Şimdi Ara

Fotoğraf baskılı yazıcı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ben ortalama 300-400 TL civarında fotoğraf kağıdna baskı yapabilen, özellikle inkjet yazıcı arıyorum. Bu aralıkta bana öneride bulunabileceğiniz bir marka var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

• slevinus S kullanıcısına yanıt
    canon ip7250 en iyi tercih olacaktır

foto baskı kalitesi sahiden yüksek kalitedir

sadece baskı yapar çok fonsiyonlu değildir. wifi, otomatik çift taraflı baskı, cd/dvd ye direk baskı özellikleri vardır

en önemlisi de uyumlu kolay dolan kartuşları vardır bir kere temin edip sonrasında sürekli olarak kolaylıkla doldurabileceğiniz şeffaf tıpalı oto reset bu kartuşlarla baskı maliyetinizi %90 oranında düşürürsünüz

bu seride kullandığınız mürekkep önemli eski seri canon mürekkepler bu seride renk sapması yapıyor maalesef pek çok satıcıda hala eski seri canon mürekkepleri vermeye devam ediyor. muhakkak bu seriye özel mürekkepler kullanılmalı bu seriye özel verdiğimiz ve CL100+V2 olarak kategorize ettiğimiz mürekkepler ile orjinallerden %95 farksız baskılar alabilirsiniz.
  • Yardımınız için sağolun hocam. Biz yazıcıyı gümüş iletken basması için modifiye edeceğiz. Dolayısıyla önemli olan kolay dolum olması. Yazıcıyı araştırdım ve bize ufak fikirler verdi. Tekrar sağolun.
  • erdem baskı malzeme kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Uzun zamandır sizinle irtibata geçememiştik Erdem Bey Bu yazıcıdan aldığım baskıların kalitesini artırmak adına acaba Rovi Premium ve Advanced kağıtlara yazıcıdan hangi kağıt ayarını uygulamak gerekir? Ben sürekli Canon Photo Paper Plus Glossy II türü seçerek yazdırıyorum, diğer ayarlarda ilk başlarda baskılar aldım ama açıkçası pek bir fark hatırlamıyorum. Bu yazıcıda (mg7550) farklı ayarlarda farklı kağıt deneyenler cevap yazarsa epey bir kişinin işine yarayacağını düşünüyorum...
  • devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    merhaba sayın devletlü
    sultana sesleniyor gibi oldu :)
    makinenizden memnun olduğunuzu görüyorum ve bende memnun oluyorum buna yanlış hatırlamıyorsam bizimde küçük bir tavsiyemiz olmuştu alma aşamasında.

benzer bir soruya cevaben başka bir başlığa yazdığımız girdiyi buraya yapıştırıyorum sanırım yardımcı olacaktır

öncelikle baskıya göndermeden yazdırma özelliklerine uğrayın
    yazıcı özelliklerine yazdırma ekranında iken --> ayarlar (yada seçenekler) ---> yazıcı özellikleri ---> yazdırma tercihlerinden ulaşabilirsiniz

bu ekranda, eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi

baskı kalitesini: yüksek
    kağıt türü : photo paper plus glossy II yada photo paper pro luster den birini seçin (bence en iyi sonucu bu ikisi veriyor)

daha detaylı renk ayarları içinde;

"ilave özellikler" başlığı altındaki "renk yoğunluk el ile ayarlamayı" çift tıklayın gene eklediğim ekran görüntülerinde görüldüğü gibi buradan; renk, yoğunluk, karşıtlık ayarlarını yapabilir bir önceki yazıcı özellikleri kısmında beğendiğiniz ayarları isimlendirerek kaydedebilirsiniz bu kaydınız "ortak kullanılan ayarlar" listesinde silmediğiniz sürece her zaman kayıtlı kalacaktır . tabi arzu ettiğiniz baskı sonuçlarına ulaşmak için biraz deneme yanılma yapmanız icap edecektir.

Fotoğraf baskılı yazıcı
     Fotoğraf baskılı yazıcı

• erdem baskı m. kullanıcısına yanıt
    ilginize teşekkürler, ben de sürekli o ayarlarda yazdırıyorum zaten. sadece biraz koyu tonlu çıkıyor rekler onu da koyuluğu düşürerek halledicez artık.
    Bir diğer hatırlatmak istediğim konu; sizden aldığım kartuşlar gayet iyi başarılı devam ediyor ama mavi mürekkep sürekli hava veya tıkanma yapıyor. diğerlerinde bir sorun yok çok şükür, mavi biraz nazlanıyor, acaba neden?? merak ettim sadece
    bir de bu yazıcı için tanklı besleme sistemi var mı, tavsiye eder misiniz eğer varsa?
    devletlü'den sonsuz saygılar
  • devletlü05 D kullanıcısına yanıt
    koyuluktan şikayet ediyorsanız "renk yoğunluk el ile ayarlama" kısmından palaklık ayarını açık olarak ayarlayın yoğunluk ayarını ise sürgüyü sola çekerek eksi(-) değerlere düşürerek aydınlatın

tıkanma değilde süngerin mürekkebi emmekte zorlanması aslında hava aldığında makşneye akıtma riskini ortadan kaldırmak için hava delikleri yok bu seri kartuşlarda zaten bildiğiniz gibi tıpasını açtığınızda mürekkep emişi hızlanıyor bir nevi güvenlik önlemi bu aslında.

besleme sistemleri var ama türkiyede pek bulamazsınız aliexpresste mevcut fakat montajı şusu busu filan uğraşmaya değermi sizin kararınız elbette
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.