Şimdi Ara

2008 Model Dizel Polo 1.4/70 Beygir mi - Fiesta 1.6/90 Beygir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, iki araç arasında kaldım. 2 ay önce babama 2006 model dizel 1.6/90 beygir Fiesta aldık. Araç bence fiyat/performans olarak mükemmel.

ESP olmamasına rağmen yol tutuşu çok iyi. Atikliği ve çekişi, yokuş ve sollama performansları beni mest etti. Dışarıdan ses ne kadar geliyor dikkat etmedim, genelde kötü demişler, beni rahatsız etmedi fazla.

Aracın tek büyük sıkıntısı altını en ufak tümsekte sürtmesi.

Polo kullanmadım. Daha rahat olacaktır diye tahmin ediyorum. Ama 1.4 ve 70 beygir motor beni düşündürüyor. Fiesta'dan sonra bana ağır bir araba gibi gelecek diye karar veremiyorum.

Bana yardımcı olur musunuz, sizce hangisi, neden ve endişemde ne kadar haklıyım, motor performansı çok farkeder mi?

• polo bence. kalite olduğunu hissettirir
  • Fiesta al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abiler bunu yoldan geçen de söyler sebebini de söyleseydiniz keşke
  • Polo 1.4/70 kullandım

1. vitesi ölüdür. Kalkışlarda lanet ettirir.
    2 ve 3. vitesten sonra seridir. Hantal değildir.
    Motor gürültüsü kabinde çok fazla. Uzun yolda yorar. Ancak gürültü dışında konforu sınıfına göre iyidir.
    Yol ve rüzgar gürültüsü çok yok ya da motor bastırıyor.
    Motoru common rail değil. Pompa meme püskürtmelidir. Neredeyse iki katı gürültülü çalışır ancak güçlüdür.
    Frenleri kuvvetlidir.
    Oturaklı araçtır. Yüksek hızlarda güvensizlik vermez. Gerçi son hızı 160 km zaten. Bir de kafa şişirir.
    Ne sert, ne yumuşak orta karar bir araçtır.

Kafam şişmez, gürültü önemli değil derseniz sıkıntı yok. Gitmemezlik, çekmemezlik yapan bir araç değil. Fiesta hiç sürmedim ancak motor ve beygir farkına bakılırsa, fiesta daha atak ve güçlüdür zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stasi -- 21 Ekim 2016; 21:33:38 >

• Esp olmamasına rağmen ha

• 90 hp 1.6 dizeli satıp 70 lik poloya geçmek hatadır. Büyük dizel motor daima avantajdır. Segment farkı da yok, poloyla fiesta arasında kalite farkı neredeyse yok gibi. Motor yüzünden attan inip eşeğe binmiş olacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

90 hp 1.6 dizeli satıp 70 lik poloya geçmek hatadır. Büyük dizel motor daima avantajdır. Segment farkı da yok, poloyla fiesta arasında kalite farkı neredeyse yok gibi. Motor yüzünden attan inip eşeğe binmiş olacaksınız.

Merhaba. Satmayacağım. Fiesta'yı babama aldık. Ben kendime bakıyorum. Eğer kendime de aynısından temiz bulabilsem başka araca bakmayacağım hiç zaten. Benim de içim sizin dediğiniz durumdan dolayı rahatsız. 1.6 90 beygir çok keyif verdi, mükemmel rahat kullanımı ve güven veriyor. Özellikle kalkışı, 90'dan sonra açılan turboda sollama falan çok iyi.
  • 2013 fiestaya bindim tenekeydi 2008 diyorsunuz tahmin edemiyorum.polo iyidir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.