Şimdi Ara

qashqai 20 bin bakımı 1381 tl maşallah maşallah (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
180
Cevap
3
Favori
7.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobil 1 5w-30 esp yağın litresi kdv dahil bize 23,5 tl'den geliyor kapalı kutu. hadi sen 30 tl'den sat litresini.

yazık günah ya 53+kdv den geçirmişler. yani bu şerefsizlik, haysiyetsizlik değilde nedir? bir arkadaş orada dolar da dolar diyor. dün yağ aldık 10 koli bu dolar niye bize vurmadı? bırakın ya savunmayın. 53 tl ne yağı bu?
  • Bu arabaların fiyatı sanırım 100 bin TL üstü,sanayi fiyatı ki sanayi de eskisi gibi ucuz değil büyükşehirlerde, sanırım kimse beklemiyor. Bu klasmandaki araçlarda 700-1000 TL aralığından aşağı bakım fiyatı yok. Araç alırken bakımı da düşünmek lazım,bütçeyi aşıyorsa satmaktan başka çare yok.Ayrıca genel olarak Nissan'ın servis ücretleri ağır diyebileceğimiz parça ve bakımlarda da pahalıdır.
  • Ne kadar olcut olur bilemiyorum. Kanada da yasiyorum. Hyundai elentra aracim var 2014 model. Gecen hafta yetkili servise goturdum bakima (hyundai galerisi), 54 Kanada dolari verdim. Tum filtreler ve yag degisimi. Rot, balansa da girdi, ayara gerek yok dendi. Kagidi da verdiler hatta degerler iyiydi. Nissanin oradaki fiyati biraz kazikmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • servislerin hepsi aynı kafadalar
    nasılsa garantiyi bozamazlar deyip kazık üstüne kazık yapıyorlar
  • Geçen hafta 1679 lira ödedim 20 bin bakımına gene iyi sizin ki.

• Dobloya serviste 400 liraya yaptirdim 20 bin bakimini. Ustune kisliklarida taktirip rot balansida cikarttim aradan. 1350 lira nedir arkadas. Komple civatalari sokup yaglayip takicaklar sanki. 20 binde fren balatalarinin degismeside sacma. Qq nin diskleri kucuk fren performansi kotu diye konu acilmisti. Sanirim bu sebepten erken bitiyor heralde.

Kimse kusura bakmasin. Ben arabaya binecekken, araba bana binmeye baslarsa satarim o arabayi. Suv mus bilmem ne cok lazimsa dustera binerim. Yada kendim ugrasir yaparim bakimlarini. Toplasan 400-500 liralik malzeme var zaten. Bi hafta sonumu heba edicem sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senged -- 1 Aralık 2016; 10:19:48 >
  • Kazık maaşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart yağ bakımı değil yalnız bu.Balata ve yakıt filtresi değişmiş. Fiyat gayet normal.
    Balata ve yakıt filtresini düştüğünüz zaman herhangi bir markanın B yada C segment bakımıyla aynı tutuyor fiyat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Standart yağ bakımı değil yalnız bu.Balata ve yakıt filtresi değişmiş. Fiyat gayet normal.
    Balata ve yakıt filtresini düştüğünüz zaman herhangi bir markanın B yada C segment bakımıyla aynı tutuyor fiyat.

Ayrıca çoğu kişinin bilmediği bir şey var.
    "Blok muafiyet yasası". Bu yasa gereğince kurumsal bazı servislerde (Speedy,Bosch Car,Usta...) aracınıza bakım yaptırdığınızda garanti bozulmuyor.Ben sıfır km aldığım aracın bakımlarını yetkili serviste yaptırmıyorum. Yarı fiyatına neredeyse orjinal parçalarla genellikle Speedy de yaptırıyorum.
    Yani yetkili servise gitmek zorunda değilsiniz.
  • Ben şöyle bi izlenim edindim.

2.el araba alirken hiç kimse aracın yetkili servis bakımlı olmasını sallamıyor, yetkili servisi birak bakimli olmasini bile sallamiyor.

Varsa yoksa boyasiz olsun tramerine bişey işlememiş olsun.

Ben Nissan sahibi olsam ne olur ne olmaz diye ilk 2 yil yani 2 kere servise giderdim. Garanti sikintisi olmasin diye

Daha sonra disarda hallederdim.

Yağ polen hava filtreleri 50 lira tutar sanayideki büfelerde bile bulursun dci hava yağ filtresini 150 lira da yağ tutsa, çok ama 50 de işçilik tokalasan 250 liraya çiçekler gibi bakım yaparsın arabana.

Bildiğim kadariyla en pahali kalem mazot filtresi oda 40-50.000 de bir değisse olur.

Nissan sahibi olsam bu şekilde hareket ederdim.

10.000 de bir bakim demek km de 0.10 kuruş masraf demek araba dizel olsa 25 kuruş yaksa 35 kuruş yakmiş oluyor

• Serviste balata ve disk degistiriseniz veya baski balata ve triger degistirirseniz cok fena sapliyorlar. Ben eylul ayinda cruze dizel aracimin 4 teker fren balata + disk ve yillik bakimini yaptirdim silecek ve mazot filtresine kadar degistirdim. Normalde mazot filtresi bir bos bir dolu degisiyor ama ben her bakimda degistiriyorum, 2 farkli ustada yapilmasina ragmen 1.280 tl odedim. Servise gitseydim 3.000 verirdim. Parcalarin ucuzunu degil iyi markasini aldim. Balatalar trw, disklerde alman maliydi, diger malzemelerde bosch. 2 fren balatasina 60 tl iscilik yazmislar, ben 4 disk + fren balatasini 100 tl ye degistirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 1 Aralık 2016; 8:45:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Standart yağ bakımı değil yalnız bu.Balata ve yakıt filtresi değişmiş. Fiyat gayet normal.

Dogrudur, baska markada olsa bi kadar saplarlar. Ondan sonra yetkili servise niye gitmiyorsun. Al iste sana sebep (soranlara).

• Servise gitmeniz hata zaten arkadasim,sanyiye bi ustaya gitseydin 400 liraya kurtulurdun+yerli esnaf kazanirdi.sanayilerde cok guzel iscilik yapan ustalar var. Fatutasini kesiyor bakim kartii doldurup kaseliyor.ben asla yetkili servise aracimi koymam. Garanti bozulur flan diye de endise etmeyin. Ayipli mal ise arac her turlu alirsiniz paranizi yok garantiden cikmis cart curt palavra tuketici kanunu inceleyin bayilerin tuzagina dusmeyin.

• Piastre kullanıcısına yanıt
    Benzinli manuel 2015 model Ford focusun ilk bakımını 280 liraya yaptırdım. 2. Bakım ise aldığım fiyat ile 390 lira. Hadi değişsin 450 olsun zamla falan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bazı arkadaşların oto servis yeri var yada servisde çalışıyolar galiba. Konuyu açan arkadaşa fiyatlar normal demeye çalışan mı desen atar yapıp sonra kem küm edip geri vites yapanlar mı desen bütün uyanık geçinenler konu sahibini neredeyse haksız duruma düşerecek.

Yok balatayı düş yok dolar kuru bahane üretmeyin. Balatada düşse dolar kuruda düşse fiyatlar kazığın kazığı neyi tartışıyorsunuz daha ya. Biri de çıkmış 840 tl olurdu dolar yükselmeseydi demiş. 840 normal yani öylemi Allah akıl fikir versin ne diyim.

• Motor yağı ve filtrelerden ne geçirmişler helal olsun

• Hocam 20 binde yakıt filtresi değişmez, fren balatasıda gereksiz olmuş gibi, hadi bunlar keyfe keder değişti, ama DPF özellikli motor yağının litresi 50 küsur hiç olmaz, o fiyatta yanlışlık olabilir gibi bence servise bu konuda itirazda bulunun,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 1 Aralık 2016; 9:53:11 >
  • benim arabanın 5 yıllık bakım parasıreno motoru yokmu onda? daçya bile 20 binde bir bakıma çağıyo.sanayiye bosch filtre seti alıp gitsen tutacağı 300-350 civarı.

• Araban mi var derdin mi var her yeri masraf valla

• Hafif bakım filtreler vs 650 TL kdv hariç fiyat verdiler, dışarıda 225 TL ye hallettim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.