Şimdi Ara

YENİ BAŞLAYANLAR veya TELEFONUM VAR AMA KAMERASI YETMİYOR diyenler -->> (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.333
Cevap
73
Favori
71.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben videosu için çok beğeniyorum.
  • Evet videosu çok güzel ama video kalitesinin Rx100 serisinden çok daha iyi olduğunu sanmıyorum.

Ama tabii LX100 ile çekim daha kullanışlı olur, ağır olması, ele oturması vs Tek amacım video olsa ben de LX100 tercih edebilirdim, haklısınız.

İnş sizin LX100 benim de LX10 deneme şansımız olur yakın gelecekte
  • Ihtiyac fazlasi oldukca temiz, kutusunda herseyiyle bir LX5 var isteyen ozel mesajdan ulasabilir. Yaninda iki adet sandisk extreme SD kart verecegim, bir de otomatik acilir kapanir lens kapagi var.
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    rx100 m3 var bi yıldır kullanıyorum çoook memnunum

evde Sony Alpha99 (fullframe) + 16-80mm Zeiss lens var ama 1300gr ikisi.
    dışarı çıkarmak istesem çanta lazım + hiç pratik değil kullanmak

ben %90 arkadaşlarla takılırken evde dar alanda vs çekiyorum o yüzden 24mm karşılığı ve f1.8 değeri süper
    %10 sokak fotoğrafçılığı onun için de 24-70mm karşılığı lens süper.

bu durumda makineden memnunum. sizin kullanım da buna yakın sanırım. Fuji X100T almayı düşünüyorum ne dersiniz?

2500tl civarı ama makinenin ve çektiği fotoğrafların tarzı var ve çok hoşuma gidiyor. rx100'ün ölmesini bekleyip öyle mi alayım?
  • Benim de net favorim yok açıkçası.

X100T nin dezavantajı daha kalın, ekranı dönmüyor ve videosunun sony kadar iyi olmaması.

Ama avantajı 35mm 2.0 olması (Sony 35mmde 2.8 maalesef) ve büyük ApsC sensör olması.

Fotoğraf çekimi açısından bokeh olsun ergonomi olsun yüksek iso olsun X100ler harika. Ama Rx100ler kadar pratik değil maalesef. X100üm varken birkaç kere makinayı dışarı çıkarmaya üşenip pişman olmuşluğum olmuştu ama en iyi sokak fotolarımı da X100le çektim.

Sonuç olarak X100T de pişman edecek bir makina değil. Ama maalesef RX100ler kadar ince değil. Tamamen size kalmış seçim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 31 Mart 2017; 11:4:6 >
  • Başlangıç için point and shoot kamera arıyorum tıpkı ilk mesajdaki sebeplerden dolayı bir hevesle alıp kenara dslr kaldıranlardan olmamak için bu konu iyi oldu. Sony RX100 hoşuma gitti ama bunların 1 den 5e kadar baya büyük ailesi var aradaki farklar çok önemli midir ? İkinci el Mark1 garantisi devam eden cihaz buldum 750 tlye yanında ekstralarla bütçem de o civar zaten sizce iyi midir ?
  • römercan kullanıcısına yanıt
    Gayet iyidir, almanızı tavsiye ederim.
    Aradaki farklar başlangıç kullanımı için o fiyat farklarına değmez bence.
    Fiyatlar az farketmiyor çünkü, çok fazla pahalılaşıyor.

Ekran dönmemesini, vizörsüzlüğü çok problem etmezseniz ve düşük ışıkta zoom yapmazsanız üst modellere ihtiyaç duymazsanız.
    Hatta ilk model en ince ve en küçüğü. Daha kullanışlı bile olabilir sizin için.
    Eğer o özellikleri, iki katı para verecek kadar isterseniz RX100m3 de alabilirsiniz tabii.
  • Herkese merhaba arkadaşlar

Benim max 1700₺ butcem var

Ve

Manuel makrolu

Bokehli fotolar cekebilecegim

60fps video kaydi alabilecegim

Sonradan entegre flaş ve mikrofon ozellikli

Gece cekimleri basarili olan

Genellikle doga ve manzara cekimlerinde (belgesel tarzi)

kullanabilecegim bir dslr makineye ihtiyacim var

Tavsiyeler icin şimdiden teşekkürler
  • Öğrenciyim kapalı veya dış mekanlarda güzel kaliteli fotograflar çekmek istiyorum ikinci el bütçem 300 lira. 0 makinelere 500 lira verebilirim
  • ruthlessAF kullanıcısına yanıt
    Merhaba. 500 Lira altına Olympus XZ1, Panasonic LX5 öneririm ama bunları 300 altına bulmanız zor.

300 liraya aklıma direk gelen bir model yok.
    Kaliteli bir markanın eski model F2.0 lensli F2.8 Lensli filan bir compact modelini bulabilirsiniz sanıyorum.
    Şöyle bir şey mesela.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-sony-dsc-wx7-16.2mp-5x-opt-zoom-25mm-wide-angel-lens-yeni-gibi-353750918/detay

Konunun başındaki şu linki okursanız yol gösterici olacaktır.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=123027029

• Merhaba,

Ben de bir süredir araştırıyorum. İlk olarak zoom kapasitesinden dolayı Nikon p900 düşünüyordum. Fakat sonra nedensiz yere Sony Hx300'e döndüm. Daha sonra Hx400'ü gördüm. Hem fiyatı daha uygun, hem wifi gps gibi özelliklerinden dolayı mantıklı diye düşündüm. Şimdi ise rx100m3 ve hx90v arasında kaldım. Gördüğüm kadarı ile rx100m3'te optik zoom yok. Digital zoom olduğu için doğal olarak kötü görünüyor. hx90v ise zoom açısından daha iyi... Hx400 daha iyi fakat sanırım biraz büyük... Bilgisi olan birisi var ise, yazdığım makinalar hakkında yorum yapabilir mi? :)
  • ruthlessAF kullanıcısına yanıt
    Canon S90 - S95 - S100 - S110 modellerine bakabilirsiniz.
  • Bende RX100m3 ve HX90v var.

İkisi her işimi görüyor.

rx100m3 hep mont cebimde.

Hx90v de sadece gündüz öğlen filan yanıma alıyorum.

Biri resim kalitesinde, düşük ışıkta muazzam

diğeri zoomda.

Siz bilirsiniz.

Ama kararsızsanız Rx100 alın derim
  • Hocam s7 edge kullanıyorum otomatik ayarlarda çekim yapıyorum. Manuel ayarlardan pek anlamam o yüzden kullanmıyorum.

Fotoğraf makinem vardı w570 sony nin bozuldu o şuanda yok.

Büyük makinelerin taşıması sıkıntı kullanması sıkıntı. Küçük makinelerden de rx100 hoşuma gittide fiyatlarına baktım internetten çok farklı fiyatlar birbirinden. Çeşitleri mi var acaba makinanın ?

Veya başka önerceğiniz ürün var mı ?

Fotoğraf çekmeyi devrn biriyim. Şuanda telefonumda 10 binin üzerinde fotoğraf var bilgisayarda ise 50 binin üzerinde. 2007 den beri bilgisayarda tutuyorum fotoğrafları bir hayli birikti o yüzden :)

Fotoğrafın yanı sıra arada videolarda çekerim arabada giderken vs. o yüzden güzel video da çekse aynı zamanda benim için iyi olur. Birazda çok gezdiğim için çok fotoğraf çekiyoruö hocam. Yaylalarda köylerde şehirlerde onun dışında iş için gittiğim yerlerde derken yılda 40 bin kilometrem yollarda geçiyor.

Uzun lafın kısası bana küçük kolay taşıyabileceğim iyi bir makine önerebilir misin hocam.

• Merhaba

Aksi bir durum olmadıkça RX100 tavsiye ediyorum.

RX100 lerin sıfır fiyatları pahalı oluyor, ikinci elde makul fiyatlar oluyor.

Sony RX10, Sony Hx90V, Fujifilm X30 gibi makinalara da bir bakın derim
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Hocam yorum için teşekkürler. Biraz araşrırma yaptımda bunların en yenisi m5 miş sanırsam. Ben internette 1700 liraya görmüştüm birtane eski versiyon m3 sanırım tam hatırlamıyorum oda 4k kayıt yapmıyormuş. M4 güzel kayıt yapıyor ama başlangıç için 2700 lira şuan veremem maalesef. Erteleyecem artık kamera işini. Beğendim cihazı ama fiyatı yüksek dediğim gibi. İşlerde 1 yıldır kötü anlayacağınız şuan için daha ucuz yollu birşey bakmaya karar verdim. Küçük makine düşünüyorum yine hocam varmı 1000 liraya kadar önereceğin bir makine ? Yoksa s7 edge kamerası yeterli midir şuanlık ?

Yaza doğru belki rx100 düşünürüm o zamanki naddi durumuma göre baya hoşuma gitti cihaz çünkü.
  • Rica ederim konunun ilk sayfasını okumanı tavsiye ederim, bir çok şey için telefonun yetebilir.
    Ama zoom yapıp ay çekmek gibi ekstra şeyler için ekstra makina almak lazım.
    Model isimleri ve örnekler var ilk sayfada, dün güncelleme de yaptım.
    Bakarsınız fikir verir.

Mesela 500 liraya iyi zoom yapan bir kamera alabilirsiniz
    veya Eosm ve 22mm lensli düşük ışıkta da çok iyi çeken bir makine...
  • Merhaba...

Çok güzel bir derleme/fikir paylaşımı olmuş açıkçası, çok insana fikir vereceğine eminim.

Söylemek istediğim bir konu var sadece;

Pek gelenekçi biri değilim ama konu fotoğraf olunca vizörden bakmanın keyfinden vazgeçemiyorum. Bu yeni nesil aynasız dslr makinelere birtürlü alışamadım...
  • barb_aros B kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Teşekkürler.

Evet vizör olmayınca yokluğu hissediliyor

Ama aynasızlarda da vizörlü olanlar var.
    Fuji X100T veya Fuji XT1 gibi makinaların harika vizörleri var.

Hem de aynı yerde hem optik hem elektronik.
    İmkanınız olursa mutlaka denemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 31 Ocak 2017; 16:7:21 >
  • Bir makine arıyorum.

İhtiyacım olan; yakın çekim, lens bulanıklığı ve düşük ışıkta olabildiğince net görüntü.

Bunlar için en düşük ne kadar bütçe ayırmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.