Şimdi Ara

SOL ADSL 7Mbit'i geçemiyor.Modem değerleri eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

yeni taşındığım binada sadece adsl var bu yüzdne ttnet'e bulaşmamak için süperonline adsl aldım.16 mbit'e kadar.ilk başlarda her şey iyi kablosuzda 14 mbit alıyordum.Sonra bir gün türktelekom galiba bakım için bina kutusundaki bütün kabloları sökmüş sadece süperonline olan daireleri bağlamamış.Neyse sonra elektrikçi geldi bağladı o günden beri hızım 7 mbiti geçemiyor.

Süperonline çağrı açıp sonra klasik mesaj atıyor,bina tesisatını kontrol ettirin diye elektrikçi geldi baktı tesisatta bir şey yok hızı engelleyecek dedi.Süperonline dan kaynaklanıyordur deyip gitti.Modem değerlerini ekliyorum acaba ayarlarda falan mı bir sorun var ne yapmamı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0ddah -- 10 Aralık 2016; 15:51:30 >

• Hızınız 8'e sabitlenmis biraz daha arttirilirsa 14.8 olan SNR degeri düşecektir. 12-13 alirsiniz gibi geliyor bana daha fazlasinda kesilmeler olabilir. Şu an Superonline düşürmüş gibi duruyor hızı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamGod

Hızınız 8'e sabitlenmis biraz daha arttirilirsa 14.8 olan SNR degeri düşecektir. 12-13 alirsiniz gibi geliyor bana daha fazlasinda kesilmeler olabilir. Şu an Superonline düşürmüş gibi duruyor hızı.

hocam teşekkür ederim.

Süperonline ile 2 haftadır görüşüyorum onlarda hızınız açık filan diyorlar olmazsa arayıp 8 sabitlemişssiniz diyeyim bakalım ne diyecekler?
  • olay TT kaynaklı sabote eden personel var... istersen TT abonesi arkadaşınla dene gör...
  • Elektrikçi başkasının hattını sana bağlamadıysa yanlışlıkla, Superonline 8mbite sabitlemiştir.
  • Bina içi kablonda sıkıntı var gibi görünüyor arıza kaydı bırakın.
    Upload değeri 0,800 kb/sn sağlamak zorundadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Elektrikçi başkasının hattını sana bağlamadıysa yanlışlıkla, Superonline 8mbite sabitlemiştir.

Hocam elektirikçi bağlantıyı tekrar yaptıktan sonra, hız testi 5-6 yı geçmeyince sordum.Daha önce 13 14 alıyordum şimdi 5-6 alıyorum yanlış mı bağladın diye.Abi yanlış bağlama ihtimali yok o zaman hiç internet olmaz filan dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Bina içi kablonda sıkıntı var gibi görünüyor arıza kaydı bırakın.
    Upload değeri 0,800 kb/sn sağlamak zorundadır.

hocam daha önce 13 14 alıyordum, taşındığımda 800 olması gereken değer kaç bende? superonline'ı arayıp bunu da belirteyim bakalım ne diyecekler?
  • b0ddah kullanıcısına yanıt
    Modemini resetle ondan sonraki hat değerlerini gönder yardımcı olalım.
    Ne alaka olmaz, ben bizim binada ki diğer hattı kendi modemime gelene bağlayınca başkasının hattını/hızını kullanmış oluyorum denenmiştir şahsımca çünkü telekom benimkini yanlış bağladı ve gelip düzeltmedi günlerce bende kendim düzelttim ankastreden, elektrikçinin hiç internet gelmez demesi yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi just4w0n -- 11 Aralık 2016; 14:48:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: just4w0n

Ne alaka olmaz, ben bizim binada ki diğer hattı kendi modemime gelene bağlayınca başkasının hattını/hızını kullanmış oluyorum denenmiştir şahsımca çünkü telekom benimkini yanlış bağladı ve gelip düzeltmedi günlerce bende kendim düzelttim ankastreden, elektrikçinin hiç internet gelmez demesi yanlış.

Hocam bana santralimle ilgili bana c7-9 istasyon numarası 1 gibi bir bilgi vermişti. Bu tam olarak nerede bulunuyor? Benim binamın içinde mi yoksa saha dolabında falan mı?

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Bina girişinde ki ankastrenizin üzerinde yazar ve mahallenizde ki dolapta yazar, ikisi aynıysa o dolaba bağlısınız demektir.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    1 Mbps'ye kadar upload

• DreamGod kullanıcısına yanıt
    Hpcam 8191 kbps olması lazım 8188 kbps değil

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Modemini resetle ondan sonraki hat değerlerini gönder yardımcı olalım.

hocam modemi resetledim.Değerler şu şekilde

• 0365634b kullanıcısına yanıt
    değer 8188 olduğu için 8 mbit'e sabitlenmemiş mi oluyor?
    Evet öyle oluyor turk telekom 8188 kbps diye bişey yok 4096 kbps 8191 kbps 16382 kbps oluyor adsl

Yükleme hızınızın en azından 0,800 kb sağlaması gerekirken size gelen 500 bu kablonuz ile alakalı olacağını düşünüyorum.
    Arıza kaydı bırakın bir baksınlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.