Şimdi Ara

merkezi sistemde disecq ile 2 ayrı odada izlemek mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oturduğumuz evde merkezi sistem var çatıdan tek kablo geliyor,https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1009255/9bc52a13-1413-44b9-b591-199c24351f35.jpg
    diseq switch ile 2 ayrı odada tv izlemek istiyorum bu mümkün müdür? mevcut bağlı olanlardan biri oturma odasında boş kalan yerlerden birine kablo bağlayıp salonda izlemek istiyorum

• izleyemezsin. ayrıca diseq lnbleri birleştirmede kullanılır. ayrıştırma için değildir.

senin için tek çözüm merkezi sistemden bir kablo daha indirmektir.
    ya da 1 tv kapalı olup diğeri izlenebilir.
  •  merkezi sistemde disecq ile 2 ayrı odada izlemek mümkün mü? merkezi sistemde disecq ile 2 ayrı odada izlemek mümkün mü?
    peki şunu yapabilir miyim uyud anten kablosunu resimdeki gibi f konnektörün dişi kısmı ile (karasal anten prizine) takıp tv nin anten girişine de diğer parçayı takıp uydu kanallarını izleyebilir miyim ?

•  merkezi sistemde disecq ile 2 ayrı odada izlemek mümkün mü?
    bu şekilde izlemeye çalışıyorum da uydu prizi olmadığı için karasal anten prizine uydurmak için f konnektör kullandım
  • yok hocam olmaz o iş.

merkezi sistemden tek kabloyu sadece tek receieverda seyredebilirsin.
  • Bununda çözümü bulunabilse çok iyi olur. Merkezi sistem kurdurmak için yöneticiye tavsiyede bulundum. Evde 3 yerde tv olduğunu söyledi. Merkezi sistemde sadece tek odada izlenebildiğini söylemişler. Ayriyetten kablo indirmekte artı bi masraf çıkaracak. Binada herkesin evinde en az 2 tv var. Çanaktan herkes 2 3 kablo çekmiş çoklu lnb ile oda ayrı bi görüntü kirliliği evin içinde dışarda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam cihazları yakarsın hiç kurcalama al bitane çanak kur balkona tak next marka 2 li lnb keyfine bak.
  • anladım teşekkür ederim arkadaşlar yukarıdan kablo indirmek tek yol gözüküyor ancak burda kablonun geçtiği yerler sıkıntılı olduğu için alternatif yollar bulmaya çalışıyorum, çünkü çanaklar kaldırıldı o yüzden çanak şansımız yok , son olarak duvardaki karasal anten prizi sökülüp yerine  merkezi sistemde disecq ile 2 ayrı odada izlemek mümkün mü? şekildeki gibi uydu prizi takılabilir mi elimde kısa kablo varken tv ye yakın olduğu için sordum .

• Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldg -- 26 Kasım 2016; 23:22:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.