Şimdi Ara

Ölü Piksel...?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
22.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ölü piksel tam olarak nedir? nasıl anlaşılır? aydınlatırsanız sevinirim

• pixelin sadece sabit tek bir renk vermesidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: maestro_34

ölü piksel tam olarak nedir? nasıl anlaşılır? aydınlatırsanız sevinirim

Ekrannın herhangi bir yerinde, sabit bir noktasında, tek bir rengin sürekli kalması, Dead Pixel Buddy programıyla bakabilirsin
  • ilginiz için teşekkür ederim
    bu olay çok sık görülen bir problem midir ve genelde lcd ekranlarda mı görülür?
  • ara sıra ortaya çıkma durumu olabilirmi?....
  • aekadasım Benim Monitörde 1 adet sadece siyahı göstermeyen piksel var ölümüdür bu sadece siyahı göstermiyor ama siyah ekranda belli oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: jettem

aekadasım Benim Monitörde 1 adet sadece siyahı göstermeyen piksel var ölümüdür bu sadece siyahı göstermiyor ama siyah ekranda belli oluyor

olu pıxel zaten heen anlasılır sırıttır ekranda paınt acınca arkaplanda bembeyazken o nokta baska bı renkteyse zaten olu pıxeldır ama benım tafsıyem o noktayı ovalaman benım aynı sekılde yesıl olu pıxelımı hafıf bastırarak ovaladım yokoldu bayadır da cıkmadı belkı senın de ısıne yarar bu yontem
  • arkadaşlar alalı 1,5 hafta oldu.aldığımda test ettim,karanlık odada ölü pikselim yoktu.fakat bugun sabah açtığımda ne göreyim.monitör'ün tam ortasına yakın bir yerde ölü pikselim var.sizce naapayım,bir ölü pikselden bişi olmaz deyip kullanayımmı?yoksa gerimi götüreyim,aldığım yere...ama bana verecekleri cevabıda az çok tahmin edebiliyorum 3-4 pikseli kadar normal.ama kararsız kaldım arkadaşlar acep napimm...gerçi çokta belli olmuyor ama nede olsa alet çok yenii... lcd'im LG l194wt-sf modeli bu arada...
  • quote:

Orjinalden alıntı: elvis1505

arkadaşlar alalı 1,5 hafta oldu.aldığımda test ettim,karanlık odada ölü pikselim yoktu.fakat bugun sabah açtığımda ne göreyim.monitör'ün tam ortasına yakın bir yerde ölü pikselim var.sizce naapayım,bir ölü pikselden bişi olmaz deyip kullanayımmı?yoksa gerimi götüreyim,aldığım yere...ama bana verecekleri cevabıda az çok tahmin edebiliyorum 3-4 pikseli kadar normal.ama kararsız kaldım arkadaşlar acep napimm...gerçi çokta belli olmuyor ama nede olsa alet çok yenii... lcd'im LG l194wt-sf modeli bu arada...

Demek iki yıl ölü piksel garantisi veren ürünleride gözardı etmemek lazım...

• quote:

arkadaşlar alalı 1,5 hafta oldu.aldığımda test ettim,karanlık odada ölü pikselim yoktu.fakat bugun sabah açtığımda ne göreyim.monitör'ün tam ortasına yakın bir yerde ölü pikselim var.sizce naapayım,bir ölü pikselden bişi olmaz deyip kullanayımmı?yoksa gerimi götüreyim,aldığım yere...ama bana verecekleri cevabıda az çok tahmin edebiliyorum 3-4 pikseli kadar normal.ama kararsız kaldım arkadaşlar acep napimm...gerçi çokta belli olmuyor ama nede olsa alet çok yenii... lcd'im LG l194wt-sf modeli bu arada...

bende alırken test etmıstım 3 gun gecınce cıktı ıste meret sınırlendım aldıgın yere gotursen o.p garantısı de veren bazı fırmalar dısında yok aynı bı oncekı mesajımda oldugu gıbı ö.p cevresını hafıfce ovaladım ve gectı suan 2 haftadır bıdaha cıkmadı ınsalla da cıkmaz bence sende aynı sekılde dene bakalım olucakmı korkma bısey olmaz

• senin şansından ovunca düzelmiş olabilir.bende denedim ama olmadı.naapalım böyle kullananalım şimdilik belki ilerde düzelir . ölü piksel yok düzelmezde 1tane daha olursa o zaman doğru cihazı aldığım yerdeyim.beni kimse tutamaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fos

quote:

bende alırken test etmıstım 3 gun gecınce cıktı ıste meret sınırlendım aldıgın yere gotursen o.p garantısı de veren bazı fırmalar dısında yok aynı bı oncekı mesajımda oldugu gıbı ö.p cevresını hafıfce ovaladım ve gectı suan 2 haftadır bıdaha cıkmadı ınsalla da cıkmaz bence sende aynı sekılde dene bakalım olucakmı korkma bısey olmaz

Valla şuan hayretler içerisindeyim.çünkü dediğini yaptıktan sonra monitötü kapattım.tekrar açtığımda ölü piksel test programıyla test ettim.ölü piksel artık yoktu.gerçekten yöntemin işe yarıyor.teşekkürler arkadaşım.umarım bir dahada olmaz ölü piksel denen olay

• sırf bu ölü pixel işi yüzünden lcdye ısınamadım bir türlü laptoptan da kurtuldum bunun yüzünden sağ altta bizim ölü pixelcikler çoğalmışlardı çünkü
  • ölü değil o bozuk pixel

ölü pixeli ciflesen çıkmaz , bozuk pixeller bozukluk durumuna göre düzelme şansı yada düzelmeye yakın bi durumu olabilir
  • Yae o ha bozuk ha yarı ha ölü piksel ne farkeder sonuçta gözünüze batacakmı BATACAK eee daha ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 5 Şubat 2007; 19:24:52 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Fos

quote:

Valla şuan hayretler içerisindeyim.çünkü dediğini yaptıktan sonra monitötü kapattım.tekrar açtığımda ölü piksel test programıyla test ettim.ölü piksel artık yoktu.gerçekten yöntemin işe yarıyor.teşekkürler arkadaşım.umarım bir dahada olmaz ölü piksel denen olay

onemlı deıl sorununun cozulmesıne sevındım .oluydu bozuktu felan yazmasanız ö.p ne oldugunu biliiyorum zaten olusan ö.p duzeldı ıste yesil renklıydı bu saatten sonra bunun tartısmasını yapmayalım zaten bu yazdıklarımla ılgılı forumda yazılar bulabılırsınnız oralardaan da okuyun bence

• slm arkadaşlar benim samsung galaxy s2 hd telehonum var yabancı ülkeden geldi ve telefonun ölü piksel testi yaptım beyaz ve mavi ekranda telefonun arkasında sarı dikdörtgen şekiller var.Sol taraafta baştan sona kadar aşşağı inen büyük bir dikdörtgen ve ortada 3-4 tane var sizce ne yapabilirim cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • forumda yazanları okudum ekrana elle bastırdım bastırdım olmadı
    en son ölü pikselin olduğu noktaya

tıpkı gazoz kapağına parmakla tıklatır gibi,eskiden yapardık

sağ işaret parmağının yanındaki parmakla tık tık vurcaksınız

ama o parmağı sağ baş parmağına taktırıp bırakcaksınız,tarif anlaşıldımı

parmakla tık tık diğer parmaktan taktırıp kurtararak tık tık vurun

bir kaç vuruşta kesin düzeliyor

1 pc de kırmızı noktayı çözdüm,diğer pc de mavi noktayı düzelttim kesin işe yaradı

ekranı siyah wallpaper halinde tutup yapın
  • beyaz ekranda belli olur nokta şeklinde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.