Şimdi Ara

Kaza yaptım ama.. (Alkollü sürücü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
17.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ankara, Bahçelievler 1 cadde de, trafik müdürünün evinin civarında kaza yaptım. Daha doğrusu kavşağa gelmeden bana vurdular.

Araç emanet araçtı, gece 1:15 civarı, 40-50km/h ile cadde de seyrederken, sağ taraftan tek yön olan sokaktan bir jip hızla gelip bize vurdu. Bu kaza öyle bir kaza ki, sanırsınız ki ben vurdum araca. Neyse, araç sahibi indir, geçmiş olsunlar, özür dilemeler. 2 saat boyunca özür diledi de diledi. Yanımda arkadaşım vardı, başını direğe vurdu ama iyiydi durumu. Orada nöbet tutan polis memuru da geldi.

Bize vuran, aramızda halledelim, ben suçluyum dedi. Fakat başını vuran arkadaşım, ne olur ne olmaz hastaneye gidin diye ısrar edildi, gitti. Vuran kişi, tutanağı aramızda halledelim diye diretmeye devam etti. Memur, "Hastaneye birisi gittiği için, yaralamalı kaza" dedi ve ekibin gelmesi gerekir dedi. Ekip geldi, tutanak tutuldu, çizildi yapıldı.

Ben zaten alkol koktuğunu anladım şahısın. Ölçüm yapıldı, bende 0, diğer şahısta 79 promil alkol çıktı. karakoldan hastaneye gidildi, (Aradan 1 saat geçti) hastanede de üfledik, bende yine 0, kendisinde 52 çıktı. Zaman aşımından dolayı.

Vuran şahıs avukat olduğunu söyledi. Gerekeni yaparız dedi. Bende aracın sahibini çağırdım gece, canın sağolsun, sana bir şey olmadı, gerisi önemli değil, sonuçta sen vurmamışsın dedi sağolsun.

Aradan, 4-5 gün geçti, avukat efendi, ne aradı ne sordu. İlk gün defalarca özür dileyenden eser yok. Ben isterdim ki; "Nasılsınız iyi misiniz, ikame arac ayarlayalım mı vs" En sonunda ben açtım teli, kendisinin aracı kaskolu, arkadaşımınkinde kasko yok.

Açıkçası, 15 gün boyunca taksiye bindim, gideceğim yerlere gidemedim vs. Bu konuda da mağdur olduk tabi. Kendisi de, alkollü olduğundan dolayı kaskonun bir şey karşılamayacağını söyledi. Bizim araçta 14 bin liralık hasar çıktı. Kendi aracında rot filan kopmuş vs. Aracı Q3 idi.

Rapor geldi, bana vuran kişi %75 bana ise, %25 kusur vermişler. Mobese kayıtları da var. Neden bana %25 dedim? Yavaşlayıp kontrol etmediğim içinmiş. Yahu dedim, 40-50km/h ile gidiyorum, neyin yavaşlaması, kendisi abartmıyorum 70-80km/h ile geliyordu.

Yani benim aracın hasarının %25'i benden alınacakmış. Kişinin alkollü olması vs fark etmiyormuş. O ayrı cezalandırılacakmış o konuda. Vallahi ne güzel kanun olmuş, sen zil zurna sarhoş ol, bütün reflekslerini kaybet, sonra gel bana vur. Ama neymiş, alkolü karıştırmayacakmışız. Kural neyse o uygulanacakmış.

Benim sormak istediğim; Anlatılanlara göre, ben karşı taraf ile hiç muhatap olmayacakmışım. Onun sigortası, araç kaç gün yattı ise, günlüğü 70 liradan bana verecekmiş vs. Şikayetçi olmadıydım sonra ifademi geri değiştirdim şikayetçiyim diye.

Ben avukat efendiye dedim ki; Bak güzel kardeşim, geldin sen bana vurdun, arkadaşımın aracı için 3-4 bin değer kaybını ver, benimde şu %25 mevzusunu da sen öde, başka bir şey istemiyorum dedim. Vay efendim, zaten alkollü olduğu için her şeyi bu ödeyecekmişte, bende bu durumu anlamam gerekirmiş. Yani bana giren girdi, sende olanı kabul et demeye getiriyor.

Araç japon aracı olduğu için parçalar yurt dışından gelecek, (nadir bulunan bir model) çok değerli bir araç değil. Yani şu an 1,5 ay oldu diyebiliriz. Daha savcı vs çağırmadı. Bu durumdan dolayı arkadaşım panik atak oldu, yolda giderken, aynı şeyi yaşayacakmış gibi korkuyor. Ben bu durumu avukatımla konuştum ama neler yapabilirim bu konu hakkında başka?

• Sizin anlamak istemediğiniz konu şu; ben paşa paşa öderim onu, ama kendisine de, dava açarım. Kaza alkonden değerlendirilmese bile taksirle yaralama var. Savcı kovuşturmaya gerek görürse işte o zaman yandı zatı muhterem.

Bir de hala yok anlaşsaymışssınız adam demiş işte diye okuduğunu anlamayan tipler var. Sizin yanınızda arkadaşınız başını direğe vuracak, bişi yok gel anlaşalım diyeceksiniz. 2 saat sonra beyin kanaması geçirip ölse arkadaşınız, o anda tutanak tutulmadığı için hiç bir şey hak iddia edemezsiniz. Kafanızın bir köşesine yazın bunu. Bende biliyordum adamla anlaşmasını.

Trafik memuru bile dedi. Eğer yaralıyı zabta geçirmezsek, daha sonra bir şey olduğunda yapacak bir şey olmaz dedi.

Farz edin ki, ayağı kırıldı, kolu kırıldı. İşte o zaman sen haklısın diyorlar. Bazılaeı utanmamış, alkollü sürücüyü desteklemiş neredeyse. Utanmasalar, sen niye adama vurdun diyecekler.

Bu konuda diğer üyelerinde bilmediği bir durum var. Alkol olunca asli kusurlu alkollü olur sanıyorlar. Bende hayır öyle değilmiş diyorum.

Bir arkadaş, ben alkollüyüm gelip arkamdan vurursa birisi ben mi suçluyum yine diyor. Sapla samanı karıştırmayalım. Burada duran araca veya arkadan vurulmuyor. O araçta çocuk olsaydı veya ben 1 metre daha önce olsaydım, yankmda oturan arkadaşımın kapıdan girip biçecekti. O zamanda, vay namussuz içmiş gelmiş derdiniz. Nabza göre şerbet veriyorlar..
  • Stones S kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Kazada değer kaybı almanız için sizin kusursuz olmanız gerekiyor.
    https://www.sigortam.net/kasko-sigortasi/sorularla-arac-deger-kaybi
    Adama yaralamadan dolayı dava açarım demişsiniz. Eğer emniyet kemeri takmamışsa arkadaşınız açtığınız davanın masraflarını ödediğiniz ile kalırsınız.
    Kontrolsüz kavşakta yol sağdan gelenindir. Eğer arabanızda sağdan hasar varsa adama %75 kusur çıkmasının nedeni trafik polisinin adam alkollü olduğu için çok vermesindendir. Hatta arabanızda sağ burun kısmında zarar varsa iyice kusur sizde. Adam uğraşsa o kararı %50 ya da daha fazla size kusurlu çıkarabilir.
    Uzun lafın kısası bu dönemde acele ile hareket etmeyin. Trafik kazalarından anlayan bir avukata danışmadan dava açma yoluna gitmeyin. Şunu bunu yapmazsan dava açarım demenizin size bir faydası yok, hatta tehtit şantaj falan derken zarar da edebilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcadirci

Hocam merhaba,

Kazada değer kaybı almanız için sizin kusursuz olmanız gerekiyor.https://www.sigortam.net/kasko-sigortasi/sorularla-arac-deger-kaybi
    Adama yaralamadan dolayı dava açarım demişsiniz. Eğer emniyet kemeri takmamışsa arkadaşınız açtığınız davanın masraflarını ödediğiniz ile kalırsınız.
    Kontrolsüz kavşakta yol sağdan gelenindir. Eğer arabanızda sağdan hasar varsa adama %75 kusur çıkmasının nedeni trafik polisinin adam alkollü olduğu için çok vermesindendir. Hatta arabanızda sağ burun kısmında zarar varsa iyice kusur sizde. Adam uğraşsa o kararı %50 ya da daha fazla size kusurlu çıkarabilir.
    Uzun lafın kısası bu dönemde acele ile hareket etmeyin. Trafik kazalarından anlayan bir avukata danışmadan dava açma yoluna gitmeyin. Şunu bunu yapmazsan dava açarım demenizin size bir faydası yok, hatta tehtit şantaj falan derken zarar da edebilirsiniz.

Tekrar geçmiş olsun.

Selam hocam,

Konuda en mantıklı açıklamayı siz yapmışsınız (saçmalayanlar dışında) teşekkür ederim. Kiminin niyeti dalga geçip, rencide etmek.

Benim burada amacım, bana vurandan ne kadar kopartırım değil. Ortada mağduriyet var. Ben bugüne kadar sattığım araçların deposunu bile fulleyerek verdim hemen hemen. İyi niyetli olduğumu söylemeye çalışıyorum.

Araç arkadaşımın, bana sorarsanız araçta 14 bin bile hasar yok. Servisin şişirmesi. Bana, "Al kardeşim 1.000 lira, 2.000 lira değer kaybı" vs dedi de ben mi yok dedim? Sonuçta bu araç artık önden kazalı, 35 bine satacağı araç 29-30 bine gider.

Avukatıma sorayım neyin nesidir dediğiniz gibi ona göre hareket edelim. Ama öğrendiğim kadarı ile, karşı tarafın sigortası, günlük belli bir miktarda bize ödeme yapacakmış. Resimleri ekledim, araç görünen sokaktan bodoslama girdi. Aslında bana yandan çarptı ama öncelik bendeydi, yani direksiyonu kırdı vurmamak için, ancak o kadar kurtardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 3 Ocak 2017; 16:11:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones

quote:

Orijinalden alıntı: mcadirci

Hocam merhaba,

Kazada değer kaybı almanız için sizin kusursuz olmanız gerekiyor.https://www.sigortam.net/kasko-sigortasi/sorularla-arac-deger-kaybi

Tekrar geçmiş olsun.

Selam hocam,

Konuda en mantıklı açıklamayı siz yapmışsınız (saçmalayanlar dışında) teşekkür ederim. Kiminin niyeti dalga geçip, rencide etmek.

Benim burada amacım, bana vurandan ne kadar kopartırım değil. Ortada mağduriyet var. Ben bugüne kadar sattığım araçların deposunu bile fulleyerek verdim hemen hemen. İyi niyetli olduğumu söylemeye çalışıyorum.

Araç arkadaşımın, bana sorarsanız araçta 14 bin bile hasar yok. Servisin şişirmesi. Bana, "Al kardeşim 1.000 lira, 2.000 lira değer kaybı" vs dedi de ben mi yok dedim? Sonuçta bu araç artık önden kazalı, 35 bine satacağı araç 29-30 bine gider.

Avukatıma sorayım neyin nesidir dediğiniz gibi ona göre hareket edelim. Ama öğrendiğim kadarı ile, karşı tarafın sigortası, günlük belli bir miktarda bize ödeme yapacakmış. Resimleri ekledim, araç görünen sokaktan bodoslama girdi. Aslında bana yandan çarptı ama öncelik bendeydi, yani direksiyonu kırdı vurmamak için, ancak o kadar kurtardı.

Merhabalar,aynı kazayı aynı arkadaşın gibi ; karşı tarafa %75 bana %25 kusur vererek yaptım,kanımda alkol oranı %51 çıktı,karşı taraf ağır hasarlı ;(hiç durmadan sokaktan çıkarak ana yolda olan benim araca çarptı) benim aracımda o kadar fazla hasar yok,biraz evvel Kasko'dan RED yedim,şu an elim kolum bağlı,bu durumun alkollü kazayla alakası yok fakat konuştuğum herkes karşı taraf %75 kusurlu olmasına rağmen onun bütün hasarı size rücu edicek diye söyleniyor,sizden ricam bana akıl,yol ve yöntem göstermeniz,Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.