Şimdi Ara

Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
783
Cevap
7
Favori
46.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
187 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1500 lira aldıklarını belgeli bir şekilde kanıtlamazsan şeref yoksunusundur.

Hatay da yaşıyorum hiçbir suriyelinin 1500 tl aldığı yok. İftira atmayı bir kenara koyun artık. Aklınızi böyle boş beleş işlere çalıştıracagıniza insanlara faydalı olan birşeye çalıştırın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heamvivna -- 30 Kasım 2016; 19:45:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O verdikleri paranın bir bölümü Ab'den gelen yardım diğer büyük kısmı da Türkiye'nin .Hükûmetin Ab'ne kızması da bu yüzden tüm paranın onlar tarafından ödenmesini bunun içinde anlaşmadaki tüm paranın ödenmesini istiyorlar.
  • kac aliyorlar? 1499 mu? yoksa 1700 filan mi?
  • peki niye cikip bunlara 25 milyar dolar harcadik diyorlar? niye turk halkinin odedigi vergiler arttirilmak zorunda kaliyor?
  • hakaret etmek yerine suna verecek cevabim yok desene
  • haydarali34 kullanıcısına yanıt
    Ya isterlerse yanlış yazdıgın ücreti versinler biz hepsine bakmak zorunda mıyız. Bu ülkenin refahını düşünen bir allahın kulu yokmu? Biz verelim parasını defolsunlar başka ülke baksın. Bu ülkenin daha iyi halleri. Allah sonumuzu hayretsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Hakarette bulunmadim sana iltifat yaptım. Cevabi sende çok iyi biliyorsun ama işine gelmiyor. 1500 lira alıyorlarmışta bilmem neymişte nasıl inanırsınız böyle şeylere? Gerçi inandığınızı sanmıyorum. Maksat hükümet karşıtı sloganlar atmak olunca böyle başlıkları dört gözle ararsınız.

• Arkadaslar sorun nekadar para aldiklarida degil bi yer ayarlanir orada bakilir cumhurbaskani(basbakan yok gibi) cikip aciklama yapar avrupa sukadar para yolladi su sure boyunca aylik sukadar oddme yapip ulkenin.belirlenmis su kismind bakicaz demesi gerekirdi.

Ama bence oya donustirmeyi hesapladilar akp suriyelilerin kalici olarak burda kalmasini istiyo gerkirse devlet hazinesinden bile beslerler.

Yani hem avrupa suriyelileri turkiyede biriktirerek kurtuldu hem akp icin oy imkani dogdu alan razi veren razi avrupanin yolladigi para kimsenin umrunda degil zaten isters aylik 5000 tl alsinlar biz daha cok oy amacli suriyelileri burda tutmak icin ekstra devlet yardimi yaptiklarindan/yapacaklarindan suphelenioz ve toplumu net bisekilde bilgilendirmediklerinden sikayetciyiz.

• yahu bu soyledigini kendin inaniyor musun? recep tayyip bile cikip bunlara maas verildigini kabul ediyor, basbakan(eskisi) cikip bunlari sinavsiz, bedava okutuyoruz, ustune bizimkilerin 3-4 kati burs veriyoruz diye siritiyordu.

kisaca hukumet bile bunu yalanlamiyorken sen yalanlasan ne yazar? sen sadece inanmak istediklerini goruyorsun.

kusura bakma ama senin gibiler yuzunden turkiye bu duruma dustu. insan cikip biraz noluyor niye bu durumdayiz diye dusunur
  • Kassady trolünün profili. Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )
    Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Başka illerde bilmiyorum ama bulunduğum ilde bütün Suriyeliler belli başlı kamplara yerleştirildi. Kamplara sığmayanlarda var. Onlar kendi imkanları ve vatandaşlarinda yardımıyla dışarıda kalıyorlar. Kampa yerleştirilen suriyelilere kimlik kartı verildi. Kimlik kartı sadece onları kayıt altına almak için. O kimlikle oy falan veremezler . Şuana kadarda oy veren falan olmadı. Şu oy meselesini bir kenara bırakın. OY VERME HAKLARI BULUNMAMAKTA.

• Haberleri kıçınızla değil gözünüzle okuyun her gördüğünüze de saf gibi inanmayın
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/02/17/suriyelilere-1300-tl-maas-verilecek
    http://www.haberler.com/turkiye-ye-siginan-suriyelilere-para-yardimi-7446929-haberi/
    http://www.ensonhaber.com/suriyeli-siginmacilar-1300-lira-maas-alacak-2016-02-16.html
    http://www.samsunkenthaber.com/haber/yasam/multeciler,-samsun'da-nasil-yasiyor,-maas-aliyorlar-mi/34786.html

Bazen 300-400 liralık yardım aldıkları doğrudur. Lakin çalışmayan birine devlet 1500 lira maaş filan vermiyor. HA VERİYOR DİYORSANIZ KANITINIZI GÖSTERİN YARIM YAMALAK UZAKTAN ÇEKİLMİŞ FOTOLAR DEĞİL. RESMİ VERİLER

• quote:

Orijinalden alıntı: messevim

Başka illerde bilmiyorum ama bulunduğum ilde bütün Suriyeliler belli başlı kamplara yerleştirildi. Kamplara sığmayanlarda var. Onlar kendi imkanları ve vatandaşlarinda yardımıyla dışarıda kalıyorlar. Kampa yerleştirilen suriyelilere kimlik kartı verildi. Kimlik kartı sadece onları kayıt altına almak için. O kimlikle oy falan veremezler . Şuana kadarda oy veren falan olmadı. Şu oy meselesini bir kenara bırakın. OY VERME HAKLARI BULUNMAMAKTA.

Neden cumhurbaskani net konusmuyo o zaman sukadar para geldi sukadat suriyeli var suralarda bakiyoz aylik sukadar odemeyle sukadar sure bakicaz kiralar ve olasi kacak isci durumuna karsi su onlemleri aldik bu hizmete karsilik avrupadnn sukadard kendimize para alacagiz bu isten bir cikarimiz olucak diye net konusmamasi neden o zaman ben soliyim.suriyeleiler hertarafa dagilmis durumda kacakta calisiolar ulkede kira fiyatlarida artti hem adamlar turkiyede is bile kuruyolar haberlere bile cikti is kuran bir adamin oy verdigini gormek beni sasirtmaz ustelik genel secimlere daha cok var merak etme sen.

• Jeopol kullanıcısına yanıt
    Maaşmı veriyor? Kamplarda yaşayan suriyelilere kart verildi. Kartın içerisinde aylık kişi başı 30 tl para limiti var. Örnek 5 kişilik bir Suriyeli aileye aylık 150 tl ekmek parası verilmekte. Bunu maaş olarak algılıyorsan bilemem.

Burs verilen kişilerde el parmaklarıni geçmez. Alanında uzman öğrencilere, gelecek vadeden öğrencilere verildi. Öyle bir konuşuyorsn ki sanki ülkede ki bütün Suriyeliler e maaş verilmiş burs verilmiş gibi. Sadece kampta yaşayanlara verildi ve 1500 değil, aylık kişi başı 30 tl!!! Bizzat şahidim. Gözlerinizle görmek istiyorsan Kilis teki, hatayda ki kamplari ziyaret edebilirsn.

• quote:

Orijinalden alıntı: digital_version

quote:

Orijinalden alıntı: The dark lord

Kassady trolünün profili. Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )
    Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )Suriyeliler PTT Önünde Yardım Kuyruğunda ( Nakit Para Kart-100 TL  )

bu troll de münafıklık alameti var sanki:))

Sen o adamin 1000 de 1 i degerinde degilsin bence.hakaret degil benim icin oylesin yani.

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Türkiyede iş kurarak Türkiye ekonomisine zararmı vermiş oluyor?

• Suriye Ver para ama tl olmaz Dolar para ver açım para

• Aagari ücreti zorla 1300 yapıyorlar suriyelere 1500 mü allah sonunuzu hayr etsin.

• 1300 lira maaş verilen kişiler suriyeli işçiler. Evlerinde, çadırlarında oturanlara maaş falan yok.
    Birde konuya o kadar kişi tepki koymuş hemen inanmış habere. Büyük ihtimal bunlar Üniversite öğrencisi. Hayret gerçekten hayret.

• Nerede yazıyor 1500 tl maaş . Ben nereyi atladim görmedim yazıda yada hızlı okudum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.