Şimdi Ara

Yeni Bir Ürün ..:: Elektrikli Kombi ::.. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
9
Favori
154.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar acaba 5x4 mm (3 faz, 1 nötr, 1 toprak) kablonun ya da bunun 6mm olanının metre fiyatı ne kadardır? Bilgi almak için bir kaloriferciye sordum da, kombi için çekilecek tesisatta kullanacağı kablonun metresine 30 lira alıyormuş! Bana çok geldi, sormak istedim. Kurulum masrafından daha çok kablo parası ödeyeceğim bu hesaba göre. Bu arada kurulum için (sadece mevcut kaloriferin su boruları sökülüp kombiye takılacak, kombi duvara asılacak) 300.- TL istediler. Sizce nasıl bu ücret?
  • ben elektrik malzemeleri satıyorum ve tesisatta çekiyorum daha önce 5x4 satmadım 5x 6 sattım ve fiyarı 12-15 tl arasını geçmez baya bi giydirmeye kalkmışlar sana haberin olsun
  • Teşekkürler o halde en güzeli malzemeyi kendim alıp sadece işçilik vereyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Konuyu canlandırayım :)

Arkadaşlar acaba 5x4 mm (3 faz, 1 nötr, 1 toprak) kablonun ya da bunun 6mm olanının metre fiyatı ne kadardır? Bilgi almak için bir kaloriferciye sordum da, kombi için çekilecek tesisatta kullanacağı kablonun metresine 30 lira alıyormuş! Bana çok geldi, sormak istedim. Kurulum masrafından daha çok kablo parası ödeyeceğim bu hesaba göre. Bu arada kurulum için (sadece mevcut kaloriferin su boruları sökülüp kombiye takılacak, kombi duvara asılacak) 300.- TL istediler. Sizce nasıl bu ücret?

10 TL'den fazla olmaması lazım. 30 Lira mümkün değil hem neden kaloriferciye sordunuz ki? Elektrikçiye gidip sorabilirsiniz. Saygılar.
  • quote:

Konuyu canlandırayım :)

10 TL'den fazla olmaması lazım. 30 Lira mümkün değil hem neden kaloriferciye sordunuz ki? Elektrikçiye gidip sorabilirsiniz. Saygılar.
  • Kaloriferciye sormadım aslında. Sadece ellerinde olan 2. el bir elektrikli kombiyi sormuştum. Onlar da montaj ücretinden falan bahsederken elektrik tesisatını kendilerinin yapmadığını, tanıdıkları bir tesisatçı olduğunu söylediler. Konuşurken de kablonun metresine 30 lira değer biçtiler! Ben de anormal olduğu için buraya sorayım dedim :)
  • quote:

Kaloriferciye sormadım aslında. Sadece ellerinde olan 2. el bir elektrikli kombiyi sormuştum. Onlar da montaj ücretinden falan bahsederken elektrik tesisatını kendilerinin yapmadığını, tanıdıkları bir tesisatçı olduğunu söylediler. Konuşurken de kablonun metresine 30 lira değer biçtiler! Ben de anormal olduğu için buraya sorayım dedim :)

O fiyat çok fazla, zaten basit bir iş bir iki yere sorup yaptırın.
  • Öyle yapacağım, teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar. Benim elektrikli kombi işi bu sene yattı, şimdilik beklemedeyim. Bu arada kullanmaya başlayan arkadaşlar varsa, bu seneki güncel tüketim değerlerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. Çok faydalı ve hiçbir yerde olmayan bilgiler çünkü.
  • Henüz devreye almadık, İzmir'de hava güzel :)
    Çalışmaya başlayınca bilgi paylaşımı yaparım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar,

Elektrikli kombi tam olarak ısıtma alanı nedir?Örnek olarak; odalar ve suyu.
    Başka, doğalgaz gibi ocağa, fırına etkisi varmı?
    Birde bizim ev eski ahşap bir ev. bu evde verimi nasıl olur?
    Bu arada evimin bulunduğu yer izmir'e 100km. Hemen hemen izmir'e yakın bir iklime sahip.
    Son olarak günümüz şartlarıyla maliyeti ne olur(kurulum+tesisat ve ne gerekiyorsa) ve bugün başlansa ne kadar sürede kullanılabilir duruma gelir?
    Herkese iyi forumlar...
  • ugurdem U kullanıcısına yanıt
    Doğalgaz kombisi gibi çalışır bir fark, kurulumu 1-2 haftada olur tesisatla beraber. Maliyeti konusunda bi fikrim yok.
  • ugurdem U kullanıcısına yanıt
    Sadece petekleri ve kullanım suyunu ısıtabilir. Ocağa fırına etkisi yok haliyle. Peteklerin, boruların takılması standart bir kombideki gibidir ancak kombinin kendisinin montajı daha basit. Çünkü bacası yok, sızdırma gibi bir durum yok. Malum sadece elektrikle çalışıyor :)

Yalnız eviniz ahşapsa (ahşap çok iyi bir yalıtım malzemesidir ancak) eski olduğunu varsayıyorum. Dolayısıyla ısı kaybı fazla ise, elektrikle ısınmak çok pahalıya gelebilir.
  • Merhaba
    şuan tüm evini bu şekilde ısıtan arkadaşlar fatura bedeli ile ilgili son durumu alabilir miyim?
  • İzmir'de daha kış başlamadı o yüzden net bir fikir veremiyorum ancak geçen ay 1hafta kullandım sadece, diğer zamanlarda klima yeterli geldi evin normal kullanımı ile birlikte 297 tl fatura geldi. zaten benim fatura 90 tl nin altına düşmüyor yazın, banyo için de kombi kullanıyorum. :)

Esas bu ay belli olur maliyetler haber veririm bu konudan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmirden selam arkadaslar elektrikli kombi imalatı yapıyorum sarfıyatı cok düsük 120 m2 ev icin 23 24 derece oda sıcaklıgı 16 saat ortalama 300tl
    sahibinden com dan bakabılırsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-elektrikli-kombi-kat-kaloriferi-aylik-250tl-evinizi-isitin-139850563/detay/

elektrikli kombi ıle ılgili sorularınızı sorunlarınıza cevap verebilirim
  • Arkadaşlar hazır konu hortlamışken ben de bir şey sorayım.
    Hatay'da oturuyorum. Babam 4-5 yıl önce GürKombi diye bir markanın elektrikli kombisini taktırmış. O gün bu gündür belimiz doğrulmadı. Eskiden mazotlu kat kaloriferi vardı evimizde fakat kazan bozulunca elektrikli kombi daha tasarruflu demişler ve babam bunu taktırmış. Evimiz dublex 200 metrekare. Kış geldiğinde aylık 800-900 lira elektrik faturası ödüyoruz. Akıllı sayaç kullanıyoruz. Sürekli yandığında saatte 14 kw yaktığını söylüyor babam. Bunu düşürmenin yolu yordamı nedir? Bu kombilerin verimine nerden nasıl bakılır? En verimlisi hangisidir?
  • _SkiP_ kullanıcısına yanıt
    sanırım gunde 6 7 saat kullanıyosunuz kombıyı ortalama 13 ila 15 metrede petek var 200m2 evınızde 14 kw kombi icin normal rakamlar

bizim kombiyle ortalama metre bası 0.40kw x15m petek :=6kw x 7saat =42kw yapar günlük x30gün=1260kw aylık x35kuruş=441tl yapar aylık

hic oda termostat yapmadan calıstıgını varsayarak bu rakamlar oda mutlaka ısınacagı ıcın mutlaka termostat yapacaktır bu fıyat dahada duser. evin

yalıtımıda onemli mutlaka ısıtılan odanın muhafaza etmesı gerekir oda sıcaklıgını. ortalama yarım saat muhafaza etse sıcaklıgı bu rakamlar yarı yarıya düser

yani 200tl gıbı rakam cıkar

15 derece evin 24 derce sıcaklıga gelmesi 10 dakikadır

imalatını yaptıgımız kombıler eve özeldir her ev icin aynı kombi degildir her borunun,petegin metresi önemlidir bizim icin bu yuzdende aylık sarfıyat olarak diger kombilerden cok ekonomıktır ve yarı yarıya düsük Kw la calısır ister 45 derecede calıstırın ister 65 derecede calıstırın önemi yoktur 45 az yakıpda 65 derece cok yakmaz oda veya evin ısınması önemli 45 derece yarım saatte 65 derece 10 dak ısıtır. ev ısındıgı icin oda termostatı kombının calısmasını durduracak taki oda sıcaklıgı dusunceye kadar
  • Bizim evde ısı kaybı çok fazla oluyor. Şu ana kadar bunun bir türlü önleyemedik ne yazık ki. Fakat sadece 6-7 saat yakıp aylık o kadar para ödemek çok koyuyor.
    Günde 10-15 saat çalıştırıp yine aynı faturanın gelmesi için peteklere daha yeterli gelecek bir kombi mi almamız gerekiyor yani onu anlayamadım hocam?
  • bizde en ust kattayız catı yok dam. ve gece felaket sekilde soguk hava iniyor..bunu engellemek icin ne yapmak lazım acaba. damda yere strafor uzerinede seramik filan dosesek olurmu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotukedi -- 5 Aralık 2013; 21:04:00 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.