Şimdi Ara

Superonline Yalın VDSL bağlantı tecrübem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar sizlerle Superonline tecrübemi paylaşmak istiyorum.
    10.10.2016 tarihinde Superonline'a yalın VDSL 24mbit 75gb AKN'li paket için başvurdum.
    18.10.2016 tarihinde Turk telekom telefon ankastresinde bağlantı işlemlerini gerçekleştirdi.
    21.10.2016 tarihinde (bugün) Superonline'dan bir kişi kurulum ve aktivasyon için geldi.
    Vodafone sorgulama sayfasında hattım 51mbps'e kadar desteklediği gözüküyordu hat değerlerim ve hız testi aşağıdaki gibi:

• hocam en fazla 65 Mbps alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tarifeye ne kadar ödüyorsun
  • fabrizo kullanıcısına yanıt
    67 lira modem, kurulum içinde.
  • hayaller diyarı kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim, bu tarifede kalacağım zaten uzun bir süre.
  • sonholigan kullanıcısına yanıt
    rica ederim. bir sorum olacaktı geçen sene bende 24Mbps geçtim ilk bedava dediler hala devam ediyor mu ? sonra iptal oldu altyap yetersizlik ve santral uzak diye

• hayaller diyarı kullanıcısına yanıt
    Hayır, sanırım artık sunulmuyor.
  • sonholigan kullanıcısına yanıt
    Turk telekomdan vs gecis mi yaptibiz yoksa direkt basvurup baglantimi yapildi ?
    Ben ttnetten gecis yapicamda 15 gun sonra falan bilgi topluyorum.

• Kazumatr kullanıcısına yanıt
    Hayır, Türk telekom abonesi değildim, evimde internet bağlantısı yoktu. Direk olarak Superonline'a başvurdum.
  • Bende bu ayın 11inde başvuru yaptım her şey halledilince bugün kullanmaya başladım. 50Mbps'ye kadar 200GB AK 85 TL fiyat çıktı.

İlk deneyimim altta ki gibidir.. Bakalım ne kadar böyle devam edecek. :)

• Modem dahilmi kardes bende bu hiza ttnetten superonline a gecis yaparak gecis yapmayi dusunuyorum.

Evet modem dahil kurulum vs hepsi içinde. Ama 15-16 yıldır Turkcell abonesiyim ondan bu fiyat çıktı(mış) bana. Normalde 99TL(miş) bu tarifenin fiyatı. Bende MH nin yalancısıyım ama siteden baktım fiyat dedikleri gibi. Bakalım ilk ay bi fatura gelsin 85 TL gelecek mi :)
  • Ben mh lerini aradim banada 80 civari demisti galiba modem dahil 87 lira.Inanmamak gerek sonucta 100 yillik kullanicida olsan her turlu yolarim derdindeler.
    Ben ttnet kullaniyorum yillardir ama hic bizaman aboneligimi devam ettirmedim cunku kullandigim fiyattan pahali olarak onerdiler iptal edip yeni aboneliklerle iki uc kati hiz ve daha uyguna aboneliklerle devam ettordim.
    Bu sefer t.cell superonline a gecmeyi dusunuyorum upload hizi iyi ve hemen hemen ayni fiyata 2 mbit upload yerine 4 mbit daha makul.
    Ayrica verdikleri modemleri bircok kullanici begeniyor bende ttnetin verdigi xycel var ama wps kendiliginden aktif oluyor zamsn zaman taahhutte bitmrk uzere ugrasmsk istemedim.
    Cevabiniz icin tesekkurler.
    Belki superonline bj miktar cayma bedeli karsiliyorsa zaten 30 gunum kalmis hemen basvuru yapicam.

Yok şuan benim aldığım tarife 130 küsür lira. Şu linkten bakabilirsin.

http://www.superonline.net/yardim/internet/tarifeler-ve-ucretlendirme/vdsl-ucretlendirme-ve-tarifeler

Yalın VDSL 50mbpsye kadar 200GB AKK tarifesini kullanmaya başladım.

Şuan gün içinde 10-15 kere farklı farklı sitelerden hız testleri yaptım en düşük 46 en yüksek 59mbps hız gördüm. Upload hızı 2-4 arası değişiyor. Öyle benim çok uploadla işim yok üretici değil tüketiciyim ben o hıza pek takılmıyorum. Ama internet hızlı mı? hızlı. 32mbps kullanıyordum ttnette 70 lira 100 gb akk ile 65 lira ödüyordum. Hız testi yaptığım 32yi geçtim 15i bile zor görüyordum. Ay başından kota sıfırlanır ama hız gene artmazdı valla. 240p video izlemekten gözlerim bozuldu artık. :D

Ya işin açığı bizim muhitte superonline ilk gün izlenim olarak bana güzel geldi. Tabi karamanın koyunu sonra çıkar oyunu demişler. 1-2 ay sonra gene aynı düşüncelerim olursa ne ala olmazsa yapacak bir şey yok. 12 ay sözleşmeye imzayı çaktık, verileni kullanacaz. :D

• Hahahaha. Bi arkadaşım girdi siteye bildirim geldi deyince ne yazdı diye sordum. Okudu, bende söylediklerimi yaz dedim. Şimdi yazdıklarını okudum da gülmekten öldüm nasıl cümleler kurmuş öyle. :)

Özetle kardeşim superonline bana şimdilik TTNET'ten daha kaliteli geldi. Bakalım ilerleyen zamanlarda piranalık yapıp hakkımız yemezlerse devam ederim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Ben mh lerini aradim banada 80 civari demisti galiba modem dahil 87 lira.Inanmamak gerek sonucta 100 yillik kullanicida olsan her turlu yolarim derdindeler.
    Ben ttnet kullaniyorum yillardir ama hic bizaman aboneligimi devam ettirmedim cunku kullandigim fiyattan pahali olarak onerdiler iptal edip yeni aboneliklerle iki uc kati hiz ve daha uyguna aboneliklerle devam ettordim.
    Bu sefer t.cell superonline a gecmeyi dusunuyorum upload hizi iyi ve hemen hemen ayni fiyata 2 mbit upload yerine 4 mbit daha makul.
    Ayrica verdikleri modemleri bircok kullanici begeniyor bende ttnetin verdigi xycel var ama wps kendiliginden aktif oluyor zamsn zaman taahhutte bitmrk uzere ugrasmsk istemedim.
    Cevabiniz icin tesekkurler.
    Belki superonline bj miktar cayma bedeli karsiliyorsa zaten 30 gunum kalmis hemen basvuru yapicam.

Canlı canlı hız testini paylaşayım. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.