Şimdi Ara

Sinif Ogretmenligini Birakip Makine Muhendisligi Okumak ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Su an 1. sinif ogrencisiyim sinif ogretmenlinde ama iyice sogudum mulakat sozlesmeli vs olaylarindan sonra sizce birakmalimiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Makine mühendisliğini yapabileceğini düşünüyorsan bırak uğraşma sınıf öğretmenliğiyle.
  • İs imkani nasil

• Mühendisliklerin çoğunca İngilizce altın bir anahtar misali.İngilizce iyi düzeyde biliyorsanız maaş farklı oluyor.
  • Mühendislikte hayattan soğursun. Aldığın maaş zevk vermez.

Ha diyorsan ODTÜ'yü tek seferde kazanırım, o zaman lafımız yok.

Bence öğretmenlikte kal. Her türlü daha iyi. Hiç yoktan bahanen hazır okudum iş bulamıyorum.

Mühendisliği bitirmesi bile bir dert.

Değmez.

Sakın yapma.
  • İş imkanı varda iyi bir ünide okursan yani gidip odtü den egeden ktü den itü den filan mezun olursan iş imkanı çok olur ama uyduruk bir üniye gidersen fazla birşey bekleme.Yine iş imkanı olur ama işin garanti olmaz.
  • Okuması zor bölüm, çok mezun var, makine mühü tavsiye etmem
  • kafana azmine ufkuna güveniyorsan dakka durma.

• Hocam makine mühendisliği zordur, okuması zordur, iş bulması zordur, başlarda maaşı gerçekten düşüktür. vs. ancak kilit önerim şudur. Makine mühendisliğini ne için istiyorsun? Para için mi sevdiğin için mi? Makine mühendisliğini paradan bağımsız bir şekilde okumak istiyorsan, sadece makine mühendisliğini değil herhangi bir bölümü sırf sevdiğin için okumak istiyorsan hemen bırak. Hele hele dediğin gibi şu mülakat gibi olaylardan sonra yandaş değilsen arkana bakma bile :) Ben de sosyal bilgiler öğretmenliği okuyordum, ha öğretmen olmakta istemiyordum zaten ve geçen yıl bir bakıma aşağı yukarı öngördüm önümüzdeki yıllarda bu tip mülakat rezilliklerinin olacağını. Hem sevmediğim bölüm, hem de bu tip olayların olabileceğini düşündüğüm için bıraktım ve haklıda çıktım. Pişman değilim yine olsa yine bırakırım

• Scott Mary kullanıcısına yanıt
    Aynen kardes benden ogretmen olmaz sen ne okuyorsun

• Kimsenin adamdan(!) saymadığı ege ile ktü yü nasıl odtü yle aynı cümlede kullandınız şaşırdım doğrusu
  • teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Br dusuncem daha var hemsirelik okumak cunku atamalari kolay peki bu mantikli mi sizce

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abi saolasin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.