Şimdi Ara

linea mı 301 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
13.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İmkan varsa Corolla 1.33 tüplü ya da Cruze tüplü bakın. İki araç da ne yazık ki ikinci sınıf ülkeler dışında satılmıyor.

Yavaş gidersiniz biraz ama yol da tutar, güvenli de hissettirir saydıklarım.
  • Lineayı sürme fırsatım olmadı sadece 2-3 kez binme fırsatım oldu.Araç içi çok dar bunalıyor insan.

Hali hazırda 301 sahibi olarak + ve - lerini yazayım,

+
    Muadillerine göre çok az yakıyor.İstediğin kadar şehir içi sıkıştır 6lt'yi zor görürsün
    İç hacmi çok geniş.Arkada oturanlar için diz mesafesi D sınıfı araçlar gibi neredeyse.
    Bagajı büyük ne var ne yok doldurabiliyorsun
    Atik bir araç
    Yol tutuşuna laf söylensede gerçekten muadillerine göre iyi.

-
    130'u geçtikten sonra özellikle araç boşsa yolda hafif savrulmaya başlıyor yüksek hızlara gelmeyen bir araç
    Tirim sesi belli bir kilometreden sonra başlıyor
    Ses sistemi Allure modelde dahi hak getire.Özellikle öndeki 2 hoparlor TIRT.Bas sıfır.Arkadakiler öndekilere nazaran daha iyi
    Hiç bahseden oldu mu bilmiyorum ama bence bazı üretim dönemlerinde ki araçlarda kronik sorun var.Sağ ön amortisör patlıyor 30-40bin km civarı.Servislerde de orjinali bulabilmek için uzun süre bekliyorsun.Ne hikmetse sol ön amortisör her serviste var ama sağ ön amortisor bulunmuyor.Kendi başıma geldi diye söylemiyorum gerek bu forumda gerekte başka peugeot forumlarında denk gelmişliğim var bolca.

• Linea kadar rahatsız araba yok. İkisinin arasından 301 tabi fluenceda olabilir.
  • İkisini de uzun süre kullanmış birisi olarak kesinlikle Linea derim.

Pejo 301 evet çok atik ve çok az yakıyor. Şehir içi ne yap et 6 litreyi geçmiyor alet. Ama gel gör ki ne fren var ne yol tutuş . 120'den sonra hak getire korkutuyor. Kullanışlılık ergonomisi sıfır. Alakasız cam açma tuşlarından sinyallerin kalitesizliğine kadar. İçi de yığınla plastik kokar bu arabanın.

Linea ise tamamen daha oturaklı daha hitap eden bir tarzda. Gidişi yakıtı vs 301 kadar hissettirmese de azımsanmaz. İç malzemesi kesinlikle daha kalitelidir.
  • 2 araç arasında kaldım. Yakıt tüketimi ve konfor kriterlerine göre hangisini tavsiye edersiniz?

Peugeot 301 1.6 HDi Allure
    Fiat Linea 1.6 Multijet Lounge

Bu seviyede dizel, 1.6 motor full paket başka önerileriniz var mı?

• Bu iki aracı bir yakınımız için araştırmıştık. Linea bazı yönleriyle üstün özellikle malzeme kalitesi yalıtım yol tutuş gibi çünkü 301 de bagaj ve motor kaputu altında keçe yok daha hafif bir araç
    301 in tek avantajı yakıt tüketimi biraz daha düşük olması diyebilirim.
  • Yakıt tüketimi ve konfor dediğiniz için 301
  • Linea'da az yakmıyorki,sadece yarım fark diyebiliriz.

Sürüş için linea.

Yakıt için 301.
  • 301 lineaya gere hemen her konuda esit veya daha iyi bir performans sergiliyor ancak fiyatlar hakkinda bilgim pek yok ancak 301 cok daha iyi bir secim.
  • 301 ile şehir içi yolculuğumu 5.4 lt ile tamamladım ve şok oldum.

Konu yakıt ise 301 den daha iyisi olamaz.
  • Linea daha iyi 301 tam B ama Linea yine B+ gibi bir şey. 1 lt fazla yakar ama daha seridir 105 hp 290 nm torka sahip motor gayet güzel. Malzeme kalitesi ve iç mekan ergonomisi 301 den çok çok iyi.
  • 301 tabiki tasarımıda hoş
  • c elysee
  • linea derim, ikiside tr pazarı için üretilen dandik araçlar ama linea bizim yollarımıza daha uygun
  • yakıt ise 301 - yol tutuş sağlamlık ise linea derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

c elysee

301 ile aynı araçlar zaten.
  • 301
    Linea'ya binince otomatik 2 kilo veriyorsunuz harika bir titreşime sahip moturu var. Araç tir tir titriyor.
  • Line tenekesine 301 i bir mi tutuyorsunuz
    Sağlamlığı konfor ve kalite olarak 301 derim
  • Kesinlikle linea
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.