Şimdi Ara

Ultrasonik Payölçer mi Mekanik Payölçermi Takmalıyız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu konu hakkında bilgi sahibi olan biri varsa ve bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Merkezi sistemde ıs payölçer kullanıyoruz binada ve 4-5 daire Atlasa ait ultrasonik UKM 20 modelini takmış memnun olduklarını söylüyorlar diğer dairelerde ise yine atlas firmasına ait MKM20 mekanik madeli var. Bu iki sayaç arasında 70-80 tl gibi bir rakam var. Değiştirmek faydalı olurmu tüketim açısından ?

UKM 20 Ultrasonik Isı Sayacı (Kalorimetre)
    MKM 20 Mekanik Isı Sayacı (Kalorimetre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi göktürk -- 14 Kasım 2016; 14:11:17 >

• Mekanikler tortudan daha çabuk etkileniyor diye biliyorum. Deneyimim yok ama bu mantıkla düşünürseniz ilk taktığınızda belirgin bir fark olmaz ama zaman içinde fark oluşacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: l.a.c.i.w.e.r.t

Mekanikler tortudan daha çabuk etkileniyor diye biliyorum. Deneyimim yok ama bu mantıkla düşünürseniz ilk taktığınızda belirgin bir fark olmaz ama zaman içinde fark oluşacaktır.

Sağolun hocam cevap için. Konuda uzman olan üstadlar da var, inşallah onlarda bir tavsiye yazarlar.
  • Hangisini taktınız? Oturduğum binada kireçlenme fazla bu nedenle satışı yapan firma mekanik önerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someoneme -- 29 Temmuz 2019; 8:12:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu görünce yazmak istedim.
    Eski bir konuda olsa bilmek isteyenlere yardımcı olur

Mekanik Kalorimetre İçerisindeki mekanik çarkın geçen suyun debisi sayesinde dönmesi ile okuma yapar. Fakat kireç dahil en ufak pislikten etkilendiği için çok kısa bir süre sonra hatalı okumalara sebep olabilir.

Ultrasonik Kalorimetre ise tam geçişlidir. Ve içerisinde bulunan sensörler ile okuma yapar. Bu sebeple Ultrasonik kalorimetreyi tercih edebilirsiniz.

Ankarada bulunan arakadaşlara hem satış hemde montaj anlamında yardımcı olmak isteriz.

Duru Tesisat
    Ankara Kalorimetre

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.