Şimdi Ara

ASUS ROG GL502VT-FY034T (GTX970M) Kullanıcı Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.043
Cevap
13
Favori
34.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASUS'un oyuncular için özel tasarladığı ROG serisi (Republic of Gamers) bilgisayarlardan fiyat performans olarak en etkili cihazlardan GL502VT sürümü. Fiyatı piyasada 4300 liraya kadar bulunabiliyor ve bu fiyata bile ucuz, 25 Kasım 2016 tarihinde Black Friday kampanyasıyla Hepsiburada sepette %15 indirim yaparak 3660 liraya sattı, çoğumuz bu fiyattan aldık. :)

Bilgisayarda kronik ışık sızması problemi bulunuyor. Kimisinde çok göze batıyor, kimisinde belli bile olmuyor ama tamamında var. Bazı bilgisayarlarda harddisk'ten ufak cızırtı geliyor sadece sessiz ortamlarda duyulabilecek şekilde. Fiyatının düşük olma sebebi de zaten bu sorunları.

i7 işlemci, 16GB Ram, 3GB GTX970M Ekran kartıyla harika oyun performansı var. CS:GO oyununu en yüksek ayarlarda 180 FPS ile oynatıyor. GTA 5 denemeleri yapıp yakında konuya ekleyeceğim.

Bilgisayarda SSD slotu mevcut, kendisi içinde 1TB Harddisk ile geliyor. SSD alıp takabiliyorsunuz. Detaylı bilgiyi şu mesaja giderek görebilirsiniz.

BİLGİSAYARIN GÖRÜNTÜSÜ:

Detaylı fiziksel incelemesi: https://www.youtube.com/watch?v=e6DuYZeVx2M

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Her türlü soru ya da sorununuzu konu altından paylaşabilirsiniz, kullanıcılar olarak yanıtlamaktan keyif duyacağız.

GÜNCEL SORUNLAR ve ÇÖZÜMLERİ

1- Chrome'da ekran titreme sorunu
    Çözüm için chrome'a herhangi bir tema yükleyebilirsiniz. Ben ASUS ROG temasını indirdim güzel de oldu. :)

2- Işık sızması sorunu
    Masaüstüne sağ tıklayıp kişiselleştire tıklayın. Soldan renklere tıklayıp tema rengini siyah olmayan, koyu olmayan bir renk seçin. Alttaki başlat çubuğundaki ışık sızması kaybolur. :)

3- Oyunlarda ekran kartı kullanmaması
    Oyunu açarken oyuna sağ tıklayıp grafik işlemciyle çalıştır diyerek açın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nakahella -- 3 Aralık 2016; 14:15:37 >

• Satın alma konusu yayından kaldırılmış nedense. Buradan konuşalım kargo konusunu falan.
  • Ürünü kargolanan var mı arkadaşlar? Benimkisi dün kargoya verilecekti fakat verilmedi bugün de daha haber yok.

edit: arkadaşlar bu linkte bilgisayar için geliştirme rehberi bulunmaktadır faydalanabiliriz.
    https://rog.asus.com/articles/g-series-gaming-laptops/upgrade-guide-rog-strix-gl502/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknlmh -- 26 Kasım 2016; 13:48:46 >
  • Hala sipariş hazırlanıyor yazıyor.
    Bugün de vermezler ise haftaya pazartesiye kaldı muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla benimki de kargolaniyorr diyor
    Bende cuma günü sipariş verdim

Birkac sorum olacak
    taksitlendirme nasıl oluyor?bana kaç taksit olsun diye sormadilar biraz da cahilim kusura bakmayın ilk defa internetten alışveriş yapiyorum
    Bide Aksaray liyim kargo kaç günde gelir
    Cevapla yan herkese teşekkür ler

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1686

Valla benimki de kargolaniyorr diyor
    Bende cuma günü sipariş verdim

Birkac sorum olacak
    taksitlendirme nasıl oluyor?bana kaç taksit olsun diye sormadilar biraz da cahilim kusura bakmayın ilk defa internetten alışveriş yapiyorum
    Bide Aksaray liyim kargo kaç günde gelir
    Cevapla yan herkese teşekkür ler

Taksit sormadıkları için artık tek çekim yapılmıştır. :) Kargoya verildikten sonra ertesi gün Aksaray ulaşır, elinize geçmesi de 1 gün sürebilir.

Ben kargolanmadı diye şikayet ettim 20 lira hediye çeki yüklediler hesabıma. :)
  • Ne yapacaz ozaman bankayla gorusmek bi şey çıkmaz mi

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1686

Ne yapacaz ozaman bankayla gorusmek bi şey çıkmaz mi

Kredi kartıyla yaptınız değil mi? Bazen bana kredi kartından mesaj geliyor şu alışverişinizi tek çekim yapmışsınız isterseniz taksitle ödeyin gibisinden. Demek ki yapılabiliyor, bankayla bir görüşün.
  • Evet kredi kartıyla yaptım world kardla kardeşim olmazsa bi arayan sorammm saolasin bilgilendirdiginn icin

• bende de sipariş hazırlanıyor yazıyor hala pazartesi verirler kargoya muhtemelen
  • Bende aldım, inşallah sorunsuz cihazlar gelir hepimize:)
  • Beyler merhaba,
    Bende hepsiburadanın kampanyasından bu notebooku sipariş ettim. Birçok yere baktım ama kesin bilgiye ulaşamadım, bu notebooktaki boş M.2 slotunun soketi nedir? M.2 SataIII mü? Yoksa M.2 PCIE Gen3X4 mü? Ona göre notebook gelmeden Amazon üzerinden bir tane M.2 ssd siparişi geçecem. M.2 ssd içinde marka, model tavsiyleriniz nedir?
  • Merhaba arkadaşlar bende aldım 1 haftadır kullanıyorum. Bilgisayarın ekran ve ses çok iyi oyun dışı çok sessiz. Ancak oyuna girince fan sesi çok artıyor ısıtmamak için herkeste aynı durum varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yekta64 -- 26 Kasım 2016; 18:37:40 >
  • Soğutucu tavsiyesi ve M.2 SSD tavsiyesi bekliyorum bende.
  • Merhaba arkadaşlar. Ürün elime 1 günde ulaştı. Herhangi ek bir donanım yüklemedim. Henüz oyun testi yapmadım.
    Bu haliyle gözlemlerimi paylaşmak isterim.
    Artıları:
    +Özellikle Hepsiburada'dan Black Friday indirimi ile 3.650 civarına alanlar için belki de bu fiyata alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayar. Tam bir F/P ürünü
    +Donanımsal olarak günümüz oyun,video,müzik ve diğer programlara yönelik tüm ihtiyaçları karşılıyor
    +Tasarımı çok şık. Oyun bilgisayarı olmasına rağmen gayet ince ve orta ağırlıkta.
    +Klavye ışıklandırmaları güzel
    +Görüntü kalitesi gayet iyi. Ölü piksel veya bulutlanma sorunu görmedim bendeki cihazda
    +Wİndows 10 Home lisanslı geliyor. Bunun yanında office 2016 da var ama onu etkinleştirmek gerekiyor. Virüs programı(Mccafee) ve diğer tüm donanımlar hazır ve kurulu olarak gelmektedir.
    +Isınma veya donanımsal ses problemi görmedim. Gayet sessiz ve ısınma olmadan çalışıyor. Tabi oyun içinde nasıl değişir bilmiyorum henüz :)
    +Asus güvencesi

Eksileri
    -Sanırım artık ips ekranların neredeyse hepsinde görülen ışık sızması olayı. Benim şansıma belli belirsiz üst kısımda köşede vardı. O da ekran parlaklığını % 100 yapınca görülebiliyor ama rahatsız etmiyor. Zaten o boyutta bir ışık sızması görseydim değişim talep ederdim
    -CD Sürücüsü olmaması. Gerçi günümüzde artık pek ihtiyaç duyulan bir şey değil. İhtiyaç olsa bile portatif olarak satılabiliyor
    -SSD Olmaması. En büyük eksiği bu bence. Şahsen ben aşağıdaki ürünü indirim çeki ve bonuslarla gayet uygun fiyata aldım(310 TL)Bu fiyatlara alınabilirse maliyet çok artmamış olur. Ya da 120 gb olanı da alınarak maliyet düşürülebilir.http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-mz-n5e250bw-850-evo-250gb-540500-m2-ssd-P136321734
    -Ses biraz düşük geldi. En yüksek ayarda bile çok yüksek ses gelmiyor. Gerçi ben herhangi ek donanım yüklemedim. O da etken olabilir.Veya izlediğim videonun ses kalitesi ile ilgili de olabilir. Oyun içinde ses nasıl çıkıyor test etmedim.

Şimdilik ilk gözlemlerim bunlar. Oyun vs deneyimlerimde artı ve eksilere ilaveler yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akgun17 -- 26 Kasım 2016; 19:11:58 >

• Merhaba arkadaşlar bende bilgisayarı kullanıyorum 5 gün oldu.Şu ses konusunda ilk aldığında ben de düşük bulmuştum fakat ROG gaming Center programına girince sağ tarafta AudioWizard seçeneklerine tıklayın orada 6 seçenek var ben Soundscape seçeneğiyle kullanıyorum tatmin edici seviyede ses çıkıyor oradan seçenekleri ayarlayabilirsiniz karıştırın oraları keşfedin.
    Ben de üründen memnun kaldım ilk göz ağrım kendisi ve çok şükür ışık sızması dışında sorunda yok şuan gerçekten çok şık ve ülkemizde bu fiyata bu donanım harika gerçekten pişman olmazsınız o açıdan.Alan herkese hayırlı olsun inşallah.Başlığı aktif kullanalım, iletişimde kalkalım.

• SSD Siparişi verenler ve uygun fiyata bulan arkadaşlar paylaşım yapabilirse memnun olurum.
  • peak16 kullanıcısına yanıt
    Aynen dostum . Belirttiğin gibi ayarları değiştirince son seste ev inledi resmen
    Teşekkürler bilgi için. Muhtemelen bu tip ayarlar ile birçok fonksiyon daha iyi hale getirilebilir.
  • sipariş hazırlanıyor diyor
  • peak16 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen SSD alıp taktın mı ?
    Aramızda takan varsa hangi ürün sorunsuz çalışıyor bilgi verirse seviniriz.
    Ben aşağıdaki ürünü almıştım ama henüz gelmedi. Eğer uymayacaksa hiç kullanmadan iade edeceğim

http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-mz-n5e250bw-850-evo-250gb-540500-m2-ssd-P136321734
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.