Şimdi Ara

Ryze ultisi hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ryze ultisini açtıktan sonra içinde zhonya basınca kaçış mekanizması olarak kullanılabiliyormuş.

Birçok kişi ultisi çöp diyordu ama worlds de gayet yaptığını gördüm.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• Öyle olsa bile kullanan görmedim hiç.

Bence ultisi pek işlevsel değil.( hasar bakımından )

3 skille oynanıyor şuan ama hala pro arenada banlıyorlar. ??
  • Kuralsiz111 kullanıcısına yanıt
    Ultisi pek işlevsel değil (Hasar bakımından) . Ne zamandan beri hasar ve işlevsellik doğru orantılı oldu

Ve beyin koşarak uzaklaşır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuralsiz111

Öyle olsa bile kullanan görmedim hiç.

Bence ultisi pek işlevsel değil.( hasar bakımından )

3 skille oynanıyor şuan ama hala pro arenada banlıyorlar. ??

Hasar atmayan bir ultinin hasar bakımından işlevsel olmasını neden bekliyorsun ki :d
    Banlamalarının sebebi çok basit aslında:

Faker combomaker
  • Yeni Ryze hakkında zayıf demiştim.
    Güzel düşüncem(hipotezim(tanım uyuyordur inş))çürüdü.
    Ha perma bana gerek yok ama Faker bir Cyborg o oynarsa vay halimize ! diyip banlıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glamdring26

Banlamalarının sebebi çok basit aslında:

Faker combomaker
    ultinin hasar bakımından işlevsel olması neden söz konusu olmasın ? laf sokacağına mantıklı bir şekilde açıklada aydınlat bizi @Teemo Erdoğan

sen ne demek istediğimi anlamadın.eski ultisi işlevseldi verdiği hasara katkısı vardı combonun bir parçasaydı yani.Ama şuan ki ultisinin diğer skillere bir faydası yok yani hasara direk olarak işlevi yok anladın ?

@DeidaraSanji

Adam anasının karnındada ryze oynuyodu galiba :D değişse bile oynuyor ama sırf faker oynuyor diyemi banlıyorlar yani @Glamdring26
    Bence mantık hatan var.
    Hasar ve işlevsellik birbirine zıttır.
    Bir skill ne kadar işlevselse o kadar hasar atmaz(hemde hiç),ama bir skill aşırı hasar bırakabiliyorsa işlevselliği yok denecek kadar azdır.
    Mesela Ryze'ın ultisi işlevsellik bakımından,
    Kata'nın ultisi hasar bakımından üstündür.
    %85 winrate var adamda.

Ryuya karşı 1 oyun banladılar diğer oyun saldılar hiçbişey yapamadı.

Faker e salcaklarınu zannetmiyom saldıkları gibi alır taşır.
  • Zıt kavramlar değilde farklı kavramlar desek daha doğru.

Hem hasar atıp hem işlevsel olan skillerde işin içinden çıkılmaz yoksa :D
  • Mesela Rumble'ın ultisinin hasarı var.

Ayrıca üzerine gelen veya çatışmadan kaçan rakipleri yakalamak içinde kullanabilirsin buda işlevsel olduğunu gösterir. ??

Yani bir ulti aynı zamanda hem işlevsel hemde hasar verebiliyor.

Bir diğer ulti Malphite

Bir diğeri Azir

Aklıma bunlar geldi şimdilik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 24 Ekim 2016; 13:58:00 >
  • quote:

Mesela Rumble'ın ultisinin hasarı var.

Ayrıca üzerine gelen veya çatışmadan kaçan rakipleri yakalamak içinde kullanabilirsin buda işlevsel olduğunu gösterir. ??

Yani bir ulti aynı zamanda hem işlevsel hemde hasar verebiliyor.

Bir diğer ulti Malphite

Bir diğeri Azir

Aklıma bunlar geldi şimdilik...
    5 li dövüşte hedef alınmaz ise ryze tokatlıyor abi ulti hasar vermese ne olur ki seri yani lava burs atar gibi vuruyor q su bilenler bilir.
  • Glamdring26 kullanıcısına yanıt
    Ya tam açıklamak istediğim oydu.
    Ne kadar işlevselse o kadar hasar ne kadar hasarlıysa o kadar az işlevsel.
    Mesela Cass'i veya Talon(yenisi)
    Ekleme:Ayrıca kullanım zorlukları ve daimi alanları olması da etkiliyor.
    (Üzgünüm biraz yan çizmiş gibi oldum ama kafamı anca topladım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-863A03C10 -- 24 Ekim 2016; 15:24:34 >
    Ne kadar ağır hasar veriyor bir Vei veya Syndra kadar mı?
    Ya sinirlermeyeyim diyorum,üslubunuzu yamultuyorsunuz.
  • İyide senin verdiğin örnek tamamen hasar odaklı ultileri olan şampiyonlar.

Ama benim verdiğim örnekler ise hasar + işlevselliği olan ultiler. Hasar ve işlevsellik birbirlerine zıt diyorsunuz ama alakası yok.İşlevsellik olayınında belirli şartları var.

Mesela Malphite ultisi.Hard ap kasarsan ADC yok edersin.Yok tank kasarsan çatışma başlatmak için kullanırsın. Yani şampiyona kalmış birşey yani işlevsel Ama Syndraya veya Veigar'a istediğin kadar tank kas ultisinin işlevselliği yok tamamen hasar vermek için yapılmış ultiler.

Öte yandan Ryze'ın ultisine işlevsel değil dememin sebebi ise hasarının olmayışı.Ultisi hasara doğrudan katkısı olsa daha iyi olurdu demek istedim.

1 milyar ap de olsa ultisi bir yerden bir yere götürmekten başka bir işe yaramıyor. Bu kadar uzun uzun yazdım umarım anlatabilmişimdir.

Bu arada bir konu üzerinde insan gibi tartışıyoruz.Üslup bozacaksanız muhattap olmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 24 Ekim 2016; 15:47:52 >

• Gönderiliyor... kullanıcısına yanıt
    Ultisi hasar vermesede olursa olur...

Ama bu ultisinin hasara doğrudan etkisi olmayışı hakkındaki düşünce ise bana ait.

Sadece kendi fikrimi belirttim o kadar.Ultisinin combosuna etkisi olsa bence daha iyi olurdu.(örnek eski ryze gibi )

Yani durum bu kadar basit
    Bak yine anlamıyorsun.
    Şöyle bir örnek vereyim.
    Bir sayı doğrusu olsun elinde.
    Solunda İşlevsellik,sağında Hasar Bırakma yazsın.
    Sende sıfır noktasındasın.
    Sola gittikçe hasarın düşer ama işlevselliğin belli bir ölçüde artar.
    Sağa gittikçe işlevselliğin aynı ölçüde azalırken hasar aynı ölçüde artar.
    Ben bunu kasdetmiştim.
    Senin verdiğin örnekleri buraya yerleştirdiğinde gayet açık bir şekilde ne demek istediğimi anlarsın.
    Not:Şampiyonların genel güzergahlarını referans alacaksın.Malphite tanktır,hunharca AP kasarak bir kişi çıkarırsın ama hasar dengeleyemezsin.
    NotNot:Üslubumu bozmuyorum.Ama konuşmaların ben bundan bahsettim sen neyden bahsediyon yaa!
    Gibi bir yaklaşım içerdiği için.
    NotNotNot:İşlevsellik ve Hasar Bırakma birbilerini zıt olan şeyler ama herşey sıfırda dengelenir değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-863A03C10 -- 24 Ekim 2016; 15:54:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xerneo

Bak yine anlamıyorsun.
    Şöyle bir örnek vereyim.
    Bir sayı doğrusu olsun elinde.
    Solunda İşlevsellik,sağında Hasar Bırakma yazsın.
    Sende sıfır noktasındasın.
    Sola gittikçe hasarın düşer ama işlevselliğin belli bir ölçüde artar.
    Sağa gittikçe işlevselliğin aynı ölçüde azalırken hasar aynı ölçüde artar.
    Ben bunu kasdetmiştim.
    Senin verdiğin örnekleri buraya yerleştirdiğinde gayet açık bir şekilde ne demek istediğimi anlarsın.
    Not:Şampiyonların genel güzergahlarını referans alacaksın.Malphite tanktır,hunharca AP kasarak bir kişi çıkarırsın ama hasar dengeleyemezsin.
    NotNot:Üslubumu bozmuyorum.Ama konuşmaların ben bundan bahsettim sen neyden bahsediyon yaa!
    Gibi bir yaklaşım içerdiği için.
    NotNotNot:İşlevsellik ve Hasar Bırakma birbilerini zıt olan şeyler ama herşey sıfırda dengelenir değil mi?

Bence boşuna uğraşıyorsunuz, arkadaş inatla hasar olmadığı için işlevsel değil demeye devam edecek belli ki. Mesela arkadaş için Bard ultisi çok gereksiz. Yada TF ultisi de aynı şekilde sadece bi yerden bir yere gitmene yarıyor çok gereksiz. ( Kaldı ki TF ultisi şu haliyle Ryze ultisini tokatlar. ) O yüzden yorma kendini.

• Ben zaten istisnai durumlar hariç,yani oyunlarin %90'ında 3. item zhonya alıyorum.Ultiyi işe yarar yapan tek item.
  • quote:

Öte yandan Ryze'ın ultisine işlevsel değil dememin sebebi ise hasarının olmayışı.Ultisi hasara doğrudan katkısı olsa daha iyi olurdu demek istedim.

1 milyar ap de olsa ultisi bir yerden bir yere götürmekten başka bir işe yaramıyor. Bu kadar uzun uzun yazdım umarım anlatabilmişimdir.

Lol xd xd
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.