Şimdi Ara

Turksat Lig tv sd için görüntü ayarı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turksat Lig tv sd için daha net görüntü elde edebilmek yapabileceğim görüntü ayarı var mıdır? TV:LG

• Var. 02124737373 ü arayıver. HD pakete geçmek istiyorum de. Uzaktan sizin alıcınıza daha iyisini yüklesinler.
  • Digitürk'ün Kumandasından Mavi Tuşa tek tek basarak yada menüden görüntü ayarlarına girip HDMI Çözünürlüğünü Orijinal yada 576p yapınca Türksattaki lig tv sd ve diğer kanallar neredeyse yarı hd hale geliyor bu şekilde denediniz mi hiç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baytilki -- 27 Kasım 2016; 19:55:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soickan S kullanıcısına yanıt
    bir hd için 15 tl de verilmez abi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baytilki

Digitürk'ün Kumandasından Mavi Tuşa tek tek basarak yada menüden görüntü ayarlarına girip HDMI Çözünürlüğünü Orijinal yada 576p yapınca Türksattaki lig tv sd ve diğer kanallar neredeyse yarı hd hale geliyor bu şekilde denediniz mi hiç ?

deneyip tekrardan yazacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktas_1903

quote:

Orijinalden alıntı: Baytilki

Digitürk'ün Kumandasından Mavi Tuşa tek tek basarak yada menüden görüntü ayarlarına girip HDMI Çözünürlüğünü Orijinal yada 576p yapınca Türksattaki lig tv sd ve diğer kanallar neredeyse yarı hd hale geliyor bu şekilde denediniz mi hiç ?

deneyip tekrardan yazacağım

Cevabınızı bekliyorum . bu arada cihazınızın markası nedir ?

• Dt 9102hd cihazın modeli. Denedim ayarları. 720p ve 1080i en iyisi gibi duruyor. Diğer ayarlarda ekran yakınlaşıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktas_1903

Dt 9102hd cihazın modeli. Denedim ayarları. 720p ve 1080i en iyisi gibi duruyor. Diğer ayarlarda ekran yakınlaşıyor

Kardeşim benimde cihazım aynı bu vestel 9102-HD fakat orijinal seçeneğini seçince hiç öyle ekranda yakınlaşma olmuyor ama görüntü atarsanız durumu görmemiz açısından iyi olur ve 1080i'de ekran kararıyor Lig tv SD kanalına iyi diyorsanız Orijinal seçeneği yanında HD kalıyor bence televizyon ayarında sıkıntınız olabilir gerçekten SD izliyorsanız Orijinal yada 576p ayarının üstünde kesinlikle durmalısınız.

• abi sende mi turksatta lig tv sd yi izliyorsun?

• Hayır eutelsat hd üyesiyim fakat başka bir yere gittiğimde Türksat kurulum yapıyorum ve orijinal ve 576p ayarlarını kullanıyorum gerçekten görüntüyü düzeltiyor diğer 1080i'de izlemek kapkara ekran işkence gibi ..

• Turksat kurulumu yapinca hd kanaldan mi yoksa sd den mi izliyorsunuz

• SD'den izliyorum işte o yüzden orijinal seçeneğini kesinlikle kullanmak zorunda kalıyorum çünkü 1080i'de berbat oluyor ekran .

• Bu durum bende tam tersi. Tv den dolayi olabilir

• Böyle bir şey olmasının imkanı yok çünkü 576p yayınları 1080i ayarında izlemek ekranın kararıp bulanıklaşması uyumsuzluk demek bu. ayrıyetten next combo cihazım var onda da kaynaktan kontrol ayarı seçili hd'den sd'ye geçerken 1080i ile 576i arasında geçiş yapıyor ve görüntü çok farkediyor herkeste böyledir sadece lig tv için değil tüm kanallar içinde bu geçerli . 5 tane televizyonda denedim hepsinde de bu durum var yani sizin dediğiniz gerçekten bilimsel olarak çok zıt düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baytilki -- 29 Kasım 2016; 13:54:6 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.