Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.262
Cevap
24
Favori
608.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bahsettiğin 2.0 Tempraların hepsinde klima vs. özellikler mevcut.

Aracın durumu iyi diyorsun. Eğer gerçekten iyi ise , 4.000 YTL bu araç için çok ucuz. Bence satın almadan önce , iyi bilen birisine gösterin. Özellikle Bursa Küçük sanayide çok iyi ustalar var. Hemen karar vermeyin.

Yakıt durumunu çok iyi bilmiyorum ; ama tahminimce 2.0 Tempraların 200 Bin altına inmesi pek mümkün değil. ( LPG olsa bile ).
  • Merhaba Arkadaşlar,

Geçende sigorta kutusundan sert bir ÇIT sesi ve kıvılcım geldi , ve ön 2 cam artık çalışmıyor. Fakat arka camlar çalışıyor.
    Sigorta kutusuna baktım. Birçok simge var , fakat camların sigortası belli değil.

Sigortasını nasıl bulup değiştirebilirim ? Detaylı bilgi verebilecek yada şema gönderebilecek olan var mıdır ?
    Çok teşekkürler.
  • merhaba benim eski nick siyah_ışık.araba yine aynı bi ara değiştik ama geri geldi.tekrar yazarsanız iyi olur.arabada baya bi düzeldi.tekleme falan kalmadı.
  • slm ben formunuzu tesadüf eseri buldum gerçekten çok güzel burdağa emeğe geçen abilerimize sonsuz şükranlarmızı sunuyorum bizdede tempra sx 1993 model çok temiz nerdeyse her şeyi ojinal 135binde ne mutluki tempraya biniyoruz yıllar geçsede çok alımlı ve çok zarif tam bir avrupalı bir araba
  • Arkadaslar bütün tempracılar tipocular
    www.tempratipo.com
    bu adreste
  • Slm. Bende 93 model tempra sxa var. Göğüslüğün dijital göstergeleri koruyan parçası çok yıpranmış. Vidaları tutan bölümler ince bir plastik ve birçoğu parçalanmış. Bizde oralara rondela ısıtıp yerleştirdik. Bu parçayı değiştirmek istiyorum. Ama pahalı olduğunu söylediler. (300-350 ytl civarı). İzmirde daha ucuza bulabileceğim bir yer var mıdır? Ya da bu parçanın çıkmasını bulabilir miyim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...
  • Slm arkadaslar dun 1991 model şahinimi satıp eşimin ısrarı ile tempra baktım ve bir tane buldum 1993 model 2.0 ie modeli full arac kaporta ve motorcu baktı 1.sınıf değil ama ön takım komple yeni yapılmıs.güneş yanığı v.s. yok cok temiz içide göğüsde ufak tefek soyulmalar var tabi birde klima nın gazı yokmus.arac lpg li sıralı sistem değil yalnız fiyat en son 7600 den 6850 ytl de pazarlığı bitirdik siz nedersiniz.şimdiden tesekkürler.hepinize saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavis717

quote:

Orjinalden alıntı: wf1x

:::tempra:::kullanan arkadaşlar neden biz de kendımıze ait bir kulüp çalışması içine girmiyoruz..iyi olmaz mı..sorunlar öneriler uygulamalar ve tecrübeler paylaştıkça güzeldir..
    değil mi...

sen zaten kurmuşsun....

anlam veremediğim bir nokta var.dünyanın coğunda tipo ve tempra aynı klupte birleşiyor.
    bizde ayrı ayrı....
    ne güzel....... ne güzel....... değil mi?

yaz benide...

tempra SXA
    1995 MODEL
    KUM GRİSİ
    160cc 8v

TEMPRA KULLANANLAR AZINLIKTA OLDUĞU İÇİN BİR KLUBÜMÜZ YOK.KÖTÜ BİR ÜNÜ OLDUĞU İÇİN KULLANAN YOK.ASLINDA TİPODAN FARKI SADECE KASASI.
    BİR BAŞLANGIÇ OLDU.UMARIM ÜYELERİMİZ ÇOĞALIRLAR..
    HAYIRLI OLSUN

• merhaba arkadaslar bende su aralar tmpra bakıyorum ama hangi modelni almalıyım bilmiyorum yakıttan tasarruf etmek istiyorum

sıralı sistem lpg takababilmem için hangi modelini almalıyım
  • biraz araştırdım ya bizimki gibi 1.6 yada 2.0 sw bak derim.eh 2.0 sedanında hakkını yemeyelim.ama sakın 16 valfdan şaşmayın:

http://www.sahibinden.com/73_000_km_1997_model_1_6_swWQQaXQQ6685253WQQpXQQdisplayitem

bu hoşuma gitti ama klimayı tam olarak göremedim.

hepsi:

http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&sKlasik=1&b[pricecurr]=1&b[country_id]=1&b[city_id]=-1&b[adswithphoto]=1&b[page]=1&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&c2[]=7915&c2[]=7960&c=23671&b[sort_field]=auction_id&b[sort_order]=asc&b[page]=1

2.0 dene derim.1.6 biraz zor kaldırıyor fazla yük atarsan.beğenirsen 2.0'ını babama ısrar ederim

• merhaba arkadaşlar 95 model tempra s aldım. araç hakkında pek bilgim yok. ön düzenden ses geliyor. ayrıca devir ve hız göstergesi ile yakıt gösterge kadranı hop hop hopluyor. bunlara neler yapılabilir. kaça malour. teşekkürler
  • bugünden itibaren

FİAT EFSANE MOTORLAR TAKIMI

kurduk.

fiat motoru kullanan kullanacak seven sevmeyen herkesi paylaşım için buraya bekliyoruz.

http://forum.donanimhaber.com/m_26389677/tm.htm
  • kapandı galiba bu site hiç cevap yok
  • eski gerçi ama ben yeni okuduğum için söylüyorum mavis
    adam arka 2 amortisör diyor sen 20 dakka diyosun.....
  • yardım lütfennnnn !!!

aracım tempra 94 model 1.6 karbüratörlü ..

birkaç gündür seyir halinde silkeleme başladı ( özellikle 2800-3000 devir aralığında daha belirgin ama daha düşük devirlerde de hissettiğim oldu mesela ani gaz kesince öne yığılmayla başlayıp ard arda silkelemeler ile devam ediyor..

ama 3000 devire gelirken her seferinde mutlaka hissediyorum.

HEM GAZDA HEM DE BENZİNDE DURUM AYNI.

silkeleme ileri geri sarsılma şeklinde.

motorun sesi de aynı ritimde oluyor silkeleme sırasında.ama 3000leri geçince düzeliyor gibi,gaz yeme iyi son hız iyi devirlenme iyi 3.vites zorlanmadan 100 bastım bugün (araba station wagon)

genel bilgi:

debriyaj seti yeni motor üstten yenilendi ve sorunsuz.yağ eksiltme hararet geç çalışma tekleme stop etme vb.hiçbir sorunu yok

bugün silkelemeyi çözmek için yapılanlar:

1.karbüratör temizleyici katkı atılıp 100 km yakın benzinde kullanıldı

2.distrb.kapağı ve yağ kaçırdığı için keçesi değişti

RASTGELE PARA HARCAMAK VE DENEME YANILMA YAPMAK İSTEMİYORUM SİLKELEMEYİ BİLE HİSSEDEMEYEN USTALARA DA BİRDAHA GİTMEK MANTIKSIZ GELİYOR.AMA BİR GERÇEK DE VAR Kİ ARABADA SORUN VAR VE SÜRÜŞ ACAYİP SIKINTILI.

• selamlar bende ç.kaleden katılıyorum Tempra 2.0 ie 16v arabam bir sorum olucak kontağı açtığımda göstergelerin arkasından sanki fan çalışıyormuş gibi bir ses geliyor buna rastlayan varmı acaba? neden olabilr?
  • slm octopus67 senin sorunun avans ayarı yaptırgeçer biz tam 3 ay çektik çileyi sonunda kurtulduk
  • işte tempra 92 model beyaz renk araçta hiç çizik yok ayrıca çalışmayan hiçbir parçası yok antepte bir rakibi yok ilerki günlerde resmini vericem
  • selamlar arkadaslar öncelikle yazılanlkarı okudum gercekden de kullaniciya yararli seyler yazilmiş.

Benimde aracımda bi sorun var ama bi türlü ustalarda anlayamadı :) arabaya cok kişi bindigimizde ses kesiliyor tek basımayken ses yapıyor. genelde sağa ve sola donuslerde bariz bi sekilde cok kalin bi ses yapıyor. tık tık bi ses var. anlayamadık gitti. dönüşlerde debriyaj ve frenin oradan ayagımızı koydugumuz yerden bisey tik tik ayagıma vuruyomus gibi bisey oluyo :) yani karisik bisey o kadar ustaya götürdüm hiç kimse bulamadı o sesi. ön takımı sadece gergi kolu haricinde komple yaptirdim aks kafasini degisdirdim ama nedense sesi bi türlü kesemedik :) belkide sizlerin tecrübesinden yararlanabilirim acaba o ne sesi olabilir arkadaslar

• quote:

Orjinalden alıntı: KaRizMaAnKaRaLi

selamlar arkadaslar öncelikle yazılanlkarı okudum gercekden de kullaniciya yararli seyler yazilmiş.

Benimde aracımda bi sorun var ama bi türlü ustalarda anlayamadı :) arabaya cok kişi bindigimizde ses kesiliyor tek basımayken ses yapıyor. genelde sağa ve sola donuslerde bariz bi sekilde cok kalin bi ses yapıyor. tık tık bi ses var. anlayamadık gitti. dönüşlerde debriyaj ve frenin oradan ayagımızı koydugumuz yerden bisey tik tik ayagıma vuruyomus gibi bisey oluyo :) yani karisik bisey o kadar ustaya götürdüm hiç kimse bulamadı o sesi. ön takımı sadece gergi kolu haricinde komple yaptirdim aks kafasini degisdirdim ama nedense sesi bi türlü kesemedik :) belkide sizlerin tecrübesinden yararlanabilirim acaba o ne sesi olabilir arkadaslar

Ön amasör patLaktır aynısı benim arabadada var amasör değiş ses kesiLir.

Bu arada 94 modeL sxa tempram var beyaz resimLerini en kısa zamanda koyacam.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.