Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
24
Favori
608.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracım 1995 model 1,6 karbüratörlü tempra SXA - LPG ' li

mesaj yazılan tarih...Tarih: Pts Hzr 11, 2007 9:40 am
    bu hafta sonu elazığ'a gittim ve geldim.lpg kullandım.mardinden çıkmadan depomu fulledim.lpg burda 1,49 ytl.70,18 ytl lpg aldı.buda 47,10 litre oldu.
    elazığa yola çıktım.hızımı 100-110 km/h arasında tutmaya çalıştım.120 km/h yi geçmedim.süreki sehir dışı kullandım.toplam olarak 556 km yol yaptım.şuan lpg bitti.aksama dolduracağım insaallah.

YTL OLARAK

70,18 /556 = 0,126 ytl yani km de 12,6 yenikuruş yakmışım.

TL OLARAK

70,180,000 / 556 = 126,000 LİRA yani km de 126,000 lira yakmışım.

bu benim 2 sene içinde ulaştığım en düşük değer.suan az yaktım gibi duruyor.aksama depomu fulleyince daha net olacak.
    ------------------------------------------------------------------------------
    eğer sehirçi kullanırsam 70 ytl ye 420 km yol yapıyorum.

70,00 / 420 =0166 ytl = 16,6yenikuruş= 166,000 lira (eskiparaya göre)

aksam depomu fulledim.
    lpg lt= 1,49 ytl

toplamda 70,06 ytl lik lpg aldı.yaptığım hesap doğru çıktı...
    ama ben bile hala inanamıyorum.bu kadar az yaktığına .çünkü daha önce 16 ykrş nin altına düşmemişti
    __________________________________________________________________________________________________________________________

MESAJIN YAZILDIĞI TARİH: Tarih: Sal Tem 17, 2007 10:51 pm

arkadaslar bu yaz gittiğim 15 günlük tatilde memleketime gittim.birazda dolastım.toplamda 4100 km yol yaptım.şehirdışı. yaptığım yolun %90 otobanda geçti.sürat olarak otobanda sürekli 160-170 km/h ile gittim. normal yolda ise 100-140 km/h ile yol aldım.

Lpg olarak toplamda 551 ytl 'lik lpg aldım. burada lpg 1,50 ytl-ankarada 1,32 ytl memlekette 1,50 ytl

551,00 / 4100 = 0,134 ytl/km yani 134 binlira/km (lpg)

__________________________________________________________________________________________________________________________

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 21 Eylül 2007; 22:07:38 >

• yarın saat 10.30 da direksiyon sınavım var bamam arabayla git diyo direksiyon sınavina arabayla gidilirmi yaw bırakmazmı gören hocalar sorarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __OnLyMe -- 21 Eylül 2007; 22:13:54 >
  • NEDEN BIRAKÇAKLAR....BEN SÜRÜCÜ KURSUNA GİDERKEN BİR KERE SÜRDÜM ARACI..TAMAM SEN BİR DAHA EĞİTİME GELME DEDİLER...

BU ARADA İNSAALLAH GEÇERSİN.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavis717 -- 21 Eylül 2007; 22:16:59 >
  • işallah gecerim artis bu diyip bırakıyolarmıs hoca dedi denem sürşünde napıyon 1 2 3 vitesleri yuttun gidiyuo noluyo dedi kullanıyoz hocam işte dedim sehir içi hız sınırı 50 dedi bilmiyonmu
  • quote:

Orjinalden alıntı: __OnLyMe

işallah gecerim artis bu diyip bırakıyolarmıs hoca dedi denem sürşünde napıyon 1 2 3 vitesleri yuttun gidiyuo noluyo dedi kullanıyoz hocam işte dedim sehir içi hız sınırı 50 dedi bilmiyonmu

hız yok...hız yok...her nekadar arac güvensekte hız yok...

• quote:

Orjinalden alıntı: mavis717

quote:

Orjinalden alıntı: __OnLyMe

işallah gecerim artis bu diyip bırakıyolarmıs hoca dedi denem sürşünde napıyon 1 2 3 vitesleri yuttun gidiyuo noluyo dedi kullanıyoz hocam işte dedim sehir içi hız sınırı 50 dedi bilmiyonmu

hız yok...hız yok...her nekadar arac güvensekte hız yok...

araba hyundai accent pekte hos bi araba degildi bi acayip hocada ordan basıyo frene gaza karısıtıroy işi zaten çarpacam elimin tersiyle şöferin işine karısılmaz bilmiyonmu dicen ama olmuyo işte naparsın

• arkadaşlar aranızda yeniyim.hepinize selamlar.Bende bir tempra aşığıyım.Daha önce hiç tempram olmadı ama nedendir bilmiyorum acayip bir zaafım var.Nasipse bu aralar bir tempra sahibi olmak için uğraşıp duruyorum.kafama göre temiz birşeyler bulursam alacağım.bundan böyle sık sık görüşmek dileği ile hepinize saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tempra aşığıyım

arkadaşlar aranızda yeniyim.hepinize selamlar.Bende bir tempra aşığıyım.Daha önce hiç tempram olmadı ama nedendir bilmiyorum acayip bir zaafım var.Nasipse bu aralar bir tempra sahibi olmak için uğraşıp duruyorum.kafama göre temiz birşeyler bulursam alacağım.bundan böyle sık sık görüşmek dileği ile hepinize saygılar...

Hoşgeldin kardeş... Tempranın hangi modelini alırsan al , temiz olmasına dikkat et. Temizlik derken sadece iç temizlik değil, mekanik ve yürüyen aksamına, ön takımına, aksesuarlarına da dikkat etmek gerek. Model olarak SX-AK (karbüratörlüdür) yada klimalı bir enjeksiyonlu (İE) tavsiye ederim.
  • quote:

arkadaşlar aranızda yeniyim.hepinize selamlar.Bende bir tempra aşığıyım.Daha önce hiç tempram olmadı ama nedendir bilmiyorum acayip bir zaafım var.Nasipse bu aralar bir tempra sahibi olmak için uğraşıp duruyorum.kafama göre temiz birşeyler bulursam alacağım.bundan böyle sık sık görüşmek dileği ile hepinize saygılar...

hoş geldin..sana yardımcı olmaya çalışırız...
  • lpg nin benim arabamın motoruna zararı ne kadar olabilir tahribatı çokmu aşırı bilgisi olan varmı
    97 tempra 2.0 ie 16v
    lpg kalsınmı söktürüyümmü?
  • arkadaşlar bildiğiniz temiz sxa veya sxak varsa bana yardımcı olursanız sevinirim.tabi birazda hesaplı olursa çok iyi olur.msn adresim janpo16@hotmail.com
  • quote:

arkadaşlar bildiğiniz temiz sxa veya sxak varsa bana yardımcı olursanız sevinirim.tabi birazda hesaplı olursa çok iyi olur.msn adresim janpo16@hotmail.com

Kardeş , bizim arabayı babam bu sıralar satmayı düşünüyor, satabilir. Bursa' da oturuyoruz.
    ---İkinci sahibiyiz. ( İlk sahibi doktordu. İsterseniz araştırmanız için plakayı da veririm. )
    ---Aracı az kullanıyoruz. 10 senedir bizde, 10 senede 100.000 km bile yapamadık.
    ---LPG yok. Benzinli...
    ---1994 model SX-A.
    ---Akrilik beyaz.
    ---158.000 km' de.
    ---Görünüş tamamen orijinal. (Üzerinde Spor amaçlı tampon, aksesuar vs. yok).
    ---Elektrikli parçaları çalışır durumda, bir sorun yok.
    ---Ön takım iyi durumda. Daha uzun ömürlü olması için, ön amortisörleri Tempra 2000 cc amortisörlerinden takmıştık. Bizde olduğu sürece oldukça nazik kullanmaya çalıştık.

• quote:

Orjinalden alıntı: yakamozcuk

lpg nin benim arabamın motoruna zararı ne kadar olabilir tahribatı çokmu aşırı bilgisi olan varmı
    97 tempra 2.0 ie 16v

kardeş lpg yi neden sökeceksin.artık herkes lpg takıyor.benzin fiyatları yüksek.ama ben benzinle kullanıcam bana dokunmaz dersen o baska.sıralı sistem ise çok daha iyi.tahribat çok olmasada yapıyor.ama abartılacak kadar değil...arasıra benzinde kullanırsan daha iyi olur...
    eğer çok istiyorsa benzinde kullan. lpg yi söktürme.satarken lpg olanlar daha iyi para ediyor..
  • Arkadaşım slm. Başka bir konuya yazı yazmışsın. Alttaki imzandan linki tıklayıp buraya kadar geldim. Baktımda tempralar konusunda baya bilgin var. Sana yardımcı olmak adına : eskiden 96 Tempra 1.6 ie aracım vardı. İçerdeki otomatik klima kontrol paneli arıza yapmıştı. Yenisi 980 ytl idi ben 250 ye çıkmasını alıp takmıştım. Şimdi eskisi bende duruyo. Zaten tek çalışmayan kısmı fan hızını ayarlayan tuşlardı. Ben alır onu tamir ederim kullanırım diyen arkadaşlar olursa ücretsiz gönderebilirim.

quote:

quote:

lpg nin benim arabamın motoruna zararı ne kadar olabilir tahribatı çokmu aşırı bilgisi olan varmı
    97 tempra 2.0 ie 16v

kardeş lpg yi neden sökeceksin.artık herkes lpg takıyor.benzin fiyatları yüksek.ama ben benzinle kullanıcam bana dokunmaz dersen o baska.sıralı sistem ise çok daha iyi.tahribat çok olmasada yapıyor.ama abartılacak kadar değil...arasıra benzinde kullanırsan daha iyi olur...
    eğer çok istiyorsa benzinde kullan. lpg yi söktürme.satarken lpg olanlar daha iyi para ediyor..

• peki arkadaşım araca ait fotoğraf varmı
  • quote:

quote:

97 tempra 2.0 ie 16v

ben zaten lgp yi şehir içinde kullanmıyorum lgp yi uzun yola çıktığımda kullanıyorum tabiki benzinde kullanmak daha iyi fakat allah göstermesin motorda çok çabuk arıza çıksa bu arabanın motoru indirtmesi neredeyse yarı fiyatına geliyor

• Türkiye şartlarına hiç uygun bir araç değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozcanak

Arkadaşım slm. Başka bir konuya yazı yazmışsın. Alttaki imzandan linki tıklayıp buraya kadar geldim. Baktımda tempralar konusunda baya bilgin var. Sana yardımcı olmak adına : eskiden 96 Tempra 1.6 ie aracım vardı. İçerdeki otomatik klima kontrol paneli arıza yapmıştı. Yenisi 980 ytl idi ben 250 ye çıkmasını alıp takmıştım. Şimdi eskisi bende duruyo. Zaten tek çalışmayan kısmı fan hızını ayarlayan tuşlardı. Ben alır onu tamir ederim kullanırım diyen arkadaşlar olursa ücretsiz gönderebilirim.

slm..hoş geldin...
    teşekkür ederim..bilgi ve tecrübelerimi tempra kullanan arkadaslar ile paylasmaya çalışıyorum..

benim aracım klimalı değil..ama klimalı aracı olup arıza yapanlar olursa haberdar ederim..aklımda olsun..bu düşüncen için tekrar teşekkür ederim...

• quote:

Orjinalden alıntı: erselyilgin

Türkiye şartlarına hiç uygun bir araç değil.

1990 yılının teknolojisi o yönüyle değerlendir..bence türkiye yollarına en uygun arac toros ama ondada teknoloji yok....
  • tempra 2.0 lerde boşta tam gaz yapma dedi bana ustalar yoksa motoru kucağına verirsin dediler böyle bişey varmı doğrumu bu
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.