Şimdi Ara

Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorum, cihazı üreten Apple bile zamanla birlikte kılcal çizikler oluşabilir uyarısı vermiş.

Fakat bugüne kadar ki tüm cihazlarımı tasarımcılara olan saygımdan ötürü kılıfsız ve son derece özen göstererek kullandım. Allah'a çok şükür ne kılcal çizik ne de farklı bir darbe görmedim bugüne kadar. 3 gün önce Jet Black almamla birlikte acaba bu cihazı da aynı titizlikle kullansam cihazda zamanla çizik meydana gelir mi diye merak ediyorum. Jet Black cihazı kılıfsız kullanan veyahut kullanacak var mı aramızda?

Siz ne diyorsunuz? Sizce tüm bu haberlere karşı kılıfsız kullanılır mı bu renk?

• Arkası için jelatin varsa arka+ ön jelatin kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouTube da ilgili bir çok video mevcut günlük kullanımda cebe koyup çıkarırken bile maalesef çiziliyor

• Ben Akasya Apple Store da cihazi denedim. Daha standa koyuldugu ilk gun olmasina ragmen uzerinde cok ciddi cizikler vardi. Kilifla kullanildigi zamanda Jet Black almanin hicbir mantigi kalmiyor. Ben onermem sahsen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef kılıfsız çizmeden kullanmak mümkün gözükmüyor.
  • Bu zamana kadar bende tüm telefonlarımı kılıfsız kullandım.
    Bazen zevk için kılıfla nasıl oluyor,ekran koruyucusu ile kullanayım diye merakım sebebiyle kullandığım oldu.
    Çünkü severek aldığım bir cihazı kılıfla kullanıp kullanıma rahatsızlık vermesini istemedim.
    Tabiki kullananlara saygım sonsuzdur ve herkesin zevki farklıdır ki bunada saygı duymak gerekir.
    Bende Jet Black aldım ve arkası sebebiyle bugün full body kaplatayım diye düşündüm sırf çizilince kötü görünebilir diye.
    Akabinde biraz düşündükten sonra tekrar vazgeçtim gibi birşey oldu:)))
    Bu şekilde kullanayım çizilirse çizilsin önemli değil diyorum bir taraftan.
    Benim aklıma gelen 3GS zamanındaki arka çizikler sebebiyle matlaşma oluyordu.Onu düşününce çirkin bir görüş olacağını düşündüm.Ama o plastik malzeme idi bu biraz daha farklı bir materyal olduğu için nasıl bir görüntü olacağı belli değil:))

Sonuç olarak ne yapacağımı bende bilemedim ama son düşüncem bu şekilde kullanmaktan yana.
    Bakalım ne olacak:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Giansello

Arkadaşlar biliyorum, cihazı üreten Apple bile zamanla birlikte kılcal çizikler oluşabilir uyarısı vermiş.

Fakat bugüne kadar ki tüm cihazlarımı tasarımcılara olan saygımdan ötürü kılıfsız ve son derece özen göstererek kullandım. Allah'a çok şükür ne kılcal çizik ne de farklı bir darbe görmedim bugüne kadar. 3 gün önce Jet Black almamla birlikte acaba bu cihazı da aynı titizlikle kullansam cihazda zamanla çizik meydana gelir mi diye merak ediyorum. Jet Black cihazı kılıfsız kullanan veyahut kullanacak var mı aramızda?

Bende jetblack aldim . Hicbir telefonumu kapakla kullanmadim ve sevmem.. bu yuzden full body kaplama yaptim hicbir derdim kalmadi. Rahat rahat kullaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunbah

quote:

Orijinalden alıntı: Giansello

Arkadaşlar biliyorum, cihazı üreten Apple bile zamanla birlikte kılcal çizikler oluşabilir uyarısı vermiş.

Bende jetblack aldim . Hicbir telefonumu kapakla kullanmadim ve sevmem.. bu yuzden full body kaplama yaptim hicbir derdim kalmadi. Rahat rahat kullaniyorum.

Sizden ufak bir ricam var.
    Cihazınızın kaplanmış şekilde ön,arka ve yanlardan detaylı fotoğraflarını eklermisiniz zahmet olmazsa?
    Birde kaç liraya hangi marka kaplattınız diye sorayım:)

• Bende hiçbir telefonumu ne ekran koruyucu ne kılıf ile kullandım.

Jetblack rengini inceledim; bahsedildiği kadar, videolarda gösterildiği kadar hassas değil bence.

İlla ince kılcal çizikler olacaktır. Çok dikkatli bakınca belli olur. O kadar düşünmeye, o kadar takmaya gerek yok (bence)...
  • Valla ben cihazlarımı hep sağlam kılıflarla kullanıyorum. Çünkü çiziklere dayanamıyorum. Çok çirkin geliyor gözüme. 5s ve 6s için kullandığım kılıflarım hep kevlar malzeme. Diğer hiçbir kılıfa güvenemiyorum.

Konu sahibi arkadaşa gelince, hocam tavsiyem kılıfla kullanmanız. Sonuçta millete göstermek için almadınız. Güzel bir kılıfla boyasını koruyun, kılıfın içinde temiz olduğunu bildikten sonra kılıfla istediğiniz kadar kullanın. Bence tabi :)

Zevk renk ayrı tabi. Düşüncelerim beni bağlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne kadar özenli kullanırsan kullan muhakkak çizilir. unutma sakınan göze çöp batar
  • Çizilir üstat temiz kalmasının imkanı yok. Telefonun görüntüsünü bozmak istemiyorsan full body koruma kullanman lazım.
  • Elbet çizilecektir masaya koyduğunuzda bile kılcal çizikler oluşur, unutur da cebinizde anahtarla falan koyarsanız arkasında ciddi hasar oluşabilir. Kılıfla kullanın gösteriş için almadınız demiş birileri, ne saçma düşünce. Gösteriş yapmamak için kılıfla kullanıp telefonun asıl hissiyatını asıl görünüşünü kendim de mi göremeyeyim?

Ben 5S kullanıcısıyım ve telefonu alırken görünüşünü çok sevdiğim için almıştım. Telefon çizilmesin istiyordum ama telefona her baktığımda tasarımını görmek istiyordum. O yüzden gidip Power Support'un tamamen saydam ve çok sert olan kılıfını aldım. Hissiyatı da güzel diye uzun süre kullandım arada çıkartıp telefonu sade kullandım tekrar kılıfa dönmek istiyordu ellerim alışınca. :)

Yani kısaca başkası için değil, kendim için kılıfsız kullanmak istiyorum. Kılıf takarsam da mutlaka şeffaf almaya özen gösteriyorum. Power Support şeffaf konusunda çok başarılı, diğer markalar sarı sarı yapıyor telefonu çirkinleştiriyor sevmiyorum. Power Support da biraz pahalı ama hakkını veriyor. 7 alırsam ki almayacağım sanırım yine power support şeffaf kılıfı alırdım ben. Biraz kılıflı biraz kılıfsız kullanırdım.

• conjure kullanıcısına yanıt
    Telefon jetblack oldugu icin resmi buyutup bakin ancak farkedersinic kaplamayi
     Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi

• Çok teşekkür ediyorum zahmetiniz için.
    Açıkcası çok güzel buldum ben.Şimdide kaplamayı düşünmeye başladım açıkcası
    Zamanında 3gs cihaz için yaptırmıştım zagg'dı yanlış hatırlamıyorsam.Zamanla sararmış ve kötü olmuştu.O da biraz soğutmuştu beni.

Bugün baktığım bayide wrapsol marka vardı.Ondan kaplıyorlar cihazı.Olmadı yaptırayım yarın.
    Tekrar teşekkür ediyorum resimler için.Yol gösterici oldu bana.Elinize sağlık.
  • Yapinca resim paylasirsiniz

• Bugün işlerimi halledebilirsem gideceğim yaptırmaya.Akabinde resim paylaşırım tabiki:)
  • Bugün yaptırdım bende kaplama işini.
    Kendi adıma cebime koyup çıkarırken kenarlarından yani kaplama olan yerlerin kenarlarından toz topluyor.Ancak elinizle temizleyince geçiyor.
    Birde elimde tutarken ve kulağa götürdüğümde yine o kenarlar sebebiyle ufaktan rahatszılk veriyor bana.Abartılacak bir durum değil ama:)

Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi Cihazını dikkatli kullanan ve temiz bakan birisi Jet Black'i kılıfsız kullanabilir mi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.