Şimdi Ara

:::DH TEMPRA TeAm::: (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.263
Cevap
24
Favori
608.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baha054

zaten masaüstüden deniyorum bu sitede kayıtlı olan yokmu?

Ben üyeyim oraya kardes ama üyelik alımları kapandı geç kaldın.2 senede bir alım yapıyolar.
  • bu araba beni mahvetti 3 yıl masrafsız bindim :D şimdi kaportaya soktum direskyion pompası değişti bağaj kilidi bi anda bozuldu değişti egsoz değişti travers değişti direksiyon pompası değişti klima tamir istiyor arka sağ cam motoru değişti elektrik tesisatı elden geçti arabanın parçalarını bulmakta ölüm bazı parçaları şehir dışından getirtim 1800 liraya mal oldu rektefe etmek inanın sırf arabanın meraklısıyım yoksa satardım sırf tempra sevdiğim için ama elbet yeni bi araçla değiştiricem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 80.S.5.5 -- 22 Ağustos 2014; 18:46:54 >
  • 80.S.5.5 kullanıcısına yanıt
    Motoru yaptirmissiniz bence en az bi bes alti yil hic sorunsuz gider gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Tempra 2.0 ie 8 V 1994 model ile aranızdayım.
    Araçla ilgili bir sıkıntım var. Forumda ''Laptop arası Ekmek'' ncikli bir arkadaş var ve sanırım bu araç hakkında baya donanımlı. Özelden ona da mesaj yazdım ama belki benimle aynı sıkıntıyı yaşayıp çözmüş arkadaşlar var olabilir diye bir de buradan yazmak istedim. Tecrübesi olan var ise lütfen paylaşsın.
    Bende bir türlü çözemediğim bir rolanti sorunu var. Rolanti motorunu yeni değiştirdim. Buji ve buji kabloları iyi. Gaz enjektörleri işlev görüyor.Motor soğukken LPG'de rolantide bir dalgalanma oluyor. Devir 3 ile 5 arasında düzenli bir şeklide gidip geliyor. Bu sıkıntı ısındıkça azalıyor ve nerede ise yok oluyor. Motor 60 derece olunca o devir saatinde ki dalgalanma gidiyor, ama motoru kulak ile dinlediğinde çok hafif bir dalgalanmayı kulağın ile hissedebiliyorsun. Benzinde sıkıntı yok. Şöyle ki aracı soğukken çalıştırınca motor 5'de stabil olarak çalışıyor, ancak motor ısısı 60 dereceye gelince (araç tabii bu arada çoktan gaza geçmiş oluyor) manuel olarak benzine geçirince bu sefer benzindeki devrin 7'de olduğunu görüyorum, ancak çalışma benzinde yine stabil. Tekrar manuel gaza alınca ise gazda devir ya 4'te, ya da 5'te oluyor, ama devir saatinde dalgalanma olmuyor. Tecrübeli bir kullanıcısın sanırım, o sebeple yazmak istedim. Burası ufak bir yer ve ne yazık ki bu araçlardan anlayan usta yok. Bu yüzden elletmek istemiyorum. Bu şekilde de yakıt tüketimi artıyor. Ayrıca bir de yakıt ile ilgili bir soru soracağım. Aracım anlattığım bu mevcut hali ile uzun yolda 100 km.'de 10.5 litre gaz tüketiyor. Klima sadece 20 km. kullanıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 80.S.5.5

bu araba beni mahvetti 3 yıl masrafsız bindim :D şimdi kaportaya soktum direskyion pompası değişti bağaj kilidi bi anda bozuldu değişti egsoz değişti travers değişti direksiyon pompası değişti klima tamir istiyor arka sağ cam motoru değişti elektrik tesisatı elden geçti arabanın parçalarını bulmakta ölüm bazı parçaları şehir dışından getirtim 1800 liraya mal oldu rektefe etmek inanın sırf arabanın meraklısıyım yoksa satardım sırf tempra sevdiğim için ama elbet yeni bi araçla değiştiricem.

Tempranın hangi modeline sahipsiniz ?

2.0 İE mi ?
  • arkadaşlar 96 model mpı motor klimalı tempram sabah çalışmasında klima motoru veye şarj dinamosu civarında bir ses geliyor 3 - 5 dk sonra ses kesiliyor.bu neden olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Kayislar motor sogukken gicirdar ondan olabilir.

Herkese iyi bayramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 6 Ekim 2014; 10:48:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner4141

quote:

Orijinalden alıntı: 80.S.5.5

bu araba beni mahvetti 3 yıl masrafsız bindim :D şimdi kaportaya soktum direskyion pompası değişti bağaj kilidi bi anda bozuldu değişti egsoz değişti travers değişti direksiyon pompası değişti klima tamir istiyor arka sağ cam motoru değişti elektrik tesisatı elden geçti arabanın parçalarını bulmakta ölüm bazı parçaları şehir dışından getirtim 1800 liraya mal oldu rektefe etmek inanın sırf arabanın meraklısıyım yoksa satardım sırf tempra sevdiğim için ama elbet yeni bi araçla değiştiricem.

Tempranın hangi modeline sahipsiniz ?

2.0 İE mi ?

1.6 sx.ak
  • quote:

Orijinalden alıntı: memolı27

arkadaşlar 96 model mpı motor klimalı tempram sabah çalışmasında klima motoru veye şarj dinamosu civarında bir ses geliyor 3 - 5 dk sonra ses kesiliyor.bu neden olabilir bilgilendirirseniz sevinirim.

aynısı bendede var sorun yarattığını sanmıyorum soğuk günlerde sadece yapıyor onu bende devirdaim pompasını değiştirdikten sonra bende o sesi yaptı
  • Tempra slx 1.6 mi klima abs ab olanını bugün aldım, 4. Tempram

• quote:

Orijinalden alıntı: sencer799

Tempra slx 1.6 mi klima abs ab olanını bugün aldım, 4. Tempram

Hayırlı olsun kaç model ve ne kadar verdiniz?

• 11.500 diyordu 9500 é aldım

• Arkadaşlar klima aydınlatma düğmelerinin ışıkları söndü, sigortası var mı bunların, varsa nerde

• tempra 2.0

nediosunuz arkadaşlar 6.400 ekadar indirdim fiyatı alınırmı yoksa düz 6ya kadar şansımı zorlamalımıyım
  • 6 kağıda alınan tempradan hayır çıkmaz
  • 97 model üzeri mümkünse kırmızı renk ve SLX ie / sx ak model satılık Tempra olursa lütfen haberdar ediniz.
  • merhaba arkadaşlar 91 model 1.6 sx aktempram var ve 1994 yılından beri bende 2 sorunum var yardım cı olursanız sevinirim automatik climate yazan digital panelde LCD ekranlar da sadece yeşil ışık var derece ve fan göstermiyor ne yapılabilir tamiri var mı diğer tuşları çalışıyor. 2 cisi ise 100 km/h Saat'e hızı yükseltince yada 2000-2500 devir arasında silkeleme yapıyor hız ve devir biraz artınca normale dönüyor. ne yapabilirim

• yardımcı olabilecek kimse yok mu

• 80.S.5.5 kullanıcısına yanıt
    3 yıl sanayiye gitmeyen arabadan ne beklıyorsun az bile çıkmış arkadaşım avrupa bir araba ile 3 yıl gitme bakalım sanayıye sonun ne olaca k üstelik kaporta ya da sokmuşsun bi düşün bence
  • memolı27 M kullanıcısına yanıt
    m.p.i hastasından kesinlikle kayışlardandır başka yere müdahale ettirme
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.