Şimdi Ara

EN YENİ ÖTV ZAMMI HAYIRLI OLSUN (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.252
Cevap
15
Favori
66.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ziyaaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ciddi ciddi sifir arac almayin iste o zaman vergiler duser yazanlar var sasirdim gercekten. Devlet beni yolunacak kaz gibi görüyor.Calisip.didinmisim tam sifir arac alacakken önümden cekip aliyor arabayi. Yani buna çözüm bulması gereken ben miyim?? Bravo valla akboylara muthis fikir.Azıcık saksiyi çalıştır makarnayı da azalt beynine az kan gitsin ceviz ye bulabilirsen.
    Benim hedefim var ve tam ulasacakken elimden alirlarsa aslinda hic hedefim yokmus gibi yaparsam geri getirip verirler mi diyorsun yani.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    ya de get basimdan baya uğraşıp yazmis bir de saka misin nesin? Et özel tüketimmis peh peh. Vergi bir ülkede gelecegin teminatidir iyi guzel de verginin vergisi ne oluyor. Kiskanilan gıpta edilen ulkemizin geleceginin teminatinin kaskosu mu oluyor? Bu saatte trolle uğraşıyoruz.

• Yaaa ne troll insanlar var arkadaş...blokla blokla bitmiyor...

Ulan adamların işi o zaten , yok hizmetmiş yok bilmem ne ...İŞ O İŞ !!
    senin nasıl bir mesleğin ve işin varsa onun da işi o ...
    Vatandaşa hizmet için faydalı olmayacaklarsa orada ne işleri var..
    Neden o kadar maaş alıp , o kadar lüx içinde yaşıyorlar..

2.0 motordan %110 vergi almak üretmeden emek vermeden kazanmak değil mi ? Hani emeksiz yemek haramdı

Madem herşeyi dine bağlıyorsunuz , iyi bir binek benim dinen hakkımsa sen de dindar bir adam olduğunu iddia ediyorsan bu kadar vergi kazığıyla vatandaşı neden kötü bineğe mahkum etmeye zorluyorsun ?

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Şu üç şey Ademoğlunun saadetindendir; saliha bir eş, iyi bir ev ve iyi bir binek. Şu üç şey de Ademoğlunun şekavetindendir; kötü eş, kötü ev ve kötü binek!”

İbni Hibban 9/340, Hâkim 2/157, Bezzar 4/20, 26, Hatib Tarih 12/99, Albânî Silsiletu’l-Ehâdîsi’s-Sahîha 282

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

quote:

Orijinalden alıntı: kayzer75

quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Benim bu ülkeden artık umudum da ümidim de kalmadı.

Zombie gibi yaşamaya devam ediyorum. Kendime d e kızıyorum bazen ama takatim kalmadı artık.

Hope diyorum bazen. Ama o da bir çırpıda yok oluyor.

Farklı sesleri duymayı çok özledim. Ama bakıyorum ki adabıyla farklı bir söz söylemek bile günah haline gelmiş.

Vatan haini olarak yaftalanmanız an meselesi.

İlk cümlemi bir kez daha tekrarlamama gerek yok.

Umut ümit bitince insan da bitiyor. Hayaller de yok oluyor...

Bende umut kesmeyeyim diyorum ama bir ümit kırıntısı bile yok

Benim gibi çok insan var.

Benim isteğim iktidar tu kaka vs değil. Ülke batsın vs de değil.

Bu gemi hepimizin ama bazı densizlerin "biz haklıyız hep" demesini artık bünyem kaldırmıyor. 1 gr bile karşıt görüşe cevapları olmadığı, tartışma yetenekleri olmayan bu güruh ile konuşmalarımı da kestim. Merhaba-günaydın o kadar. Mecbur kalmadıkça da hiç bir şey konuşmuyorum. Çünkü onların gözünde ben tehlikeli bir insanım. Çünkü düşünen ve doğruyu arıyorum. Biat etmeyince de "bizden değil" dedikleri bir kişi oluyorum.

Sadece huzur istiyorum. Bir parça huzur.

sizde kendimi gördüm hocam, anlattıklarınızı birebir yaşayan biriyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

ya de get basimdan baya uğraşıp yazmis bir de saka misin nesin? Et özel tüketimmis peh peh. Vergi bir ülkede gelecegin teminatidir iyi guzel de verginin vergisi ne oluyor. Kiskanilan gıpta edilen ulkemizin geleceginin teminatinin kaskosu mu oluyor? Bu saatte trolle uğraşıyoruz.

Kardeş verginin vergisi diye bir şey yok.

Katma değer ayrı özel tüketim ayrı şey.

ÖZel tüketilen şey bir katma değer sağlıyor mu? Sağlıyor.

Dolayısı ise katma değeri oranında vergi alınması kadar normar bir şey olamaz.

Sizlerin muhalefetlik yapmaktan , laf çarpıtmaktan başka bir şey yaptığınız yok.

Muhalefet anca laf yapar bir tane okul yaptırın, köprü yaptırın, havalimanı yapın yol yapın bu ülkeye bir çivi çakın ama yok hepsini hükümet yapsın sizde kullanın deyip mi?

Hükümet yıllardır Çan'la başla ülkeye hizmet ediyor, muhalefet laf çarpıtıyor. İş yapın iş laf deyil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kator K kullanıcısına yanıt
    hangi arac lüks aciklar misiniz? 1.6 motorlu siradan bir araba mi lüks.
    yoksa 1.2 motorlu vw mi lüks??
    sen bizi kiskaniyorlar dedigin ülkelere bir bak bakalim bu luks dedigin araçları kimler kullanıyor bizde ise bu araca luks diyorsun?? ilgincsin valla.Bir de teshisi koymusun üretmeyen ülkeyiz.Uretelim o zaman?? siyasetçiye bu yuzden oy vermedik mi bizi yonet.bizim adimiza dogru kararlar al diye. dun kardes dedigin ulkeye bugün savas açıyorsun.amac ne?? once halkını doyur da suriyeli kusur kalsin. suriyeliyi doyurcam diye otv adi altinda donumuzu cekip alma bari o kalsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Kardeş verginin vergisi diye bir şey yok.

Katma değer ayrı özel tüketim ayrı şey.

ÖZel tüketilen şey bir katma değer sağlıyor mu? Sağlıyor.

Dolayısı ise katma değeri oranında vergi alınması kadar normar bir şey olamaz.

Sizlerin muhalefetlik yapmaktan , laf çarpıtmaktan başka bir şey yaptığınız yok.

Muhalefet anca laf yapar bir tane okul yaptırın, köprü yaptırın, havalimanı yapın yol yapın bu ülkeye bir çivi çakın ama yok hepsini hükümet yapsın sizde kullanın deyip mi?

Hükümet yıllardır Çan'la başla ülkeye hizmet ediyor, muhalefet laf çarpıtıyor. İş yapın iş laf deyil

sizin gibi düşünmeyen herkes muhalefet oluyor hukumet dusmani oluyor.hemen vurun etiketi is yapin.kopru yapin okul yapin. Biraz daha fikir ayriligi olunca karsinizdakinin ne hainligi kalir ne düşmanlığı.
    sen haklisin kardesim otv de yerinde bir karar.
    Bu kafayla devam et. 2023 de turk uçağı goklerde olacaktı dimi. müjde thy %100 yerli ucak koltuğu yapmış kalan 7 yilda da ucagin diger parçalari da yetisir herhalde.

http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kurumsal/haberler/haber/thyden-bir-ilk-daha-100-yerli-yapim-ucak-koltugu-seri-uretimi-basladi

• helpgod kullanıcısına yanıt
    Bravo hocam aynen katılıyorum.
    Benim bağkur borcum olunca sağlık hizmetim kesiliyor bu ülkede ama suriyeli her türlü hizmeti 0 ücretle alıyor.
    Adamlar her sokak arasına bakkalından berberine açtı , git ondan al vergini..suç işleyince ceza bile veremiyorsun adamlara.Adaletten bahsediyorlar bir de, adalet gücü yettiğine sadece.

Geçen burada birisi paylaşmıştı.Mercedes maybach makam arabası nişantaşında, koruma aracı da V8 7.30 bmwydi galiba..Bu mu hizmet ve adalet anlayışı ?

• Burada bilen de konuşuyor bilmeyen de konuşuyor. Birisi çıkıp demiş ki ötv olmazsa devlet olmaz, fakirler için ötv iyidir demis. Çok basit anlatacağım umarım anlarsın ;

Devlet 2 türlu vergi toplar
    1 direkt vergiler; gelir vergisi,kurumlar vergisi, emlak vergisi vs
    2 dolaylı vergiler ; mal ve hizmetlerden alınan vergi.

Avrupa'ya gitme şansın olursa git bak, orada yüksek kazananlar vergi alırlar. Yani onlar direkt vergi dediğimiz türü sıkı kontrol ederler. Bu sebeple güzel vergi toplarlar çünkü kural acıktır, çoktan çok azdan az. Sonuç olarak dolaylı vergiye yüklenmezler.

Benim güzelim ülkemde ne oluyor, kurumlardan alınan vergi kazanç oranına bakın, bağımsız firmalar araştırsın kurumlarin kaçırdığı vergiyi daha açık görürsün. Vergisini düzgün bir şekilde ödeyen maaşlılar var onların da ödediği vergi yetmeyince devlet ne yapıyor? Dolaylı vergiyi arttırıyor. Çünkü denizi bulmuş ötv adında gözünden bir vergi uydurmuş, kimse de ses etmiyor. Tıkır tıkır topluyor. Yani anlayacağın ötv fakir düşmanı zengin dostu bir vergidir. Biraz okuyun zor değil

verginin vergisi diye birsey yok mu. dünyadan haberin yok kardes senin otomobillerin nasil vergilendirildigini bir incele istersen. ciplak fiyata önce otv eklenir olusan rakama da kdv eklenir. şimdi verginin vergisi degil bu oyle mi. daha da yazma bence s.ctin iyice sivama öbek halde kalsin.

• Prinergy P kullanıcısına yanıt
    Arabalarin cari aciga etkisi hesaplanmisti, %10 cikmisti.

• Alacak olan gider yine alir takmayin bu kadar kafaniza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

Yazdığımı anlayabilmek için biraz kafa lazım,haklısın o konuda

Sizdeki kafa bana lazım değil. Güle güle kullanın kafanızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grezcar

Burada bilen de konuşuyor bilmeyen de konuşuyor. Birisi çıkıp demiş ki ötv olmazsa devlet olmaz, fakirler için ötv iyidir demis. Çok basit anlatacağım umarım anlarsın ;

Devlet 2 türlu vergi toplar
    1 direkt vergiler; gelir vergisi,kurumlar vergisi, emlak vergisi vs
    2 dolaylı vergiler ; mal ve hizmetlerden alınan vergi.

Avrupa'ya gitme şansın olursa git bak, orada yüksek kazananlar vergi alırlar. Yani onlar direkt vergi dediğimiz türü sıkı kontrol ederler. Bu sebeple güzel vergi toplarlar çünkü kural acıktır, çoktan çok azdan az. Sonuç olarak dolaylı vergiye yüklenmezler.

Benim güzelim ülkemde ne oluyor, kurumlardan alınan vergi kazanç oranına bakın, bağımsız firmalar araştırsın kurumlarin kaçırdığı vergiyi daha açık görürsün. Vergisini düzgün bir şekilde ödeyen maaşlılar var onların da ödediği vergi yetmeyince devlet ne yapıyor? Dolaylı vergiyi arttırıyor. Çünkü denizi bulmuş ötv adında gözünden bir vergi uydurmuş, kimse de ses etmiyor. Tıkır tıkır topluyor. Yani anlayacağın ötv fakir düşmanı zengin dostu bir vergidir. Biraz okuyun zor değil

İşte aynen böyle..
    Doğrudan vergi alamayınca dolaylı vergilere ha bire yükleniliyor.
    Ötv vs tarzı vergilerin oluşturulmasının/artırılmasının temel sebebi bu.

• arkadaş şu maaşlı trollerden kurtulmak için ülke gündemi bölümünü bile terk ettik ama buraya bile bulaşmışlar
    sineksavar gibi bir trolsavar icat edilse ne dua alırlar
    adamlar çöpçü gibi 7/24 temizlik peşindeler
  • 100 bin liraya kadar araba alanların yüzde kacı kredi kullanıyordur? Sıfır araba alanlar bölümüne biraz baktım neredeyse kullanmayan yok. Öyleyse biraz daha fazla kredi çekin.. ne olacak ki taş attınızda kolunuzmu yoruldu.
    Şunu anlamıyorum bir arabaya parası yetmeyen adam neden parasına göre araba almazda kredi çekip kendini borçlandırma gereği duyar.
    2 yıl ingilterede yahudi asıllı zengin bir ailenin yanında çucuklarına bakmak için kaldım. Yabancı dil öğrenmek için. Neyse çocugun doğum gününde çocuga pahalı olmayan basit bir hediye aldim. Evde hediyeler açılınca ben ailenin ( baba anne dede hala vs) aldıgı hediyeleri görünce resmen şok oldum. Aynı şekilde onlarda benim aldığım hediyeyi görünce şok oldular. . Ailenin tamamı ve davetliler çocuga oradaki bit pazarı vetea eskici dükkanından alınma 2. El oyuncakları almış veya (bizimkilerin tabiri ile dayamış:)). Benimkide ucuz ama sıfır kmle magazadan alınma. resmen çok sasırmışlardı 3 kuruş maaşlı yanlarında çalışıyorum magazadan hediye alıyorum diye.
    Düşünüyorum da Aynı aile türkiyedeki zengin bir türk ailesi olacak.. Ne para dökerdi. Demekki Bir millet veya ülke zengin oluyorsa yahudisi alamanı ingilizi japonu vs durduk yere olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

mercedes, bmw, vw, audi vs markalardan alınan araçlar ile bu markaları üreten ve çoğu Türkiye düşmenı ülkelere ciddi döviz transferi yapılıyor, burada ÖTV farkını eleştirenler, önce AB de ve dünyadaki benzer vergi uygulamasına baksın, bence vergiler daha da artırılsın, toplu taşıma teşvik edilsin, bu ülke, şerefsiz ülkelerin pazarı olmaktan çıksın, bunu eleştirmenin çok mantığı yok, orta lüks sınıfa yaklaşık 5000 TL vergi farkı geldi, acil değilse arabanı değiştirme, madrabazları zengin etme, almanya 2.dünya savaşı sonrası ithalatı tamamen kısarak ve milletçe, 1 kendine 3 devlete mantığı ile çalışarak çok kısa sürede süper güç oldu, kendileri araba üretti, sattı, biz millet olarak almanlardan daha az zeki değiliz, ama biz, halen almanın, fransızın yaptığı arabalar için forumlarda birbirimizi yiyoruz, bu markaları ölümüne savunuyoruz, memleketin etrafına bir bakın hemen her bölgede savaş var, bizde kısmen savaşıyoruz, savaşın içindeyiz, yarın hangi ülekeye ne olacağı belli değil, harcamaları kısalım, en kötü ihtimallere hazırlık olalım

Cahillik akmıyor resmen şelale olmuş gidiyor arkadaş!

Domates, salatalık, saman ithal eden ülken var. Üretmiyorsun.
    Dışa bağımlısın, göbek bağının diğer ucu dolar ve euro.

İthalatı kısman için üretimi yükseltmelisin. Çifti toprağını bırakıp kaçıyor, ağaçlarını köklüyor. Alkollü mü yazıyorsunuz bunları anlamıyorum.

Vergiyi daha da arttırıp gerçekten insanların otomobil almalarını engellemek demek bu sektörden ekmek yiyen çaycısından satış görevlisine şoföründen yöneticisine on binlerce insanı ekmeğinden etmek demek. İşsizliği daha yukarı tırmanıp ahlaksızlığı hırsızlığı körüklemek demek.

Bu ülkenin cahil insanı yol havalimanı tren peşindeyken olacak en iyi şey daha fazla insanın ekmeğini kaybetmesi olur.

Almanlarda disiplin var, eğitim sistemlerinden tutun da çalışma hayatına kadar her konuda ahlaklılar en azından bizden daha ahlaklı. Her konuda daha dürüstler daha sıkılar.
    Bizde onu bunu nasıl kayırırım buna nasıl iş veririm bu parayı nasıl cebe atarım derdi var.

Özetle bu millette bu kadar ahlaksızlık olduğu sürece daha çooooooook bu tarz şeyler duyarız.

• Toyota Türkiye Müdürünün Ocak ayından sonra yüzde 8-10 Kur zammı gelecektir açıklamasını unutmayın.

Yani 2016 Mayıs ayında 70 bine alınan araç 2017 Mayıs da 85 bin civarı olacak.

Türkiye'de araç sahibi olmak çok lüx. Avrupanin 3-4 katı pahalı.

Almanya'da 85 bin Euro ya Tesla S model , Mercedes GLC 220D , Audi Q7 Suv gibi araçlar alınır ki bunu alacak adamın geliri aylık 5000 Euro dan aşağı olmamalı.

Türkiye'de Otomobil sahibi olmak artık Lüx birşey. sadece nüfusun yüzde 10-20 sine hitap eden bir sektör.

Türkiye'de VW Golf 7 bile almak için sanırım aylık gelir 5000 TL üzeri olmalı.

VW Golf 7 bile 80 bin civarı.

Türkiye en iyisi elektrikli bisiklete yonelmeli. yada Donanımı düşük, yerli elektrikli araç üretmeli.

elektrikli otomobil üretmek kolay iş.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.