Şimdi Ara

Mazda 323 2.0 DiTD TE , Ghia 1.6 mı , 2.0 mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu kasa ve motorlu başka araç yok. Tahminimce turbosu yok.
    Gözüme hoşta gözüktü.
    Yakıtı nasıl ?
    Masraf çıkarır mı ?
    Ustası bulunur mu ?
    Cidden ömürlük araba.
    He birde şu sıralar Ghia bakıyorum. 1.6 mı 2.0 mı önerirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-121.000-km-de-110-bg-hatasiz-orijinal-temiz-mazda-323-hatchback-324160463/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavurma verin lan ! -- 28 Ekim 2016; 10:27:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kavurma verin lan ! kullanıcısına yanıt
    Hocam araba temiz duruyor japon arabasi iyi hos ama modeli cok dusuk birde km inandirici gelmiuor bana neredeyse 20 yasinda araba bence mitsubishi lancer bakin 2006 ve uzeri lpg li 25-30 arasi bulabikirsiniz ben kullaniyorum tavsiye ederim

• hotlevel kullanıcısına yanıt
    Arabayı birkaç ay önce canlı incelemiştim. Kilometrenin oynanmış olduğunu düşünmüyorum. Yalnız bu motordan anlayanlar var mı merak ediyorum.

• Araç turbodizel

• Piyasası olmayan bu tur araçları alırken kazanmak lazım. Bence bu araç olması gereken yani alınabilecek fiyatın 2 kati yazılmış. Tamam iyi guzel araba olabilir ama bir de piyasa realitesi var. Normal yani piyasada az çok bulunan araçları bile elden çıkarırken akla karayı seciyor millet bu aracın durumunu tahmin bile edemiyorum. Ustasını parçasını bulmak da hayli zor olsa gerek. Ben şahsen macera aramayin derim.

• Kami Kaze kullanıcısına yanıt
    Evet farkettim motor teknik olarak iyi gözüküyor. Uygun fiyat olduğunu varsayarsak. Tek derdim yedek parça ve ustası.

• 2.0 dizel motorun turbosuz vereceği güç 75 beygir

yedek parça ve usta o kadar dert edilecek bir durum değil, dünyada neredeyse hiçbir üretici tek başına motor geliştirip kendi aracında belli bir süre kullanıp da yok olmuyor, bu aracın motoru da ortak kullanılan bir motor ki dizel motorlarda bu çok normal bir durum, bu motor da ford mazda kia ve suzuki de kullanılan ortak bir motor, üstelik iyi bir dizel ustası için çok da birşey ifade eden bir durum yok, dizel motorlar özellikle de eski nesil dizel motorlar ustalığı yedek parçası zor motorlar değildir
  • 98 model piyasası olmayan bir araca 25 bin tl vermek. sanırım son sahibi olmak istiyosunuz
  • her malın müşterisi olur. Mazdanın hiç bir modelinde sıklıntı olmaz. çoğu arabayı şu haliyle cebinden çıkarır. o modelde olupta camları otomatik olmayan ne arabalar satıldı satılıyor.Alın keyfinize bakın.Yok satılama,parça bulunmaz demeyin.Parçada bulunur usta da
  • Parça bulmak imkansız değildir elbet ama kapı kapı dolaşması da var bu işin. Ve bu tür araçların ufak tefek parçası gerçekten bulunmuyor. Hadi motor ortak üretim diyelim ordan kurtardı peki ya kaporta ne olacak iç trim parçalar ne olacak. Araç çok güzel ama bu aracı almak macera olur bence.
  • n0fx kullanıcısına yanıt
    Üstüne basa basa söyledim. Fiyatının uygun olduğunu düşünürsek diye.

• 2 hafta evvel mazda 323 1.5 99 model 290 binde arabamı sattım, afedersin it gibi pişmanım.

ben istanbulda yaşadığım için parça sıkıntısı yaşamadım. ateşleme bobini motor kulağı ve alt salıncak değiştim. parçacılarda bulunuyor.
    işini temiz yapan bir japoncu usta bulabileceksen mazda çook iyi marka. 20 liralık arabaydı ama 40 liralık konforu vardı. tavsiye ederim hatta param olsa yine alırım da
  • araba satılır. gayet temizde bakılmış ama bu para çok. 18-19 civarı bir teklif iyidir bence.
  • 18-19
  • 12-13 ten fazla vermem bu araca.
  • Peki millet focus ghia düşünüyorum. sizce 1.6 mı 2.0 mı ? Lpg ile hangisini önerirsiniz.

• Linkteki 323 aracın diğer adı Astina. Türkiye'de hastası olup da temiz Astina arayan çok fazla kişi var. Zaten sahibinden de 1 ay kadar önce baktığımda 3 tane vardı. Yani bu araca sahip olup da satan çok çok az kişi var. Temiz Astina'ya binip aşık olan kişi sayısı epey fazla.

Öncelikle Mazda'dan anlayan Usta sayısı epey az. Dolayısıyla çat kapı her ustaya gidilmez. Ben Ocak ayında 626'yı ilk aldığımda babamın ustasına götürdüm, usta çok iyidir işinde ama benim arabadaki termostatın yerini bilmiyor. İnceleyerek çözüyor işi. Dolayısıyla dilinden anlamıyordu. İzmir'de Tosun Usta'ya gidiyorum artık. Zaten İzmir'deki en eski Mazda servisiymiş. Babasından sonra kendi devam ediyor. Kendisinde de 626 var ve en ufak ayarına kadar dahi yapıyor. Tam işinin piri. Demem o ki Mazda alacaksanız arabadan önce Usta bulun.

Gelelim bahsedilen araca. Araç dizel ve Türkiye'ye ancak gümrükten giriyor. Dolayısıyla Mazda'dan anlayan usta sayısı azken Dizel Mazda'dan anlayan çok zor. Bu araçlarda öyle herkesin bileceği basit işçilik yok. Detaylı ayarlar var. Dizel Mazda'dan anlayan benim bildiğim İstanbul'da Mazda Ekinci'de Adem Usta var. Aracı gözünüze kestirdiyseniz gideceğiniz ustayı önceden bulun. Peki bu fiyata alınır mı? KESİNLİKLE ALINMAZ. Maximum verilecek para 18-19'dur. 20 bile değil. Nedeni de dizel olmasıdır. Benzin & LPG olsaydı eğer 20 verilebilirdi. Dizel aracın ''bence'' eski modellerde artısından çok eksisi vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.