Şimdi Ara

Dijital platformların 2016'daki en popüler dizileri belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Dijital platformların 2016'daki en popüler dizileri belli oldu
    Netflix'ten sonra Amazon ve Hulu'nun da orijinal içerik alanında önemli yatırımlar yapması ile birlikte dijital platformlar tarafından yayınlanan orijinal dizilerin sayısı 2016'da hızla arttı. Geçtiğimiz yıl dizi dünyasında öne çıkan dizilerin önemli bir kısmı bu dijital platformlardan geldi. Stranger Things, The Get Down, Black Mirror, Narcos ve 11.22.63 gibi başarılı diziler bunlardan sadece birkaçıydı.

Bu dizilerin başarılı olduğu izleyicilerden aldığı olumlu tepkilerden ve sosyal medyadaki etkisinden anlaşılsa da, dijital platformlar diğer televizyon kanalları gibi izlenme sayılarını açıklamadığı için bu dizilerin ne kadar izlendikleri belirsizdi. Netflix, Amazon ve Hulu bu yıl da izlenme sayılarını açıklamamış olsa da, medya ölçümleri yapan SymphonyAM'in bağımsız olarak topladığı veriler 2016'da dijital platformlarda en çok hangi orijinal dizilerin izlendiğini ortaya çıkardı.

Symphony AM bu verileri elde etmek için dijital platformlar tarafından yayınlanan orijinal dizilerin yayınlandığı ilk 35 günde kullanıcılardan gördüğü ilgiyi takip eden bir sistem kullandı.

SymphonyAM'in raporuna göre 2016'da en popüler dijital platform dizileri şu şekilde sıralandı:
     Dijital platformların 2016'daki en popüler dizileri belli oldu
    1. Orange Is the New Black (4.sezon) - 23 milyon izleyici
    2. Stranger Things - 21.7 milyon izleyici
    3. Fuller House - 21.5 milyon izleyici
    4. Marvel’s Luke Cage - 12.1 milyon izleyici
    5. Marvel’s Daredevil (2.sezon) - 11.6 milyon izleyici
    6. House of Cards (4.sezon) - 8.8 milyon izleyici
    7. Unbreakable Kimmy Schmidt (2.sezon) - 8.4 milyon izleyici
    8. The Ranch - 5.8 milyon izleyici
    9. 11.22.63 - 5.3 milyon izleyici
    10. Amanda Knox - 4.96 milyon izleyici
    11. The Get Down - 4.91 milyon izleyici
    12. Gracie and Frankie (2.sezon) - 4.5 milyon izleyici
    13. Love - 4 milyon izleyici
    14. Narcos (2.sezon) - 3.8 milyon izleyici
    15. Black Mirror (3.sezon) - 3.7 milyon izleyici
    16. The Crown - 3.5 milyon izleyici
    17. Bloodline (2.sezon) - 3.3 milyon izleyici
    18. Longmire (5.sezon) - 3.2 milyon izleyici
    19. Chelsea Does - 2.7 milyon izleyici
    20. The Path - 2.06 milyon izleyici
    21. Flaked - 2.04 milyon izleyici
    22. Bojack Horseman (3.sezon) - 2 milyon izleyici
    23. Marco Polo (2.sezon) - 1.9 milyon izleyici
    24. Goliath - 1.8 milyon izleyici
    25. Bosch (2.sezon) - 1.6 milyon izleyici

• The OA adlı bir dizi var listede yok ama müthiş izlemeyen varsa kesin izlesin. Bu arada 50ye yakın dizi izliyorum ama bu listedeki 25 diziden sadece 9'unu izliyorum yani popülerlik her şey demek değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: profecco

The OA adlı bir dizi var listede yok ama müthiş izlemeyen varsa kesin izlesin. Bu arada 50ye yakın dizi izliyorum ama bu listedeki 25 diziden sadece 9'unu izliyorum yani popülerlik her şey demek değil.

50 ye yakın mı?
  • İlk önce..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence torrent listelerindeki dizilere baksınlar

• Marco Polo'nun niye iptal olduğu belli oldu. Bir de Fuller House gereksiz şekilde fazla izlenmiş.
  • hiçbirine bakmıyorum...

• Black Mirror garip bir şekilde çok geride kalmış. The OA'in listede olmaması ise ilginç. Stranger Things'den daha iyi bu iki dizide.

Özellikle Black Mirror'u izleyin kesinlikle. Pek dizi gibi değil. Her bölüm ayrı konu işleniyor ve toplumumuzun teknoloji ile gittiği noktayı kavramak ve farklı bakış açısı kazanmak açısından çok yararlı bir dizi.
  • Hocam insanları korkutmak istemedim biraz önce saydım da listem var word dosyasında tam 91 tane şu an devam eden dizi izliyorum :) üniversite mezunu işsizim.
  • The Crown çok iyiydi. Altın Küre'yi de götürdü zaten.
  • Hepsini geç Mr.robot candır
  • sanırım amerikadada örgü örüp tv izleyen yaşlı teyzeler var yoksa bu saçma sapan şeyler nasıl ilk sıraya yerleşiyo lan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Hepsini geç Mr.robot candır

1. sezonu severek izlemiş biri olarak 2. sezon aşırı berbat bir diziydi bunun olmasından korkuyorum artık kararsızım yeni sezonu izlemek ve izlememek arasında
  • abi bir şu dizilere bakıyorum birde akşam bizim tv de oynayanlara. arada ki farkı bir benmi görüyorum ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0quz28

quote:

1. sezonu severek izlemiş biri olarak 2. sezon aşırı berbat bir diziydi bunun olmasından korkuyorum artık kararsızım yeni sezonu izlemek ve izlememek arasında

2x8 de hapiste olduğunu öğrenince baya şaşırmıştım bence çok iyiydi 2.sezon
  • quote:

quote:

The OA adlı bir dizi var listede yok ama müthiş izlemeyen varsa kesin izlesin. Bu arada 50ye yakın dizi izliyorum ama bu listedeki 25 diziden sadece 9'unu izliyorum yani popülerlik her şey demek değil.

50 ye yakın mı?

bende listeme baktım 80 adet dizi varmış. asya dizileri hariç

sıralamada bana göre hiç tutmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerfa

quote:

quote:

50 ye yakın mı?

bende listeme baktım 80 adet dizi varmış. asya dizileri hariç

sıralamada bana göre hiç tutmuyor

Gerçekten onu nasıl başarabiliyorsun? Şu an aktif olarak izlediklerinmi yoksa bitirdiklerini de mi sayıyorsun?
  • quote:

mr robot ne alaka, platform dizileri diyor, boş mesaj atmayalım...
  • Orange Is the New Black, bu dizi nasıldır baya izleyeni varmış, dizi arayışındayım da

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

abi bir şu dizilere bakıyorum birde akşam bizim tv de oynayanlara. arada ki farkı bir benmi görüyorum ?

Ben bizim akşam oynayanlara bakamıyorum bile. Arkadaşların ısrarıyla Ertuğrul izlicem diye kendimi şartlandırdim.
    Tv başına geçtim. Bir saate kadar seyrettim, süpermiş lan derken. Meğerse özeti yeni bitmiş, yeni bölüm birazdan dedi. Hadi lan oradan diyip bir daha bakmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.