Şimdi Ara

Başlangıç için 21 vitesmi 24 vites mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar forumun herhalde en yavaş ilerleyen bölümü bisiklet yinede şansımı denemek istiyordum hemen cevap gelecek mi diye!!!

Yoğun tempolu bir işte çalışıyorum,
    Hafta içi sadece ; Akşamları 1saat yaklaşık 3-5 kilometre git gel yapar,Hafta sonu 2 gün her etkinliğe katılabilirim yani 1 ayda 100km bile yapmayacağım niyetim 27 vites 1500-1700₺ arası bisiklet almaktı Carraro Sportive 527 veya Bianchi Touring 727 sonra tüm parayı bunlara verirsem

• Kilometre saati ortalama 50
    • 3gen kadro çantası
    • matara+ Tutucu
    • Alyan çakısı+yedek iç lastik+pompa
    • Kask+eldiven

Sadece aksesuarlar bile 200-500₺ arası acaba 1.000₺-1.200₺ 24 vites alsam iyi olur mu?
    Veya bu sene max 1000tl geçmeyecek 21 vites V fren alsam aksesuar tam alsam ilerde (2017) gelistirsem satsam daha mı mantıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 6 Kasım 2016; 1:39:6 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden herkes 0 bisiklet alma derdinde? Biraz ikinci el bakın derim. Herkes bi hevesle sıfır olarak alıyor ama pek binmeden sıkılıp satıyor. Yanında çok güzel aksesuarları da olabiliyor hatta. Ben 500 liraya çok temiz yol bisikleti + 6-7 parça akseuarlı bisiklet bulmuştum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Neden herkes 0 bisiklet alma derdinde? Biraz ikinci el bakın derim. Herkes bi hevesle sıfır olarak alıyor ama pek binmeden sıkılıp satıyor. Yanında çok güzel aksesuarları da olabiliyor hatta. Ben 500 liraya çok temiz yol bisikleti + 6-7 parça akseuarlı bisiklet bulmuştum..

Bilmediğiniz şey bisiklet telefon gibi değil.
    Fren;Siz V fren isterseniz adamda hidrolik var,siz hidrolik Olsun dersiniz adamda V vites var
    Kadro;en onemlisi kadro boy ölçüsü yani ben 1.80cm boy 80cm bacak ölçüsü ile 48-51 inch L kadro bakıyorum adam 1.60 boy ile M kadro veya 46 kadro ile bana ufak kalır

Fiyat;bazıları 2.el ama aksesuar ile sıfıra yakın para istiyor

Donanım;lastik durumu (yenisi gerekli mi?) Fren durumu hidrolik ise balata değişimi vs teferruat l
    Boya; bazıları çizik siz 1000-1500tl verdiğiniz bisiklet çizik iken kullanırim derseniz alın çoğu kişi almaz!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 11 Kasım 2016; 10:11:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ibo83

quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

Neden herkes 0 bisiklet alma derdinde? Biraz ikinci el bakın derim. Herkes bi hevesle sıfır olarak alıyor ama pek binmeden sıkılıp satıyor. Yanında çok güzel aksesuarları da olabiliyor hatta. Ben 500 liraya çok temiz yol bisikleti + 6-7 parça akseuarlı bisiklet bulmuştum..

Bilmediğiniz şey bisiklet telefon gibi değil.
    Siz V fren isterseniz adamda hidrolik var,siz hidrolik Olsun dersiniz adamda V vites var ayrıca en önemlisi kadro boy ölçüsü yani ben 1.80cm boy 80cm bacak ölçüsü ile 48-51 inch L kadro bakıyorum adam 1.60 boy ile M kadro veya 46 kadro ile bana ufak kalır bazıları 2.el ama aksesuar ile sıfıra yakın para istiyor

Lastik durumu (yenisi gerekli mi?) Fren durumu hidrolik ise balata değişimi vs teferruat lı

Karambole ararsan öyle ama aklında bulunan bi modeli ararsan mutlaka bulursun. Zor bişey değil zannımca.

• En güzeli gözün gördügü ustune ilk binen sen olacağı bisiklet yoksa bende suan (11/11/2016 cuma) 1200tl hazır Carraro 224 alacağım 2.el 227 bile alırım bulurum (alacağım bisiklette 2 ust model )ama kafam rahat olmaz

• 2. el alma hocam boşver sen sıfır al sonra sıkılıp satmazsın asla zaten bisikeltten sıkılınırmıymış ya :). 21 yada 24 o kadar ço kfark etmez bence çok profesyone ldeğilsin sonuçta 21 al ondanda memnun kalırsın 8 in avantajı bayırları çıkarken çok daha rahat oluyor sanırım ama pek fark yok aralarında

• Carraro 224-Suntour maşa 28 jant-24 vites
    Hep S beden ufak bulamayınca tasarım güzel
    Mosso Legarde 1624 karar kıldım
    Normal olanı 1.090-1624H yani Hidrolik fren olanı 1.300tl idi+zozo marka ışıklı Kask (70)
    1.370tl Hidrolik olanın maliyeti
    1.070tl V fren olanının maliyeti
    Bana nakit normalde 10% indirin oluyor
    1.233tl hidrolik olan/981tl V fren olanı
    Bana süper indirimle kask dahil 1.160tl aldım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.