: juve212

Cevap için teşekkürler hocam j5 pro da kaba durmuyor aslında bugün bi baktım a3 ünde boyutu yanı sıra dediğiniz gibi suya toza dayanıklılık avantaj arada da hepsiburada da 100 tl oynuyor kafa iyice karışık şuan:)

J5 Pro android 9 da alacak muhtemelen ama A serisi J'den hep bir adım önde ve premium olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: juve212

güncelleme alacak olması sanırım büyük avantaj fakat dayanıklılık açısında a3 önde gerçi j5 te metal kasa şimdi alacağım telin 3 yıl falan götürmesini istiyorum en son sony z1 i 3 yıl kullandım ikiside götürür sanırım

Hocam A3 de kapasitif tuşlarda aydınlatma mevcut. LTE ile 300 mbit'lere çıkabiliyor. Ekranı GG4 ile korunuyor aynı zamanda PPİ değeri daha yüksek. Suya ve toza dayanıklı olduğunu da göz önünde bulundurursak A3 J5 Pro'dan her şekilde üstün bir cihaz. Seçiminizi ona göre yapın derim ben olsam A3 alırdım.

Her halükarda ikisi de en az 3 sene götürecek cihazlar.
  • LG G5'den geçerek bende almış bulunuyorum bu cihazı. Çok kompakt ve ele oturan hafif bir cihaz. Bir zamanlar apple 4.7 inç telefonlar için ideal ekran büyüklüğü demişti doğru demiş.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar. Dün 8.0 güncellemesini yükledim. Fakat sizde yaşanan sorunların hiçbirisini yaşamadım. Telefon gayet stabil şekilde çalışıyor ses ve şarj problemim yok. Onun dışında Ram kullanımı azalmış kamera gözle görülür şekilde iyileştirilmiş. Guncellemeden hemen sonra telefonu hiç kullanmadan Hard reset ve arkasından wipe cache yaptım size de tavsiye ederim. Sürüm değişmelerindeki hataların çoğu bu adımlar yapılmadığından kaynaklanır. Bu arada cihazım Samsung TR cihazı ithalat cihazlarında durum nasıl bilemiyorum
  • Telefonun işlemcisi gayet başarılı 14nm 8 cekirdek, gpu t830 mp2 1080p ekranlı telefonlarda kullanılıyor bu telefon 720p ekranli gayet stabil ve hizli sadece ram 2gb ama samsung bu arayuzde guzel ayarlamis rami ortalama 700-800 mb bos ram var. Bence 2-3 sene rahat götürür bu telefon. Ayrica en sevdigim yani telefon ısınmıyor.
  • Trevor148 kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkürler hem geç odaklanıyor hem de video kayıtı yaparken odak sürekli başka yönlere kayıyor sürekli odaklamaya çalışıyor bu yüzden video kalitesi ciddi anlamda düşüyor. Özellikle iç mekanlarda sürekli farklı objelere odaklıyor. Tahminimce sorun yazılımsal parmak izi harhangi bir etki yapmaz. Ayrıca samsung beni güncelleme konusunda şaşırttı yeni bir telefon ve bu zamana kadar 1 güncelleme geldi bu cihaza umarım bu 7.0 hazırlıklarından kaynaklıdır bu cihaz güncel kalmalı bu zamana kadar kullandığım herşeyiyle beni tatmin eden nadir cihazlardan
  • i.ak100 İ kullanıcısına yanıt
    En az iki büyük güncelleme yani 7 ve 8i alacak %99. 2 gb ram de gayet yeterli geliyor samsung arayüz işini çözmüş.
  • Pcmark pil testini orta parlaklıkta, uçak modunda, wi-fi açık bir şekilde açtım. Sonuç bu. %20 şarj var halen. Test başlatıldığında %100 deydi. Gece 02:00 da başlattım 14:44 te test tamamlandı. Cihazın pil performansını merak eden arkadaşlar için umarım faydalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trevor148 -- 31 Mart 2017; 14:54:33 >
  • frux kullanıcısına yanıt
    Bakmadım malesef ekran süresine çünkü gerek duymadım. Test sırasında ekran daima açık kalıyor. Yani başlangıç saatinden bitiş saatine kadar ekran süresi verecekti cihaz zaten. Olaya kullanım olarak baktığımızda da 1.5 gün rahat rahat yetiyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trevor148 -- 31 Mart 2017; 21:20:17 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.