Şimdi Ara

The Walking Dead dizi izleme sitelerinden tamamen kaldırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
6.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The Walking Dead dizi izleme sitelerinden tamamen kaldırıldı 
    The Walking Dead’in merakla beklenen 7. sezonu 23 Ekim Pazar günü Amerika’da, 24 Ekim akşamı ise ülkemizde FX kanalından yayınlandı. Ekip içerisinde otoritesini kanıtlamak isteyen Negan ile henüz ilk bölümden dramatik şekilde farklı bir yön alan dizi, seyircileri tam anlamıyla ekranlara kilitledi.

7. sezonun ekranlara gelmesiyle birlikte FX, FOX Crime ve FOX Life kanallarıyla ülkemizde yabancı dizi yayını yapan FOX Channels, sürpriz bir hamleyle The Walking Dead için telif atağına geçti. Zira hukukçular tarafından dizi izleme sitelerine gönderilen yoğun telif hakkı bildirimi ile The Walking Dead’in popüler birçok online dizi platformundan tamamen kaldırılması sağlandı.

Dizinin bölümlerinin yanı sıra Türkçe altyazılar da yayından kaldırılıyor 

Çok geçmeden sosyal medyada büyük yankı uyandıran olayda Türkçe altyazıların da telif ihlaline takıldığı ortaya çıktı. Yani sadece bölümler değil, aynı zamanda altyazı sitelerindeki Türkçe çeviriler de bundan böyle yayınlanamayacak. The Walking Dead’e altyazı hazırlayan kişiler Twitter’dan paylaştıkları mesajlarla yasal uyarılar nedeniyle artık dizi çevirilerini yapmayacaklarını duyurdular. 

Edinilen bilgiye göre telif hakkı bildiriminin şu sıralar altıncı sezonu yayınlanan American Horror Story'yi (FX) ve The Exorcist'i (FOX Life) de kapsadığı, ilgili yapımlara ait altyazıların gelen ihtarname sonucu kaldırıldığı belirtildi. Hatırlayacağınız gibi Game of Thrones'un altıncı sezonu yayınlanırken Digiturk'ün benzer bir engelleme durumu söz konusu olmuştu.

• Sıkıntı değil her zaman bulur izlerim... Sürekli takip ettiğim sitede kaldırmışlar başka yerden yine buldum istedikleri kadar ihtarname çeksinler her türlü internette yayınlanacak.

• Torrent'ten indirsen bu kez güvenilir (tam, doğru çeviri) altyazı sıkıntısı olacak. Elbet bir yol bulur bizim Türk siteler merak etmeyin.

• Netflix gibi platformlar geliyot Türkiye' ye. Adam hiç dizisini illegal yoldan izlemene izin verir mi artık.

• "She-who-must-not-be-named82"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 25 Ekim 2016; 0:51:51 >
  • İzleyecek adam çatır çatır izliyor istediği kadar kaldırsınlar

• İlk bölüm fenaydı midem kalktı resmen . Çoluk çocuk izlemesin .

• Tam diziye başlayım dedim
    Telif yedik iyi mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ilk bolumden mideniz kalktiysa bence siz de izlemeyin İlerde cok fantastik seyler oluyor

• Diziayda var 15 dk once bitirdim :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajımda kurallara aykırı herhangi bir şey yoktu neden silindiğini anlamadım.

Neyse en azından haberi düzeltmişsiniz spoilerı kaldırmışsınız.
  • Walking Dead izlemiyorum ama bu tarz yasaklar etkili oluyor mu emin değilim sadece 5 dakika daha fazla arıyoruz o kadar. Netflix uygun fiyatlı olursa ve internet kotalarımız uygun olsa Netflix kullanırım fakat o kotalar ile Netflix'e para vermek anlamsız.
  • Bugüne kadar midem bulanmadi, 7.1'de içim disima kalktı. Yeni sezon çok daha kanli

• Nasıl kaldırıldı. 2 saat önce izledim ve 720p. Haberden sonra gene baktım sürüyle yerde mevcut. Gerçekten engelleyebileceklerini düşünüyorlar mı acaba. bu diziyi tv de izlesek 50 dakikalık süresini 30 dk ya indirirler kese kese.

• quote:

Orijinalden alıntı: strathmorea

Nasıl kaldırıldı. 2 saat önce izledim ve 720p. Haberden sonra gene baktım sürüyle yerde mevcut. Gerçekten engelleyebileceklerini düşünüyorlar mı acaba. bu diziyi tv de izlesek 50 dakikalık süresini 30 dk ya indirirler kese kese.

boşver hocam kim SEVER yalova kaymakamını :)) sen izlemene bak...
  • Çok geç kalındı bu işlemler için ve hala çok yetersiz.

• Netflix Türkiye'de aktif ama USA ile TR'de farklı içerikler war.

• Orjinal içeriği her zaman desteklerizde bu gelir ve dünyanın en pahalı ürünleriyle biraz zor. bf1 200 TL. insanlar avrupada 200 birim parayla rx470 ekran kartı alıyor :) biz anca oyun alıyoruz. Bunca giderin yanında orjinal içeriklere kuruş kalmıyor.

• daha yeni izledim, site adminin gözü kara valla:), ayrıca a. horror story'de sitelerde yok

• at avrat torrent

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.