Şimdi Ara

iPhone'un yıllar içindeki evrimi: Tamir edilebilirlik puanlarıyla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone'un yıllar içindeki evrimi: Tamir edilebilirlik puanlarıyla 
    Akıllı telefon pazarının şüphesiz en önemli oyuncularının başında gelen iPhone, ilk modelin tanıtıldığı 9 Ocak 2007 tarihinden bu yana tüketicilerle buluşmaya devam ediyor. Tam 10 yıl önce MacWorld etkinliğinde sahneye çıkan Steve Jobs’ın birinci nesil iPhone’u duyurmasıyla başlayan serüven, günümüzde iPhone 7'ye kadar ulaşmış durumda.

Her yeni modelin piyasaya sürülmesiyle giderek daha uzun, geniş ve ince yapıya kavuşan iPhone’un ilk modellerinde batarya lehimlenerek sabitlendiği için kasayı kırmadan içini açabilmek mümkün değildi. Bu yüzden birinci jenerasyon akıllı telefonun onarılabilirlik puanı 10 üzerinden 2. 3G ve 3GS ile daha basit iç yapı sunan Apple’ın maksimum 7 puana çıkabildiği görülüyor.

Diğer taraftan artan donanım ve yazılımsal özelliklere paralel şekilde akıllı telefonların batarya boyutlarında da fark edilir oranda bir artış söz konusu. Parmak izi okuyucu gibi gelişmiş donanımların ise puanlara negatif bir etki yapmadığı görülüyor. İşte karşınızda tamir edilebilirlik puanlarıyla iPhone’un donanım cephesinde yaşadığı değişim.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Ek... re.m diyecektim yok Cihan beymiş, kursağımda kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekirkara -- 11 Ocak 2017; 19:36:28 >
  • Ekrem diye girdim değilmiş
  • Oldu olacak belgeselini dahi çekin. "Evrim" den çok "Evrilme" geçirmiş telefon. Bakalım Apple ilgili daha kaç içerik paylaşacaksınız gözlerine girmek icin.

• TR de iphone alanların %88 i 10 kiloluk gövde kılıflar ve ekran jelatini kullanıyor tamire gitme şansı neredeyse yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihan71

• quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Oldu olacak belgeselini dahi çekin. "Evrim" den çok "Evrilme" geçirmiş telefon. Bakalım Apple ilgili daha kaç içerik paylaşacaksınız gözlerine girmek icin.

Kimin gözüne girecekler allah aşkına hocam ya. Tim gelip plaket mi verecek ekreme. Yapmayın allah aşkına..

Çok tıklandığı için iphone haberi yapıp dururuyorlar. Dikkat ederseniz hürriyet sabah milliyet gibi internet gazetelerinde 2-3 güne bir iphone haberi çıkar.

Adamlar ne tık getiriyorsa onu paylaşırlar. Steve jobs un gözüne girmek gibi bir niyetleri yok
  • Dh uygulamasından giriyorum. Haber ya eksik yada uygulamada galeri desteği yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim ne derse desin Samsung ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

quote:

Oldu olacak belgeselini dahi çekin. "Evrim" den çok "Evrilme" geçirmiş telefon. Bakalım Apple ilgili daha kaç içerik paylaşacaksınız gözlerine girmek icin.

Kimin gözüne girecekler allah aşkına hocam ya. Tim gelip plaket mi verecek ekreme. Yapmayın allah aşkına..

Çok tıklandığı için iphone haberi yapıp dururuyorlar. Dikkat ederseniz hürriyet sabah milliyet gibi internet gazetelerinde 2-3 güne bir iphone haberi çıkar.

Adamlar ne tık getiriyorsa onu paylaşırlar. Steve jobs un gözüne girmek gibi bir niyetleri yok

O işler öyle değil malesef. Apple Türkiye takip ediyor haberleri olumsuz haberleri yayınlıyorlarsa lansmanlara götürmüyorlar ve inceleme ürünleri göndermiyorlar vs...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• iphone dediğin sağlamdır kullanıcı hatası yoksa onarıma gerek duymaz. kullanıcı hatası yapan da gitsin yenisini alsın. alamayacaksa zaten en başından beri iphone kullanmasın.
  • 7/10 fiks. iPhoneları açmak için gereken tornavidanın bulunma zorluğundan bile puan kırıyorlar. Pek ciddiye almayın. Zaten tamiri yapan kullanıcı değil Apple servisi oluyor. Cihazı başka bir yere açtırınca garanti gümler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaq

iphone dediğin sağlamdır kullanıcı hatası yoksa onarıma gerek duymaz. kullanıcı hatası yapan da gitsin yenisini alsın. alamayacaksa zaten en başından beri iphone kullanmasın.

Ne kadar doğru bir tespit. Hatta telefonu yamuk tutan insanlar bile vardı. Yamuk tutarsan tabi çekmez telefon. Bilmiyorlar işte hocam hep cahiller yüzünden bunlar.
  • Ekrem üzgündü (Neden haberi ben yapmadım diye yönetime isyan ediyordu :D)

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

7/10 fiks. iPhoneları açmak için gereken tornavidanın bulunma zorluğundan bile puan kırıyorlar. Pek ciddiye almayın. Zaten tamiri yapan kullanıcı değil Apple servisi oluyor. Cihazı başka bir yere açtırınca garanti gümler.

zaten keyfimizden açmıyoruz içini canım. garantisi bitiyo ya da garanti bizi ziktir etmiş oluyo. suya düşüyo kurutmak için açmak gerekebiliyo. ekranı kırılıyo ya da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

quote:

O işler öyle değil malesef. Apple Türkiye takip ediyor haberleri olumsuz haberleri yayınlıyorlarsa lansmanlara götürmüyorlar ve inceleme ürünleri göndermiyorlar vs...

Hiç bu açıdan bakmamıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlfgkc

quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

7/10 fiks. iPhoneları açmak için gereken tornavidanın bulunma zorluğundan bile puan kırıyorlar. Pek ciddiye almayın. Zaten tamiri yapan kullanıcı değil Apple servisi oluyor. Cihazı başka bir yere açtırınca garanti gümler.

zaten keyfimizden açmıyoruz içini canım. garantisi bitiyo ya da garanti bizi ziktir etmiş oluyo. suya düşüyo kurutmak için açmak gerekebiliyo. ekranı kırılıyo ya da.

Cihazın içini açınca zaten silikon bantlar suya dayanıklılık özelliklerini kaybediyor.
  • Birde dünden bugüne kamera kaliteleri, bugünden şugüne ekran karşılaştırmaları, cumadan sabaha pil sıralaması da yapar mısınız lütfennnn
  • Arkadaş niye anlamıyorsunuz istemiyoruz
    Galeri haber istemiyoruz

İstemiyorum da, istemiyorum.
    Galeri haber istemiyorum

• Ekrem sandim, gidiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.