Şimdi Ara

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.206
Cevap
272
Favori
617.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim... Sizi yakalamışken bir kaç şey daha sorayım.
    Resimde isofix bağlantıda bile sanki alt taraftan bir kemer geçmiş gibi görünüyor. İsofixde buna gerek olmaması lazım sanırım, siz ek güvenlik olsun diye mi taktınız? Benim için bazanın isofix kancalarına kolayca takılıp çıkarılabilmesi önemli çünkü zaten arka koltukta sabit bir çocuk koltuğum var. Bu bazayı bebek binmediği zamanlarda kolayca söküp bagaja koyabilmeliyim ki arka koltukta oturacak yer açılsın.
    Ayrıca ana kucağını bazaya yerleştirmek kolay sanırım. Yani nasıl yapılıyor, bazanın üstüne koyduğunuzda klipsleri falan mı var? Yani çocuk üstündeyken bazaya nasıl sabitliyorsunuz?
    Bir de youtube da bir video seyretmiştim. Kemerle bağlanmış ana kucağında, çarpışma sırasında ana kucağı yerinden çözülmüyor ama havalanarak bebeği koltuğun sırtlığına yapıştırıyor. Bence baza şart.
    Türkiye'de bir tek de Maxi Cosi'nin bazalı ana kucağını görmüştüm, olmadı onu da alabilirim.Ucuza bırakacak bir yer bulmak lazım.Bazen çok değişken olabiliyor fiyatlar.
    Bu konuda anladığım kadarıyla benim gibi hassassınız. İşin en pahalı kısmı 1 yaş sonrası koltuklar.Testlere en güvenilir çıkanlar da Maxi Cosi isofix ve benim aldığım Be safe isofix. Ben 720 TL verdim, Maxi Cosi ise şu anda internette 900 civarı fiyatlardan satılıyor
    Ben bu koltukla ilgili düşüncelerimi yukarıda yazmıştım, siz bunları da şimdiden araştırmaya başlayın, biliyorsunuz çocuğun kilosu uygun olduğunda illa ki yaşını beklemek gerekmiyor. Zaten kışın kalın kıyafetlerle filan ana kucağına artık sığmaz olmuştu bizimki...Selamlar.

• ilker arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    koltuğun sadece kaza anında işe yaramadığı ani fren ve sert direksiyon hareketlerindede hayati önem arz ettiğini bir kez daha ortaya koymuş oldu bu örnek.
    ya zaman ne kadar hızlı geçiyor bu konuya yazdığımdan beri 7 ay geçmiş bizim bıcırık 3.5 aylık olmuş.
    bize anakucağı halasından hediye geldiği için seçme şansımız olmadı piere cardin nin sıradan normal anakucaklarından bazası yok ama yinede çok işimizi görüyor.
    ben şimdiden oto koltuklarına bakmaya başladım zira bizim bıcırık aslında tam bir tosuncuk (şimdiden 7.5 kg) dolaysıyla bir kaç ay sonra ana kucağına sığmayacağı aşikar.
    bu arada ilker ve ırmakyağmur bebişler (gerçi ilkerin ki artık adam sayılır kocoman olmuş) çok tatlı allah nazarlardan korusun.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Kasım ayında kısmetse bizim kerata geliyor

İlk çocuğum olacak kısmetse ve bu koltuk işleri hakkında hiç bir bilgim yok. Bir kaç saattir araştırma yapıyorum ve önemli olarak edindiğim ilk bilgi Isofix meselesi oldu.

Yalnız benim araç 2004 model Palio Multijet ve bildiğim kadarıyla Isofix bağlantı sistemi bu araçlarda yok. (sonrada serviste takılan birşeymidir bilmiyorum öyleyse taktırabilirim)

Araba zaten kibrit kutusu gibi bir şey o yüzden mümkün olan en güvenli koltuklardan birini almak istiyoru ve bu koltuğu mümkün olan en uzun süre kullanmak istiyorum. Yaptığım araştırmalarda farklı yaş gruplarına özel koltuklar oluyor sanırım. Yani üç beş kere koltuk değiştirmek istemem.

Bir kere alıp en son noktaya kadar kullanmak istiyorum mümkünse.

Hangi markayı ve hangi modeli önerirsiniz. Kaliteli malzemeden üretilmiş, firma olarak kendini kanıtlamış ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar,

Not: Bilmem gereken ekstra konular hakkında bilgilendirebilirsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: otomobilci_x

ilker arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    koltuğun sadece kaza anında işe yaramadığı ani fren ve sert direksiyon hareketlerindede hayati önem arz ettiğini bir kez daha ortaya koymuş oldu bu örnek.
    ya zaman ne kadar hızlı geçiyor bu konuya yazdığımdan beri 7 ay geçmiş bizim bıcırık 3.5 aylık olmuş.
    bize anakucağı halasından hediye geldiği için seçme şansımız olmadı piere cardin nin sıradan normal anakucaklarından bazası yok ama yinede çok işimizi görüyor.
    ben şimdiden oto koltuklarına bakmaya başladım zira bizim bıcırık aslında tam bir tosuncuk (şimdiden 7.5 kg) dolaysıyla bir kaç ay sonra ana kucağına sığmayacağı aşikar.
    bu arada ilker ve ırmakyağmur bebişler (gerçi ilkerin ki artık adam sayılır kocoman olmuş) çok tatlı allah nazarlardan korusun.

Hocam merhaba, sizin mesajı okuyunca ben de konuya bir göz gezdirdim iyi oldu. Konu 2 sayfa ama bir çok arkadaş daha bebekler doğmadan mesajlarımızı atmışız. Aramızda çocuğunu 3-4 yaşına getiren var. Ana okulu gibi olmuş burası :)
    Arkadaşların duyarlılığı gerçekten çok güzel. Ben koltukta bir sonra ki gruba geçince de buradan paylaşımı devam ettirmeyi düşünüyorum.
    Seneye arkada bir çocuk koltuğu bir de anakucağı varken 2 veletle nasıl yolculuk yapılır :) Eğer baba araçta tek başınaysa ağlamaları nasıl keser, bebekleri nasıl doyurur vs vs o tecrübelerimi de yazacağım. Sizlerin de tecrübelerini anlatmanızı dilerim. Selamlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Spiritchaser
    Yaptığım araştırmalarda farklı yaş gruplarına özel koltuklar oluyor sanırım. Yani üç beş kere koltuk değiştirmek istemem.

Böyle bir şansınız yok, 5-6 kg ağırlığında bir bebek nasıl olur da 10-20 kg çocuklar için yapılan koltuklarda güvenli oturabilir? Bir kere doğru pozisyonu alamaz ayrıca bir darbe anında kemerlerden kayıp uçar gider.
    İlk yıl için bir tane, sonra 1-4 yaş arası koltuk ve daha sonrası olmak üzere 3 adet koltuk almanız gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker67

Teşekkür ederim... Sizi yakalamışken bir kaç şey daha sorayım.
    Resimde isofix bağlantıda bile sanki alt taraftan bir kemer geçmiş gibi görünüyor. İsofixde buna gerek olmaması lazım sanırım, siz ek güvenlik olsun diye mi taktınız? Benim için bazanın isofix kancalarına kolayca takılıp çıkarılabilmesi önemli çünkü zaten arka koltukta sabit bir çocuk koltuğum var. Bu bazayı bebek binmediği zamanlarda kolayca söküp bagaja koyabilmeliyim ki arka koltukta oturacak yer açılsın.
    Ayrıca ana kucağını bazaya yerleştirmek kolay sanırım. Yani nasıl yapılıyor, bazanın üstüne koyduğunuzda klipsleri falan mı var? Yani çocuk üstündeyken bazaya nasıl sabitliyorsunuz?
    Bir de youtube da bir video seyretmiştim. Kemerle bağlanmış ana kucağında, çarpışma sırasında ana kucağı yerinden çözülmüyor ama havalanarak bebeği koltuğun sırtlığına yapıştırıyor. Bence baza şart.
    Türkiye'de bir tek de Maxi Cosi'nin bazalı ana kucağını görmüştüm, olmadı onu da alabilirim.Ucuza bırakacak bir yer bulmak lazım.Bazen çok değişken olabiliyor fiyatlar.
    Bu konuda anladığım kadarıyla benim gibi hassassınız. İşin en pahalı kısmı 1 yaş sonrası koltuklar.Testlere en güvenilir çıkanlar da Maxi Cosi isofix ve benim aldığım Be safe isofix. Ben 720 TL verdim, Maxi Cosi ise şu anda internette 900 civarı fiyatlardan satılıyor
    Ben bu koltukla ilgili düşüncelerimi yukarıda yazmıştım, siz bunları da şimdiden araştırmaya başlayın, biliyorsunuz çocuğun kilosu uygun olduğunda illa ki yaşını beklemek gerekmiyor. Zaten kışın kalın kıyafetlerle filan ana kucağına artık sığmaz olmuştu bizimki...Selamlar.

Merhabalar. Şimdi size link vermek için chiccousa internet sitesinden anakucağının videosu açtım, kimbilir kaçıncı kez izlerken birşeyi farkettim evet dediğiniz doğruymuş, o kemer olayı isofixi olmayan araçlar içinmiş. Ben direk videoda gördüklerimi uyguladığımdan fazladan kemer geçirmiş olmuşum, çok güldüm kendime gerçekten! Beni uyarmış oldunuz çok teşekkür ederim.

http://www.chiccousa.com/Files/multimedia/keyfit-install.htm

Yukarıda verdiğim linkte bazanın araca takılması gösteriliyor. Anakucağını bazanın üstüne bırakmanızla kenarlardaki klipsler (bebek arabasına da o şekilde kitleniyor ya) ve bazanın önünde kancalar var onlar anakucağını tutuyor. Taş gibi sağlam oluyor. Zaten klik sesini duyuyorsunuz ve alırken de bebek arabasından alırken arkadaki turuncu butona bastığımız gibi o butona basarak bazadan kaldırıyoruz.

http://www.chiccousa.com/Files/pdf/product-manuals/KF30instructions3_00.pdf

Bu linkte de anakucağı ve bazanın kullanım kılavuzu var. İngilizce biliyorsanız anlarsınız, bilmiyorsanız da resimler gayet açıklayıcı. Adamlar 40 sayfalık bir kılavuz hazırlamışlar, bizim anakucaklarıyla gelen kılavuzlarda ıvır zıvır birkaç satır yazıp geçiştirmişler. Ne kadar acı. Bu bazayı aldıktan sonra artık benim bebeğim de Amerika'daki bebekler gibi güvenli yolculuk edecek dedim kendi kendime, benim bebeğimin ne eksiği var da ülkemizde bu ürünün bazası bile satılmıyor! Bırakın Türkiye'yi, İtalya'da bile bu ürün bazasız, sadece Amerika'da var, niye, çünkü Amerika bazasız anakucağının satılmasına izin vermiyor, kalitesi düşük firmalar bile ürünlerine özel baza üretiyorlar orada satmak için. Neyse ki internet ve internetten alışveriş imkanımız var.

Evet bu konuda inanılmaz titizim. Herkes aman üşütmesin, hasta olmasın vs. der ama bebek üşütürse bir şekilde iyileşir ama Allah korusun kaza bir kere olur. İşte sizin başınıza geleni de okudum, geçmiş olsun. Hanzonun biri gelir arkadan çarpar bir ömür vicdan azabı çeker insan çocuğu arabada güvenli seyahat etmiyorsa.

Önceleri ben de 1 yaşından sonra yıllarca kullanılacak bir araba koltuğu alırız diye düşündüm ama sonra vazgeçtim. Hem yıllar boyu araba koltuğu eskir, teknolojisi geri kalır, hem de bebek için yaşına uygun özel üretilmiş olması daha güvenli gibi geliyor bana artık.

Daha dün gece nette öğrendiğim bir bilgiyi de sizle paylaşmak istiyorum. Sizin araba koltuğunuz 2 yönde de monte ediliyor mu bilmiyorum ama geriye dönük olması çocuk için 5 kat daha güvenliymiş. Bazı ülkelerde araba koltuğu şart biliyorsunuz. 1 yaş ve 9 kiloya kadar geriye dönük standardı geride kaldı yazıyordu okuduğum yazıda. Artık 4 yaşına kadar çocuklar geriye dönük seyahat etmeli diyorlar. Ben bunu yeni öğrendim. Bir anne de şöyle diyor, evet çocuğum ileriye dönük oturunca çok mutlu oluyor ama bir kaza olur da kötü birşey olursa ben bir ömür vicdan azabı çekerim diyor. Bu bilgiyi de sizinle paylaşmak istedim. Şimdi ben isofix bağlantısı olan ve iki yönde monte edilen araba koltuğu bakıyorum nette. Maxi cosi töbi düşünüyordum ama o iki yönde de takılıyor mu bilmiyorum.

Doğru kışın kıyafetlerle bizimki de sığmaz herhalde anakucağına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ırmakyagmur -- 3 Temmuz 2009; 1:20:12 >

• benim oğlan 2.5 yaşında eskiden çocuk koltuğuna ne güzel bağlardım ,şimdi mümkün değil kıyametleri koparıyor,sizin çözümünüz nedir,ya bu yaşda çokinat oluyorlar
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Spiritchaser
    Yaptığım araştırmalarda farklı yaş gruplarına özel koltuklar oluyor sanırım. Yani üç beş kere koltuk değiştirmek istemem.

Böyle bir şansınız yok, 5-6 kg ağırlığında bir bebek nasıl olur da 10-20 kg çocuklar için yapılan koltuklarda güvenli oturabilir? Bir kere doğru pozisyonu alamaz ayrıca bir darbe anında kemerlerden kayıp uçar gider.
    İlk yıl için bir tane, sonra 1-4 yaş arası koltuk ve daha sonrası olmak üzere 3 adet koltuk almanız gerekiyor.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi ben de 1 yaşından sonrası için öyle almayı düşünüyordum ama kesinlikle doğru karar olmayacağına kanaat getirmiş bulunuyorum. Bir kere yıllarca kullanılırken o plastik mutlaka eskiyecek, sıcakta, soğukta falan. Teknolojisi geri kalacak. Yıpranacak. Hem çocuğun kilosuna ve boyuna göre özel olması daha mantıklı. Varsın biraz pahalı olsun, çocuklarımızın sağlığı herşeyden kıymetli. Bol bol taksit ödemek zorunda kalıcaz ama içimiz rahat edecek, trafikte giderken ya salağın biri gelip de bize çarparsa ya da kaza yapmamıza sebep olursa diye düşünmek zorunda kalmıcaz.

Bir de öylesi daha mantıklı olsaydı ayrı ayrı boyutta koltuklar olmazdı ve büyük markalar da grup 1-2-3 vs. üretirdi. Büyük firmalarda böyle her yaşı kapsayan koltuklar yok.

Ben diyorum ki mesela maxi cosi töbi alırsak 3 yıl kullanırız sonra oğlumuz 4 yaşındayken yeni çıkan modeller olur daha koruyucu vs. onlardan alırız. Örneğin isofix yeni bir teknoloji, bunun gibi 3-4 yıl sonra bile teknoloji sayesinde çok daha güvenli sistemler olacak.

Ben aslında chicco'yu çok seviyorum ama anakucağından sonra geçilen boydaki araba koltuğu maxi cosi kadar güvenli değil diye biliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: JCRSO

benim oğlan 2.5 yaşında eskiden çocuk koltuğuna ne güzel bağlardım ,şimdi mümkün değil kıyametleri koparıyor,sizin çözümünüz nedir,ya bu yaşda çokinat oluyorlar

Evet 2 yaş sendromu vardır klasik, herşeye itiraz ve aksini yapma durumu. Gayet normal. Bir de ne olursa olsun ağlama krizine bile girse oturtun, bağlayın. Bir kere bağlamazsanız o imkanın farkına varır ve siz bağlamayın diye herşeyi yapar. Arabada seyahat etmesi için orada oturmak ve kemerlerinin bağlanmasına razı olmak zorunda olduğunu bilmeli. Dışarı çıkarken nasıl ayakkabı giyiyorsak, çıplak ayakla dolaşmıyorsak, ya da kışın hasta olmamak için mont giyiyorsak, arabada da zarar görmemek için orada oturması gerektiğini bilmeli.

Bundan 5-6 yıl önce yurtdışından bir misafirimiz gelmişti, Avustralyalı bir bayan. Arabaya biner binmez araba hareket etmeden kemerlerini bağlıyordu. O kadar etkilendim ki, ya dedim arabamızda kemer var ve biz arka koltukta öyle boş boş duran kemerleri kullanmıyoruz, ve o günden sonra arka koltukta bile otursam kemerlerimi bağlamaya başladım. Allah hepimizi ve çocuklarımızı korusun ama oldu mu bir kere olur. Bir de adamlar bu teknolojiyi bulmuş, ülkemizde çoğu arabada var ve çoğunluk kullanmıyor, ne kadar yazık. Arkada oturanın canı can değil mi. Şimdi oğlum doğduğundan beri işte 6 aydır ben arka koltuktayım malum ve arabada hepimiz kemerlerimizle güvenle gidiyoruz. Bana göre çocuğun hasta olmasından daha önemli, çocuk üşütse falan çare var ilaç, iğne falan ama trafik kazasındaki ağır yaralanmaların vs. sonu feci oluyor. Tekrar tekrar Allah korusun diyorum. Herşeyimden vazgeçerim ben çocuğumun canı için.

• Chicco CT 0.2 seyahat sisteminin (Cortina Traveller) anakucağının bazası
    Chicco KeyFit carseat base

Otomobil Bebek/Çocuk Koltukları [İlk Sayfa Güncel] (13.03.2017)

BAZA ISOFIX'LI. ARAÇTA ISOFIX YOKSA ARABANIN KEMERİYLE DE BAĞLANIYOR. İNANILMAZ PRATİK, BİRKAÇ SANİYEDE BAZAYI ARACA BAĞLIYORSUNUZ. DAHA SONRA ZATEN HİÇ ELLENMİYOR, ANAKUCAĞINI ÜSTÜNE BIRAKTIĞINIZ ANDA KİTLENİYOR, KLİK SESİNİ DUYUYORSUNUZ ZATEN.

GALİBA TÜRKİYE'DE ISOFIX'Lİ ANAKUCAĞI BAZASI YOK. GEÇEN GÜN BİR MAĞAZADA SATICIYA SORDUM, BİZDEKİ ANAKUCAKLARININ HİÇBİRİNDE ISOFIX YOK DEDİ. AMERİKA'DAN GELİŞ KARGOSUYLA BİRLİKTE BAZA YAKLAŞIK 250 LİRAYA GELDİ, BİZİM BEBEK ARABAMIZ PİYASADAKİ DİĞER BEBEK ARABALARINA GÖRE UYGUN OLDUĞUNDAN (Kİ BEN PİYASADAN DA UCUZA ALMIŞIM) BAZASINI ALMAK DEĞDİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ırmakyagmur -- 7 Temmuz 2009; 12:35:14 >

• yaklaşık 10 gün önce otomobil koltuğu tavsiyesi istemiştim forumdan. oğluma chicco proxima 0-18 kg oto koltuğu aldım. isofix bağlantısı yok. ama kemerle de yeterince koruma sağlayacakmış gibi sağlam oldu. oğlum da koltuğunu beğendi. gerçi ilk başlarda çok ağladı ama alıştı galiba. normalde araçta pek uyumazdı şimdi koltuğuna oturunca uykusu geliyor.
  • quote:

Teşekkür ederim... Sizi yakalamışken bir kaç şey daha sorayım.
    Bu konuda anladığım kadarıyla benim gibi hassassınız. İşin en pahalı kısmı 1 yaş sonrası koltuklar.Testlere en güvenilir çıkanlar da Maxi Cosi isofix ve benim aldığım Be safe isofix.
    Ben 720 TL verdim, Maxi Cosi ise şu anda internette 900 civarı fiyatlardan satılıyor

İlker Bey, grup 1 oto koltuklarını araştırdım da 4 yaşına kadar çocuğun anakucakları gibi yeriye dönük oturması ileriye dönğk gitmesinden 5 kat daha güvenliymiş. Bunu yabancı internet sitelerinde okudukta sonra (1 yaşına kadar ve 13 kiloya kadar geriye dönük standardı geçmişte kaldı diyor) ben de şimdi 4 yaşına kadar geriye dönük kullanmak için grup 1 oto koltuğu arıyordum. Sizin kullandığınız oto koltuğu geriye dönük monte edilebiliyormuş, zaten isofixli, siz de belirtmiştiniz. Başka seçenek var mı bilmiyorum ama sanırım seneye ben de be safe izi isofix alacağım oğluma. Arkadaşlarım geriye dönük oturtamayacağımı düşünüyorlar ama yabancılar nasıl oturtuyorsa ben de oğlumun can güvenliği için onu o şekilde oturtacağım, onlar da görecekler. Sizi de bilgilendirmek istedim.

• quote:

Orjinalden alıntı: cengizumur

Herkese selamlar,

9-18 kg, yani yanilmiyorsam 1+ grubunda geriye donuk cocuk kotugu ariyorum. Hepsiburadada koala ve renolux markalarda koltuklar geriye donuyor galiba ama bu ozellik disinda, bu markalar bana cok cekici gelmedi, bunlar hakkinda bilgisi olan, kullanan varmi ?

Asagidaki linkte bilgi var.

http://www.kitubi.com/2008/09/08/GeriyeD%C3%B6n%C3%BCk%C3%87ocukArabaKoltu%C4%9FuBritax.aspx

Burada bahsedilen volvo koltugu britax yapmis galiba. Fiyat yuksek olmali diye tahmin ediyorum.

Aslinda sehirde gezerken, yavas hizda ileri bakan, cocugun uyudugu uzun hizli yollardada geriye donebilen, hem isofixli hem kemerli bir koltuk olsa iyi olurdu.

Be Safe Izi Combi Isofix hem isofixli, hem de geriye dönük takılabiliyormuş, ben de 4 yaşına kadar geriye dönük kullanacağımdan gelecek sene için araştırma yapıyorum...

• bende aynı koltukla ilgileniyorum memnunmusunuz.
    satıcı geriye dönük şekilde araca monte edilebildiğini söyledi siz denedinizmi acaba
    quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

yaklaşık 10 gün önce otomobil koltuğu tavsiyesi istemiştim forumdan. oğluma chicco proxima 0-18 kg oto koltuğu aldım. isofix bağlantısı yok. ama kemerle de yeterince koruma sağlayacakmış gibi sağlam oldu. oğlum da koltuğunu beğendi. gerçi ilk başlarda çok ağladı ama alıştı galiba. normalde araçta pek uyumazdı şimdi koltuğuna oturunca uykusu geliyor.
  • quote:

bende aynı koltukla ilgileniyorum memnunmusunuz.
    satıcı geriye dönük şekilde araca monte edilebildiğini söyledi siz denedinizmi acaba
    quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

yaklaşık 10 gün önce otomobil koltuğu tavsiyesi istemiştim forumdan. oğluma chicco proxima 0-18 kg oto koltuğu aldım. isofix bağlantısı yok. ama kemerle de yeterince koruma sağlayacakmış gibi sağlam oldu. oğlum da koltuğunu beğendi. gerçi ilk başlarda çok ağladı ama alıştı galiba. normalde araçta pek uyumazdı şimdi koltuğuna oturunca uykusu geliyor.

koltutan gayet memnunum. sağlam ve güvenilir bir ürüne benziyor. araca monte etmesi fazla zor değil. zaten taktığımızdan beri hiç çıkarmadık. koltuğu araca monte etmek 5 dk anca sürüyor.

koltuğu bebek 9 kg gelinceye kadar ters ( geri dönük) monte etmeniz gerekiyor. ben normal monte ettim çünkü oğlum 9.5 kg. eğer küçük bir bebeğe sahipseniz bebeği destekleyen çok güzel pedleri var. oğlum koltuğa oturturkrn ilk başta çok ağladı ama artık alıştı galiba. normalde arabada uyumayan çocuk, koltuğunda mışıl mışıl uyuyor.

kısaca tavsiye edebileceğim bir ürün. fiyatına göre kalitesi iyi.

• teşekkür ederim bugun kraftında bir başka ürününü gördüm netten.
    mağazada ikisini kıyaslayacağım artık hangisi hoşuma giderse onu alacağım.
  • quote:

teşekkür ederim bugun kraftında bir başka ürününü gördüm netten.
    mağazada ikisini kıyaslayacağım artık hangisi hoşuma giderse onu alacağım.

kraft'ın omega diye bir modeli var. onunla proxima'yı kıyasladım. proxima daha sağlam gibi geldi. ayrıca kraft'ın kumaşı daha kötü.
  • tamam benim dediğim modelde omega.
    her ikisinide bir dokunarak test edeyim bende.
    ama nette omegadanda herkes genelde memnun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ırmakyagmur
    Be Safe Izi Combi Isofix hem isofixli, hem de geriye dönük takılabiliyormuş, ben de 4 yaşına kadar geriye dönük kullanacağımdan gelecek sene için araştırma yapıyorum...

Sizin mesajı okuyunca benim koltuk geriye takılabiliyormuş sandım ve hemen siteden kullanma klavuzuna baktım. Anladığım kadarıyla 9-18kg sınıfında Besafe 3 koltuğa sahip.
    1. Izi Kid (sadece geriye dönük)
    http://hts.no.spock.kontrollpanelen.se/en/products/izikid_isofix.php
    2. Izi Combi ( geriye dönük isofixli ama öne dönük pozisyonda kemerle bağlama)
    http://hts.no.spock.kontrollpanelen.se/en/products/izicombi_isofix.php
    3. Izi Comfort ( sadece öne dönük, bende olan model)
    http://hts.no.spock.kontrollpanelen.se/en/products/izicomfort_isofix.php

Ayrıca geriye dönük koltukların diğerlerine göre çok daha güvenli olduğu konusunda haklısınız, ben de aynı şeyleri okumuştum. Yalnız böyle olsa bile alacağınız koltuğun belli kalite standartlarında olması şart çünkü kalitesiz koltuklarda geriye dönük de olsa emniyet kemerlerinin bağlantı yerlerinde kopma ve kırılmalar, koltukta deformasyonlar vs gibi sebeplerle kaza anında çocuğu sabit tutamamaktan, yaralanmasına sebebiyet vermeye kadar bir çok olumsuz sonuçlara yol açabiliyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 13 Temmuz 2009; 11:43:42 >

• Aslında o kadar yazıyoruz ama bu koltuğu Türkiye'de bulma şansı var mı bilemiyorum. Benim aldığım koltuk bile Hepsiburada'nın sayfasından kaldırılmış. Sanırım büyük alışveriş merkezlerini tek tek gezmeniz gerekecek ya da Maxi cosi isofixli koltuğa 1.000 TL ye yakın para ödemek zorunda kalacaksınız. Ne yazık ki ülkemizde oto koltuğu kullanımı çok sınırlı, seçenek yok ve olanlar da çok çok pahalı. Pırlantadan kdv almayan hükümetimiz, böyle ürünlerin kullanımını desteklemek için neden KDV yi sıfırlamaz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 13 Temmuz 2009; 12:40:16 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.