Şimdi Ara

Monitör Seçimimde Yardımcı Olacak Arkadaşlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese Merhaba.Bu hafta monitörümü yenilemem lazım.Siz değerli forumdaşların bana fikirlerinizle yön gösterip kararımda yardımcı olacağınızdan eminim.Yorumda bulunan arkadalara da şimdiden Teşekkür ederim.Seçimimde ilk etkili olacak olan (1 ms olmazsa olmaz zaten); 75 hz freesync olsunmu olmasınmı.3 Mönitörden birini seçmemde yardımlarınızı bekliyorum.Şu an kullandığım monitör tam 8 yıllık ve beni hiç üzmedi.Kısmetse bir 10 yıl kullanacağım monitörde hata yapmak istemiyorum. ASUS 24" VG245H 913,00 tl VIEWSONIC 23.6" VX2457 807 tl BenQ 24" RL2455HM uygun fiyatlı.Viewsonici eledim 100 tl daha verir asusu alırım.Benq 550 ye gelecek neredeyse yani karar freesync için 500 tl fazladan vermeye değermi.Benq nun fiyatına takılmayın 500 e alacağım.400-500 tl asus freesync için değermi işte karar vermem gereken bu.Yardımlarınızı bekliyorum.

• Biraz ileriye dönük iki seçim 1)asus 75 hz freesync+rx480 veya benq60 hz +gtx1070 iki seçiminde fiyatları eşit görün.Sizce hangisi.Hadi beyler yorum yazın vaktim kalmadı.
  • Şimdi bir yanda 1070 var :) ama 1070 gibi bir kart alacaksanızda 60hz bir monitörle heba etmeyin, monitörünüzüde yüksek alın en azından 144hz 1ms gibi VG248QE. Bu şekilde bütçe zorlanırsa rx480 VG245Q en azından 75hz + freesync daha uyumlu ve tatmin edici olur.
  • Hocam selam,

BenQ RL2455HM modelini incelediysen farkı göreceksin özellikle oyunlarda bunu daha rahat anlarsın Black eQualizer'' ve ''Akıllı ölçeklendirme (Smart scaling)''. Black eQualizer özelliği, detayları bozmaksızın oyunlardaki karanlık bölgelerde görünürlüğü arttırıyor.En azından vereceğin paraya değsin istersen BenQ derim.
  • Nihayet arkadaşlar yetişti yorumlar için herkese teşekkürler.Gtx 1070 için 144 hz demişsiniz malesef o kadar çıkamam yazık günah gönül ister tabide.Seçenek net artık benim için şimdilik monitör ileride ekran kartı eklenecek.rx480+asusVG245H mi benq rl2455 +gtx 1070 mi fiyat şuan için eşit diyelim.Yurtdışından 2.el falan ayarlayacağım.Yani 500 tl mönitöre fazladan vermeyip ekran kartına yükleneceğim.75 hz freesync harbiden işe yarıyormu bu iki mönitör arasında 500 tl ye değecek fark olurmu işte sorunum tamda bu.Kararı yarına kadar vermem gerekiyor.Viewsonic i eledim 100 tl fark var hemde 1 cm küçük ekran.Hdmi freesync var ayrıca asusta kablo felan aynı para de.Hadi beyler yorumların katkısı büyük oluyor benim için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.