Şimdi Ara

Jamo S 628 HCS 5.0 hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ev için amazon üzerinden alabileceğim hoparlör bakıyordum. Fakat hoparlör fiyatlarını görünce bayağı bir gözüm korktu. Bütçemi zaten zorlayarak ilerisini de düşünerek Denon x4200w av receiver (Aslında ilk aldığım marantz SR6010 idi. fakat satış iptal olunca bunu Türkiye teslimi olmamasına rağmen aldım) aldım. Hoparlörler için çok büyük meblağlar harcamak istemiyorum şu an.

Hoparlörde bir çok üründe Türkiye teslimatı yok. Tesadüfen Jamo markasının 5.0 (Jamo S 628 HCS 5.0) setini gördüm. Fiyat olarak bayağı uyguna geliyor. Subwoofer ı ayrı alabilirim.

Bu hoparlörleri kullanan var mı bilmiyorum. Sizce bu hoparlör seti Denon X4200W için bir sorun yaratır mı? Ya da uygun fiyatlı 5.0 ya da 5.1 nasıl bir hoparlör sistemi önerirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn_my -- 28 Kasım 2016; 15:17:45 >

• bütçen nedir?
    sadece sinema için mi kullanacaksın?
    Kule tipi hopalörmü istiyorsun?
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Ağırlıklı film, dizi için kullanacağım. Müzik daha geri planda olacak.

Bütçemde 800-1000 dolar civarında bir 5+1 sistem alabilmek. Evin yerleşiminden dolayı duvara hoparlör asamayabilirim. Kule ya da ayaklı olmasını tercih edebilirim.

Aldığım AV recevier Denon X4200w.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn_my -- 28 Kasım 2016; 16:48:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

bütçen nedir?
    sadece sinema için mi kullanacaksın?
    Kule tipi hopalörmü istiyorsun?

Bir ürün daha buldum. Bütçemin içinde kalan.

http://www.harmankardon.com/HKTS+60BQ.html

Diğeri de

http://www.jamo.com/search/?sku=S628HCS

Bunlar sizce benim isteklerimi karşılayıp Denon receiver ile verimli çalışır mı?

Veya dediğim gibi alternatif ne önerebilirsiniz bu bütçe içinde.

• Bir de Heco'nun Victa serisini (5+1) parça parça alırsam gene bütçe içinde (900-1000 dolar civarı) kalabiliyorum. O da olabilir mi?

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için ilk olarak teşekkür ederim. İlk ürün tam istediğim şekilde ve fiyatı uygun. Fakat ürünü verdiğiniz site üzerinden alamadım. amazon.de'de kullanılmış 1 adet ürün var.

Başka nereden alabilirim?
  • aragorn_my A kullanıcısına yanıt
    Bu firma üreticiden halka satış yapar ama ben siz yurtdışındasınız sanmıştım Türkiye'ye yollamıyorlar sanırım.
    Q Acoustics e bakın ama türkiye distribütöründe iyi fiyatlar var.
    http://online.timpani.com.tr/catinfo.asp?offset=0&kactane=15&cid=&src=&mrk=13&grp=&cmp=&brw=&stock=&typ=&order=&direction=&chkBeden=&chkRenk=&chkMarka=

Ön ve arkalara 3010
    Center 3090
    Sub 3070

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Teşekkür ederim. Bakıyorum verdiğiniz ürünlere.
    Selamlar,

İzniniz olursa size bir sorum daha olacak. Sizin önerdiğiniz Acoustics sistem toplamı yaklaşık olarak 4.600 Tl civarına denk geliyor. Aşağıdaki kombinasyonlarda ya bu fiyatın az yukarısında ya da aşağısında kalıyor. Sizce gene de Q Acoustics üzerinden mi gitmeliyim yoksa aşağıdaki ürünlerden set ya da parçalı olarak içlerinden seçerek almam mı daha mantıklı.

Polk Audio markası ile (5.000 TL civarına denk geliyor)
    Kule : TSX 330T
    Sub : PSW 125
    Bookshelf : TSX 110B
    Center : TSX 150C

Klipsch markası ile (4.500 TL civarına denk geliyor)
    Kule : R26F
    Sub : R10SW
    Bookshelf : R15M
    Center : R25C

Heco markası ile (4.400 TL civarına denk geliyor)
    Kule : Victa Prime 602
    Sub : Victa Prime 252A
    Bookshelf : Victa Prime 302
    Center : Victa Prime 102

Magnat markası ile (3.100 TL civarına denk geliyor)
    Kule : Monitor Supreme 2000
    Sub : Monitor Supreme Sub 202
    Bookshelf : Monitor Supreme 202
    Center : Monitor Supreme Center 252

Bu marka ve modelleri biliyorum içlerinde sadece Klipsch set kafa karıştırıcı ama o da amfinizle pek eşleşmeyecektir.Q Acoustics markası bu bütçe aralığında özellikle fiyat/performans bakımından oldukça rakipsiz tabiki bu bütçeyi 8-10.000 aralığına çıkarırsanız farklı markaların alternatifleri işe daha iyi sistemler kurulabilir . Amfinizin hakkı maalesef 10.000- 15.000 aralığında hoparlör sistemidir. Ben olsam bu markayı tercih ederdim sadece daha güçlü bir subwoofer belki ikinci el bulunsa daha iyi olurdu ama bu pakette önerdiğim subda desibel anlamında olmada da kalite anlamında ileri düzeyde.

Yardımlarınız için teşekkürler. Q acoustics ürünlerini alacağım o zaman.
    Timpani ile görüşün gidip dinleyin.

Aynı cihaz için ben de hop araştırıyorum. Triangle önerdiler yaklaşık 15.000 civarı tutuyor. Bu hop. konusunda ne dersiniz? Ben de 75 film, 25 müzik gibi kullanmayı düşünüyorum.

Bunun dışında 10.000TL bandında önerebileceğiniz hop var mıdır?
  • egeares kullanıcısına yanıt
    Sinema için Triangle? Ben pek rastlamadım böyle bir setupa nasıl olur bilemem?
    Denon AVR ler ile DALI setuplar iyi iş çıkarıyor bence....
    Sizin AVR nin eşleniği OPTICON serisidir ama 15.000 gibi bir rakama çıkarmı ? Bakmak lazım...
    %75 sinema olacaksa ben olsam 5 adet OPTICON LCR alıp duvara asar , güzel bir de sub eklerdim ikinci el.

Opticon 6 Kule
    Opticon Vocal Center
    Opticon 2 Bookshelf

topam 11-12.000 civarı tutuyor. Bu cihazlar bütçe olarak da sınırlarım içinde. Siz ne dersiniz?
  • egeares kullanıcısına yanıt
    Sub k14 ile süper olur.

• HI-DEF-MAN dediği Q acoustics veya dali fazon 5.1 gibi setler bence daha mantıklı.kule tipi veya daha pahallı hoıplar almanın bence mantıgı yok.eviniz mustakıldır veya komsu sorununuz yoktur sınema odası vardır dilediğin gibi dose gitsin paranda varsa. ama Tr şartlarında bana göre luzumsuz para harcamaktan baska bir sey değil.
    kendi gorusum hbu arada yanlıs anlaşılma olmasın.Q acoustics güzeldir cokta memnun kalırsınız.
  • Bu işe yeni başlayacağım set sonunda hazır. Kendi çapımda bir başlangıç yapmış oluyorum. %80 film, %20 müzik olarak düşünüldü.

Hoparlör konusunda HI-DEF-MAN'a çok teşekkür ederim. Hem bütçeme yakın kalarak verdiği öneriler için hem de 2. eli düşünmemi sağladığı için.

Can hi-fi firması da sağolsun fiyat konusunda çok yardımcı oldular. Bütçemi çok aşmadan hoparlörleri alabildim.

Başlangıç setim aşağıdaki gibi oldu. Tek kabloları almadım.

AV Receiver : Denon X4200W
    Blu ray player : Panasonic Dmp-UB900
    Media player : Apple TV
    Kule : Dali Zensor 7
    Bookshelf : Dali Zensor 1
    Center : Dali Vokal
    Subwoofer : Dali Sub E 12F
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn_my

Bu işe yeni başlayacağım set sonunda hazır. Kendi çapımda bir başlangıç yapmış oluyorum. %80 film, %20 müzik olarak düşünüldü.

Hoparlör konusunda HI-DEF-MAN'a çok teşekkür ederim. Hem bütçeme yakın kalarak verdiği öneriler için hem de 2. eli düşünmemi sağladığı için.

Can hi-fi firması da sağolsun fiyat konusunda çok yardımcı oldular. Bütçemi çok aşmadan hoparlörleri alabildim.

Başlangıç setim aşağıdaki gibi oldu. Tek kabloları almadım.

AV Receiver : Denon X4200W
    Blu ray player : Panasonic Dmp-UB900
    Media player : Apple TV
    Kule : Dali Zensor 7
    Bookshelf : Dali Zensor 1
    Center : Dali Vokal
    Subwoofer : Dali Sub E 12F

hayırlı olsun.güle güle kullanın inşallah.keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.