Şimdi Ara

Site açmak için hangi bilgisayar idealdir. masaüstü mü diz üstü mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Site açmak için hangi bilgisayar idealdir. masaüstü mü diz üstü mü? konuyu yanlış yere açmış olabilirm.

• İkisi de değil. Server bilgisayarı ve metro internet lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarnageTR

İkisi de değil. Server bilgisayarı ve metro internet lazım.

normal bilgisayardan normal internetten site açılamazmı yani hiç bi şekilde ?
  • 3s123 kullanıcısına yanıt
    Öğrenme ya da deneme serveri olarak kullanabilirsin ama üyelere açtığında ciddi donmalar yaşayacaktır. İşlemci ve RAM yeterli olsa dahi ağ genişliği yetmeyeceğinden aynı anda birkaç kullanıcı dışında hizmet sunman imkansız.

Bunun dışında bilgisayrı sürekli açık tutman lazım, internetin kesilmemesi lazım, mümkünse sabit ip alman lazım, sunucu ayarları uygun bir şekilde ayarlayıp sürekli gözlemlemen lazım, olası saldırılara karşı gerekli önlemleri alman lazım. Tek kişi zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Öğrenme ya da deneme serveri olarak kullanabilirsin ama üyelere açtığında ciddi donmalar yaşayacaktır. İşlemci ve RAM yeterli olsa dahi ağ genişliği yetmeyeceğinden aynı anda birkaç kullanıcı dışında hizmet sunman imkansız.

Bunun dışında bilgisayrı sürekli açık tutman lazım, internetin kesilmemesi lazım, mümkünse sabit ip alman lazım, sunucu ayarları uygun bir şekilde ayarlayıp sürekli gözlemlemen lazım, olası saldırılara karşı gerekli önlemleri alman lazım. Tek kişi zor.

zormuş baya şimdi 2300 liraya hem bilgisayar alıp hem site açılamazmı ? dizüstü 8 gb ram olsa
  • quote:

bide sen site kurmak anlıyon o şey neydi yukarda dediğin birden fazla üye olursa donuyo site onu düzeltmek için napılıyodu bide koruyucu programlar var siteye karşı onlar ücretlimi ?
  • Site açmanın bilgisayar ile alakası yok. Açtığın site facebook ile yarışmayacaksa tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3s123

quote:

bide sen site kurmak anlıyon o şey neydi yukarda dediğin birden fazla üye olursa donuyo site onu düzeltmek için napılıyodu bide koruyucu programlar var siteye karşı onlar ücretlimi ?

Siz ne yapmak istiyosunuz tam olarak? Nasıl bir site açacaksınız? Öğrenmek ve eğitim amalıysa herhangi bir bilgisayar hatta RaspberryPi gibi tekkartlar bile kullanılabilir. Blog tarzı bişey ise blogger ya da wordpress gibi ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz. Kendiniz kodlayacaksanız Hostinger'in ücretsiz planları ile başlayabilirsiniz.

Bir siteye girince sitenin kayıtlı olduğu sunucu, yazılan URL e göre sayfayı hazırlar ve bunu bir dosya/dosyalar bütünü olarak siteyi açan kişinin bilgisayarına gönderir. Bu işlem internet hızının belli bir bölümünü kapatır. Farklı bilgisayarlardan siteye girildiğinde sunucu bunları sıraya dizer ve sırayla sayfaları gönderir. İşte senin sorunun burda başlıyor. Evde kullandığın internette upload hızları çok düşüktür. Genelde download'ın 1/10 u kadardır. Bu nedenle de birkaç kişi sitene girince diğerleri giremez olur. Bunu engellemenin tek yolu daha hızlı internet almaktır. Özelllikle bu iş için kullanılan internete metro internet denir. Hızı çok yüksektir ancak tabi ücreti de ona göredir.

Saldırılara karşı kullanacağın programlar genelde ücretsiz ancak bunların ayarlarını düzenli olarak yapman lazım ve sürekli izlemen lazım. Öyle bir kez kurdum bitti diye bişey yok.

• Netbook tanda açılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 3s123

quote:

Siz ne yapmak istiyosunuz tam olarak? Nasıl bir site açacaksınız? Öğrenmek ve eğitim amalıysa herhangi bir bilgisayar hatta RaspberryPi gibi tekkartlar bile kullanılabilir. Blog tarzı bişey ise blogger ya da wordpress gibi ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz. Kendiniz kodlayacaksanız Hostinger'in ücretsiz planları ile başlayabilirsiniz.

Bir siteye girince sitenin kayıtlı olduğu sunucu, yazılan URL e göre sayfayı hazırlar ve bunu bir dosya/dosyalar bütünü olarak siteyi açan kişinin bilgisayarına gönderir. Bu işlem internet hızının belli bir bölümünü kapatır. Farklı bilgisayarlardan siteye girildiğinde sunucu bunları sıraya dizer ve sırayla sayfaları gönderir. İşte senin sorunun burda başlıyor. Evde kullandığın internette upload hızları çok düşüktür. Genelde download'ın 1/10 u kadardır. Bu nedenle de birkaç kişi sitene girince diğerleri giremez olur. Bunu engellemenin tek yolu daha hızlı internet almaktır. Özelllikle bu iş için kullanılan internete metro internet denir. Hızı çok yüksektir ancak tabi ücreti de ona göredir.

Saldırılara karşı kullanacağın programlar genelde ücretsiz ancak bunların ayarlarını düzenli olarak yapman lazım ve sürekli izlemen lazım. Öyle bir kez kurdum bitti diye bişey yok.

normal para kazanamblceğim reklamlarla eğitimde olur başka bişeylede bilgisayarla ilgili yazılar yani 8 gb ram olan 2.3 hızı olan leptopta açılabilir mi ?

Hocam siz bu işten vazgeçin bence çünkü bu kafa ile para kazanılmaz. Çalma çırpma 2 yazı ile de site açılmaz. Eğer yapacaksanız da zaten daha önce de bahsettiğim gibi ev interneti ile olmaz. Siz blogspot a falan bakın. Bi blog açın önce bi piyasayı yoklayın kendinizi deneyin. Baktınız devam edeceksiniz daha sağlam bir altyapıya geçersiniz.
  • quote:

Hocam siz bu işten vazgeçin bence çünkü bu kafa ile para kazanılmaz. Çalma çırpma 2 yazı ile de site açılmaz. Eğer yapacaksanız da zaten daha önce de bahsettiğim gibi ev interneti ile olmaz. Siz blogspot a falan bakın. Bi blog açın önce bi piyasayı yoklayın kendinizi deneyin. Baktınız devam edeceksiniz daha sağlam bir altyapıya geçersiniz.

Yukarda netbooktanda acilir demis arkadas . bide blogspotu denedim adsense hesabiniz uygun degil diyo rekalm koymak icin . ben coktan actim besabi hatta eskiden youtubeden 16 tl kalmis yaklasik. Cok degisik bisey var adsense hesabimdan reklam kodunu aldim ama blog sayfasina gelince uygun degil diyo adsenseye o yuzden koyamiyorum reklam. Bu sorunu arastirdim biraz. bulamadim google adaese yardimlarindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: kk king

Netbook tanda açılır.

Netbook ve metro internetmi demek istedin
    Kurmak istediğin siteye göre değişir blog filan mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş laptopla site açılırmı demiş millet google kurulur mu? yandex serverleri bu laptopla yönetilir mi? gibi cevaplar vermiş.

Herhangi bir bilgisayarla site açılır bu kadar net. Hatta bilgisayar olmasına gerek yok akıllı telefonunla bile site açarsın. Kurarsın wordpressi indirirsin uygulamasını siteni oradan bile yönetirsin. Elinde iyi kötü internete giren bir bilgisayarın varsa host, domain araştır öğren aç bir site, yavaş yavaş öğrenirsin, sonra forum sitemisi, dizi sitesimi ne istersen onun için ekipmanını alır devam edersin. 2 ay sonra belki yüzüne bile bakmayacağın site için boştan yere paranı harcama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NINE

Arkadaş laptopla site açılırmı demiş millet google kurulur mu? yandex serverleri bu laptopla yönetilir mi? gibi cevaplar vermiş.

Herhangi bir bilgisayarla site açılır bu kadar net. Hatta bilgisayar olmasına gerek yok akıllı telefonunla bile site açarsın. Kurarsın wordpressi indirirsin uygulamasını siteni oradan bile yönetirsin. Elinde iyi kötü internete giren bir bilgisayarın varsa host, domain araştır öğren aç bir site, yavaş yavaş öğrenirsin, sonra forum sitemisi, dizi sitesimi ne istersen onun için ekipmanını alır devam edersin. 2 ay sonra belki yüzüne bile bakmayacağın site için boştan yere paranı harcama.

bende diyom ne bu metro internet felan az kalsa vazgeçecektim.bilgilendiridiğin için teşekkürler . host ve domain almak için önerebileceğiniz bir site var mı ? Bide 1 yıllık host ve domain alsam sonra baktım bu iş oluyor devam ettirebilirmiyim 1 yıllık hot e domainn seçip 1 yıl dolduktan sonra süresini uzatmak yani ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3s123 -- 8 Kasım 2016; 16:54:15 >

ben bu işlerin uzmanı değilim ama sitem için natro' nun hostingini kullanıyorum, domainimide oradan almıştım. İyi kötü yorumlar var internette kesin öneririm diyemem ama oraya bakabilirsin. Domain ve hostun süresini tabiki ilerdede uzatabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NINE -- 8 Kasım 2016; 16:58:17 >
  • NINE kullanıcısına yanıt
    ayda yaklaşık kazancın ne kadar peki. bide bir yıllık host ve domain ikisi birlikte 100 tl yeter mi 1 yıl için
  • merhaba bir yerde adsenseden reklam kodu aldıktan sonra bazılarının o reklam kodunu kötü amaçla kullanmaması için site kısıtlama ayarı yapılıyordu onu nasıl yapıyoruz internette bulamadım :( nereye basıpta yapıyoduk aklıma takıldı ?????
  • https://tr.godaddy.com/
    Aylık 9 TL'ye hosting hizmeti sunuyorlar. Alan adı ücreti de içerisinde Ekonomik pakete dahil.

Siteni kendin yapabiliyorsan buradan hosting hizmeti alabilirsin.
    Siteni kendin yapamıyorsan, siteni yapan arkadaş seni yönlendirir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.