Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Düşük ışıkta iyi çeken iyi ışıkta kötü çeken makine yok :) öncelikle onu söyleyeyim.

A6000 veya RX100M3 ün ikisi de üzmez.

Şöyle bir özet hazırlayayım.

A6000 Gündüz çok çok iyi çekim > RX100 Gündüz çok iyi çekim

A6000 Düşük ışıkta çok iyi çekim = RX100 Düşük ışıkta çok iyi çekim

RX100 + Çok küçük boyut, pratiklik, Selfie ekran.

A6000 + Dönüştürücü ile her manuel lensi kullanabilme.
  • Mümkünse iki makineyi de elinize alıp denemelisiniz.

A6000 de vizör var ama pantolon cebine sığmıyo.

Ama ele daha iyi oturuyor vs.
  • Rx100 ile rx100m3 arasındaki fark nedir?
  • Ekran dönmesi, vizör, zoom yapınca da net çekebilmesi, wifi, vs. vs.
  • İphone x satın alacaktım fakat uygun fiyatlı bir telefon alıp yanına kaliteli bir makina almak daha mantıklı geldi. Telefonu aldım. Yakın zamanda güzel bir makina alma düşüncem var. Bütçem 2500 TL. Ekstra bir bütçe ile lens tavsiyesi de istiyorum.

Ne kadar uygun fiyatlı olursa, almam o kadar kolaylaşır. Mümkün mertebe fiyat performans odaklı öneri yapmanızı rica ediyorum.

Ağırlıklı olarak manzara ve portre çekim yapmak istiyorum. Mesela şu tarzda;

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->>

Ekleme yapayım;

Çok fazla ayar yapmakla uğraşmak istemiyorum. Mümkünse kullanımı kolay,nispeten basit bir makina olursa daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 28 Kasım 2017; 10:17:30 >

• Lens takılabilen makine istiyorsanız Sony A6000 veya Canon 200D lere bakın derim.

Kaliteli cep makinası isterseniz RX100m3 Tavsiye ederim.
    Verdiğiniz fotoğraftaki gibi geniş açı çekmek için Fuji X70 kuallanabilirsiniz. (Ama onda sadece geniş açı çekebilirsiniz.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 28 Kasım 2017; 10:21:14 >
  • >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Hocam tekrar merhaba iyi akşamlar sizi yine rahatsız ediyorum. Biraz uzun yazdım hocam zamanınız yoksa müsait olduğunuz bir zamana kadar beklerim benim acelem yok hemen almıycam makineyi. Ocak şubat gibi alcam. Forumdaki en faydalı konulardan biri olan sizin konuyu gördüğümden beri araştırıyorum gerek sizin yazdıklarınız gerekse altındaki fikirler olsun. ama hala kafamda netleştiremedim. Yine sorularım birikti.

Öncelikle 2. Ele güvenmediğim için ve alacakken sağlam olsun ömürlük olsun mantıcıyla sıfır almaya karar verdim. Bütçede esneğim ama f/o benim için önemli.
    Şuan seçeneklerimden ilki Rx100m3 m3 2100tl hepsiburadada . M4te slowmotion video çekim var . Benim için çok önemli değil. Fiyatı baya yükseliyor.
    O yüzden m3 iyi sanki.

2. Olarak fuji x70. Fujishopta fiyat 2700. Kalite olarak Rx100m3 ten farkları nedir anlayamadım. Teknik bilgileri burda okuduğum kadar biliyorum mesela f değerine bakcam ama ne işe yarar onun iyi olması anlayamıyorum. Daha bir sürü değer çar karşılaştırılması gereken kısaca özetlerseniz. x70 rx100den iyi yöneleri ne kötü yönleri ne bu teknik değerlere bakınca bir şey oluşmuyor kafamda. Boyutlarına bakınca bence fuji de rx100kadar olmasa da Benin için sorun değil. Üstelik Fujinin gövdesi daha çok hoşuma gitti. Ama her yerde yazılanları görünce rx100 boyutuna gelen övgüler benim de aklım kalmıyor değil.

3. Olarak fuji x100serisi. Hocam bu fuji ve panasonic neden hiç bulunmuyor ya biri getirsin bunları Türkiye’ye satsın. Fuji eski modelleri hiç bir şekilde sarışını bulamıyoruz. Sadece 2. El böyle olunca da çok fazla bir düşüş olmuyor fiyatlarda. X100f var şuan satışta sadece o da 4800 lira. Önceki modellerini de satsa keşke de alsak. Sizce bu fiyat değer mi bana pahalı geldi. X100t var 1800-2000 arası 2. El. X100de 2. El alayım mı? Tekrar anlayamadığım bir şey yukardaki modellere göre avantajları ne eksileri nedir bilemedim.

Genel olarak özetlersek kaliteli hobi amaçlı uzun vadeli kompakt bir makine istiyorum hocam. Göze aldığım ürünler bunlar. Bunlar içinde en iyisiwdiywvilceğimiz bu bu özelliğiyle öne çoktan dediğimiz veya f/o sıralaması yaparsak al dediğiniz hangisi?
    Rx100 evet çok kullanışlı ama sanki fujilerde kasa olarak daha ele gelir ve sağlam hissi var.
    Bu ürünler dışında bir de şuna bak derseniz yine açığım.
    Son olarak da mimarlar odasından bir sanat fotoğrafçısına makine sorduğumda rx100’ü boş ver zayıf bir makine o zoom yok onda dedi( biliyorum sizin imzanızda uzun uzun anlattınız bunun cevabını) ben de fotoğrafçılık bilgim iyi olmadığım için tartışmaya girmedim tamam bakayım dedim. Ve bana nikon a900 önerdi. Ona bir daha görüşünce ne diyeyim. Aynen imzanızadkileri ezberleyip gideyim mi? A900 de önceden dediğiniz gibi zoomu iyi ama diğer özellikleri kötü olan bir makine sanırım . Zayıf Işık’ta ve hatta normal Işık’ta bile yukarıdaki makinelerle kıyaslanır mı sizce?

Biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin cevaplayamazsınız da canınız saolsun teşekkürler

Estağfirullah.

X70 nin fotoğraf kalitesi kocaman makinalar gibi iyidir. Rx100den de iyidir ama 28mm sabit çeker. 0x zoom yani.
    Yani şöyle diyeyim telefonlarda zoom yok ya bunda da yok.
    Ama zoomsuz haliyle çok çok iyi çeker.
    Fakat bana göre kullanışsız, benim için 28mm çok geniş kalıyor.

Fuji çok pahalı. O yüzden yaygın değil. Yurt dışında daha bile pahalı, sadece meraklıları alabiliyor. Ama şöyle birşey var Türkiye ikinci el fiyatları Amerika ikinci el fiyatlarından daha ucuz. Yani yatırım gibi düşünüp alınabilir.

X100T de sabit zoomdur ama 35mm dir. Yani çok geniş değil (Benim için çok ideal). Harika bir fotoğraf kalitesi alırsınız ama zoom yapamazsınız.

Uzun vadeli ömürlük diyorsunuz çünkü. Onun için X100T alın derim.
    RX100 elinizden düşse yamulur bir tarafları ama X100T evladiyelik bir makina.

A900 gibi makinalar sizin de dediğiniz gibi sadece zooma yarar. İlk sayfadaki HX)=V anlattığım kısımda yazıyor dediğiniz gibi. Kafede düşük ışıkta son model cep telefonu kadar bile çekemez.
    Ama X100T her zaman harika çeker.

Fuji'nin büyük şehirlerde showroomları oluoyor.
    Oraya gidin bir kurcalayın. Uzun ömürlü diyorsanız Fuji Size göre.
    İkinci el 2000 lira altına alabilirseniz çok iyi olur.
    Hem beğenmezseniz aldığınız fiyata veya TL cinsinden daha pahalıya satabilirsiniz her zaman.

Estağfirullah helal olsun rahatsız etmek söz konusu değil. ama yazdıklarım daha çok kişiye ulaşsın ve faydalı olsun istediğimden, mesajla değil de o başlıktan yazmayı tercih ederim.

Bu mesajı da kopyalamak isterim hatta başlığa sakıncası yoksa.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 28 Kasım 2017; 10:28:25 >

• https://www.fotopazar.com/sony-a6000-sigma-30mm-f14-kit-aynasiz-fotograf-makinesi

1.4 30mm Sigma piyasada 1600 tl

A6000 body 1900 tl

Bu ikisini 3300e satıyorlar, daha uyguna denk geliyor.

Ama günlük kullanımda bu lens ile fotoğraf çekebilir miyim?

Ve diğer lenslerden 2 adet mm ve f aralığı varken bu lens te neden değerler 1 tane?
  • Lensi kullanmadım ama 1.4 30mm gayet kullanışlı geliyor.
    Baktım şimdi biraz uzunmuş.
    Küçüklük önemli ise O yüzden 35mm F1.8 OSS daha mantıklı olabilir.

yoksa 30mm ve 1.4 çok kullanışlı kağıt üstünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: United States

https://www.fotopazar.com/sony-a6000-sigma-30mm-f14-kit-aynasiz-fotograf-makinesi

A6000 body 1900 tl

Ve diğer lenslerden 2 adet mm ve f aralığı varken bu lens te neden değerler 1 tane?

günlük kullanım için uygun değil. çünkü 30mm croplu bir makinede 45 mm ye denk gelir. bu da oldukça dar bir açıdır. cep telefonun ekranına bak. bu lens o ekrandaki görüntünün yarısını alır kadrajına . ona göre ne kadar dar bir alanı çektiğini anla.

tek mm değeri var çünkü zum yan yakınlaştırma yapılmıyor. cep telefonu lensi gibi. optik zum yok yani. diğerlerine birden fazla mm değeri varsa onlarda optik zum var demektir.

• Bu lens'de sadece video çekerken Oss etkin oluyor diye biliyorum, Fotoğraf çekerken kendiniz odaklamak zorundasınız diye okumuştum yorumlarda bunu araştırmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: United States

https://www.fotopazar.com/sony-a6000-sigma-30mm-f14-kit-aynasiz-fotograf-makinesi

A6000 body 1900 tl

günlük kullanım için uygun değil. çünkü 30mm croplu bir makinede 45 mm ye denk gelir. bu da oldukça dar bir açıdır. cep telefonun ekranına bak. bu lens o ekrandaki görüntünün yarısını alır kadrajına . ona göre ne kadar dar bir alanı çektiğini anla.

tek mm değeri var çünkü zum yan yakınlaştırma yapılmıyor. cep telefonu lensi gibi. optik zum yok yani. diğerlerine birden fazla mm değeri varsa onlarda optik zum var demektir.

Teşekkürler

• Çalışmayan () bir Nikon Coolpix P300 hakkında yorum yapar mısınız? (Çalışmamasının sebebi, bataryası olmaması... DX'ten 3 tane sipariş verildi)
  • robotica R kullanıcısına yanıt
    Sensörü büyük değil o yüzden çok şey beklemeyin. Ama işe yarar mutlaka. Flaşı var, zoom u var. Telefonlardan iyi özellikleri var.
  • Merhabalar, mesajınızı gördüğüm için çok mutlu oldum açıkcası.

Benim hikayem çok enteresan, geçen bahar ayında üniversite hocamız ilçemizin tanıtımı için fotoğraf ödevi verdi efendim. Bir fotoğraf çektim, inanılmaz zevk aldım ve 6 - 7 aydır deli gibi fotoğraf çekiyorum. :D İnsanın içinde olup da, nasıl farkına varmaz böyle bir hobiyi anlayamıyorum.

Doğa fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum efendim

https://www.instagram.com/tolsthor_/

bu sayfa bana ait, tarzımı görmeniz açısından paylaştım. Elbette aşırı derecede amatörüm ama inanılmaz zevk alıyorum.

Fotoğraf makinelerini araştıracak çok geniş vakit bulamadım kpss den dolayı , öyle tek düze canon 1300 d satan bir arkadaşımdan araştırmadan ikinci el olarak makineyi neredeyse alacaktım bile! Neyse ki yazınızı gördüm.

Efendim benim sıkıntım telefonla yapamadığım zoom lu fotoğraf çekebilmek. Öyle ayı felan çekmek değil minarenin ucunu, kuşları vs.

Ayrıca telefonun çekiminden daha fazla geniş açılı çekebilecek bir makine

Bütçem 1000_1200 lira, hala öğrenciyim malum.

Konunuzu okumaya devam edeceğim favorilerime ekledim, ama şimdiden birkaç tavsiye makina önerirseniz algıda seçicilik açısından çok memnun olurum. Makinanın boyutu önemli değil, hatta büyük olması belki de ergen ego tavrımı daha fazla tatmin edebilir :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolsthor -- 8 Aralık 2017; 23:36:15 >

• Ne güzel.

-Efendim benim sıkıntım telefonla yapamadığım zoom lu fotoğraf çekebilmek. Öyle ayı felan çekmek değil minarenin ucunu, kuşları vs. -

O iş kolay. 300 -500 Liraya harika ikinci el makinalar var. Cep maknalarının en iyisi 1000 liranın altında ikinci elde (hx90v)

-Ayrıca telefonun çekiminden daha fazla geniş açılı çekebilecek bir makine-

Birazcık daha isterseniz zoom yapan makineler 24mm den başlıyor o işinizi görür. Ama "ultrawide" isterseniz o başka bir dünya ve ucuza kaliteli alternatif pek yok.

Uygun fiyata aksiyon kameralar var pratik olarak. Ama onların da fotoğraf kalitelri iyi değil ve kenarları çok yuvarlak oluyor.

Bence sahibinden e girin 10x - 20x filan cep makinelerine bakın.
  • Mesajınızı tekrar okdum. Boyut farketmez demişsiniz o zaman Fuji XS1 öneriyorum.

Hem sensörü telefonlardan büyük.

Hem çok zoom var

Hem manuel zoom halkası filan tam sizlik.

Sahibindende de bolca var.

Başka model araştırmadan alabilirsiniz direk ben kefilim
  • Merhabalar, öncelikle rehberiniz için teşekkür ederim.

Ben 1500-2000 liraya kadar (yurt dışı da olabilir) fotoğraf makinesi almak istiyorum.

Asıl amacım gezdiğim, gördüğüm yerleri fotoğraflamak ve aynı zamanda da kaliteli olarak kendimi çekmek.

HTC 10 telefona sahibim ve gerçekten güzel bir kamerası mevcut. Bunu göz önüne alarak sizce ne almalıyım?
  • Misaros kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

RX100m3 - G7X - TZ100

bunlara bir bakın.
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    A6000 hakkında düşünceniz nedir?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.