Şimdi Ara

20 Aralık’ta açılacak Avrasya Tüneli’nin ismini siz belirleyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20 Aralık’ta açılacak Avrasya Tüneli’nin ismini siz belirleyin 
    İstanbul’un trafik problemine büyük ölçüde çözüm getireceği söylenen Avrasya Tüneli için geri sayım devam ediyor. 20 Aralık’ta hizmete açılacak olan tünel toplam 14.6 kilometre uzunluğunda olacak. 14.6 kilometrenin 5.4 kilometresini tünel bölümü oluşturacak ve bu 5.4 kilometrelik tünelin 3.34 kilometrelik bölümü ise denizin altından geçecek.

Tünelin trafiğe açılmasıyla birlikte normal şartlarda yaklaşık 100 dakika süren Göztepe - Kazlıçeşme arası 15 dakikaya inecek. Günde ortalama 120 bin aracın kullanılacağı tahmin edilen tünele yüksekliği 2.8 metreden fazla araçlar giremeyecek ve hız sınırı ise saatte 70 kilometre olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ise web sitesi üzerinden Avrasya Tüneli için isim önerileri toplamaya başladı. "Kıtalar Birleşiyor Alttan, İsimi Geliyor Halktan" başlığıyla yayınlanan form aracılığıyla en fazla gönderilen isim tünele verilecek. Yüzdesel dilim ya da oy oranı olarak hangi öneriye kaç adet isteğin geldiğinin gösterilmemesi ise büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Dilerseniz siz de tünel için isim önerilerinizi buradaki bağlantıdan iletebilirsiniz.

• "Avrasya Tüneli" ismini önerdim.
  • Avrasya tüneli gayet güzel bir isim.

• Başkanlık Tüneli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy55ozzy -- 1 Aralık 2016; 17:44:57 >
  • Recep Tayyip Erdoğan onerdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 1 Aralık 2016; 17:46:13 >
  • 3,5 tuneli
  • Adamsın editör arkadaş!

• Mustafa Kemal Atatürk yazdım,
    HATA 503 !

Aradığınız sayfaya şu an ulaşılamıyor

En kısa zamanda tekrar deneyiniz.

• Niye şaşırmadım acaba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *siteci* -- 1 Aralık 2016; 17:55:19 >
  • Otv+kdv tüneli.

• Deniz Altındaki Arabalı Boru (DAAB)

• Avr-AT olmalı bence adı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

Niye şaşırmadım acaba...

• Kazlıçeşme ve Göztepe civarında trafik duracak sanırım.

• MUSTAFA KEMAL ATATÜRK önerdim ben de.

• Atatürk yada Mustafa Kemal ATATÜRK yazınca site hata veriyor ama süleyman yazdım kabul etti

• Ben de isim önerdim .MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    http://i.hizliresim.com/m4PRX4.png

• Diğer köprüler gibiyse anlaşması ve dolarla ise fiyatlandırması aklıma gelenler; parası bizden çıkacak tüneli,dolar ekspres tünel,dolar-ı rabia(yakında dolar 4 tl olabilir) tüneli.
  • bu tarz projelerde isminden ziyade geçiş ücretleri ve ücretlerin dolara endekslenmemesi önemli
  • Avrupasya önerdim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.