Şimdi Ara

Beelink GT1 | 4K TV BOX (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
394
Cevap
15
Favori
33.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pass-through dan kastınız dts sesi optic üzerinden external cihaza iletmek ise 5.1 i yapıyor. Yani bendeki cihazla bunu destekliyor z5500. Özellikle dts birkaç filmde denedim komşu barışı nedeniyle eşim izi vermiyor kullanmama. 5.1 dts i çözüp Tv hoparlörüne indirgemesi ise konu bunda da sorun yok gibi. 10bit 1080 hevc lerde bile zor anlaşılır ufak tefek takılma yapıyor. 4k da kesinlikle daha fazla yapacaktır. Öncelikle hangi player ile izliyorsunuz ve codecler yüklü mu diye sorayım? Bunlar yüklü ise gene problem var isehttp://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s912/others-aml-s912/firmware-roms-tools-by/611261-rom-beelink-gt1-alfawise-s92-superceleron-beta-v5-rom buradan v4 ü yani passthroug sorunu olmayan romu yükleyin. Tabi romu yukleyenleri bir okuyun önce. Ben yüklemedim 1.4 official olanı 1.6 yaptım sadece.

• Dts-HD ve benzeri daha yüksek kalitede ses işleyebilen amfiniz varsa tabi ki bu kalitede ses elde etmek istersiniz diye düşünüyorum yaklaşık 7-8 yıldır satılan amfilerde dts hd desteği mevcut.
    Şöyle bir durumda var Dts HD Dolby HD bugun en yeni standartlar değil güncel teknolojiler Doby Atmos ve DTS-X dir. Benim yıllardır kullandığım Egreat R200s media playerim DTS HD dosyaları hiç sorun çıkarmadan pass edebiliyordu. Demek istediğim bu işlem çok basit bir işlem olmalı böyle yeni çıkan bir cihaz için. Beelink in forumlarında da bu sorun baya konuşuluyor ama henüz beelink bu konuda çözüm üretmedi.
    Bu seviyede ses barındıran filmler iso olmak zorunda değil bugün torrentlere baktığınızda bir filmin 4 5 değişik versiyonu çıkıyor biri mutlaka dts hd oluyor ve boyutları da 7-8 gb ile 10-12 gb arasında.

hodoras arkadaşım ac3 ve dts dosyaları Logitec gayet güzel çözecektir bahsettiğim HD ses kalitesi.

Hevc hususunda ise Kodi 1,6 jarvis yani yüklü gelen ile butun 4k demoları oynatıyorum. x265 4k ları da oynatıyor. hevc 10 bit Secret life of pets filmini oynatıyor ama cok takılmalar oluyor.

Sizin sorunsuz oynattıgınız dosyalar neler??

Benim denediklerim:

LG 4k demos ( ok )
    Secret life of Pets hevc 10 bit ( fail )
    San andreas x265 (ok)
    World of warcraft x265 ( ok )

• --Satıldı-- Arkadaşlar TV'yi değiştirmek zorunda kaldım. Smart TV alınca GT1 boşa çıktı. ihtiyaç fazlası satılıktır. çinden beklemek istemeyen varsa tertemiz bir hafta kullanılmış cihaz. DM atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramansari -- 31 Ocak 2017; 8:6:21 >
  • Merhaba altyazı sorunu var mı usbden izlenen dizi/filmlerde?
  • Geçen hafta yeni güncelleme çıkmış. Kurabilen oldu mu? Ben ne zaman denesem hep hata veriyor.
  • cartok kullanıcısına yanıt
    ben güncellemeyi yaptım hiç bir sorun yoktu..

şimdi cihaza ayarlar dan yanlış bir yere bastım şu an cihaz açılmıyor ne yapabilirim bilen var mı acaba?
  • Arkadaşlar guncellemeyi cihazdan mi yapıyoruz pcden mi
  • hodoras H kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkür ederim.Başka bir tv ye takarak sorun düzeldi.
  • BU cihazin bir üst modeli cıktı GT1 Ultimate DDR4 3Gb eMMC 32G.
    Harika görünüyor gercekten, belki ön sipariş verebilirim yada sonradan alırım fiyati düşer belki.

Kaynak:http://www.bee-link.com/Beelink-MiniPC-TV-BOX-61-1.html
  • 3Gb olayini arkadastan da duydum ama su an ne kadar cok sey acik olsa da %70 ram kullanimini gecmiyor. Ama yeni alacak arkadaslar icin 3 Gb dusunulebilir tabi.
  • Bu cihazda yüksek çözünürlüklü film oynattıniz mi? Mesela 10bit h265

Performansı nasıldı? Takılmalar oluyor mu?
  • Digiturkplay, Blu Tv gibi uygulamaları bu cihazda deneyen var mı? Çoğu android box ta, Digiturkplay sadece canlı yayınlar izleniyor, vod film-dizi izlenemiyor.
    Blu tv kuruluyor ama bu cihazda izlenemez diye uyarı veriyor, Beelink te deneyen var mı?
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Bu cihazda da fark yok. Canlı yayın dışında digiturkplay digiturk heryerde v.b digiturk uygulamalarına ait vod içerik, hatta heryerde içerisinde bulunan dizi ve sinema kanalları movimax v.s izlenemiyor. Digiturk playde enson denediğimde maç izlenebiliyordu. Bunun dışında şifresiz tv kanalları izlenebiliyor. Ama blutv için durum artık faklı. Eskiden oda izlenemiyordu ama şimdi tüm içeriğini izleyebilirsiniz.
  • Cihazlarımız için Yeni güncellemenin geldiğini görüyorum. Üstelik 100 MB dan daha büyük kapsamlı bir güncelleme gelmiş. Ben şuanda yükledim ve sorunsuz kullanıyorum.

Hayırlı Olsun.

Yalandan yere 2-3 tane küçük güncelleme gelip, sonrasında birşey yapmaz diyenlere kapak olsun. Yazılım desteği sağlayan ender firmalardan biri olduğunu birkez daha görmüş olduk böylece..

• Bu tip cihazlar için bulunan test videoları var. Ben bunları denedim şahsen.. Ve hepsinde sonuç olumluydu.

-4K Hevc 59.950 Broadcast mkv

-View the feelink ( H265 8bit, up to 30fps Hevc MP4 )

-Supershop demo - hevc 10bit 24fps 40Mbps

-Dive to new world ( hevc 60Mbps 10bit 29.970fps ts )

-Birds (90Mbps m2ts)

-Jellyfish 140Mbps 4K Hevc 10bit mkv

-Nasa HDR BT.2020 hevc 10bit 60fps mp4
  • Yeni gelen güncelleme 96 mblık indirme işlemi bittikten sonra güncelle diyorum yarıda kesilip hata veriyor.
    Fabrika ayarlarına döndüm yine aynı hatayı verdi.
    Çözüm önerisi veya aynı hata ile karşılaşan var mı?
    Bundan önceki güncelemelerde sıkıntı olmamıştı.

Ayrıca 16 GBlık sd kart takılı bunu sistem hafızası olarak biçimlendirdim.Bunun bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.Ota olarak değilde indirip usb yoluyla mı deneyim?(Güncelleme dosyalarının nerden indirileceğini bilmiyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: basmane

Yeni gelen güncelleme 96 mblık indirme işlemi bittikten sonra güncelle diyorum yarıda kesilip hata veriyor.
    Fabrika ayarlarına döndüm yine aynı hatayı verdi.
    Çözüm önerisi veya aynı hata ile karşılaşan var mı?
    Bundan önceki güncelemelerde sıkıntı olmamıştı.

Ayrıca 16 GBlık sd kart takılı bunu sistem hafızası olarak biçimlendirdim.Bunun bir etkisi olduğunu düşünmüyorum.Ota olarak değilde indirip usb yoluyla mı deneyim?(Güncelleme dosyalarının nerden indirileceğini bilmiyorum)

Sağlıklı bir güncelleme için şu yolu öneriyorum..

Yazılımın indirmesi bittiğinde, 'Şimdi Güncelle' demek yerine 'Daha Sonra Yükle' deyiniz. Size ne kadar sonra yüklemek istediğinizi soracak, orada istediğiniz bir zamanı seçin, bunun önemi yok. Sonrasında kumandadan Kapatma tuşuna basıp, 'Reboot' denilerek Güncellemenin bu şekilde tamamlanması beklenmelidir. Bu süreçte cihaz yeniden başlayacak, sonrasında bir takım yüklemeler yapacak ve tekrardan yeniden başlayacaktır. Bu süreçte bir şey yapmadan sabırla beklenmelidir..

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 19 Şubat 2017; 17:37:34 >

• AnGets A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim birde öyle deneyim.
  • Arkadaşlar sorunsuz bir video oynatıcı arıyorsanız tek seçenek Archos video oynatıcısı. Onlarca oynatıcı denedim telefonumda kullandığım sorunsuz dediğim mxplayer dahil. Ya altyazı karakterinde ya da seste kesin bir problem çıkıyordu bazı filmlerimde. Archosta 0 problem.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Konunun ilk mesajlarını yeniden düzenledim..

1.Bölüm - Cihazın Yazılı Değerlendirmesi
    2.Bölüm - Cihazın Detaylı Video İncelemesi
    3.Bölüm - Cihazı Test Edebileceğiniz Videolardan oluşacak şekilde derlendi.

Saygılarımla,
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.