Şimdi Ara

Türksat - Eutelsat Lig tv SD Bitrate Görüntü Kalitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Eutelsat üyesiyim ve ayrıyetten Türksat çanağımda var. HD paketim yarın bitecek bundan dolayı maç zamanında SD yayın hangi uyduda daha düzgünse kurulum yapıp oradan izleyeceğim. Yani kısacası şunu öğrenmek istiyorum: Lig tv SD kanalının bitrate ve görüntü kalitesi Türksatta mı yoksa Eutelsatta mı daha iyi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• up

• Hepsinde berbat, Türksattan digitürk izliyorum çamur gibi görüntü ama tivibuspordaki yayına geçiyorum adamın terine kadar görüyorum.
  • kardeş tivibuspor HD yayın yapıyor ben Lig tv SD kanaldan bahsediyorum ama ikisi karşılaştırılamaz bile zaten.

• Eutelsatta ki her türlü iyidir Turksatta ki kanallar İ formatında yayın yapıyor Eutelsat P.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün Türksat kurulumu yaptım 91.Kanal SD ve Lig tv SD kanalı görüntü ayarı 1080i'de bile Eutelsattakine göre daha iyiydi hele görüntü ayarını Orjinal yapınca daha da iyi oldu 91.kanalın Türksattaki SD kanalıyla Eutelsattaki SD kanalının arasında bitrate farkı olduğu çok belli ve Türksat Digitürk izleyenler görüntü ayarını Orjinal yaparak izlemelerini tavsiye ediyorum görüntü fark ediyor gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Eutelsatta ki her türlü iyidir Turksatta ki kanallar İ formatında yayın yapıyor Eutelsat P.

p: progressive tam tarama
    i: interlaced yarı tarama

dünyada henüz uydu üzerinden progressive yayın alabilen cihaz yok cihaz varsa bile öyle bir yayın yok zira 5-6 misli bitrate demek bu bunu işleyebilecek uydu cihazı ya da kaldırabilecek uydu var mı bilmiyorum yalnız türkiyede öle bişi kesinlikle yok biraz sallama olmuş.

• Başka bir yerde görmüştüm Eutelsat P formatında yayın yapıyor yazıyordu.
    Şimdi bir yerden daha baktım belli başlı kanallarda P formatı kullanılıyormuş sallama değil yanlışı var

• quote:

Başka bir yerde görmüştüm Eutelsat P formatında yayın yapıyor yazıyordu.
    Şimdi bir yerden daha baktım belli başlı kanallarda P formatı kullanılıyormuş sallama değil yanlışı var

benim bildiğim digikutuların hiçbirinde 1080i'nin üstünde video formatı yok. yayın varsa bile doğal olarak o yayını alacak uydu cihazı yoktur. ha belki 4k destekli kutularda 1080p formatı mevcuttur. ama halihazırda fhd cihazlar olmadığına eminim diyebilirim. kusra bakmayın üslubum için bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: gogolag90

quote:

Başka bir yerde görmüştüm Eutelsat P formatında yayın yapıyor yazıyordu.

benim bildiğim digikutuların hiçbirinde 1080i'nin üstünde video formatı yok. yayın varsa bile doğal olarak o yayını alacak uydu cihazı yoktur. ha belki 4k destekli kutularda 1080p formatı mevcuttur. ama halihazırda fhd cihazlar olmadığına eminim diyebilirim. kusra bakmayın üslubum için bu arada.

Estağfurullah Hocam problem yok

• Digitürk HD yayini benim Humax 9505 de mükemmel sorun yok!
  • türksatta daha iyidir eutelsata göre...
  • Aynı fikirdeyim , turksat görüntü kalitesi eutelsat'a göre daha iyi.
  • özellikle led ve plazmalarda daha iyi anlaşılıyor netlik...
  • Öyle tabi üstüne uydu alıcının HDMI Çözünürlüğünü Orijinal yada 576p yapınca Türksattaki lig tv sd ve diğer kanallar neredeyse yarı hd hale geliyor bu şekilde denediniz mi hiç ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.