Şimdi Ara

revizyonlu arçelik çamaşır makinası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
49.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün bir bayide 1100 ytl olan çamaşır makinelerini 550 ytl ye satıldığını gördüm.bayiye sorduğumda bunların revizyonlu olduğunu söyledi.arçelik bu makinelere 1 yıl garanti veriyormuş.bu makineler sizce alınırmı.revizyon tam olarak ne demek.arıza makinelerin içindemi (boya,darbe vb.)yoksa içerisindemidir.bayii sorunun dışında olduğunu söylüyo ama insan güvenemiyo.böyle ürün alıp kullanan varmı.teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: ege45

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Arçelik adam gibi çamaşır makinesi üretemez.Üretse arkalarında olurduk.O anca size burada 1 milyara sattığı makineyi yurtdışında elin adamına 500 liraya vermeyi bilir.Sonra gelin burada bunları övün.Açık açık Türkiye'yi kazıklıyorlar.Fiyat uçuk,kalite sıfır.Saygılarımla.

candoğan62 arkadaşım,
    Merak ettim. Madem arçelik'in bize burada 1 milyara sattığı makineyi yurtdışında elin adamına 500 liraya verdiğini biliyorsunuz, o halde Bosch'unda bize 1 milyara sattığı makineyi almanlara ingilizlere kaça sattığını biliyorsunuzdur..
    Evet onu da araştırdım.Almanya ve İngiltere'deki fiyatları buradan daha yüksek.Çünkü çamaşır makineleri burada üretiliyor.İthalleri de hemen hemen aynı.(mesela Bosch 9 kg makinenin fiyatı orada ve burada aynı)Arçelik gibi 2 kat fiyat söz konusu değil.Buraya yazmıştım önceden zaten.Araştırmak istiyorsanız site vereyim.

www.currys.co.uk
    www.comet.co.uk
    www.argos.co.uk

Bende yalan yok inceleyin görün.Fiyatları hepsiburada.com fiytları ile karşılaştırın uçrumu görün.Burada Beko-Bosch fiyatları hemen hemen eşit ama orada Beko Bosch'un yarı fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 15 Şubat 2007; 23:34:55 >

• BOSCH WAE24162G 1200 devirli çamaşır makinasıwww.currys.co.uk sitesinde 299,95 £ olarak görülüyor. Buda 299,95*2,7 YTL : 810 YTL yapar. Türkiye de bu makinanın 1000 devirlisi 1.100 YTL. Sonuç olarak arkadaşlar kazıklanıyoruz bu doğru. Ama Arçelik veya Bosch çokta farketmiyor gördüğünüz gibi..
    Bu kadar fark bizim vergi oranlarının yüksekliğinden kaynaklanıyor olabilirmi acaba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 16 Şubat 2007; 0:14:36 >
  • Denk ürünleri ele aldığımızda:
    Bosch 7kg 1200 devirli makine İngiltere'de
    http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=350974
    399 sterlin yani yaklaşık 1080YTL

Burada Bosch 1200 devirli 7kg makine
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=153757&productid=mtboschwae24460
    KDV'li 1125 YTL

İngiltere'de Beko 1400 devir 6kg difüzyon makine 220 sterlin yani yaklaşık 594YTL
    http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=249106

Burada aynı makinenin 1000 devirlisinin 6 kg difüzyon olanı KDV'siz 728 YTL
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17568&productid=mtbekod6101b

Buyrun arada KDV farkından mı oluyor görün.
    Bosch'un buradaki modelinin KDV alarak hesapladım 45 YTL gibi bir fark çıktı.
    Beko'nun buradaki alt modelinin KDV'yi tamamen atarak hesapladım yine 134 YTL bir para ile kurtarmadı.

Halbuki Bosch'da KDV'yi atsam burada 127 YTL daha ucuz.Ki orada da KDV olayı var.Beko burada üretip ihraç ediyor onun masrafı var.(yol gümrük vs)Bunları da düşünürseniz bizleri nasıl kazıkladıkları bariz.Hem de ben acıyıp 1000 devir ile 1400 devirini kıyasladım.Buradaki 1400 ile kıyasalasım arada oluşacak fiyat uçurumunu bir de siz düşünün(2 katına kadar çıkabiliyor).Ayrıca 1100YTL dediğiniz 1000 devirli makine hepsiburada.com'da 854 YTL Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 17 Şubat 2007; 1:15:24 >

• arkadaşım verdiğiniz linkteki makina 7 kg lık.Tekrar bakarsanız göreceksiniz.Sadece 6 kg lık yazmanızda bir yanlışlık olmuş.

http://www.comet.co.uk/cometbrowse/product.do?sku=350974

Tabii ki kendi malımızdan kendimiz kazık yemeyelim.Size katılıyorum ama 1-2 firma kazıklıyor diye hemen ithal ürünlere yönlenmeyelim. Öncelikle başka yerli firmalarında olduğunu düşünelim. Sonuç olarak yerli malı kullanmazsak ilerde çocuklarımız, yakınlarımız ne iş yapacaklar.
    Ayrıca bu sizdeki Arçelik karşıtlığınızı anlayamadığımı belirtmek istiyorum. Acaba daha önce Arçelik ile kötü ilişkilermi yaşadınız. Örneğin arızalanan bir ürününe gereken hassasiyeti göstermediler mi.

Ben kendimden örnek vereyim. Arçelik buzdolabımın 3 yıllık garantinin bitmesine 1-2 ay kalmışken kapısında hafif bir düşme (kapanmasını engelleyecek kadar değil ) oldu.Servis geldi onarmaya çalıştı.Ancak takacağı vidanın takılacağı yer yalama olduğundan orjinal parça ile tamir edemedi.Bende orjinalden büyük bir vida ile gelişigüzel tamir edilmesine onay vermedim. Bunun üzerine benim bu yönde talebim olmamasına rağmen firma buzdolabını yenisiyle değiştirdi. Aynı şeyi yabancı bir firma yaparmıydı.Hiç sanmam.Diğer beyaz eşyalarımda Bosch bulaşık makinesi hariç hepsi arçelik. Bir kısmı daha eski bir kısmıda yeni. Hepsinden memnunum.Şimdiye kadarda bir sorunum olmadı.
    Çok yakın bir arkadaşım Bosch buzdolabıyla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadı. En sonunda hükümet konağı önünde ibreti alem için yakmayı düşünüyordu.
    Burada o iyidir bu kötüdür demek istemiyorum.Bu beyaz eşya işi birazda şans galiba. O nedenle Arçelik Beko beş para etmez şu markalar iyidir demekte çok doğru değil bence. Çünkü o çok iyidir dediğiniz markalarda bir arıza olursa vay halinize.

• quote:

Orjinalden alıntı: suskun_22

aynı sıfır makinadır fabirası bunu arzalı olan parcanın yenisini takıp özürlü diye satıyor

Başka bir firma bunları imha eder.Sonuçta bu ürünler hatalı olduğu için iade alındıktan sonra onarılıp birdaha satışa sunuluyor.(1 yıl garantiyle,3 yıl durruken)Defo kasada olabileceği gibi beyin,motor gibi önemli bir parçada da olabiliyor.Şansınıza denk gelmiştir.Ayrıca siz de Arçelik çalışanı olduğunuza göre bilirsiniz,bu ürünler yine çözülmeyen hatalar verirse iadesi de yok.Tüm bunlar bu riske girmemek için kafi sanırım.
    bkzwww.sikayetvar.com

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: ege45

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Arçelik adam gibi çamaşır makinesi üretemez.Üretse arkalarında olurduk.O anca size burada 1 milyara sattığı makineyi yurtdışında elin adamına 500 liraya vermeyi bilir.Sonra gelin burada bunları övün.Açık açık Türkiye'yi kazıklıyorlar.Fiyat uçuk,kalite sıfır.Saygılarımla.

candoğan62 arkadaşım,
    Merak ettim. Madem arçelik'in bize burada 1 milyara sattığı makineyi yurtdışında elin adamına 500 liraya verdiğini biliyorsunuz, o halde Bosch'unda bize 1 milyara sattığı makineyi almanlara ingilizlere kaça sattığını biliyorsunuzdur..
    Evet onu da araştırdım.Almanya ve İngiltere'deki fiyatları buradan daha yüksek.Çünkü çamaşır makineleri burada üretiliyor.İthalleri de hemen hemen aynı.(mesela Bosch 9 kg makinenin fiyatı orada ve burada aynı)Arçelik gibi 2 kat fiyat söz konusu değil.Buraya yazmıştım önceden zaten.Araştırmak istiyorsanız site vereyim.

www.currys.co.uk
    www.comet.co.uk
    www.argos.co.uk

Bende yalan yok inceleyin görün.Fiyatları hepsiburada.com fiytları ile karşılaştırın uçrumu görün.Burada Beko-Bosch fiyatları hemen hemen eşit ama orada Beko Bosch'un yarı fiyatı

bu görüşe katılıyorum candoğan bey bravo bu lafta zaten onlara kapak olmuşş verdiğiniz sitelerde kanıtı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.