Şimdi Ara

Osmangazi Köprüsü kara deliğe dönüşüyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
6.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Köprüyü savunanların altında arabası bile yoktur.
  • geçen konuşuyoruz arkadaşlarla, gerçekten bu kafayı nasıl yaşıyorlar diye, ben su hatlarına birşey katıyorlar musluktan içen bu şekilde oluyor diye düşünüyordum ama dedikki parası olan adamın işi ne muslukla dedik bu çürüdü, sonra biri dediki bimden falan alınan mallarda katkı var o yapıyordur diye ama bu da aynı nedenle çürüdü, açıkçası daha çözemedik bu kafayı nasıl yaşadıklarını

konuya gelirsek de bilal anlatımı şeklinde açık ve tane tane gidelim

sen şimdi amcaoğlu dayı kızı hala torunu falansan gidiyorsun büyük abiden bu benim yakınımdır ona göre kağıdı alıyorsun, bu sayede iş sana veriliyor ama para yok, sonra yine bu kağıtla büyük abinin kontrolünde olan bankaya gidip kredi çekiyorsun, sonra büyük abi diyorki sen köprüyü benim bankamın verdiği krediyle yap, ben sana nasılsa parasını senin kredi taksitlerinin çok daha üstünde ödeyeceğim, hem bundan sen kazan hem de beni gör diyor

peki devletin malını babasının malı gibi satan peşkeş çeken büyük abi napıyorsa yapsın yeterki yapsın deme kısmına gelirsek

babasının malı olan ve daha önceleri enkaz olduğunu iddia ettiği devletin yaptığı, uzun zaman önce maliyetini çıkarıp kar üstüne kar yapan köprülerden geçiş bedellerimiz daha yeni uçuk bir şekilde zamlanmış olmasına rağmen 4,75 lira, TÖRKİŞ LİRA, ama nedense yeni yapılan ve avrupanın tir tir titrediği köprüler dolarla, hadi 1-2 dolar olsun 30-40 kuruşun da lafı mı olur artışla dersek de öyle değil

tabi büyük abi zamanında itibardan tasarruf olmaz demişti, o da haklı, ben de olsam istanbul a da saray dikerim, hatta dikerdi de istanbulda saray çok, istediğini de kullanıyor ne gerek var dedi, bir de alan az

şimdi asıl sıkıntı başka yerde, bu abi gücü eline almış, yapar tabiki, ben olsam daha beterini yaparım, böyle bir kitle yakalasam daha da kanırtırım da cebinde parası olmayan, arabasını yürütmeyi geçtim kapısında yatırabilmek için verdiği para 10 yılda 10 katına çıkan adam, pazara markete her gittiğinde habire zıplayan fiyatlardan dolayı birşey alamayan, et diye yemeye çalıştığı şey her türlü katkılı etimsi olan, ailesiyle bir yere bile gidemeyen, kısacası her geçen gün daha da fakirleşen adam hangi kafayla bu kadar fanatikçe destekler asıl sıkıntı bu, kimse demiyor git onu destekle bundan ol diye, kabul karşısında işe yarar alternatif yok ama buna rağmen nedir bu tecavüz kaçınılmazsa zevk alma merakı

sonuç olarak da güzel oluyor aslında, en son beyoğlu esnafı kan ağlıyor mevzusunu duydum ve uzun bir aradan sonra rahat rahat uyudum, sıra sıra nasılsa herkese geliyor, bu sadece belli kitleye kaçmıyor, hepinize kaçıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mithrandir24

size ne arkadaşım kendi görüşünüzde olmayan biri çıkınca hemen tepki koyuyorsunuz? İster okur istemez okumaz size ne??? Onun sayfayı kapatması sana battımı peki??

Okumuyorsa niye yorum yapiyor ?

Keske beynimizin de zekatini verebilsek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • siz hala bu fanboylara laf mı anlatmaya çalışıyorsunuz arkadaşlar yapmayın yahu .

he süper hizmet süper köprü nasıl olsa o köprünün ayakları bize....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teterboro

ekonominin iyi olduğunu iddia eden ak-çomarlar şunun bi cevabını versin. biz niye dolar bozduruyoruz ve köprü geçiş ücreti neden dolar üzerinden hesaplanıyor?

Yabanci plakalar sik gectigi icin sanirim dolar uygulanmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreudeAmFahren -- 30 Kasım 2016; 1:33:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Birbirimizi kandırmayalım.. Netice itibariyle devlet kasasından da ödese, vergiden de düşse zarara uğradı. Niye? Çünkü geçiş ücreti yüksek olduğu için insanlar feribot ya da körfezi dolaşmayı tercih ediyor.. Bu yüzden taahhüt edilen araç geçiş rakamlarına yaklaşılmıyor. Sırf birilerini zengin etmek için 90 lira geçiş ücreti talep etmenin akılla mantıkla izahı yok.

Bugün cumhurbaşkanı TV'de canlı yayında konuşuyor.. Diyor ki; "Dolar üzerinden alışveriş yapmayın, TL'ye yönelin. Kiraları ve diğer ödemeleri TL üzerinden yapın".
    Ele verir talkını kendi yutar salkımı misali.. Sormazlar mı hiç; "3. köprüyü yaptın, Körfez köprüsünü yaptın.. Onlara neden dolar üzerinden fiyat belirledin" diye? Sen önce devlet olarak TL'ye dön, ondan sonra vatandaşa tembihte bulun.

Bakin ben devlet kârda demiyorum. Devlet zaten zararda ama kârdan zarar ediyor diyebiliriz. Cunku hali hazirdaki sicak parayi cebinden cikartmiyor. Dedigim sey bu. Zarardami gene zararda. Orada hem fikiriz.

Dolarla fiyatlandirma konusuna gelirsek o aciklamayi yanlis hatirlamiyorsam numan kurtulmustsn duydum. Ziyadesiyle talihsiz bi aciklama ve talep olmus. Sen bi cok iste ihaleleri dolar bazinda yap fiyatlari dolar bazinda iste halka sen yapma de. Yemez bu.

Samimi bir sekilde bilmedigimden soruyorum cunku gerek 3.kopru gerekse osman gazi koprusunden hic gecmedim gecenede ne rastladim nede fikrini aldim. Hgs gisesinden gecerken bahsi gecen fiyati tl cinsindemi hesaptan cekiyor sistem?

Acik konusacagim. Tarafimi belirtmektende sıkılmam cekinmem. Ben bi akparti secmeniyim ve rte destekciyim. Ama her ortamda ve konuda hukumetin yanlislarinida soylemekten geri durmuyorum. Hatta bu yuzdende bi takim ortamlarda elestirildim ve hakaretlere ugradim.

Saygilarimla

• quote:

Orijinalden alıntı: EneSerhat

Aynı şey değil mi?
    devlet yapmak için harcadığı parayı köprüden geçenlerden alarak o zararı kapatacaktı, a firması da yapmak için harcadığı parayı geçenlerden alarak zararını kapatıyor. Köprü yapılırken devletin de kasasından ayrıca para çıktı mı? Tek bildiğim geçiş ücretinden alınan kdv 18 den 8 indirildi. Nereyi atlıyorum.

atladığın bir yer olmamış. hendek yerinde duruyor!
  • 200ugececekaga kullanıcısına yanıt
    Otoyol A.Ş. sitesinde geçiş ücretleri mevcut.

Otomobiller için geçiş ücreti KDV dahil 88,75 TL olarak gözüküyor.

11/07/2016 tarihinde ücretli geçiş başladı. İlk söylenen fiyat 35 $ + KDV şeklinde ve o günün dolar kuru 2,90'dı. Fakat bu fiyata %26'ya yakın indirim yapıldı ve 88,75 TL olarak belirlendi geçiş ücreti. Yani dolar bazında hesap yaparsak 26 $ + KDV'ye denk geliyordu 88,75 TL.

Şu an dolar 3,41 TL ve 88,75 TL yaklaşık olarak 22$ + KDV'ye denk geliyor.

Lafın kısası; dolar artışı, köprü geçiş ücretini etkilemiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bunun anlamı ehliyetin, araban olmasa bile o köprüden hiç geçmesen bile senin cebinden dolaylı olarak bu para çıkıyor.

ama en çok onlar sevindi
    ee her şeyin bir bedeli var
    bu da sevinme ücreti :)
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Kurun artması Köprünün geçiş ücretini belki anında etkilemiyor ama

Köprünün geçmeyiş ücretini anında etkiliyor.

Cunku Adam her sene 35usd*40.000*365=511 milyon dolari tahsil edecek.Gecen olursa gecenden , olmazsa gecmeyenden. Kur ister 1 olsun ister 5.

O da yetmiyor bir de her sene 35 usd abd'deki enflasyona gore artacak.

• Köprü fiyatları yarıya düşse herkes kullanır ama 90 TL nedir be kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Otoyol A.Ş. sitesinde geçiş ücretleri mevcut.

Otomobiller için geçiş ücreti KDV dahil 88,75 TL olarak gözüküyor.

11/07/2016 tarihinde ücretli geçiş başladı. İlk söylenen fiyat 35 $ + KDV şeklinde ve o günün dolar kuru 2,90'dı. Fakat bu fiyata %26'ya yakın indirim yapıldı ve 88,75 TL olarak belirlendi geçiş ücreti. Yani dolar bazında hesap yaparsak 26 $ + KDV'ye denk geliyordu 88,75 TL.

Şu an dolar 3,41 TL ve 88,75 TL yaklaşık olarak 22$ + KDV'ye denk geliyor.

Lafın kısası; dolar artışı, köprü geçiş ücretini etkilemiyor.

Köprü ücreti her sene başında hem ABD tüketici enflasyonu hem de kur farkında yaşanan artış oranında artacak.

• devletteki israf hiçbir yerde yok. yazık onca vergi kesiliyor maaşımızdan ne sağlık sistemi, ne eğitim, ne de yaptıkları köprüden hayır var. sırf yaptık demek için birşeyler yapılıyor yarım yamalak. gelinen noktas ise ekonomik çöküş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Birbirimizi kandırmayalım.. Netice itibariyle devlet kasasından da ödese, vergiden de düşse zarara uğradı. Niye? Çünkü geçiş ücreti yüksek olduğu için insanlar feribot ya da körfezi dolaşmayı tercih ediyor.. Bu yüzden taahhüt edilen araç geçiş rakamlarına yaklaşılmıyor. Sırf birilerini zengin etmek için 90 lira geçiş ücreti talep etmenin akılla mantıkla izahı yok.

Bugün cumhurbaşkanı TV'de canlı yayında konuşuyor.. Diyor ki; "Dolar üzerinden alışveriş yapmayın, TL'ye yönelin. Kiraları ve diğer ödemeleri TL üzerinden yapın".
    Ele verir talkını kendi yutar salkımı misali.. Sormazlar mı hiç; "3. köprüyü yaptın, Körfez köprüsünü yaptın.. Onlara neden dolar üzerinden fiyat belirledin" diye? Sen önce devlet olarak TL'ye dön, ondan sonra vatandaşa tembihte bulun.

Bakin ben devlet kârda demiyorum. Devlet zaten zararda ama kârdan zarar ediyor diyebiliriz. Cunku hali hazirdaki sicak parayi cebinden cikartmiyor. Dedigim sey bu. Zarardami gene zararda. Orada hem fikiriz.

Dolarla fiyatlandirma konusuna gelirsek o aciklamayi yanlis hatirlamiyorsam numan kurtulmustsn duydum. Ziyadesiyle talihsiz bi aciklama ve talep olmus. Sen bi cok iste ihaleleri dolar bazinda yap fiyatlari dolar bazinda iste halka sen yapma de. Yemez bu.

Samimi bir sekilde bilmedigimden soruyorum cunku gerek 3.kopru gerekse osman gazi koprusunden hic gecmedim gecenede ne rastladim nede fikrini aldim. Hgs gisesinden gecerken bahsi gecen fiyati tl cinsindemi hesaptan cekiyor sistem?

Acik konusacagim. Tarafimi belirtmektende sıkılmam cekinmem. Ben bi akparti secmeniyim ve rte destekciyim. Ama her ortamda ve konuda hukumetin yanlislarinida soylemekten geri durmuyorum. Hatta bu yuzdende bi takim ortamlarda elestirildim ve hakaretlere ugradim.

Saygilarimla

Kardan zarar demeniz yanlış

Sürekli zarar ediyor bu projede geçiş garantisi yüzünden

Sıcak para yıllarca çıkacak açıkçası

• Bari OHAL ayağına aldığı krediyi hacizedip köprüye el koysunlar, 10 liradan geçsin millet sürümden çıkarırlar köprünün parasını kısa zamanda.

• Balon mu çıktı yani

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz...

- Ziya Paşa

Yakın zamanda da 5000 tl olacak diyen vardı, rusya bizim sistemimiz sayesinde kurtuldu diyordu ama bu da sizinkilerin ki gibi laf safsatasından ibaret.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

Bari OHAL ayağına aldığı krediyi hacizedip köprüye el koysunlar, 10 liradan geçsin millet sürümden çıkarırlar köprünün parasını kısa zamanda.

Çok haklısın dostum ama bunu da yapamazlar.. TDİ'den feribotları İDO'ya kattıkları ve sonra da İDO'yu özelleştirdiklerini unutmayalım.

eskihisar-topçular hattına hatırlarsanız "istanbullines" isimli firmanın girişini bile yasakladılar gibi birşey.. adamlar zorla yan tarafa iskele yaptı ve çalıştırıyorlar..

kapının ardında verilmiş sözleri bilemeyiz ama , keşke söylediğiniz gibi olsa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

akzihniyet için önemli mi? iktidara gelirsem asgari ücreti 1500 1700 yapacagım diyene bile oy vermediler. bu millet takım tutar gibi parti tutmaya devam ederse daha çok şeyler olur.

ekonomiden zerre anlamıyorsunuz yada kötü bi şaka.
    asgari ücrete zamla işçinin refah içinde yaşayacağını düşünüyosan haydar baş'a oy ver asgari ücret 5 bin tl olacak diyordu oda.
    refah çok parayla değil paranın değer kazanmasıyla gelir. maaşlara zam hiçbirşeyi değiştirmeyeceği gibi parayı dahada değersizleştirir.

arkadaşım sadece bu mu yani? istikrar a oy verdik diyen tek hücreli guruhta bunlar.gördük kol gibi istikrarı. paramızın değer kaybını görüyoruz. dolar euro ne oldu görüyoruz. paranın değer kazanması konusuna filan geçtik değerini korusun yeter kısmındayız o da fıs yani...

• Hayatinda kopruden gecmemis, gecmeyecek olan tipler kopruyu savunuyor. kopru acildiginda uzerinde halay ceken bazi tiplerin araclari 44 plakaydi. Parti fanatizmi boyle bir sey iste.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.