Şimdi Ara

Digiturk'ten son 4K vurgunu!Ayda 4 maç pakete ek 33 TL!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Digiturk'ten son 4K vurgunu!Ayda 4 maç pakete ek 33 TL!!!

Fenerbahçe-Alanya maçıı izlerken sağ üstte 4K yayın için 399. nolu kanalı işaret ediyordu.Uydu alıcım 4K destekli olmadığı ve pakete üyeliğim olmadığı için izleyemedim.Digiturk'u arayıp bilgi aldım.İnternetim olup olmadığını sordular.2 seçenek var.

1- Aylık 4 maç 20 TL (internet tabanlı):
    75 GB akk'ya sahip bir kullanıcının kotası 2. maçın 2. yarısında bitmiş olacak :D.Herhangi bir internet sağlayıcısıylada akk'ya yönelik bir anlaşmaları yok..
    (Yayın için en az 8Mbit internet isteniyor)

2-Aylık 4 maç 33 TL Eutelsat(uydu tabanlı):
    Bağımsız şekilde maç izlenecek asıl paket ise aylık 33 TL.

Ha birde kutu değişimi için aldıkları haraç var 35 lira bildiğiniz gibi.

Büyük ihtimal her hafta 1 büyüğün maçı 4K olarak verilecek.
    Ayda 1 tane tuttuğum takımın maçını 4K izlemek için ekstra 20 lira ve kotaya elveda demek bence hiç mantıklı değil.

İnternetsiz eutelsat paketi için ise istenilen fiyat tam anlamıyla fırsatçılık.

Bu sene Digiturk'un son senesi olacak büyük ihtimal gider ayak yapabilcekleri vurgunları yapmaya çalışıyorlar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 16 Ekim 2016; 19:36:54 >

• 4 mac 33 tl 😂 bunlar ne zannediyor 4k yi merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bu satıcı firmalar (tüm dijital unsurlar olar söylüyorum bunu, ayrım yapmıyorum) 4k'yı iyi reklamize yapıyorlar. Bundan daha acısı milletimiz de 3d'yi bi halt sandığı gibi 4k'yı da bi halt sanıyor. Tvden 3 metre geriye gelince aradaki farkı ayırt etmek bile neredeyse mümkün değil hd ile 4k'nın. Ama arkadaşlar bile 4k tv aldım diye hava atmaya çalışıyor. Ne diyeyim ben bu millete bilmiyorum

• İzlemeden kullanmadan yorum yapmayin bence.

• Adamlar 4k ile türübünde izlemeyi bir tutuyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: braveheartgs43

Abi bu satıcı firmalar (tüm dijital unsurlar olar söylüyorum bunu, ayrım yapmıyorum) 4k'yı iyi reklamize yapıyorlar. Bundan daha acısı milletimiz de 3d'yi bi halt sandığı gibi 4k'yı da bi halt sanıyor. Tvden 3 metre geriye gelince aradaki farkı ayırt etmek bile neredeyse mümkün değil hd ile 4k'nın. Ama arkadaşlar bile 4k tv aldım diye hava atmaya çalışıyor. Ne diyeyim ben bu millete bilmiyorum

Adam akıllı aktarma yapılmış bir hd yayınla 4k arasında çok ama çok az bir fark olur oda büyük ekranda

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Abi bu satıcı firmalar (tüm dijital unsurlar olar söylüyorum bunu, ayrım yapmıyorum) 4k'yı iyi reklamize yapıyorlar. Bundan daha acısı milletimiz de 3d'yi bi halt sandığı gibi 4k'yı da bi halt sanıyor. Tvden 3 metre geriye gelince aradaki farkı ayırt etmek bile neredeyse mümkün değil hd ile 4k'nın. Ama arkadaşlar bile 4k tv aldım diye hava atmaya çalışıyor. Ne diyeyim ben bu millete bilmiyorum

Adam akıllı aktarma yapılmış bir hd yayınla 4k arasında çok ama çok az bir fark olur oda büyük ekranda

Gel de bunu bizim millete anlat. Tekrar söylüyorum; 3 metre geriye gidince aktif olarak izleme kalitesinde gözlerin ayırt edemediği fark için servet ödenmez...

• 4K ile HD farkı hissedilir derecede mevcut. Samssung Ku7000 50 inç cihaz var youtube'tan 4k maç izlemekle, HD izlemek arasında bariz bir fark var.HD rahatsız edici derecede kötü bir yayın değil dediğiniz gibi uzaklaştıkça fark azalıyor.Ancak 4k içerikte, hd'yi izledikten sonra çok ihtişamlı geliyor.İnterneteen premier lig maçlarından 1-2 tane izledim.1 maç 50-55 GB arasında değişiyor.Ama tadı damağınızda kalıyor.4K güzel fakat bu yapılan sadece fırsatçılık.Netfilix'te 4K yayın sürekli var ve 4 arkadaş alırsanız aylık 10 TL'ye geliyor.Böyle bir imkanıda mevcut.4 kişi kullanabiliyor hesabı.Yani bi yabancı kuruluşların sistemi birde bizim sistemi yanyana koyunca nasıl bir kazık yedirilmee çalışıldığı ortaya çıkıyor.İnşallah süperlig'i bu araplar falan değilde bu işi adam gibi yapıp, tüketiciyi düşünecek adam gibi bir şirket alır.Yıllardır insanlar evinde rahatça maç izleyemiyor...

• Komik maç sayısı fahiş fiyat.

STSL'yi Tivibu yada Turkcell alsın da kurtulalım bu geri kafalılardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 17 Ekim 2016; 19:54:51 >
  • Dandik ligimize HD yayın bile lüks

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HD yayın için bile hala ücret alan bir firmadan 4K yayını için para istemesi artık gayet normal geliyor..

Lİgimiz 4 dörtlük kaliteli bi lig olsa eyvallahta..boşverin arkadaşlar..paramızı kaptırmayalım böyle şeylere..sonradan trt de özet izlemek veya çok istiyorsan gidip bişr kafede 10 tl verip izlemek artık daha mantıklı geliyor..

herkese iyi günler
  • Sizin gibi 4k'yı bişey sanıpta alanlar ve etrafına mükemmelmiş gibi anlatanlar varken millette almak ister ve digiturk gibi kurumlar da 33 TL istemeye cesaret eder. Maalesef gerçek bu...
    Daha 4k içerik olarak ne izliyorsunuz bu kadar desem cevap bile veremeyeceksiniz ama neyse bu soru için erken...

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Ultrahdclub'ta bolca içerik mevcut, netflix ve youtube içerikleride indirip, tr ses dosyalarını import edip keyifle izliyorum.En son İyi, Kötü, Çirkin'i izledim inanılmaz bi remastered yapmışlar.Hd surumunu açınca yanında çok sönük kalıyor.

Sen kendini çok bilmiş sanıyorsun ama konuşmalarına bakılırsa 4K yayın dahi izlememişsin.

Bu konuda dıgıturkun fıyat polıtıkasını tartısıyoruz ayrıca 4K teknolojısını degıl.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zangieff

Ultrahdclub'ta bolca içerik mevcut, netflix ve youtube içerikleride indirip, tr ses dosyalarını import edip keyifle izliyorum.En son İyi, Kötü, Çirkin'i izledim inanılmaz bi remastered yapmışlar.Hd surumunu açınca yanında çok sönük kalıyor.

Sen kendini çok bilmiş sanıyorsun ama konuşmalarına bakılırsa 4K yayın dahi izlememişsin.

Bu konuda dıgıturkun fıyat polıtıkasını tartısıyoruz ayrıca 4K teknolojısını degıl.

Hocam şu konuşmalarınızı milletin anlayacağı dilde yapın. Dediğin şeylerle kim uğraşıyor senin Allahasen? Dil paketi indirip yükleyecek sonra videonun üzerine yapıştıracak izleyecek. Sırf 4k izlemek için. Kaç kişi uğraşır bunlarla? Ayrıca 4k'yı avmlerde görüyorum biraz meraklıyım böyle şeylere. 3 metre geriye gidince fark kalmıyor neredeyse. Ha sen gibiler dünya para verip aldığın tvdeki farkı görebilmek için dibinden ayrılmıyorsundur tvnin o ayrı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zangieff

Hocam şu konuşmalarınızı milletin anlayacağı dilde yapın. Dediğin şeylerle kim uğraşıyor senin Allahasen? Dil paketi indirip yükleyecek sonra videonun üzerine yapıştıracak izleyecek. Sırf 4k izlemek için. Kaç kişi uğraşır bunlarla? Ayrıca 4k'yı avmlerde görüyorum biraz meraklıyım böyle şeylere. 3 metre geriye gidince fark kalmıyor neredeyse. Ha sen gibiler dünya para verip aldığın tvdeki farkı görebilmek için dibinden ayrılmıyorsundur tvnin o ayrı

HD ile 4K arasında belirgin fark var ancak sadece uydudan kendine verilenle yetinen teknolojiden anlamayan sırf en iyisini aldım havasını atmak için alan insanlar için 4K boş iş. Daha 4K televizyonlar çıkmadan H265 yokken, H264 ile kodlanmış 4K filmleri toplamaya başlamıştım ben. Bu işten anlayan ve zevk alan insan için 4K muhteşem bir şey ama işten anlamıyorsanız almanıza gerek yok odada süs niyetine durur ancak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Bu dedıklerım fılmler ıcın, suan ugrasmak ıstemezsen netflıx ve youtube'tan dırek 4k ıcerıkler mevcut.

Ben 4m mesafeden ızlıyorum, fark hıssedılıyor neden bu kadar asagılamaya calısıyorsunuz bu teknolojıyı anlamıyorum.10 gb'lık fılm ıle 50-60 gb'lık bır fılmde sadece cozunurluk farkı olmuyor.

Kullanmadan avm'lerdekı uyduruk ıcerıklerle bana bıseyler anlatmayın bosuna.Lutfen konuya; dıgıturk'un uc kagıtlarına odaklanalım :)

• çok zengin olanlar dışında gereksiz

elbet ucuzlayacak , ülkemiz henüz FHD'e yeni alışmışken 4K 'nın fiyat ve performans olarak standart hale gelmesine nereden baksanız 5 sene daha var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.