Şimdi Ara

Orijinal tanklı yazıcılar [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ailecek kullanabileceğimiz bir yazıcı almak istiyoruz. Yazıcı fikri benim yaklaşık 2500 sayfa renkli çıktı almam gerekiyor oradan çıktı. 2500 sayfanın maliyeti dışarıdan yaptırırsam bana 500 liraya patlıyor. Ayrıca ben ve kardeşim üniversite öğrencisi yani bu 2500 sayfa dışında yazıcıyı düzenli olarak kullanacağız 2500 sayfadan sonra +olarak ayda 100 civarı çıktı alırız. Yazıcıları araştırırken mürekkep tanklı yazıcılar tam olarak aklıma yatmasa da maliyet olarak biraz mecbur kaldım.

Bütçem 400 lira ama zorlayıp 500 liraya çıkabilirim. Ayrıca yazıcının çok fonksiyonlu olmasına gerek yok. Çünkü çok ihtiyacım olacağını sanmıyorum. Ama aynı modelin tek fonksiyonlu olanı ile diğeri arasında 70-80 lira varsa o yazıcıyı alabilirim.

Aklımda olan 2 yazıcı var CANON G1400 VE EPSON L130 ikisini de 400 liraya buldum. Tasarım olarak canon ilgimi çekse de epsona göre daha fazla olumsuz yorum var. Sizin tavsiyeniz nedir ? bu ikisinin dışında bütçeme uygun yazıcı var mı ?

düzenleme:
    birde yanlış anlamadıysam g serisi ve l serisinin 800 lira cıvarında olanlarına kadar baskı kalitesi falan aynı sadece fotokopi-tarama-wifi gibi ekler var. Yani çok ihtiyacım olmayan fotokopi-tarayıcı-wifi üçlüsünü almasam da olur. Nasıl olsa baskı kalitesi aynı o fiyatlara çıkmaya gerek yok

• HP DESKJET GT5810 FOTOKOPİ bu yazıcıyı alabilirsin,

sınıfa çıktı alırsan 1 haftada maliyetini çıkarır, yeterki çıktılarda cömert ol (ucuza çıkar, onlarda öğrenci)

bu arada öğrenci öğrenci diyoruz, her yerde ucuz olsun indirimli olsun diyoruz,

öğrencilere neden soyu tükenmek üzre olan muamelesi yapıyoruz, heryerde yapıyoruz neden

:@)
  • TD-W9970_V3 T kullanıcısına yanıt
    Valla teknosa ile konuşmaya gittim liseden arkadaşımı gördüm. Orada çalışıyormuş ve 500 liraya epson L365 buldum. Yine sıfır canon g2400 480 liraya buldum. Epsonun artısı hem wifisi olması hem de daha az şikayet eden olması o yüzden sanırım epson alacağım. Büyük ihtimal 1 hafta içinde alırım ve yazarım. Aslında gönlümde canon vardı o güzel görüntüsüyle ama hem fiyat hem olumlu yorum hem de +wifi epsona yönlendirdi beni. Umarım pişman olmam

Düzenleme:

Bu arada youtubeda karşılaştırma videolarında da yabancı veya türk hiç fark etmiyor canon almayın pişman olursunuz yok ben 2 tane aldım 2side elimde kaldı vb. çok yorum var. Bu sitede de aynı şekilde bu yorumlardan var. Eğer epson bot yardırmıyorsa canon beni yüksek ihtimal pişman eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küpon -- 6 Aralık 2016; 20:7:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Küpon

Valla teknosa ile konuşmaya gittim liseden arkadaşımı gördüm. Orada çalışıyormuş ve 500 liraya epson L365 buldum. Yine sıfır canon g2400 480 liraya buldum. Epsonun artısı hem wifisi olması hem de daha az şikayet eden olması o yüzden sanırım epson alacağım. Büyük ihtimal 1 hafta içinde alırım ve yazarım. Aslında gönlümde canon vardı o güzel görüntüsüyle ama hem fiyat hem olumlu yorum hem de +wifi epsona yönlendirdi beni. Umarım pişman olmam

Düzenleme:

Bu arada youtubeda karşılaştırma videolarında da yabancı veya türk hiç fark etmiyor canon almayın pişman olursunuz yok ben 2 tane aldım 2side elimde kaldı vb. çok yorum var. Bu sitede de aynı şekilde bu yorumlardan var. Eğer epson bot yardırmıyorsa canon beni yüksek ihtimal pişman eder.

bir tanıdık sınıf için canon g2400 almak istiyor, olurda bu cihazı alırsan tecrübelerini paylaşırmısın lütfen,

işte kullanım kolaylığını, baskı kalitesini, malzeme kalitesi, bir kutu(takım) mürekkebin gerçektende 5000 çıktı baskısı alıp almadığını paylaşırmısın lütfen, tşklr....

Hiç merak etmeyin hangi yazıcıyı alırsam o yazıcı için hem ilgili konuda hem de bu konuda yazıcı hakkında bilgi vereceğim. Bu arada 2500 sayfa renkli çıktı alacağım için o çıktıların kalitesinden 100 sayfayı basım süresine kadar her şeyi yazacağım.
  • quote:

Hiç merak etmeyin hangi yazıcıyı alırsam o yazıcı için hem ilgili konuda hem de bu konuda yazıcı hakkında bilgi vereceğim. Bu arada 2500 sayfa renkli çıktı alacağım için o çıktıların kalitesinden 100 sayfayı basım süresine kadar her şeyi yazacağım.

ok tşklr....
  • Epson iyidir. Servis ağı geniş ve sıkıntısız.
    siyah-beyaz olarak 12.000 ve renkli olarak 6.500 sayfa renkli baskı kapasitesi mevcut.
  • kufucantr K kullanıcısına yanıt
    Epson düşünüyorum bende
  • Brother t500w siparişi verdim bende.. 600 tl ye maloldu..
    Epson L365'i az önce aldım ve kurulumunu bitirdim. Kurulumu ve wifi ile eşleştirme gerçekten çok kolaydı. Kullanım kılavuzunu takip ederek çok rahat bir şekilde kurulumu bitirdim. Kurulum yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. 20 dakikası mürekkeplerin yazıcı tarafından emilmesi. İlk çıktıları aldım yazı içerikli çıktılarda standart kaliteyi kullandım ve çok memnun kaldım ama resimli çıktı alacaksanız standart çıktı sizi memnun etmez renkleri biraz soluk basıyor. Ama yüksek kalitede alırsanız bu konuda da sıkıntı olmuyor ama standart baskı 5 saniye iken yüksek 15 saniye civarı sürüyor.

Bu yazıyı sıfır aldığım yazıcıda ilk çıktılar için yazdım. 1 ay sonra konuyu güncelleyip 1 ay içinde bana sıkıntı çıkardı mı çıkarmadı mı kalitede herhangi bir bozulma oldu mu olmadı mı yazarım. Şimdilik memnunum.

Bu arada yazıcı çok şık duruyor ve az yer kaplıyor.
  • quote:

Epson L365'i az önce aldım ve kurulumunu bitirdim. Kurulumu ve wifi ile eşleştirme gerçekten çok kolaydı. Kullanım kılavuzunu takip ederek çok rahat bir şekilde kurulumu bitirdim. Kurulum yaklaşık 30-40 dakika sürüyor. 20 dakikası mürekkeplerin yazıcı tarafından emilmesi. İlk çıktıları aldım yazı içerikli çıktılarda standart kaliteyi kullandım ve çok memnun kaldım ama resimli çıktı alacaksanız standart çıktı sizi memnun etmez renkleri biraz soluk basıyor. Ama yüksek kalitede alırsanız bu konuda da sıkıntı olmuyor ama standart baskı 5 saniye iken yüksek 15 saniye civarı sürüyor.

Bu yazıyı sıfır aldığım yazıcıda ilk çıktılar için yazdım. 1 ay sonra konuyu güncelleyip 1 ay içinde bana sıkıntı çıkardı mı çıkarmadı mı kalitede herhangi bir bozulma oldu mu olmadı mı yazarım. Şimdilik memnunum.

Bu arada yazıcı çok şık duruyor ve az yer kaplıyor.

hayırlı olsun, incelemeni ve (nasıl derler uzunyol testini :@) ) tecrübelerini bekliyoruz,

bu arada böyle yazıcılarda resim kalitesine bakılmaz bence bakılmamalı, resim için özel resim yazıcılar ve resim kağıtları var, onlar yeterince kaliteli çıktı verebiliyor,

neyse şuan için tek merak ettiğim, siyahbeyaz ve renkli çıktılardan birartanesine ılak elin dokunurmusun yada bikaç damla su serpermisin, mürekkebin kağıt üzerinde dağılıp dağılmadığını merak ediyorum, tekrar hayırlı olsun....

Islak elle tuttum elim çok çok az kayda değmeyecek kadar boyandı. Kağıt ıslanmasına rağmen boyada herhangi bir dağılma olmadı.
  • quote:

Islak elle tuttum elim çok çok az kayda değmeyecek kadar boyandı. Kağıt ıslanmasına rağmen boyada herhangi bir dağılma olmadı.

mürekkep püskürtmelide pek görmedim, ama bir lazer yazıcının siyah beyaz resmine su serpmiştim, stansdart a4 kağıdıydı, hiçbirşey olmamıştı,

bir ihtimal sana sordum ama sonuç önemli değil çünkü mürekkep püskürtmelilerde bunu aramıyorum artık, (mürekkeple alakalı olsa gerek, su bazlı olunca dağılıyor),

aslında mürekkep kurutma testine ek test eklemek lazım,

yani cam bir kapta kurutulan 2ml mürekkebe, kuruduktan sonra 2ml daha döküp çözülmesine bakmak lazım,

bu teste tdw-w97 testi diyeceğim hahaa şakka şakkaaa

:@)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 9 Aralık 2016; 19:32:26 >
  • Can Berk Ata kullanıcısına yanıt
    vatanbilgisayar şubelerinde 540'a satılıyor :)
  • vatana güvenmeyin, herşey ürünü satana kadar, hizmet sıfır....
    http://www.hepsiburada.com/ara?q=Canon+G2400&siralama=azalanfiyat

halihazırda varolan yazıcım için dolan kartuşları sipariş ettim çinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TD-W9970_V3 -- 14 Aralık 2016; 21:22:22 >
  • 2-3 Hafta çıktı almadım. Sonrasında 300 kadar çıktı aldım ve herhangi bir problem yaşamadım. Şu ana kadar baya çıktı aldım ve mürekkepler daha yarılanmadı. Ekonomisi gerçekten çok iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.