Şimdi Ara

2017 SONY ANDROİD TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.005
Cevap
56
Favori
272.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Özdentv

Bu döviz durumuna göre 15000 den aşağı olmaz sanırım

Memleketin çivisi çıktı türk lirası aşırı değer kaybederken üstüne birde faiz üstüne faiz ve ek vergiler. Oled tv olmadan yaşarız lakin böyle giderse millet ekmek alamaz duruma gelecek. Sonumuz hayır olsun. (konu dışı özür dilerim)
  • Arkadaşlar Merhaba;

Yorumların içeriği ve birbirimize olan üslubumuz lütfen belli bir seviyenin altında olmasın.

Markayı beğenenler burada kendi aralarında sohbet eder kritiğini yapar. Markayı ve teknolojisini beğenmeyen gider kendi beğendiği markanın konu başlığında sohbet eder. Kışkırtıcı, sinirleri bozucu, tahrik içerikli mesajların anlamı olmadığını düşünüyorum.

Gerekli özeni göstereceğiniz konusunda şüphem yok.
    Merhaba,

Servis kurulum yapmaya gelince , önce tv yi motorlu dönen sehpaya astık.

sonra tüm bağlantıları yaptık.

XE9005 de ARC HDMI 3 de Yamaha Receiver den gelen HDMI kablosunu oraya taktım.

Uydu kablosu ve ethernet kablosunu son olarak güç kablosunu taktık.

Tv yi çalıştırmadan önce paneli dikkatlice inceledim genel yüzey kontrolü yaptım.

Tv çalıştıktan sonra kurulum yaptık dil ülke vs.

Uydu ayarına geçmeden önce servisin usb sinden pixel testi yaptık sonra youtube den pixel testi ve banding testi yaptık.

Son olarak uydu ayarlarını yaptık ki zaten dijital kanal aramada d-smart ayarları hazır var sadece seçiyorsunuz 1 dakikada kuruyor.

Burada dikkat edilmesi gereken tuner ayarlarında disec kullanıp kullanmadığınızın seçimi ve Yanlış hatırlamıyorsam Lnb seçimi gibi

bir ayar var A_B_C diye seçim yapmanız gerekiyor, eğer çoklu lnb kullanmıyorsanız A yı seçeceksiniz.

Bu işler bitince biraz kanallarda gezinti yaptık sonra HDR Uhd bir kaç dosya oynattık tekrar ana menüye döndüğümüzde güncelleme indirmiş onu gördük ve

güncellemeyi başlattık.

Yazmayı unuttuğum konu tv yi ilk kurduğumuzda çalışma saati kontrolu yaptık.

Ürünü servis getirdi ve depodan gidip kendisi almış.

Kutuyu açarlarken dikkat edilmesi gereken konu ise şöyle,

Sony belirli boyutların üzerindeki televizyonları için aynı kutulama tekniğini kullanıyor.

Kutunun yere bastığı yerden yaklaşık 10 cm yukarısında plastik kutu kilitleri var ve bu kilitler çıkarılınca kutuyu yukarı doğru çekerseniz kapak gibi çıkıyor,

bu yöntemi genelde servisler tercih ediyor neden derseniz kutunun üst tarafındaki bantı kesmeden kutuyu açma imkanı veriyor o kutu tekrar kapatılsa

sanki daha önce hiç açılmamış izlenimi verebiliyor.

Biz üstteki bandı keserek açtık diğer şekilde açınca bazı kutu içeriği dökülebiliyor.

Panelin sağ tarafında sarı büyük 2017 yapıştırması ve 4K yapıştırması var

Hatırımda kalanlar bunlar sonradan hatırladığım birşey olursa yazarım.

Saygılar...
    Sony X1 Extreme çipinin başarısını gösteren bir video çektim.Burada kimse 4K oynatıcı kullanmıyor,kimsede hergün gerçek 4K(100 gb+) film izlemiyor o yüzden gerçekçi kullanım şartlarında paylaşımlar yapmakta fayda var.
    Film full HD 8K bitrate 7,5gb'lık bir film,tam ismi:The.Dark.Tower.2017.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.5.1-FGT
    Özeliikle kayalık sahnesini seçtim ki detay kalitesi ve keskinliği daha net görünsün.

• Ne olmuş buralar böyle,

Bazı arkadaşlar engin bilgilerinden midir yoksa çok okuduklarından mıdır vurup kırmaya

başlamışlar yine.

2016 Sony Android tv başlığında da aynı şeyler yaşanmıştı o başlığı takibi bırakmıştım,bakıyorum bu başlığı da kavga

mekanına çevirmeye çalışıyorlar. Yok o öyle değil böyle sen bilmiyorsun ben biliyorum. Ben bu işte en bililiyim.

Hemen araştırmalar teknik veri ve bilgiler, alıntılar vs,vs.

Arkadaşlar bizler burada SAHİBİ OLDUĞUMUZ ürünler hakkındaki deneyimlerimizi paylaşıyoruz ki bu ürünleri

almayı düşünen arkadaşlara fikir olsun, akıllarındaki soruların bir kaçına cevap bulabilecekleri bilgi paylaşımı yapmaya

çalıştığımız bir platform burası.

Saygı duyuyorum teknik anlamda çok bilgili arkadaşlar var aramızda, ancak üzülerek söylüyorum çoğu kağıt üzerindeki bilgiler.

Geçen gün özel den sorularını yazan arkadaşlardan bir tanesine de yazdım. Bu başlıkta sony nin 2017 model televizyonunu

almış kullanmış ve kullanım sonuclarına göre deneyim paylaşan çok az kişi var diye.

Sonuç olarak çok ciddi paralar vererek ürün alıyoruz ve bu ürünler gidip bakıp aa ne kadar güzel tamam paketleyin

alıyorum diyebileceğimiz ürünler değil.

Hepimiz kendimizce araştırıp sonra bu tip başlıkları takip edip nihayetinde alıp almama kararı veriyoruz.

Hal böyleyken burada gergin marka yarıştırmalarına, karşılıklı atışma ve bilgi seviyesi tartışmalarına girersek bu başlığa da

yazık olur.

Bilgili olmak çok iyi birşey, paylaştıkça değer kazanır ama verdiğiniz bilginin karşı taraftan alınması ve kullanılması esastır.

Saygılar...

• Sony 55xe9005 7000TL'den giriş yaptı. Bire bir İngiltere raf fiyatı. Buna göre diğer modellerin Türkiye fiyatları tahminen şöyle olacak. (İngiltere liste fiyatı * 0.92 alınmıştır. İngiltere raf fiyatları şimdilik ortalama liste fiyatından %8 aşağıdadır.) (1gbp= 4.5TL alınmıştır)

55xe8505 = 5300TL (Vatan fiyatı 6200TL geldi, biraz şişirmişler)
    65xe8505 = 8200TL (Vatan fiyatı 9000TL geldi, biraz şişirmişler)
    75xe8505 = 14200TL (Meydanda yok)

49xe9005 = 5700TL (Meydanda yok)
    55xe9005 = 7000TL
    65xe9005 = 10400TL (Vatan fiyatı 11000TL geldi, biraz şişirmişler)
    75xe9005 = 17700TL (Vatan fiyatı 19000TL geldi, biraz şişirmişler)

55xe9305 = 10000TL (Vatan fiyatı 10000TL geldi, tahmin tuttu)
    65xe9305 = 13300TL (Vatan fiyatı 15000TL geldi, fiyatı şişirmişler)

75xe9405 = 22800TL (Vatan fiyatı 27000TL geldi, epey şişirmişler)

65ZD9 = 14500TL (Gelirse) (Meydanda yok)
    75ZD9 = 29000TL (Gelirse) (Meydanda yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 8 Mart 2017; 17:23:8 >

• hsyn9771 H kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir tepki koyalım hocam?

Müşteri hizmetlerini arayıp kendi kendimize mi kızalım?

Genel md önünde eylem mi yapalım?

Başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına mı şikayet edelim?

Şikayetvarcoma mı yazalım?

Hakem heyeti/tüketici mahkemesine mi gidelim?

Anaysa mahkemesi ya da AİHM'ye mi gidelim??

Birer tane tvlerinden alıp taksim meydanında ateşe mi verelim?

Öneriniz nedir?
  • Arkadaşlar merhaba,

Dün 55xe9005 televizyonum geldi. Önceki televizyonum 55xd9305 ile değiştirdim.

Yazılanları atlamadan okumaya gayret ettim.

Öncelikle 55xe9005 i almadan önce 2-3 kez gidip yanımda medya da götürerek test ettim. İkna olduktan sonra anlaştım ve dediğim gibi dün geldi.

İşlemci ve yazılım tarafında pek bir değişiklik yok iki model arasında. Fiziksel olarak ise XE9005 te panelin arkasının tamamı kapalı XD9305 olan arkadaşlar bilir onlarda panelin arkası

yarısına kadar kapalı sonrası ince panel şeklinde.

Yine XD9305 de panelde metal çerçeve yokken XE 9005 de çerçeve var. Görsel olarak ikisi de güzel.

Kumanda tarafında bir fark yok sadece mikrofon tuşunun rengi beyaz olmuş.

Tv gelince kurulum aşamasında ilk iş pixel testi yaptık.

Sonra kullanım saatine baktık

D-smart modül kullandığım için uydu ayarları ve kurulum yaptık.

Son olarak gri ve siyah görüntülerde ve ara menülerde çok detaylı bir inceleme yaptık

gündüz saatleri olduğu için ortam aydınlığı nedeniyle yapabileceğimiz çok birşey olmadığı için testleri bitirdik.

Bu arada tv yeni yazılım yüklemiş güncellemesini de yapıp tv yi kapattım.

Fabrika ayarlarında olan görüntü ayarları ile hiç oynamadım kendi görüntü ayar setim var bu gün bakacağım o işe.

İki televizyonu karşılaştırmak gerekirse;

XD9305 de yaşadığım tüm problemler bir anda yok oldu XE9005 de

renkler çok daha gerçekçi altyazılardaki o tuhaf çevre ve altyazı parlaması
    siyah alanlarda morlaşma ve pixel lenme, karanlık sahnelerdeki eziyet hepsi bitti.

Panelin aydınlanması mükemmel, renkler çok daha doğal ama bir o kadar da canlı ve panelin nin her hangi bir alanında diğer alanlara göre daha fazla yada az ışıma yok.

Dirt dediğimiz lekelenme yok. Siyah beyaz keskiniği etkileyici. Banding testi yaptım kesinlikle yok. karanlık sahnelerde lokal aydınlanma baktım yok.

Sonuç olarak Gerek 4k görüntülerde , gerek digital platform kanallarında ve Apple TV üzerinden izlemelerimde beklentimi karşıladığını hatta beklentimin üzerinde

olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

Film izlemek hiç bu kadar keyifli olmamıştı. Sony bu ürünü ile müşterilerini memnun eder bence.

Ürünü almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim 8 Aydır XD9305 kullanıcısı olarak XE9005 i tercih ettiğim için çok memnunum.

Sakın yanlış anlaşılmasın XD 9305 kötü demiyorum benim kafama takılan sorunlar vardı XE 9005 bana çok iyi geldi.

Sorularınız olursa cevaplamaktan mutluluk duyarım.

Saygılar...

• Arkadaşlar Merhaba;

Yorumların içeriği ve birbirimize olan üslubumuz lütfen belli bir seviyenin altında olmasın.

Markayı beğenenler burada kendi aralarında sohbet eder kritiğini yapar. Markayı ve teknolojisini beğenmeyen gider kendi beğendiği markanın konu başlığında sohbet eder. Kışkırtıcı, sinirleri bozucu, tahrik içerikli mesajların anlamı olmadığını düşünüyorum.

Gerekli özeni göstereceğiniz konusunda şüphem yok.
  • Ben hep 37 ekran izledigim icin beni etkilemiyor.
  • Bizde fiyatların artmasına herhangi bir şey sebep olabilir :)

Fiyat yükselir, e dolar yükseldi.

Dolar düşer, e bu yeni model. Ondan.

Düşünebiliyo musunuz, sony, edge led 55" bir panele, 9.800 tl etiket koymuş. Samsung abartmış, o da q serisi için sözde indirm yapmış da 15 bin tlden 13.5 bin tlye düşürmüş. Allah razı olsun hepsinden. :)

Yahu 55" oled alırsın 13.5 bin tlye. Ki o bile pahalı.

Bu gidişle sanırım projeksiyon ve perde olayına giricem.
  • Merhaba,

Servis kurulum yapmaya gelince , önce tv yi motorlu dönen sehpaya astık.

sonra tüm bağlantıları yaptık.

XE9005 de ARC HDMI 3 de Yamaha Receiver den gelen HDMI kablosunu oraya taktım.

Uydu kablosu ve ethernet kablosunu son olarak güç kablosunu taktık.

Tv yi çalıştırmadan önce paneli dikkatlice inceledim genel yüzey kontrolü yaptım.

Tv çalıştıktan sonra kurulum yaptık dil ülke vs.

Uydu ayarına geçmeden önce servisin usb sinden pixel testi yaptık sonra youtube den pixel testi ve banding testi yaptık.

Son olarak uydu ayarlarını yaptık ki zaten dijital kanal aramada d-smart ayarları hazır var sadece seçiyorsunuz 1 dakikada kuruyor.

Burada dikkat edilmesi gereken tuner ayarlarında disec kullanıp kullanmadığınızın seçimi ve Yanlış hatırlamıyorsam Lnb seçimi gibi

bir ayar var A_B_C diye seçim yapmanız gerekiyor, eğer çoklu lnb kullanmıyorsanız A yı seçeceksiniz.

Bu işler bitince biraz kanallarda gezinti yaptık sonra HDR Uhd bir kaç dosya oynattık tekrar ana menüye döndüğümüzde güncelleme indirmiş onu gördük ve

güncellemeyi başlattık.

Yazmayı unuttuğum konu tv yi ilk kurduğumuzda çalışma saati kontrolu yaptık.

Ürünü servis getirdi ve depodan gidip kendisi almış.

Kutuyu açarlarken dikkat edilmesi gereken konu ise şöyle,

Sony belirli boyutların üzerindeki televizyonları için aynı kutulama tekniğini kullanıyor.

Kutunun yere bastığı yerden yaklaşık 10 cm yukarısında plastik kutu kilitleri var ve bu kilitler çıkarılınca kutuyu yukarı doğru çekerseniz kapak gibi çıkıyor,

bu yöntemi genelde servisler tercih ediyor neden derseniz kutunun üst tarafındaki bantı kesmeden kutuyu açma imkanı veriyor o kutu tekrar kapatılsa

sanki daha önce hiç açılmamış izlenimi verebiliyor.

Biz üstteki bandı keserek açtık diğer şekilde açınca bazı kutu içeriği dökülebiliyor.

Panelin sağ tarafında sarı büyük 2017 yapıştırması ve 4K yapıştırması var

Hatırımda kalanlar bunlar sonradan hatırladığım birşey olursa yazarım.

Saygılar...

• Hocam woled pixel diziliminde bir pixelin beyaz yani white olmasi yoksa ayni oled siz pazarlama stratejisi diyorsunuz ama ole deil oled led den daha iyi bir teknoloji lakin pahali uretmesi zor . led de en iyi hangi tv dersen sony2017 serisi onda hemfikirim ama oled le led karsilistirilmaz hocam. Magazada git yanyana bir bak farki acik. Ha olede yakin led tvler varmi var ama oled fiyatina oda tercihe kalmis.

Kisacasi paran varsa oled almak mantikli diger turlu sony 2017 ler harika cikti bu sene samsung qled balon oldu patladi
  • Lg marka tv alırsam sadece mutfak icin alırım oda hi level axen gibi markalardan iyidir herhalde göz var nizam var kardeşim lg ile sony karşılaştırmayın bile her yer tekno market hepsi yanyana oled in demosuna aldanır alırsın evinde başka tv ile kıyaslayamaz görürsün siyah ı ooo oled süper :) tak bakalım sony lcd ile lg oled e aynı film i yanyana izle xd93 bile üzmüştü lg 960 920 leri siz zd9 a kafa tutuyorsunuz :)

Bu arada daha önce sony kullanmadıysanız davanızda haklı olabilirsiniz çünki ne x1 tanımışsınızdır nede triluminos
  • Sonye de lg ye de haksızlık etmeyin. Birini öveceğim derken diğerini yermeye gerek yok.

Lg oledler de kendi arasında farklı fiyatlardan satılıyor. En ucuzu ile en pahalı arasındaki fiyata 1 tv daha alınır. E hani panel aynıydı? Demek ki panel dışında da farklar var fiyatı etkileyen. Bu durumda sony etiketi var diye 2 katı fiyat olayı sonye haksızlık olmuş.

Diğer taraftan Lg'yi de sunny, axxen gibi markalarla karşılaştırmak da olayın diğer bir tarafı. Hiç karşılaştırılamayacak markalardır. Kusura bakmayın.

Bir markayı övmek için diğerlerini kötülemeye gerek yok. Sony için de lg için de geçerli. Burda sony hk olumsyz şeyler yazanlara siz de aynı hatta daha beter üslupla cevap verirseniz, kimsenin kimseden farkı kalmaz.
  • Enteresan değil paylaştığın bilgilerin çoğu yanlış artık dayanamadım cevap yazdım amacım saldırmak değil.
  • Bir insan mahkemelik olduğu bir markanın bu kadar ileri düzey fanı nasıl oluyor anlamış değilim türünün tek örneğisin gercekten böyle devam et. Sony ceo su seni görse ceo yardımcısı yapar bence.
  • Sony 2017 LED&OLED Modeller

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

2017 SONY ANDROİD TV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.o.spawn.o.O -- 9 Mart 2017; 15:48:0 >

• Evet arkadaşlar xe9005 serisi full led bir tv, sasırdım çünkü Sony en ust seri televizyonu hariç full led panel kullanmıyordu, muhtemelen bu sene oled çıkartınca led tv'lerinde de bir yenilik yapmak istemiş olmalı, televizyonda full led + Local dimming özellikli panel kullanılmış, Local dimming nokta sayısı cok önemli 512 olsa süper ama 256 da kabul edilir, bir de Va panel kullanıldıysa oled mi yoksa bu tv' mı ciddi ciddi düşündürür. Gerçekten heyecan verici bir tv, bir de xe93 gibi daha ust seri de değil de xe90 serisinde böyle bir tv yapmaları gerçekten ilginç olmuş, ayrıntıları bekleyip görmek lazım ama bu sene Sony tv'ler sağlam geliyor.

http://www.hdfever.fr/2017/01/09/sony-kd-55x9005/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalmilita -- 10 Ocak 2017; 20:52:19 >

• kultablasi kullanıcısına yanıt
    OLED gecmisi olmayan Sony degil LG :)

Kotu bir Plazma performansindan sonra LG ye supheyle yaklasiyorum... (Plazmanin piri Pioneer ve Panasonicti, digerleri parlaklik degerini arttiracagiz diye ayni kaliteyi yakalayamadi)

OLED TV yi ilk ureten Sony, yil 2007...2017 yilinda LG den OLED panel almalari ilginc... :)

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_XEL-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 8 Mart 2017; 19:49:47 >
  • filteke F kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar çok yüksek.

Bu fiyatlara, 2016 model LG oled alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.o.spawn.o.O

Allah belanı versin SONY şu fiyata bak

Sony'e değil de ekonomiyi tepetaklak eden yöneticilere kızın. İngiltere'de 3500GBP=16100 TL.

LG 55B7,55C7 = 3000GBP =13800 TL
    LG 55E7 = 3500GBP = 16100TL

Artık fiyatlar bunlar olacak. 1GBP = 4.6 TL olursa fiyat da böyle olur.
  • sonunda aldım.. 55xe9005

istanbulda bir sony center mağazasından . peşin 6300 tl
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.