Şimdi Ara

BMW 418i vs Skoda Octavia 1.6 TDI Drag + Roll

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
1
Favori
2.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

418i Gran Coupe ile, 1.6 TDI Octavia'yı trafiğe kapalı alanda deneme fırsatı bulduk.

İlk olarak Teknik Veriler ile giriş yapayım;

BMW 418i Gran Coupe 1.499 CC 136 BG 220 NM

1585 KG sürücü dahil ağırlık + 1 yolcu.

Skoda Octavia A7 1.6 TDI, 1.598 CC 105 BG 250 NM

1305 KG Sürücü dahil ağırlık + 1 yolcu.

0'dan 160'a kadar drag yarışı yapıldı. 130'a kadar kafa kafaya gidiyorlar, fakat o hızdan sonra bmw kafasını çıkarıyor ve 1 boy civarı önde oluyor.

Roll'de 50'de basıp 150-160 civarına kadar denedik. BMW 130'dan sonra 150-160'a kadar yine 1 boy önde oluyor. Bu hızdan sonrası için bir denememiz olmadı.

• Octavia aşırı iyi iş çıkarmış

Sizin bu yaris videolarınızı seviyorum keske yakin yerlerde olsakta beraber denesek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 418i bende kullandım 320i den sonra yürümüyor. 3 silindir fındık motorla o güzelim kasaya resmen ihanet etmişler.. Yazık olmuş. Emeğinize sağlık güzel örnekleme.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 silindir 136 hp gitmiyor çekmiyor diyenleri acilen konuya alalım. Bu işlerle uğraşanlar bilirler hele düşük hacimdeki bir motor için 200 kg ağırlık dezavantajı en büyük etken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 6 Kasım 2016; 12:49:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

3 silindir 136 hp gitmiyor çekmiyor diyenleri acilen konuya alalım. Bu işlerle uğraşanlar bilirler hele düşük hacimdeki bir motor için 200 kg ağırlık dezavantajı en büyük etken.

320i'den sonra 418i gerçekten hantal ama abartıldığı kadar değil.Çok performans istemeyen biri için gayet ideal.

• Şu güzelim arabaya neden 1.6 170bg motoru koymazlarda bu motoru koyarlar akıl mantık işi değil.

• TDI 110'luk olsa kafa kafaya yürüyecek demek ki.
    1.2 TSI 110'luk alır 418'i rahat rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

quote:

3 silindir 136 hp gitmiyor çekmiyor diyenleri acilen konuya alalım. Bu işlerle uğraşanlar bilirler hele düşük hacimdeki bir motor için 200 kg ağırlık dezavantajı en büyük etken.

320i'den sonra 418i gerçekten hantal ama abartıldığı kadar değil.Çok performans istemeyen biri için gayet ideal.

Valla BMW de olsa asla almam dediğim modellerden biridir bu 4.18i .

E90 3.16 , E87 1.16 ve F32 4.18i .

Gerçi performans istemeyen BMW kullanıcıları da var onlara gayet tatmin edici performans sunuyordur ona bir şey diyemem .
  • 418i nin gözümdeki kullanıcı profili; Bu paraya en afilli BMW buydu kendime değil mahalleye,akrabalara aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 418i Fabrika Verisi 0-100 değeri 9.6 sn.

Octavia 1.6 TDI 0-100 değeri 10.8 sn.

Burada ikisi de 100ü aynı anda buluyor.

Bmwnin yeni motoru, eski 1.6 motora oranla performans olarak bariz daha kötü. Ve bu motoru 1600 kglık araca koyunca sonuç bu oluyor. Burada 105 beygirlik tdi değilde, 120 beygirlik multijet egea ya da 115 bglik rapid felan olsa, vay 418in haline
    Bu araç bu motor ile chipsiz maalesef fiyat etiketinin hakkını verecek bir performans sunamıyor. Tüketim olarakta 1.5 motorun 1.6 psa motoruna oranla ben bir avantajını göremedim.

• quote:

170-180 bin para ver 1.6 dizel ile başa baş yürü facia resmen.

• mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Geldim kardeşim yettim. Gitmiyor, yürümüyor ve hantal bir alet 418i. Eski Psa 1.6 136lık 4 silindirli motor olsaydı başlar başlamaz Octavia'nın yanından yürüyüp gitmişti, bu 3 silindirli olanlar gittiği gideceği aha böyle kıytırık bir 1.6 dizel kadar. 218i defalarca kullandım, uzun yol yaptım, upuzun 418i GC test sürüşü yaptım, 3 silindir turbo motor ipek gibi titreşimsiz, sesi çok güzel fakat eski motorla aynı yakıyor ve onun gibi gitmiyor. Eski 116i'lerden yeni 118i LCI'ye geçen birisi varsa da onaylayacaktır bunu.

Ayrıca bu yeni 18i'lerin performans olarak fabrika verileri ile alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 6 Kasım 2016; 13:54:38 >
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Karşısındaki 1.6 130 hp, 1.6 136 hp veya 160 hp bir dizel olsa bir boy fark yer.

1.4-1.5 ve 1.6 turbo benzinli olsa sonuç Zaten hüsran.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 418 yerine a5 alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

418 yerine a5 alırım

Yeni kasası ne kadar olacak bilinmez ama güncel kasa uygun fiyata verildiği takdirde alınabilir, tasarımı hala çok güzel. Güçlü ve az yakan bir motoru var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

quote:

418 yerine a5 alırım

Yeni kasası ne kadar olacak bilinmez ama güncel kasa uygun fiyata verildiği takdirde alınabilir, tasarımı hala çok güzel. Güçlü ve az yakan bir motoru var.

YEni kasası çıkıyor hiç te uyguna vermiyorlar hala..200 bin verilmezken bile 2 litre dizeli daha üstlerde fiyat olarak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

quote:

418 yerine a5 alırım

YEni kasası çıkıyor hiç te uyguna vermiyorlar hala..200 bin verilmezken bile 2 litre dizeli daha üstlerde fiyat olarak..

Yanlisim yoksa 2.0tdi quatro 200binin altinda bir etikete sahip gidip ogrenmek lzim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

418 yerine a5 alırım

Önden çeker olan 240, Quattro olan 251 yazıyor. Bence liste fiyatı çok yüksek. En fazla inecekleri rakam 205-210 olur.

Geçenlerde Yeni A4 2.0 TDI Quattro için 188 bin tl fiyat alan biri vardı forumda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

418 yerine a5 alırım

Önden çeker olan 240, Quattro olan 251 yazıyor. Bence liste fiyatı çok yüksek. En fazla inecekleri rakam 205-210 olur.

Geçenlerde Yeni A4 2.0 TDI Quattro için 188 bin tl fiyat alan biri vardı forumda.

2 hafta once bayii soylemisti bir fiyat 200binin alti gibi hatirliyorum. A5 subatta gelicekti sanirim hatta. Q5'te 40bine kadar indirim yapiyorlar. A5 daha once gelecegine gore daha iyi indirim de yapabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.2 TSi 105 ile zorlarmışım 418i yi

1.6 TDİ 105 DSG Highline ile 0 dan kalktım 1 boy geride kalıyor. 17" jant vardı ve muhtemelen replikaydı yoksa dsg farkı ile geçerdi.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.