Şimdi Ara

2017 TRAFİK CEZALARI FİYATLARI AÇIKLANDI...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

-Kırmızı ışıkta geçme 199.5 TL'den 207 TL'ye

-Alkollü araç kullananlar ilk yakalamada 844.6 TL 877 TL'ye

-Alkollü araç kullananlar ikinci yakalamada 1.059 TL'den 1100 TL'ye

-Hız sınırlarını % 30'a kadar aşan sürücüler 199.5 TL'den 207 TL'ye

-Hız sınırlarını % 30'dan fazla aşanlar 412.8 TL'den 429 TL'ye

– 2017 Kırmızı ışıkta geçmenin cezası 207 TL 10 puan,

– Emniyet kemeri takmamanın cezası 96 TL 15 ceza puanı,

– Araçta radar cihazını tesbit eden cihaz bulundurma cezası 1134 TL 20 ceza puanı,

– Araçta cep telefonuyla konuşma cezası 96 TL 10 ceza puanı

– Asli kusurlu olup, ölümlü kazalara sebebiyet verme belge iptali

– Azami ağırlık sınırından daha fazla yük alma 780-4900 TL,

– Ehliyetsiz araç kullanma 1765 TL,

– Ehliyeti olsa bile yanında bulundurmamak veya polise göstermeme 1765 TL 5 ceza puanı,

– Engellilere ayrılmış park yerlerine park etmek 199 TL 10 ceza puanı

– Emniyet şeridinden gitme 2017 TL 20 ceza puanı,

– Hız sınırını % 10 ile %30 arası aşma 207 TL 10 ceza puanı,

– Hız sınırını %30 dan fazla aşma 412 TL 15 ceza puanı

– Uyuşturucu veya uyarıcı madde alarak araç kullanma 4660 TL,

– Takip mesafesine uymamanın cezası 96 TL 20 ceza puanı

– Araçta yüksek seste müzik dinlemenin cezası 96 TL 10 ceza puanı,

– Park ışıklarıyla araç sürmenin cezası 96 TL 15 ceza puanı,

– Sis lambasını gereksiz yere açma cezası 96 TL 15 ceza puanı,

– Yaya ve okul geçitleri ile diğer geçitlerinde durma, yayalara yol vermeme 96 TL 20 ceza puanı,

– Ruhsatsız araç kullanmanın cezası 96 TL 10 ceza puanı,

– Aracın muayene süresi geçirme 96 TL 10 ceza puanı,

– 2017 Ehliyet belgesi sınıfının dışında bir aracı kullanmanın cezası 730 TL 20 ceza puanı,

– Sürücü belgesi iptal edilen sürücünün araç kullanması 1765 TL ,

– Sol şeridi sürekli ihlal etmek, hatalı sollama yapmanı cezası 207 TL 20 ceza puanı,

– Yavaş gidilmesi gereke yerlerde hızlı gitme 96 TL 15 ceza puanı

– Geçmenin yasak olduğu yerlere girmenin cezası 2017 TL 20 ceza puanı,

– Şerit değiştirme kurallarına uymamanın cezası 96 TL 20 ceza puanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdfewf -- 1 Aralık 2016; 21:50:17 >

• Çok güzel olmuş. Umarım daha cezbedici olur da kural ihlalinden kaynaklanan can ve mal kayıpları engellenir. Çoğu kişi "devlet yeni para kaynağı" buldu diyecek fakat insanımızın kural tanımamazlığını biliyorsunuz.
  • Sanmayın ki devlet trafik kazalarını azaltmak amaçlı zaman yaptı. Maalum daha geçen gün yurt yangını çıktığı zaman 6 Milyon liraklık Müftülük açtılar, para lazım daha 80 il daha var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cezaların artmasını destekliyorum ve bunun yanında denetimlerinde artmasını istiyorum. Düzgün denetim olmadığı için insanlar kural tanımaz bir şekilde araba kullanıyor.

Daha dün bu kural tanımayan trafik canavarının biri Erdal Tosunun canını aldı, kural tanımaz Rüzgar Çetin bir polis memurunu öldürdü ve daha bir sürü acı olay yaşandı. Artık bu tip olayların bitmesi gerekiyor, pisi pisine başkalarının hataları yüzünden insanlar ölmemeli.

• Beyler ceza sisteminde acik buldum size 5 puan kazandiriyor. Ama burda aciklamam pek dogru olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • devletimiz iyi işler de yapabiliyor demekki :) Yalnizca trafik cezalarina gelen zammı destekliyorum. Tabi osmancikda 53 kmh ile giderken 300 lira ceza yemek hariç.. Onun haricinde butun zamlari soygun olarak görüyorum.. (Ötv, alkol, sigara..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birkuşgibi -- 1 Aralık 2016; 22:15:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emniyet şeridinden gitme 2017 TL 20 ceza puanı,

Ceza miktarı düşündürücü umarım uygulanır ya emniyet şeridini ihlal edenlerden tiksiniyorum hem bir sağlıkçı olarak şeridin öneminden hem de tek akıllı siz misiniz kardeşim ya

2017 umarım bir çok uygulanmayan cezanın uygulandığı yıl olur umarım. 50lik yolda 57 ile radara girsek de cezaların özellikle serit ihlalleri hatalı sollamalar ki makas atan katillerin bol bol ceza yiyeceği yıl olur umarım.

• – Emniyet şeridinden gitme 2017 TL 20 ceza puanı,

UMARIM CİDDİ BİR ŞEKİLDE UYGULANIR.
  • Hepsini anlarimda ehliyeti yaninda bulundurmayandan 1765 lira almak nedir arkadas yaa. Hersey dijital artik, gir tcyi neyse soylesin sana yap islemi. Dunyanin bin bir turlu hali. Unutursun kaybedersin imkani yok laf anlatamazsin.

• Bu cezalar sadece halka mı uygulanacak yoksa yandaşlara da uygulanacak mı ?
  • 7.5tl zam bize yakışmıyor. Yetkililer lütfen gereğini yapın

• az gelmiş beğenmedim.
  • inanılmaz ceza kesiliyor, dikkat edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ehliyeti unutsak 1765 lira mı ödeyeceğiz? Nedir yahu bunun mantığı, gelip idealist bir arkadaş açıklasın. Ehliyeti unutarak kimin canını veya malını tehlikeye atıyoruz?

Elektroniğe geçiş yapılmadı mı, sanal olarak verilerimiz kayıtlı değil mi? Kimliğimden veya TC kimlik numaramdan baksın ehliyetim var mı yok mu diye, işlemini yapsın. Sembolik bir de ceza kessin ama 1765 lira çok fazla bana kalırsa.
  • quote:

– Park ışıklarıyla araç sürmenin cezası 96 TL 15 ceza puanı,

Burdakai park ışıkları farın 1. kademesi ise çok yanlış bir uygulama.
  • ok herşeyi anlıyorumda ehliyeti var ama yanında olmayana sanki ehliyet almamış gibi ceza kesmek neden??

-Ehliyeti olsa bile yanında bulundurmamak veya polise göstermeme 1765 TL 5 ceza puanı,....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Ehliyeti unutsak 1765 lira mı ödeyeceğiz? Nedir yahu bunun mantığı, gelip idealist bir arkadaş açıklasın. Ehliyeti unutarak kimin canını veya malını tehlikeye atıyoruz?

Elektroniğe geçiş yapılmadı mı, sanal olarak verilerimiz kayıtlı değil mi? Kimliğimden veya TC kimlik numaramdan baksın ehliyetim var mı yok mu diye, işlemini yapsın. Sembolik bir de ceza kessin ama 1765 lira çok fazla bana kalırsa.

Derhal düzenleme getirilmeli
  • Ehliyetini yenilemeyene ceza varmiki henüz değiştirmedim de.

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Ehliyetini yenilemeyene ceza varmiki henüz değiştirmedim de.

yeni ehliyet için mi diyorsun ?
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    5 sene suresi vardi benm bildigim. 1 gitti kaldi 4 sene. O zaman degistirmeyene ceza gelicek benim bildigim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.