Şimdi Ara

Osmangazi Köprüsü kara deliğe dönüşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
6.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Osmangazi Köprüsü'nde verilen araç garanti sayısının yarısına dahi ulaşılamadığını belirterek, "Osmangazi Köprüsü'nün adını vatandaşlar 'Deli Dumrul köprüsü' olarak değiştirmişti ama dolar arttıkça adı bir kez daha değişeceğe benziyor. Köprü köprü olmaktan çıkıyor ve bir kara deliğe dönüşüyor" dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, devletin araç garantisi verdiği Osmangazi Köprüsü'nden kaç aracın geçtiği tartışmasının doların ateşi yükseldikçe daha da büyüdüğünü söyledi. Haydar Akar günlük 40 bin araç garantisi verilen, ancak ortalama 15 bin aracın geçtiği köprü için sözleşme gereği 35 dolar + KDV fiyat tarifesi uygulandığını belirterek, "Osmangazi Köprüsü'nün adını vatandaşlar Deli Dumrul köprüsü olarak değiştirmişti ama dolar arttıkça adı bir kez daha değişeceğe benziyor. Köprü köprü olmaktan çıkıyor ve bir kara deliğe dönüşüyor. Vatandaş köprüyü kullanamıyor, yolunu uzatmayı tercih ediyor. Köprü ücretinde indirime gidildi, ancak aradaki farkı devlet kasasından karşılamaya devam ediyorlar" dedi.

Devletin zarara uğratıldığını, vergilerinin boşa harcandığını söyleyen Akar, şöyle konuştu:

"Açılışı ile birlikte 9 günlük Bayram tatilinde araç geçişlerini bedava yaptılar buna rağmen Temmuz ayında 1 milyon 200 bin araç geçişi oldu. Ancak baktığımızda ücretli geçişin başlaması ile birlikte Ağustos ayında bu rakam 499 bine düştü. Yani verilen araç garanti sayısının yarısına dahi ulaşılamıyor. Devlet kalan günlük 25 bin aracın ücretini vatandaştan alıyor. Bunun anlamı ehliyetin, araban olmasa bile o köprüden hiç geçmesen bile senin cebinden dolaylı olarak bu para çıkıyor. Bu tutarı biz yıllık tam 511 milyon lira hesapladık. Sözleşme 2013 yılında 22 yıl 4 aylık bir süre için imzalandı. Yani bu durum 19 yıl boyunca devam edecek. Maliyeti düşünce devlet bu paraya bu sürede 10 köprü daha yapabilirdi. Ücret artışları her yıl Amerikan tüketici endeksine göre hesaplanacak. Dolar gittikçe artıyor ve yılbaşında yeni fiyat tarifesi karşımıza çıkacak. Köprünün maliyeti ise 2 milyar 355 milyon liradır. Bu hesaba nereden bakarsanız bakın devlet zarara uğratılıyor, vatandaşın vergileri boşa harcanıyor. Hükümet bir yandan mali kaynak arıyor, bir yandan paraları bu tip işlerle boşa harcıyor."

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/636958/_CHP_li_Akar__Osmangazi_Koprusu_kara_delige_donusuyor_.html

• Ben memnunum valla halimden, bu iktidardan memnun olanlar için üzülmeyi bıraktım. Benzin 10 lirada olsa , 70 lik 200 lirada olsa keyfimden vazgeçmem. Dolar artmış allah bereket versin derim. Kimse kusura bakmasın parası olmayıpta bu ikdidarı savunanlara yağmurlu havada su yok. Çok kafam atarsa eşim makedon vatandaşı , tası tarağı satar gider oraya yerleşirim. Zaten yakında AB ye girerler istediğim ülkede yaşarım.

Halbuki bundan seneler önce isteğim adaletli bir gelir dağılımı, eşit sağlık ve eğitim gibi modern ülkelerin başardığı şeylerdi. Ama bıktım resmen. Sadece bu ikdidardan değil, iktidar kankası muhalefetten, basiretsiz emekli memur zihniyetli partilerden de bıktım.

Şu an ki zihniyetim, aracımla körfezi dolaşsam 15 litre falan yakarım, onun yerine 100 lira veririm köprüden geçerim, geçemeyen düşünsün.
  • Ben hakkımı helal etmiyorum,bu kadar basit.Körü körüne oy verirse olacağı bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi ki izmirliyim köprü yok geçiş ücreti yok. eee davul zurnyla halay çekenler geçsin ödesin artık köprü parasını. e benim yorlamam bu kadar. kimsenin köprüsüne kimse garışamaz
  • Ne 15 bini ??

Bayramda bedavayken bile 40 bin araç zor geçti gün başına .

Hani nerede medya ??? Hani Dünyanın en uzunu en büyüğü en irisiyidi ??? Hani şimdi niye geçiş sayısını vermiyorlar ?

Satılmış medya

Bu devran dönsün ama nasıl da başka parti yalakası olacaklar .

İdam olacaksa böyle mevki güç sahiplerine yalakalık yapana olmalı
  • herksin köprüsüne kimse karışamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

quote:

quote:

akzihniyet için önemli mi? iktidara gelirsem asgari ücreti 1500 1700 yapacagım diyene bile oy vermediler. bu millet takım tutar gibi parti tutmaya devam ederse daha çok şeyler olur.

Sizin zihniyetinizi iyi biliriz. Takım tutar gibi parti tutmaya devam.

neymiş söyle de aydınlansın forum.

Geçen sizden birisi diyordu düşersek ayağının altında ezecekmiş

düşersek diyerek, iyelik eki kullandığına göre sende, ülkenin bu duruma gelmesinde parmağı olanlardansın.
    listeye adın yazıldı bebişim

neden gidip köprüden geçmiyorsun ülkenin refah seviyesini yükseltmek için? bedavayken köprü üzerinde göbek atanlardan degil misin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

akzihniyet için önemli mi? iktidara gelirsem asgari ücreti 1500 1700 yapacagım diyene bile oy vermediler. bu millet takım tutar gibi parti tutmaya devam ederse daha çok şeyler olur.

neymiş söyle de aydınlansın forum.

Geçen sizden birisi diyordu düşersek ayağının altında ezecekmiş

bak çocuk, bak küçük, bak ufaklık, bak cahil yavru kuş karşındaki kişinin hangi siyasi düşüncede oldugunu bilmeden sallama ki rezil olma şuralarda. bizimkiler diye bişey de yok. cünkü beni temsil eden bir siyasi görüş yok. cehape zihniyeti ne kadar kokuşmuşsa akp de o kadar aşağılık bir zihniyettir. bu iki partinin dönemlik sevgilisi hdp yi konuşmaya ihtiyaç bile duymuyorum.

konuyu saptırma cabalarına daha fazla prim vermek istemiyorum. bu hükümetin ülkeyi zarar ettirmesini destekliyorsan seninle tartışacak zaten birşey yok. karşımda bir birey bir vatandaş yok. holiganla daha fazla zaman kaybedemem. şimdi muhaha zuahahhaa falan içeren bir cok ifade koy ki belki zihinsel tatmine ulaşırsın. yoksa tespitlerin isabetsiz varsayımlardan öte değil.

• Bütün dünya bize imrenerek bakıyor,büyüyoruz gelişiyoruz,kıskanıyorsunuz!

• İndirimli fiyatı ne oldu bu köprünün?

• Devlet kaynakları ile yapılsaydı, parası kimden çıkacaktı.

• Az daha bekleyin. Çanakkale köprüsü de yetişecek.
  • Devlet cebindeki sicak parayi hicbirzamam cikarmaz

Gunluk 20 bin arac taahhutumu verildi yarisimi gecti. Geri kalan on bin aracin odeyecegi ucreti sirketin odeyecegi vergiden duser o kadar. Kalkiota her ay her yil harac verir gibi o sirkete parami verecek devlet.

• quote:

Orijinalden alıntı: EneSerhat

Devlet kaynakları ile yapılsaydı, parası kimden çıkacaktı.

Devlet kaynaklariyla yapilsaydi gectigimiz zaman para yine devletin kasasina girerdi. Ama simdi ne oluyor. Devlet bankasindan devlet garantisiyle aldigi krediyle kopru yapip ( yani bir nevi devlet kaynaklari kullanılmış) gectigimiz zamanda para devlete degil yandasin cebinize giriyor...

• Mevzu siyasi kamplaşmaya konu edilemeyecek denli önemli. Yakın dönemdeki en büyük kamu israfından bahsediyoruz en hafif tabirle, eğer daha ağır tabirler kullanmayı tercih edersek vatana ihanete kadar götürülebilecek bir ihmal söz konusu.

Artık bu konunun ciddi bir şekilde yargıya taşınmasını ve bilirkişilerce incelenip en kısa zamanda ihale şartlarının değiştirilmesini bekliyorum. Elbette böylesine büyük bir kamu israfı cezasız kalmamalı, bu büyük zarara imza atanlar hatalarının bedelini ödemelidir.
  • konuya yapılan yorumlara bakarsak boşa konuşuyoruz,halâ savunan milyonlar var.siz bide başkanlıktan sonrasını düşünün saddamı esadı mumlar ararsınız.

şu köprüye mübarek adamın ismini veripte onu bari kirletmeseler daha iyi olurdu.

yavuza yakışmışta, osmangazi ismi değişsin ensar vakfı köprüsü olsun.

• quote:

quote:

kardeş yapma Allah aşkına yapma
    Azıcık kafası çalışan insan şu köprüde dönen dolabı farkeder
    olay parti filan değil,kamu kaynağının nerden nereye nasıl aktarıldığı
  • hiç parti fanatikliği yapmayın değişen bişey yok
    .
    .
    .
    https://youtu.be/QW-ZPa87mvU?t=30s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 29 Kasım 2016; 12:23:32 >
  • kamyon şöförünün rekor kıran konuşma videosu
  • Arkadaş d.zülen hep halk oluyor, buraya mesaj yazan herkes de halk değil mi? A partisi, C partisinden banane.
    Güzel köprü, yararlı köprü ama bu taahhütlerle yapılması soygun. Bir de dolara, Amerikan fiyat endeksine bağlı olması utanç verici. Devlet kendi parasına güvenmiyor ki bunu kabulleniyor.
    Unutmayın bugün A partisinden kimse bu yorumları yapamayacağı için C partisinden birinin demeci paylaşılıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.