Şimdi Ara

Bilecik 2.Nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığı (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
5
Favori
434.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sen bol bol dua et başka yapılacak bir şey yok herkes yapıyor askerliğği gidiyor geliyor inş. oda gittiği gibi gelir.

ehliyeti varsa söğüt e şöför yollarlar onu gözlesin şöför olarak usta birliğine giderse batıya gidebilir. bilecikte genelde arkadaşında dediği gibi %95 doğudur. ben 1 sene önce bitirdim ve HAKKARİ de yaptım :) ama geldim sikinti yok yani
    sen dua et
  • quote:

Orijinalden alıntı: meltemserbay

Nişanlım 91 doğumlu kendisi askerliğini 1 sene erteletti çıraklık okuyodu. kendisinin mesleği var arçelik beko servisinde buzdolabı çamaşır mk bulaşık mk klima yeni kuruyo yada tamir yapıyor. çıraklığı bitti ehliyetini de aldı daha sonra bilgisayar kursuna gitti ve bitirdi. 7 mayıs 2012 de ise askerlik şubesine gitti gerekli işlemleri tamamlayıp sülüs aldı 9 mayıs 2012 de yani 2 gün sonra bilecik 2nci jandarma er eğitim tugayına gideceği yazıyordu. mesleği olarak diğer elektrik tesisatçıları yazıyor kağıtta. kendisini 9 mayısta kendi ellerimizle teslim ettik. ama diğer gelicek olan askerler varmış 92/2 ler. onları bekliyor şu an pek bişey yaptırmıyolarmış. Biz çok korkuyoruz benim hayatımda tek bir insan var oda nişanlım başka hiç kimsem yok o yüzden çok korkuyorum ya bişey olursa diye hergün ağlıyorum hergün dua ediyoru. ama bir yandan merak ediyorum nişanlımı ne yaparlar doğuya gönderirler mi. şu an 10. bölükteymiş. ALLAH YARDIMCI OLSUN BÜTÜN ASKERLERİMİZE.. NE OLUR BANA YARDIM EDİN. NE YAPMASI DAHA İYİ OLUR ASKERİMİN ? NASIL BİR YOL İZLEMELİ. YARDIMLARINIZI EKSİK ETMEYİN. ALLAHA EMANET OLUN.

Hayırlı tezkereler diliyorum tüm askerlerimize
    Kardeşim de Bilecik'te acemiliği yaptı oradan tank şöförü olarak Ankara'da eğitim aldı ve şimdi usta birliği olarak Diyarbakır'a gidecek aynı sıkıntıyı senin gibi bende yaşıyorum fakat senin şöyle bir avantajın var. Nişanlın meslekci olarak ayrılabilir. Meslekciler yurdun her yerine gidiyor onun dışında kalanlar hep doğuya tabi şans işi de Allah askerimize zeval vermesin.

• Arkadaşlar merhaba,öncelikle hepinize Allah sabır ve kolaylık versin... Benim nişanlım 92/2 bilecik söğüt e şoför olarak gitti,elinin üzerindeki yara nedeniyle refüze oldu merkeze aldılar,meslekçi seçilemedi acemiliği 3 ay yapıcak,tim seçilip seçilmeyeceği belli değil,yapılı falan diye tüm çevremiz doğu diyor.Tabiki oradakilerde asker,tabiiki ölüm gelecekse silah temizlerken bile gelir,ama insanın içi almıyo,düşündükçe çıldırıcak gibi oluyorum sanki.Her kafadan bir ses çıkıyor tim seçilirse kesin doğumu ? yada neye göre time seçiliyor ? buradaki yorumlarıda okudum duyduklarımdan farksız.Bir korku var içimde aynı zamandada sanki batıda yapacak gibi bir his.. tarifsiz birşey lütfen cevap verin ne yapar sizce nereye düşer ? cevap verenlerden şimdiden Allah rağzı olsun Allah yar ve yardımcınız olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: isozcan

Arkadaşlar merhaba,öncelikle hepinize Allah sabır ve kolaylık versin... Benim nişanlım 92/2 bilecik söğüt e şoför olarak gitti,elinin üzerindeki yara nedeniyle refüze oldu merkeze aldılar,meslekçi seçilemedi acemiliği 3 ay yapıcak,tim seçilip seçilmeyeceği belli değil,yapılı falan diye tüm çevremiz doğu diyor.Tabiki oradakilerde asker,tabiiki ölüm gelecekse silah temizlerken bile gelir,ama insanın içi almıyo,düşündükçe çıldırıcak gibi oluyorum sanki.Her kafadan bir ses çıkıyor tim seçilirse kesin doğumu ? yada neye göre time seçiliyor ? buradaki yorumlarıda okudum duyduklarımdan farksız.Bir korku var içimde aynı zamandada sanki batıda yapacak gibi bir his.. tarifsiz birşey lütfen cevap verin ne yapar sizce nereye düşer ? cevap verenlerden şimdiden Allah rağzı olsun Allah yar ve yardımcınız olsun

% 95 doğu çıkıyor. Hatta 98 bile diyebiliriz. Batı çıkması çok çok büyük bir şans olur açıkcası.. Batı çıkması için bandocu olacak yada bir şans meslekçi seçilecek. Meslekçilerde batıya düşme olasılığı 90 günlük acemilerden çok daha fazla. Eğer bandocu olursa büyük bir ihtimal batıya düşer... Başka bir yolu yok yani.. Zaten meslekçi seçilemedi demişsiniz o seçenekte gitti. Kışı da ayrı bir dert oranın yazı da .. Ben kışın gitmiştim, benimde soğuktan kulaklarım, dudağım, ellerim kurumuş yara olmuştu. Havası çok berbat yani.. Yapılı olması yüzünden doğuya gider diyenlere de kafanızı takmayın, normal yapı da da olsa doğuya düşer. Çünkü bilecik doğu eğitimi veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _nick falan yok_ -- 21 Haziran 2012; 23:24:49 >

• meraba ben bilecik merkezdeyim 92/2. 8.bölükteyim ve 10.time seçildim. timler neye göre seçiliyor ve çatışmalara girme oranım nedir. makineli türek yardımcısı görevindeyim
  • Ve evet Söğüt 1. bölükten şöför olarak dağıtıma gideceğim yer SİİRT.
    ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.
  • Bende kasım 99 yılında teslim olmuştum birliğe. bölük 408 kişi ise 400 ü doğuya çıkıyor. Ayrıca başımıza gelen bir olayı anlatayım. Birlikten cıkınca sağda garaja doğru uzun bir yokuş var sağ taraftaydı sanırım bir pastaneye girdik arkadasla. İki dilim pasta ve cola fiyatı sorduk adam 4 lira dedi (misal veriyorum) yedik arkadasla kalktık. Sonra kasada bir bayan vardı adam başka taraftaydı kadına hesap ne tuttu diye sorduk. Yediklerimizi söyleyip. kadın demez mi 2,5 - 3 lira gibi bir rakam. Halkı askeriyeden geciniyor çoğu yani. Giden arkadaşlar dikkat etsinler fiyat sormadan bir şey almasınlar. Esnaf ile ilişkilerde gözünüzü açın. Oranın çamuru da meşhurdur. Soğuğuda soğuktur. içlik boyunluk hatta kulaklık bile alın. Kulaklar kabuk bağlıyor soğuktan. Bitmez dedim ama ama 13 yıl olmuş biteli. Başlamak bitirmenin yarısıdır. Tatile gidilmiyor sonuçta zorlukları olacaktır tabi ki. Ama ne ihtiyacınız ne varsa (iç çamaşırı, Traş sabunu, jilet, pijama, içlik vs.) birliğe gitmeden memleketinizden alın derim....... Girdikten sonra da oranın eşofmanları vs bazı şeylerini satacaklar, Öyle hesap makinesi kullananları görmedim raskele tuslara basıyolar. Fiyatlarını sorun hesap edin. Bir sıkıntı varsa Ast subaya vs söyleyin. En önemlisi alaycı ağızlar karşınıza gelecek kendini bilmez şahsiyetlerden. Onlara pek kulak asmayın. Şimdiden herkese hayırlı teskereler. Herşeyin başı sabır....

• Bilecik önceleri 9. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı olarak geçerdi
    Daha sonra adı 2. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı'mı oldu ?
  • 81/ 3 DK ydım yıl 2001, ah ulan ahh.... şubeye gittim, elime sülüsü tutuşturup 2 güne kadar bilecikte ol dediler... 3 gün sonra gittik, bomboş başkentte yaşadığım için bana köy gibi geldi bu vileyet... her neyse kamfulaşları giydim. benle beraber 2 DK daha vardı.... 2 kişi 8. bölüğe, diğeri 11, bölüğe düştü.... ilk koğuşlara girdik, cehenneme hoşgeldiniz dediler şaşkın şaşkın yerleştik... 1 gün iki gün derken koymaya başladı askerlik... kasımda gitmiştik, ben bileciğin kışı kadar kış görmedim hayatımda.... yağmurunu hatırlayan varmı aranızda ince ince yağar, adamın kulağını sanki gökten çivi düşüyormuş gibi acıtır.... 15 gün sonra anamdan emdiğim süt burnumdan geldi yani.... hiç unutmam 2 kişi firar etmişti, 9. bölükten , bizide kaldırdılar gecenin 02:00 sinde eşofmanlı olanı eşofmanla atletli olanı atletle aşağıya kovalıyor çavuşlar.... hayvan sürüsüyüz sanki.... 1.5 saat yağmurun altında iştima yaptı kansızlar... psikoloji alt üst oldu tabi, bilecik bilecik bilecik..... çamurlarda sürünmek, gecenin karanlığında mıntıka yapmak, artık sıradan bir iş gibi gelmeye başlamıştı... zaman geçti, 35 gün sonra meslekçi seçimleri var hemen koştum tabi kafamdan ne atsamda kurtulsam bu cehennemden, marketçiyim dedim kantinci seçildim sanki çocuklar gibi sevinme başladı içimde ... esir olmuş asker sanki yıllar sonra ülkesine dönüyordu.... kalan arkadaşların yüzündeki ifade halen aklımdan gitmez ertesi gün otobüslere bindiğimiz gibi herkez memleketine.... ankara dedim kendi kendime senin kıymetini bilmedik... çok hakkın var üzerimde dedim... sonrasımı nevşehir ürgüp..... mübarek otel gibi yer...........

• B
    Benim askerm de 9.er eğitim alay komutanlığı bilecik de 2.time seçilmiş görevi bixsi 'miş,düşeceği yer doğu diye bekliyoruz
  • 2 NCİ J.EĞT.TUG.K.LIĞI/BİLECİK / BİLECİK / BİLECİK

usta birliğinde gidicem bileciğe arkadaşlar, herkes acemiliğini mi yaptı Bilecik'te, bilgi lazım?
  • BİLECİK 9.J.EĞT.A.K.LIĞI/BİLECİK
  • burası güzel yer beyler rahat olsun herkes kötülemiş bölükçe hareket edince çök kalk yat çok yapacaksınız ama adam olanı el üstünde tutuyorlar. 2. bölükteyim rahatım....
  • Merhabalar arkadaşlar kardeşim acemiliğini karabük safranboluda yapıyor halen, meslekçi olarak gitti şoför kendisi. Similatörü geçmiş. 2 Gün önce aradı Usta birliğim BİLECİK 2. ER EĞİTİM JAN. TUGAYI Dedi. Dikkat edin USTA BİRLİĞİ KADROLU ASKER olarak devam edecekmiş orada.

İnternette araştırdım hiç usta birliğini orada yapan birilerinin yazısına denk gelmedim hep acemiler yazmış. Orada usta olmak nasıl diyor bana 2 gündür araştır diyor. EVET Bilecik 2. Er Eğitim Tugayı'nda USTA BİRLİĞİ giden bilen yer yemek nasıl bir yer

HABER BEKLİYOR BENDEN BURAYA KONU AÇMAMI İSTEDİ. Hepinize selamı var ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavikorku1

Merhabalar arkadaşlar kardeşim acemiliğini karabük safranboluda yapıyor halen, meslekçi olarak gitti şoför kendisi. Similatörü geçmiş. 2 Gün önce aradı Usta birliğim BİLECİK 2. ER EĞİTİM JAN. TUGAYI Dedi. Dikkat edin USTA BİRLİĞİ KADROLU ASKER olarak devam edecekmiş orada.

İnternette araştırdım hiç usta birliğini orada yapan birilerinin yazısına denk gelmedim hep acemiler yazmış. Orada usta olmak nasıl diyor bana 2 gündür araştır diyor. EVET Bilecik 2. Er Eğitim Tugayı'nda USTA BİRLİĞİ giden bilen yer yemek nasıl bir yer

HABER BEKLİYOR BENDEN BURAYA KONU AÇMAMI İSTEDİ. Hepinize selamı var ;)

Arkadaşım bilecikte 2004-2006 yıllarında 84/4 olarak hem acemi hem usta olarak askerliğimi yaptım.İlk olarak söğüt e şoför gittim çokta sevinçliydim hep makam şoförü olmak istiyordum ama beni vere verehttp://www.trdefence.com/wp-content/uploads/2011/04/otokar-arma-8x8-apc.jpg şuna benzeyen bir aracın birliğine verdiler neyse efendim zaten söğüt askerlik adına berbat bir yer yemekhanesi yemekleri komutanların davranışları tesisler filan derken dedim oğlum işin bitti ama bir tanıdık casıtası ile katakulli yaptık bari dedik bilecik merkeze geçelim bişeyler yaptılar 10 gün sonra söğütten bileciğe götürüldük.Bi gittikki söğütün 20 katı bi yer tabi yukardan bakmadım ama girerken anlaşılıyordu.Gittik tabi koyun gibi ne yapacağımızı bilmiyoruz günlerden pazar saat olmuş akşam üzeri 3-4 civarı tanıdık kimse yok derken sağolsun beni oraya aldıran başçavuş akrabam gelip beni buldu bende bi sevinç bi heyecan derken o gece onun birliğin de komutan odasında fenerbahçe maçını izlemiştim pide filan yemiştim sonra bölüğüme götürüp teslim etti tekrar kabus dolu günler geceler başladı dedim.Tabi aynı tugay içinde olduğumuzdan benimle sık sık ilgilenecekti fakat sürekli de yanımda olamazdı.Neyse efendim kendisi bando başçavuşuydu ara sıra beni bando bölüğüne çağırtarak eğitimlerden kurtarıyor karnımız güzel yemekler görüyordu.İçerde lojmandaydı imkan buldukça evine götürüyordu eşi çocukları temiz yemekler yiyordum.Tabi bandocu olacaktım yani 30 gün sonunda komando eğitimim sona erecek elimize enstruman alacaktık.Ve meslekçiler okunurken adım bandoda okundu yemin törenine filanda çıkmadım gerek yok kalabalığa girmeye beni tören sabahı evci olarak postaladılar ankaraya tabi 3 gün ankarada kaldım sonra döndüm bileciğe.Bandolu günler başlıyordu.Sanırım orada 45 günlük eğitim sonrası dağıtımlarımız yapılacaktı süreyi hatırlamıyorum.Dağıtım için çalışmalarımız başladı şimdi ismini vermeyeceğim bir yüksek rütbeli emekli komutan bizim çok uzaktan bir akrabamız ( ben hiç tanımadım tanışmıyorum ama kuzenim tanıyordu ) dağıtım için bana yardımcı olacaktı.Tabi makamına randevusuz girmek mümkün değildi ailem ve kuzenim ile defalarca telefonumdan kritik yaptık onlar ankaraya gelmemi istiyordu evci çıkarsın hafta sonu dediler ama ben bilecikte devam etmek istedim son kararım da bu dedim eminim dedim randevu alındı paşaya gidildi adım soyadım bölüğüm yazdırıldı beklemeye başladım.Artık dağıtım listelerinin gelmesine sayılı günler vardı hergün tugay idari işlerden telfon bekliyorduk.Bir gece saatler 11 i gösterdiğin de haber geldi dağıtım listesi tugaya ulaşmıştı.Hemen çıktısını aldırdık yatay ve dikey olarak aşırı uzun bir listeydi.Adımı buldum cetveli koydum ve sevk olacağı birlik aynen bilecik yazıyordu yani ayarlamalar tamamdı orada devam ediyordum.Neyse efendim bindik otobüse geldik evimize yattık 7 gün evde ama beni sıkıntı bastı sonuçta yine gidicez.Neyse gittik bando idari işler astsubayı akrabam olduğu için içimde bi rahatlık ama yinede askerlik psikolojisi hakimdi.İdari işlere yazıcı olarak girdim oturdum.Evet yazıcıydım 14 ay askerden öncede 17 yaşında çalışmaya başladım pc başında sene 2014 halen pc başında çalışıyorum.Tabi askerde internet yoktu ama pc pc dir ekran klavye bıkkınlık geldi .

Anlatılacak çok hikaye var fakat sorunuzun cevabına geleyim biraz uzattım kusura bakmayın bilecik eğer değişmediyse biraz esnek bir birlik çok rahat.Eğer pide fırınına gitme fırsatını bulursa kardeşiniz 1.5 tl ye kaşarlı pide yiyorduk enfes bir tadı vardı askerin gitmesi yasak normalde o bölgeye tugay komutanının evinin yakınında ve rütbeliler kullanabiliyor ama artık o kişinin uyanıklığı ve becerisine kalmış.Hele pide yapan er asker devrenizse değmeyin keyfinize.Tugayda esrar içenler vardı çok iyi biliyorum.Eğer acemilerin olmadığı dönem olursa tugayda in cin top oynar ses olmaz acaip rahattır komutanlar uyuyacak bi masa muhakkak bulur.ormanlık alanlar vardır özellikle yanlış hatırlamıyosam 3. taburun oradaki yemekhanenin orda tugay merkez binası ve yemekhane var oralar hep ormanlık alan cumartesi ve pazar günleri zaten izin günleri olduğundan bölüğünüzün nöbetçi komutanı da kafa dengiyse gidin ormanda çimlere uzanın uyuyun gökyüzünü seyredin keyfinize bakın.Ama saat kurmayı unutmayın içtima kaçarsa keyfinizde kaçar.Muhakkak yemekhanede bi devreniz olsun sizin bölükten ya da başka bölükten gece karnınız acıkınca 2 kalıp kocaman beyaz peynir size gizlice verilebilir fırında da dost edinirseniz sıcak ekmek alabilirsiniz.Yemekleri fena değildi.

Kısaca aklıma gelenler bunlar.Şayet içersi o kadar güzeldiki ben çarşıya bile çıkmazdım bi gün bölük komutanımız yüzbaşı fırçaladı da çıktım çünkü askerin içerde tutulması yasak çarşı zorunlu psikolojik rahatlama açısından onada 2 kere çıkmış olayım diye çıktım.Sorunuz olursa özelden mesaj atabilirsiniz.Rahat rahat askerliğini yapar gelir

Ekleme yapıyorum :)

Aynı şartlar sağlanırsa yine 15 ay gitmeye razıyım ve gitmek isteyen devrelerim de var o dönemden o tugaya

artı haberleri takip ediyorsanız isimleri duymuşsunuzdur ya da google a yazabilirsiniz Tuğgeneral Ali aydın ve Levent Ersöz bizim dönemde tugay komutanlığı yaptılar sonra sanırım biri balyozdan biri ergenekondan içeri alındı ben suçlu suçsuz konusuna girmiyorum ama 2 sinin de hapse girmesi ve aynı tugayı arka arkaya yönetmesi çok garibime gitmişti içimden espri olarak tugayın ne kadar gevşek olduğu ortada diyordum duydukça

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PamirSAROS -- 7 Mart 2014; 17:06:08 >

• 2004 Yılında yaptım.Zordu,çok zordu.Denetimlerde 07-22 arası ayakta idik.İntikalde kış günü arazide idik gece.Askere Tugay Komutanı Levent Ersöz ün emri ile iyi davranılıyordu ama haliyle askerlik işte.Olması gerektiği kadar sertti.Meslekçi olmak için mesleğe hakim olmanız lazım.İzmirde dükkanı olan lahmacuncuyu almıyorlar mesela.Taşankepçe esnaf lokantısında aşçı iseniz içli pilav nasıl yapılır diye soruyorlar.İngilizcem var derseniz ordan bir boğaziçi mezunu yada londradan gelen asker bulup konuş bakayım diyorlar.Ama şansınızı deneyin başaramazsanız cezası yok komik duruma düşüyorsunuz sadece..Jilet izi felan varsa çok sıkı PDR denetiminden geçiyorsunuz.Gerçekten manyakmısınız yoksa gençliğin verdiği bir anlık hatamı ortaya çıkarırlar yani.Canınıza değer vermiyorlar hissine kapılsanızda tam aksine kaza intihar vs olaylara çok çok dikkat ediliyor siz farketmesenizde.Serçe parmağınız kırılsa koskoca tugay komutanı akşam Genel Kurmaya rapor veriyor.Kulak misafiri olmuştum komutanın kapısında beklerken.
    PamirSAROS arkadaş bandocuymuş,belki hatırlar.Bandocu bir er o yıl beyin kanamasından vefat etmişti.Travma vs ile değil.Ebru Gündeş gibi doğumsal öngörülemez sebeplerle.Ambulans acil sistemi çok hızlı çalışır.O gece nöbetci değildim ama tesadüf ordaydım.Revire geldiğinde gözlerinden anladık sıradan bir durum olmadığını ve nöbetci arkadaşla hiç ambulanstan indirmeden süratle Devlet hastanesine götürdük ama maalesef kurtulamamıştı.Ben nöbetci değilsem hakkım olmadığını düşündüğümden karavana yemezdim ama nöbetlerde yediğim yemeklerin isimleri farklı olsada hepsinin tadı sanki aynıydı.Ama erler zannımca kurt gibi keyifle yerler çünkü sürekli hareket halindeler.Levent Ersöz insani yönü iyi olan bir komutandı.Askere küfür ve dayağı kesinlikle yasaklamıştı.Bir keresinde ambulansla vakaya giderken Tugay içerisinde spor yapan Ersöze az daha ambulansın aynasıyla çarpıyordu bizim asker.Kimdi o lan dedim.Bizim şöför hiç görmemiş bile karanlıkta koskoca Tugay komutanını.Neyse hasta askeri aldık geldik ben epey bir müddet karagahtan haber bekledim endişeyle ama arayan soran olmadı.Kalabalık bir birlik olduğundan esrarcısı,tinercisi vs de olurdu haliyle.Askerliğim boyunca birde gay denk geldiydi....

• Burdaki yazilanlari okuduktan sonra icimdeki yasama sevinci gitti..
    Bilecik 9.alay komt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iceWave İ kullanıcısına yanıt
    Gider tabi. çamuru meşhurdur. Hele karda yağdı mı, off off off. Köprüsü de meşhurdur :)
  • perşembe günü ordayim 06 11 2014 :D Allah yardimcimiz olsun (9.alay bilecik)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spartac

burası güzel yer beyler rahat olsun herkes kötülemiş bölükçe hareket edince çök kalk yat çok yapacaksınız ama adam olanı el üstünde tutuyorlar. 2. bölükteyim rahatım....

dostum sen torpillimisin yoksa :)
    rahat yer dediğin yerde 45 gün banyo yapmadık,56 günde 17 kilo verdim
    daha örnek yazayımmı :)
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.