Şimdi Ara

canon mp 280 DMBS hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar; bir yakınımdan bu model yazıcı elde ettim, kartuşları tekrar doldurmuşlar; bir yazıcı firmasına sordum; tekrar dolum yapılırsa DMBS sistemi çalışmıyormuş, doğru mudur?

• kartuşları doldururken yıpratmadılarsa yani hortumları takınca hava kaçağı olmassa sistem çalışır ama işte sıfır kartuşlara takmak firmalar için güvenceli oluyor sıfır kartuşun ömrü dolum yapılmışa göre normal şartlarda daha yüksek olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divizör

kartuşları doldururken yıpratmadılarsa yani hortumları takınca hava kaçağı olmassa sistem çalışır ama işte sıfır kartuşlara takmak firmalar için güvenceli oluyor sıfır kartuşun ömrü dolum yapılmışa göre normal şartlarda daha yüksek olur

Hmmm gittiği yere kadar doldurup, sonra muadil kartuşa geçmek daha mantıklı gibi; yoğun baskı almayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigen

quote:

kartuşları doldururken yıpratmadılarsa yani hortumları takınca hava kaçağı olmassa sistem çalışır ama işte sıfır kartuşlara takmak firmalar için güvenceli oluyor sıfır kartuşun ömrü dolum yapılmışa göre normal şartlarda daha yüksek olur

Hmmm gittiği yere kadar doldurup, sonra muadil kartuşa geçmek daha mantıklı gibi; yoğun baskı almayacağım

muadil kartuş fiyatlarını araştırdınız mı hocam ben birkaç siteye baktımda ucuz göremedim , bu 2 kartuşlu yazıcıların kartuşları ne yapacağı belli olmuyor malesef yarıda bırakabiliyor kartuş patrası yazıcıyla aynı olabiliyor
  • quote:

quote:

quote:

muadil kartuş fiyatlarını araştırdınız mı hocam ben birkaç siteye baktımda ucuz göremedim , bu 2 kartuşlu yazıcıların kartuşları ne yapacağı belli olmuyor malesef yarıda bırakabiliyor kartuş patrası yazıcıyla aynı olabiliyor

Ahh ahh zamanında cx6400 yazıcım vardı, kafası bozuldu diye atmıştım, aracım yok diye çarşıya teknik servise de götürmeye üşenmiştim; ne tavsiye edersiniz hocam;kartuşların basıncını ölçtürüp sorun yoksa dmbs ye mi geçeyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigen -- 23 Kasım 2016; 10:55:53 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ahh ahh zamanında cx6400 yazıcım vardı, kafası bozuldu diye atmıştım, aracım yok diye çarşıya teknik servise de götürmeye üşenmiştim; ne tavsiye edersiniz hocam;kartuşların basıncını ölçtürüp sorun yoksa dmbs ye mi geçeyim?

ben kartuş içi basıncı nasıl ölçülür normal kartuşta basınç kaç olur bilmiyorum o konuda bilgim yok kartuşların etrafına bakın kapağını kırmışlarmı (bu işlemi kartuşun içindeki süngeri değiştirmek için yaparlar ) ayrıca kartuşların üzerinde dolum için extra delik falan açmışlarmı bu arada montajı kendinizmi yaptıtracaksınız dediğim gibi kendiniz yapacaksanız denemeye değer epson dolan kartuşlu yazıcılar efsanedir ben dx8450 yazıcım var 2007 de almıştım nozzle test yaptığımda hala 4 renk açık ve pürüssüz çıktı alabiliyorum, ben aldığımda canon mp600 serisi çok gözdeydi fotoğraf kaliytesi falan çok iyidi ama birkaç yerde denk geldim kullanıcıların yazıcıları atıl duruma gelmiş kimisin kafası açılmamış epromları arıza vermiş falan yani epson bence çok iyiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 23 Kasım 2016; 18:45:38 >

• Görünürde bir değişiklik,zorlama yok hocam; sadece etiket sıyrılmış.yazıcı gülle gibi sadece kartuşları götürüp akıllı tankı monte ettirmeyi düşünüyorum
    http://www.iletkom.com/Marka-Tescilli-AKILLI-BITMEYEN-KARTUS-TANKI-4-RenkDOLU-YUKSEK-KAPASITELI,PR-12480.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Görünürde bir değişiklik,zorlama yok hocam; sadece etiket sıyrılmış.yazıcı gülle gibi sadece kartuşları götürüp akıllı tankı monte ettirmeyi düşünüyorum
    http://www.iletkom.com/Marka-Tescilli-AKILLI-BITMEYEN-KARTUS-TANKI-4-RenkDOLU-YUKSEK-KAPASITELI,PR-12480.html

kartuşları yazıcı tanıyormu yazma işlemi yapıyormu , ben yazıcıyı götürmenizi tavsiye ederim montajını siz yanlış yaparsanız sıkıntı çıkar kartuşlar hava yapar mürekkep çekemez gibi bir sürü sorun çıkabilir adamlar size çıktı alır vaziyette teslim etsinler okadar para alacaklar size suistimala karşı açık bir durum oluşuyor mağdur olabilirsiniz gelip eve taktığınızda bir sorun oluşursa geri götürdüğünüzde muhatap bulamaya bilirsiniz hem kartuşunuz sıfır değil bu sizi dez avantaj olarak karşınıza çıkabilir satıcı montajını ben yapmadım yanlış yapılmış deyip sıyrılma durumu var bilemedim hocam benim gözüm korktu şuan

• quote:

quote:

Görünürde bir değişiklik,zorlama yok hocam; sadece etiket sıyrılmış.yazıcı gülle gibi sadece kartuşları götürüp akıllı tankı monte ettirmeyi düşünüyorum

kartuşları yazıcı tanıyormu yazma işlemi yapıyormu , ben yazıcıyı götürmenizi tavsiye ederim montajını siz yanlış yaparsanız sıkıntı çıkar kartuşlar hava yapar mürekkep çekemez gibi bir sürü sorun çıkabilir adamlar size çıktı alır vaziyette teslim etsinler okadar para alacaklar size suistimala karşı açık bir durum oluşuyor mağdur olabilirsiniz gelip eve taktığınızda bir sorun oluşursa geri götürdüğünüzde muhatap bulamaya bilirsiniz hem kartuşunuz sıfır değil bu sizi dez avantaj olarak karşınıza çıkabilir satıcı montajını ben yapmadım yanlış yapılmış deyip sıyrılma durumu var bilemedim hocam benim gözüm korktu şuan

Anladım hocam sağolun

• Can Berk Ata kullanıcısına yanıt
    Lazer yazıcıyı ne yapayım hocam?Uygun fiyatlı muadil kartuş(mp280) bulabilirseniz minnettar olurum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.